Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз пък снощи сънувах, че разговарям с един Дзен учител. Толкова много ме впечатлиха тия приказки, че чак се появиха в съня ми. Само ме е яд, че като се събудих нищо не помнех от разговора, а единствено, че е имало такъв. Затова си мисля, че сънищата нищо не значат много често, а са проекция на нещата, които ни вълнуват най-силно в даден момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво значи да те ранят смъртоносно на сън и да си на крачка от смърта?

Според мен означава да си изправен пред най-трудния избор на съществуването си - себепознанието. Да я избегнеш явно няма да стане, да я приемеш и предизвикаш - обаче - можеш, ако решиш! Избирайки онова, което има да откриеш в себе си. Явно е доста, след като "налягането/натиска" са от този порядък. Смъртта е маска. Тя иска да получи нещо ценно от теб - и от евтини комплименти и тъжни некролози не вдява, горката.

Ако такъв сън бъде погледнат с окото на вярата, той е 24 карата комплимент: "ти можеш да ме победиш - затова те нараних".

П.П. Относно горното "тълкуване" - без значение е дали сънят е твой или не.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Някой знае ли какво значи да те ранят смъртоносно на сън и да си на крачка от смърта?

Аз пък знам от баба ми, че ако някой се сънува умрял, или ако сънува, че жив иначе човек е умрял, това означава, че му "умира злото". Т.е. човекът се отървава от някакъв голям проблем или неприятности. Така че смъртоносното раняване го разбирам като посока към спасение от нещо лошо.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm, да си призная и аз останах озадачена от тези неоснователните нападки на Аорхама, ако изобщо има основание да се нахвърля срещу теб ( за нещата, естествено, си има причини), определено не е свързана с предишния ти постинг- мисля, че е добронамерен и цели да успокои Вендор, т.к. сънят му не е лош. Аз съм на абсолютно същото мнение за смърт на сън, така че в това отношение споко, Вендор. Но ти не си сънувал точно смъртта, интересно ми е как беше ранен- с нож ли, имаше ли кръв, в битка ли.Сигурно има някакво значение...

Някой знае ли какво значи да те ранят смъртоносно на сън и да си на крачка от смърта?

п.п. нали знаеш, че Юпитер управлява смъртта- значи има връзка с разширение и освобождаване, евентуално.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Аз пък снощи сънувах, че разговарям с един Дзен учител. Толкова много ме впечатлиха тия приказки, че чак се появиха в съня ми. Само ме е яд, че като се събудих нищо не помнех от разговора, а единствено, че е имало такъв. Затова си мисля, че сънищата нищо не значат много често, а са проекция на нещата, които ни вълнуват най-силно в даден момент.

Типично по Дзен.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят сън беше толкова реален снощи, че на сутринта, като се събудих не можех да повярвам , че съм сънувала. Сънувах , че една ромка ми гадае и ми каза, че ще ме бутне някакъв трактор и ще ми бъдат засегнати прешлените на гръбначния стълб. Но ако си сложа ластиче на китката на ръката , може и да ми се размине злополуката.

А баща ми , който е починал беше някъде зад нея, но нищо не говореше.

Вярвате или не , на сутринта си сложих едно ластиче на китката.

Някой знае ли какво означава този сън? :(

Линк към коментар
Share on other sites

Моят сън беше толкова реален снощи, че на сутринта, като се събудих не можех да повярвам , че съм сънувала. Сънувах , че една ромка ми гадае и ми каза, че ще ме бутне някакъв трактор и ще ми бъдат засегнати прешлените на гръбначния стълб. Но ако си сложа ластиче на китката на ръката , може и да ми се размине злополуката.

А баща ми , който е починал беше някъде зад нея, но нищо не говореше.

Вярвате или не , на сутринта си сложих едно ластиче на китката.

Някой знае ли какво означава този сън? :(

Гръбначен стълб, ластиче, китка.

Roemy, струва ми се страхът ти иде от другаде.

Можеш ли да опишеш трактора?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах , че една ромка ми гадае и ми каза, че ще ме бутне някакъв трактор и ще ми бъдат засегнати прешлените на гръбначния стълб. Но ако си сложа ластиче на китката на ръката , може и да ми се размине злополуката.

А баща ми , който е починал беше някъде зад нея, но нищо не говореше.

Вярвате или не , на сутринта си сложих едно ластиче на китката.

Някой знае ли какво означава този сън? :(

Гръбначен стълб, ластиче, китка.

Roemy, струва ми се страхът ти иде от другаде.

Можеш ли да опишеш трактора?

Roemy, според мен съня ти означава, че сисънувала, че една ромка ти гадае и ти казва ... и т.н. и нищо друго. Другото си е свободно съчинение по темата :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип рядко имам пророчески сънища.Но сънувах дядо си (починал е, ала имаме много силна духовна връзка), че връща брачната си халка на баба ми (жива е, но беше много болна към момента на съня).Толкова болна, че очаквахме края.Не обърнах внимание на съня си, макар че беше много ярък и показателен.Чак по-късно, когато баба се посъвзе, си дадох сметка за посланието, което ми носеше този сън.

И това ли е свободно съчинение?

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Не мислиш ли, че е по-вероятно съня ти да е следствие от това което те е вълнувало а не причина или знак за това което се случва? Когато гледам филм на ужасите и сънувам след това ужасии не си правя извода, че съня е причината за съня илизнак, че ще го гледам! Когато ме е страх от смъртта /не казвам, че е така, това е просто хипотетично/ и сънувам, че умирам това не е знак, че ще умра, защото това така или иначе ще се случи, въпроса е кога, а сънищата не отговарят на такива въпроси, за съжаление. А когато се обърна и хвана зад гърба си ролката с тоялетна хартия коато пада това просто означава че съм усетил разместването на въздушните пластове и съм реагирал навреме :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ягади,прекрасно подредени първо аз носих на любимия, после той на мен?

Какво означава това?

Линк към коментар
Share on other sites

Ягоди,прекрасно подредени първо аз носих на любимия, после той на мен?

Какво означава това?

Ягоди:-)

Ягодите са с подчертано сексуален символ. Тълкуването е лесно...

Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин насън се чудех за някакъв телефонен номер дали е 5911 или 5311 и за това какви са другите цифри пред тях. Но се събудих, преди да разбера за какво става дума. Първият ми се струва познат. Чудя се дали се нуждая от тълкование или просто трябва да експериментирам и да звъня. И да чуя кой ще се обади.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди около месец сънувах.

Бях в къща. На втория етаж, където щях да живея, може би временно.

Стоях на прозореца й и гледах как навън вали проливно. Виждах отгоре, застлания с каменни плочи възтъмен двор и старо , но силно дърво закриващо го от светлината.

Терасата на апартамента - встрани от прозореца. Педя дъждовна вода беше покрила чергата на пода й.

Помислих си с дълбока благодарност:"Само небесната вода може да върне предишната сила на багрите й. Моите ръце с никоя чешмяна вода, няма да могат тъй добре да я изперат." Представях си я и се радвах предварително, защото знаех, че когато слънцето след дъжда я изсуши, тя ще е като нова отново.

Как не ми се ще да съм пропуснала съобщеното в съня, а като да съм го сторила.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за онези сънища, в които изгубваме съкровени за нас неща и страданието насън е непоносимо. По-релефно и от преживяването наяве.

Тази нощ сънувах, че изгубих нещо свръхценно, което е знаково за живота ми през последните 9 години, и загубата беше невъзвратима.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за онези сънища, в които изгубваме съкровени за нас неща и страданието насън е непоносимо. По-релефно и от преживяването наяве.

Тази нощ сънувах, че изгубих нещо свръхценно, което е знаково за живота ми през последните 9 години, и загубата беше невъзвратима.

Когато Провидението ни затваря една врата по описания болезнен начин, То със сигурност е предвидило да ни отвори друга. Големият въпрос обаче е, ще намерим ли сили да я открием, когато преживяваме "страданието си като непоносимо" и отчаянието скрива като облак всяка надежда. Голямата загуба предполага и голяма възможност за себепревъзмогване и преоткриване на още по-голяма дълбочина в онова, което душите ни наричат съкровено.

Безнадежността е поличба за победа (над собствения ни егоизъм) с обратен знак.

Доста труден сън.

Бих останал дълбоко резервиран, ако някой ми каже, че пътят на духовността и страданията са несъвместими за нас, човешките същества на тази Земя.

Извод - подобна дълбочина на съновното откровение е своеобразен комплимент за потенциала на една личност.

So far, so good.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, подготви се наистина да го загубиш... Щеш или не щеш, приключваш с един деветгодишен период от живота си и започва друг, за който нещо друго (или някой друг) ще бъде знаково! Промяната понякога носи болка (в този случай, според съня ти, и при теб ще донесе), но ражда и нови възможности, които при старите условия не е било възможно да се проявят. Така че... остави старото да си отиде, макар и да имаш усещането, че заедно с него ще умре и част от теб, но... ново предизвикателство чука на вратата ти... според мен :), защото винаги, когато се затваря една врата, се отваря друга и... започват да ни се случват неща, които дори и не сме подозирали, че могат да ни се случат.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, подготви се наистина да го загубиш...

и... започват да ни се случват неща, които дори и не сме подозирали, че могат да ни се случат.

Не, точно това не мога да загубя. Съпротивлявам се ожесточено на тази загуба.

За всичко важно в живота ни - ние знаем и сме подготвени предварително, поне сънищата са затова - да ни подготвят, предупреждават, настройват за предстоящите промени. Несъзнаваното ни има странни механизми - сънищния ни живот е картина от бъдещето, стига да можем да я "прочетем" и осмислим.

Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което казва Борислав има смисъл и наистина в живота ни се редуват такива периоди.

И аз съм сънувала подобни сънища и бих искала да споделя и едно по-различно наблюдение върху такъв тип сънища.

Когато съм сънувала, че загубвам нещо (а наистина е било много болезнено, плакала съм на сън, чувствала съм се ужасно безнадеждно и дори наранена от загубата), след време съм установявала, че просто съм се била вкопчила в това нещо, придавала съм му излишно голяма стойност в моя живот, била съм убедена, че без него просто не е възможно ...

В крайна сметка не съм загубвала нищо от това, което съм сънувала. В момента, в който осъзная описаното по-горе, просто се старая да оставя нещата свободни, да не се вкопчвам в тях, да не им придавам значение и смисъл, които те не биха могли да имат и ... всичко продължава да е с мен, но вече съм много по-спокойна и уверена, че всичко, което ми е нужно, си е тук или идва към мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

вчера , сутринта, братовчедка ми звънна да ми каже ,че ме е сънувала как съм катастрофирала и съм умряла.След, което отива в някакво посолство и ме вижда ,че работя на гишето, и остонала много учедена и ми казала: "Значи не си мъртва, защо никой не ми е казал?!"Какво трябва да означава това? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Сингониум, приеми тази катастрофа като крушение на досегашните ти модели на мислене и поведение - в този смисъл умира "старата" Сингониум, но... истинската Сингониум не е умряла. Напротив - предстои и нещо ново, което изглежда по - престижно, по - представително в очите на хората, свързано с посредническа дейност и общуване с хора, връзки. Нуждаеш се от промяна, от обновяване... според съня на братовчедка ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...