Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Един сън който сънувах преди 10на дни и съм в негов "плен".

Аз съм в една огромна сграда/блок на около 30 етажа и много дълга, тя е построена в края на една скала, под нас е пропаст, около нас няма нищо само някъде са злите.

Поглеждам през прозореца и виждам на равни разтояния поставени деца на около 6 години, които се държат с ръцете си за первазите на прозорците. Децата се държат със сетни сили. Разбирам, че чрез децата злите искат да ни притиснат, накажат, манипулират, но децата го знаят и са поели безмълвно участта си. Там където съм има едно детенце, навеждам се, хващам го за ръце, а те са кухи от усилието няма плът в тях, разбирам че след още няколко минути всички децата ще паднат в пропастта защото няма плът която да ги държи. Издърпам го, прегръщам го, целувам го и го подавам на майка ми, която е с мен в стаята заедно с баща ми и един поднина, братовчед който не познавам. Докато майак ми го завива като бебе в едно одеяло ума ми трескаво мисли какво да направя за да спсиме повече деца. Неистово извиквам на братовчед ми да бягаме по коридорите и да викаме за да накараме повече хора да погледнат през прозореца си.

Събуждам се .... и още "нося" този кошмар в себе си.

Първата асоциация ми е тази с децата от третия свят, които са буквално роби, за да изработват нашите дрехи и стоки за бита. От известно време не мога да се радвам спокойно на битови придобивки и се чудя как може да се промени положението - големи хора от Европа и Америка стоят безработни и получават помощи,изпадат дори в депресия от това, а деца са в нечовешки условия.

Ако безработните поемат работата на децата, а социалните помощи отидат за образованието им, нещата си идват на мястото. А и възрастните ще се чувстват удовлетворени от добре свършената работа, край на психическите проблеми.(В съня бездейните възрастни подават ръка и издърпват безплътните деца, а те в реалния свят наистина са безплътни - от недояждане). Ех, утопии!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Едно време в университета имах добро приятелство с едно момиче, за което казвах, че Господ й е дал много. Много умна жена, много добра и много красива. Рядко срещана хармония. Преди време поднових контакта с нея по силата на някаква случайност. Намерих й профила в интернет и така пак се свързахме. Не мога да кажа, че сега контактуваме често. Даже май един или два пъти само говорихме по-обстойно и после си рекохме, че трябва да се видим в България като си дойда.

След тези разговори обаче я сънувах два пъти в рамките на два месеца. Единия сън за съжаление вече не го помня толкова добре, но тя беше нещо нещастна, изоставена. Беше облечена с една опърпана дреха с качулка на главата и май си нямаше дом. Между нас имаше някаква връзка - емоционална, голяма емпатия, аз насън бях загрижена за нея, но и тя за мен. Имаше някакво усещане, че сме "в една и съща лодка". Впрочем и реално отношенията ни са били такива.

Преди няколко дни имах пак странен сън, който пак беше с тази жена. Бяхме в някаква сграда затворени, един асансьор водеше към някакви по-ниски етажи. Около нас обикаляха някакви, които уж се грижеха за нас, но на мен тази грижа ми беше малко като затвор. Все едно някаква болница, в която имаше и други жени. Отидох до асансьора, слязох няколко етажа надолу и установих, че там също има хора, с които обаче се отнасят по-зле по някаква причина и не им дават да се качват на други етажи. Установих също, че на нас, на нашия етаж ни се дават някакви специални привилегии, режимът е по-свободен, но гледат да не ни "изтърват". Когато се върнах горе, седнах на леглото си в стаята, където беше и Мария (въпросната жена) и се вгледах в нозете й (глезените) - изящни и красиви, някак одухотворени (смейте ми се!). И тези, които ни държаха там и ни "обгрижваха", посягаха да докоснат тези глезени все едно бяха нещо свято. Все едно от това зависи животът им. За мое чудване погледнах своите глезени и ми се видяха също такива и към тях също имаше такова отношение. Разбрах, че затова сме в тази сграда, на този етаж, с тези привилегии, но нещо не ми харесваще в идеята за затвореност и в това че... тези хора искаха по някакъв начин да ни държат под контрол, за да не им се изплъзнем. После обаче ми мина мисълта, че това, което ги кара да ни държат там и да се прекланят пред... краката ни (?) е нещо, което никога не може да бъде "затворено" някъде, защото... е отвъд границите на тяхното възприятие. Помня, че се отказах да мисля за бягство, а прост си помислих, че всичко ще бъде както трябва да бъде и че тези...крака... няма да бъдат опетнени.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Последният ми сън ,който не ме оставя на мира от преди 1 седмица :

Сънувах че съм част от почвата ,някаква мискроскопична частица от земята , имаше много растения ,които сякаш бяха порастнали от мен . Стъбла на цветя . Съвсем ясно разговарях с тях ,колкото и лудо да звучи това.

Разговорът ни беше свързан с моите опасения ,че няма да се справя тази година да си направя колекцията,с която трябва да се дипломирам .

А те ми отговориха с визуална информация . Като ми показаха как ще изглежда колекцията ми от дрехи . Видях един вид цялата колекция ,на главите на хората ,които ги носеха имаше златни маски и изглеждаха точно като някакви древни божества. Колекцията ми ще се казва "Future Ethno ", и аз наистина правя едно изследване на древните техники и търся характерното за дрехите на хората в Непал , Перу ,Индия , Мексико.

Изобщо тотално съм потънала в древността.

След този сън колебанието ми ,че няма да се справя изчезна.

Маските бяха направо като златни шлемове ,които покриваха и раменния пояс.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Сънят който реших да споделя е от около две-три седмици,но остави чувството на неразгаданост в мен,затова ще се радвам на мненията ви.

Сънувам,че на един от предните ми зъби се появява някаква черна пукнатина и аз се уплаших да не е някакъв бързо прогресиращ кариес.Отидох на зъболекар ,а той вместо със стандартните инструменти с които се борави по принцип, извади някаква машинка с която направи перфектен кръгъл отвор в зъба ми.От там много внимателно с пинсети извади някакъв пашкул ,който аз разпознах ,че е скарабей в летаргия.Бях много учудена от всичко,което ми се случва,но още по-учудена бях ,когато бръмбъра се размърда и чаках от него да се роди нещо.Може и да е било трансформация ,но от него излезе плъх.Не какъв да е - а златен.Козината му блестеше.

По принцип изпитвам отвращение от тези животни ,но този не предизвика в мен познатато чувство.

В следващия момент сънят продължи в дома ми.Плъхът изскочи бързо и побягна из къщата ,а аз се стараех да "запуша" ъглите в домът си.Знаех,че той точно на там се е насочил ,но не успявах да го изпреваря .Беше пратен да провери нещо.В моментът в който откри това което търсеше очите му светнаха в червено (все едно сканираше къщата),а на всичкото отгоре се обърна към мен и ми проговори.Каза ,че това което е откраднато от дома ми е материално (пари или предмет ,нещо от тоя род)и ми каза кой го е откраднал.Всъщност семейна двойка ,която познавам в реалността ,но те никога не са идвали в къщи.Просто познати.

Мъжът ми беше свидетел на цялата сцена .Той започна да ме обвинява ,че винаги когато идват хора в къщи аз оставям парите на доста видни места.В реалността аз наистина не се притеснявам,че някой ще ми открадне нещо ,дори държа бижутата си на не скрити места и не се притеснявам от това ,но не мисля ,че точно това е посланието на този ми сън.

Чувствам го много странен този сън..

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин сънувах нещо странно и се питам дали има някакъв смисъл. Сънувах, че аз баща ми, сестра ми и мой братовчед пътуваме към място, където е починал някакъв роднина на баща ми, беше нощ. Аз му казах, че не ми се гледа умрелия човек или нещо от сорта, а той каза че на всеки може да се случи да умре. :D И аз мислено се съгласих.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам да разгадая един много странен сън

Значи става дума за сън който сънувах преди около месец.В момента живея в 1 апартамент на 30 минути от старата ми къща,сънят е сануван преди да се преместя!

Санувам как съм на купон в 1 висок блок и от терасата се вижда горе долу старата ми къща,в съня аз поглеждам през терасата и виждам как нещо като метеор обаче много светло бяло пада горе долу върху старата ми къща и прави голяма вълна която стига чак до мен в блока и сичко става бяло за момент,после сам пред самия блок и пред него вместо да има трева има много умрели змии и едно хубаво момиче се гледа в очите с една кобра(те са много близко една до друга,почти се допират)

Давайте някакви идеи защото ми е много интересно и това е един от малкото сънища които помня толкова ясно.

ПС

обстановката на съня и блока и всичко останало е реално(има го и извън съня)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да разгадая един много странен сън

Значи става дума за сън който сънувах преди около месец.В момента живея в 1 апартамент на 30 минути от старата ми къща,сънят е сануван преди да се преместя!

Санувам как съм на купон в 1 висок блок и от терасата се вижда горе долу старата ми къща,в съня аз поглеждам през терасата и виждам как нещо като метеор обаче много светло бяло пада горе долу върху старата ми къща и прави голяма вълна която стига чак до мен в блока и сичко става бяло за момент,после сам пред самия блок и пред него вместо да има трева има много умрели змии и едно хубаво момиче се гледа в очите с една кобра(те са много близко една до друга,почти се допират)

Давайте някакви идеи защото ми е много интересно и това е един от малкото сънища които помня толкова ясно.

ПС

обстановката на съня и блока и всичко останало е реално(има го и извън съня)

Аз ще пробвам. :lol: Щом сънуваш,че си на купон означава че ще настъпят положителни промени в живота ти след преместването в новото жилище. Обръщането към старата къща и последвалото го заслепяване от бяла светлина - това значи, че не трябва прекалено да се замисляш за минали неща, защото каквото било било и не може да се промени, живей в настоящето. Змиите пред блога - означава, че в течение на годините ще помъдрееш защото змията е символ на мъдростта, красивото момиче - в случай че си момиче може би то символизира теб, а ако си момче явно това е момичето което ще срещнеш и благодарение на любовта си към него ще стигнеш по - лесно да помъдряване. ;) Друго не ми идва на ум. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли някой да ми каже какво може да означава следния сън:сънувах че седя срещу една тухлена стена и изведнъж от нея излезе една синьо светеща спирала.Тя се оттласна от стената и влезна в слънчевият ми сплит?

Линк към коментар
Share on other sites

Hey :)

Здравейте на всички, не бях писала доста отдавна.

Днес съвсем случайно, докато гледах филм за пирати с нашите, осъзнах, че най-ярко запомненият от мен сън, когато съм била малка, е този, когато сънувах Летящия Холандец.

Според вас как може да се тълкува подобен символ?

Зная, че сега едва ли има значение, защото това беше нощ преди поне 13 години...

И все пак.

:lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли някой да ми каже какво може да означава следния сън:сънувах че седя срещу една тухлена стена и изведнъж от нея излезе една синьо светеща спирала.Тя се оттласна от стената и влезна в слънчевият ми сплит?

Мери, здравей :) Или по-точно mary6, да не се обидиш :P

Струва ми се, че твоят сън е доста знаков. Синя светлина (олицетворение на мъдрост, избавление), влизаща в слънчевия сплит (много важна чакра). Според мен, дано не греша, това може да означава духовно прозрение или дълго чакана лична трансформация. Отхвърляне на стар модел поведение, който ти е пречел.

Дано съм помогнала.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е, че ако сънуваш че както си ходиш и изведнъж пропадаш, все едно слизаш по стълби и стъпалото на което си стъпил изчезне, а ти пропадаш, вярно ли е че при такъв сън ( който не веднъж ми се е случвал, а и на други хора) ако успееш да преодолееш страха от пропадането и Не се събудиш, ще посетиш по време на сън други светове ?

Линк към коментар
Share on other sites

Усещането за пропадане е често срещано, но то някак си не е част от съня, а от... събуждането. Когато сънуваш насън, че падаш, това усещане за падане го няма. Знаеш, че падаш, но не го чувстваш с тялото си. А това за което вероятно говориш е телесно усещане, което може да се появи и без човек да сънува. Самото усещане е съвсем реално и вероятно се дължи на връщането на етерното тяло към физическото. Не знам дали е възможно да не се събудиш при такава ситуация. Ти всъщност при получаването на усещането вече си буден, но все още в етерното тяло, миг преди то да се съедини с физическото. Ако това съединяване по някаква причина не се осъществи, е възможно да запазиш будно съзнанието си в етерното си тяло. Може би това се има предвид под посещаване на други светове. Всъщност ще преживееш опитност извън тялото (имаше някъде такава тема из форума).

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, аз също често имам, или по-точно имах, такова усещане за пропадане, но не при събуждане, а точно обратно - при заспиване.

П.П. Един въпрос - Етерното или астралното тяло се отделя от физическото по време на сън?

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, аз също често имам, или по-точно имах, такова усещане за пропадане, но не при събуждане, а точно обратно - при заспиване.

П.П. Един въпрос - Етерното или астралното тяло се отделя от физическото по време на сън?

Чувството за пропадане при заспиване са и симптоми за проблем със щитовидната жлеза.

По време на сън от физическото тяло се отделят астралното тяло и Аз-ът.Етерното тяло остава,за да поддържа жизнените функции на физическото.

Редактирано от неда
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, аз също често имам, или по-точно имах, такова усещане за пропадане, но не при събуждане, а точно обратно - при заспиване.

П.П. Един въпрос - Етерното или астралното тяло се отделя от физическото по време на сън?

Чувството за пропадане при заспиване са и симптоми за проблем със щитовидната жлеза.

По време на сън от физическото тяло се отделят астралното тяло и Аз-ът.Етерното тяло остава,за да поддържа жизнените функции на физическото.

Хм, интересно. Това определено и аз съм го изпитала и то не веднъж.

Би ли обяснила повече, защо смяташ че е свързано с проблеми със щитовидната жлеза???

Сега се сетих за нещо, което ми се случва доста рядко, но е доста странно.

Когато заспивам и съм в полу будно полу заспало състояние вече, независимо в каква поза е тялото ми, се чувствам сякаш съм в люлка, лежа и се люлея много силно, при отворени очи това усещане спира, щом ги затворя пак същото...

Някой изпитал ли е подобно или същото нещо?

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида,

За съжаление не бих могла да обясня подробно,защото не съм медицинско лице.Споделеното е само от личен опит.Аз имах същите усещания преди заспиване.При стечение на обстоятелствата при един медицински преглед беше установено,че имам проблеми с щитовидната жлеза и тогава разбрах,че тези усещания са симптоми на това заболяване.След приемането на съответните медикаменти симптомите отшумяха.

Но както казах,това е частен случай.За всеки може да е различно.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, аз също често имам, или по-точно имах, такова усещане за пропадане, но не при събуждане, а точно обратно - при заспиване.

П.П. Един въпрос - Етерното или астралното тяло се отделя от физическото по време на сън?

Чувството за пропадане при заспиване са и симптоми за проблем със щитовидната жлеза.

По време на сън от физическото тяло се отделят астралното тяло и Аз-ът.Етерното тяло остава,за да поддържа жизнените функции на физическото.

Хм, интересно. Това определено и аз съм го изпитала и то не веднъж.

Би ли обяснила повече, защо смяташ че е свързано с проблеми със щитовидната жлеза???

Сега се сетих за нещо, което ми се случва доста рядко, но е доста странно.

Когато заспивам и съм в полу будно полу заспало състояние вече, независимо в каква поза е тялото ми, се чувствам сякаш съм в люлка, лежа и се люлея много силно, при отворени очи това усещане спира, щом ги затворя пак същото...

Някой изпитал ли е подобно или същото нещо?

Да, и аз мисля, че е частен случай, защото по друг повод преди година си направих специално изследване на щитовидната жлеза - резултатите бяха много добри.

Колкото до телата - и аз смятам като неда, но Станимир е написал друго и аз затова попитах.

Аделаида, при мен е точно същото - преди "пропадането" усещах силно залюляване, в една тъмнина около мен, без никакви ориентири, но въпреки това знаех, че се люлея. Като малка беше леко плашещо чак, после свикнах, а последните години не ми се случва вече. Предполагах, че може би като бебе са ме люляли силно, за да заспя и аз така съм се замайвала, почти до загуба на съзнание евентуално. Сега си мисля, че именно това е момента на отделяне на астралното тяло от физическото (можела съм да го усещам) и желаещото да упражнява контрол съзнание се е плашило...

Линк към коментар
Share on other sites

Вината е моя, че използвах термина "етерно тяло" в по-широк смисъл. Ако трябва да сме точни имаме Стхула-шарира (грубо тяло), Прана и Линга-шарира (проводникът на Прана), които не могат да бъдат разделени без това да доведе до разрушаване на тези тела. Заедно те образуват Стхула Упадхи. Всички останали тела (принципи) се отделят по време на съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана,

Интересното е обаче, че аз осъзнавам, че се люлям, разсънвам се и се опитвам да контролирам този процес с мисълта си, т.е. знаейки, че съм будна да спра да се люлея, но не мога, това става само когато си отворя очите дори да съм в тъмна стая. Люлянето си спира само когато си пожелае. Много е странно, защото не мога да го прекратя сама, и не е неприятно, просто не мога да заспя...при мен не е съврзано с пропадане обаче.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Hey :)

Здравейте на всички, не бях писала доста отдавна.

Днес съвсем случайно, докато гледах филм за пирати с нашите, осъзнах, че най-ярко запомненият от мен сън, когато съм била малка, е този, когато сънувах Летящия Холандец.

Според вас как може да се тълкува подобен символ?

Зная, че сега едва ли има значение, защото това беше нощ преди поне 13 години...

И все пак.

:lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Търсих из нета някъде нещо, което да ми разтълкува следният сън. Много ми е важно да знам какво точно означава, защото съм в крайно решителен период в живота си и всеки знак ми е от нужда, а на сънищата имам вяра.

Сънувах че сън в някаква танцова зала или нещо подобно. Пред мен едно момче танцуваше поппинг. Ако не знаете какво е - това естил в брейк денса или бибоинга както още го наричат. Седях и го гледах как танцува, но нещо не ми се вързваше в танците му, виждаха ми се твърди сковани без никаква ритмичност, гъвкавост, без онази облост с която свързвам танците попринцип. Седях известно време така, след което и аз започнах да танцувам. Но бавни ориенталски танци с чупките в кръста, някак си едно такова - не преверзно, а еротично в честия смисъл на еротиката. Точно преди да се събудя усетих, че танцувам в леглото си. Другото важно според мен нещо беше, че момчето е бившият ми приятел, с който се разделихме съвсем наскоро, но някак си ликът му беше размит, докато моят кристално ясен.

Прочетох, че танцът в съня е от изключителна важност и трябва да му се обърне внимание, но незнам как да го разтълкувам. Ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Така описан, сънят наистина изглежда като насока за бъдещо поведение. Затова няма да си позволя да тълкувам, а ще препоръчам Дж. Кехоу "Пoдсъзнанието може всичко". Там има специална глава за сънищата, която определено ще свърши работа.( За останалата част от книгата препоръчвам, ако се ползва,дa бъде на основата на

- разбирането на Учителите за всемирната Любов;

-утвърждението "Да бъде Божията воля!").

------------------------------

Наскоро близко до мен лице ми разказа сън, който ще нарека "Белият кон". В него става въпрос за това, че духовното учение е възприемано добре от по-възрастните поколения откъм външната форма, но им се изплъзва истинската същност. Докато по-младите не виждат добре външната форма, но притежават в себе си същността. Идеята на съня беше, че учението е на части и трябва да се съедини от млади и стари. Опасността беше, че старите изхвърлят формата, защото им се вижда безполезна.

На следващия ден разговарях с участник във Форума, който изказа същата мисъл, без въобще да има идея за нечий сън.

Посланието на съня : запазете формата и чакайте младите, те са поели вече инициативата за съединяване и ви търсят!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

http://knigoteka.com/book/112994

Като прочетох тази книга доста по-добре свикнах да се ориентирам в собствените си сънища.Препоръчвам я.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :)

Искам да споделя с Вас един много странен за мен сън, на който не намирам точно обяснение.

Преди около 4-5 години сънувах, че съм на двора вкъщи и едно дете с тъмна коса хвърли в двора малка икона. Аз го видях, погледнах към иконата и образът, който беше на нея го опреличих на Исус, очите му светеха в бяло. Преди около 20 дни отново сънувах икона, този път бяха две. Държеше ги жена с тъмна коса. Иконите бяха много красиви, лъскави, светеха в златно.

Също много често ми се случва, че съм в църква. Последно сънувах, че съм в църква преди 2 месеца. Сънувах, че бях в църква с мои колежки... Накрая всички си тръгнаха, а аз останах сама в църквата. Всеки път, когато съм сънувала, че съм в църква накрая винаги оставам сама.

Надявам се, че ще ми помогнете!

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравеите и от мен ,

Ще споделя снощния ми сън и ако може бих се радвала на помощ за разтълкуването му !

Такааа ... пътувам с килимче или сал (не съм сигурна много) Бях с приятеля ми и едно момиче и момче ,които не познавам!Бяхме голи  :3d_136:  Летяхме над морето .Поглеждах от време на време на долу и си спомням ,че водата беше ужасно мътна , черна направо и много бурна .Валеше дъжд и беше нощ,ни една светлинка,ни една звезда ! Аз бях спокойна ,а и другите около мен .Смяхме се дори... въпреки бурята под нас.Правихме си снимки .После другото момиче щеше да падне на няколко пъти в морето ,но момчето до нея всеки път я хващаше в последния момент !Погледнах ходилото си ... беше изцапано с прах или пепел ,все едно съм вървяла по мръсни пътеки дълго време! След това и следа не остана от морето,килима и всичко което сънувах , видях само моята ръка(лявата) и ръката на приятеля ми(неговата дясна) ,закопчани в белезници една с друга ,а зад ръцете ни имаше стол!

Според мен морето е пътя до целта ,трудния път ! Килимчето е помощ ,за успешното или поне по-лекото преминаване ! Често може би ще се чувствам неуверена и песимистично настроена към постигането на целта (падането на момичето) ,но ще ми вдъхва някои кураж да продължа ( момчето,което издърпва момичето) .Дъжда е обновлението според мен на личноста след уроците ,които е понесъл ! Ходилото ... не знам? Белезниците и ръцете ни ... ето това е много важно спред мен ,там се крие развръзката май ,но не мога да я разбера !

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...