Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Здравеите и от мен ,

Ще споделя снощния ми сън и ако може бих се радвала на помощ за разтълкуването му !

Такааа ... пътувам с килимче или сал (не съм сигурна много) Бях с приятеля ми и едно момиче и момче ,които не познавам!Бяхме голи :3d_136: Летяхме над морето .Поглеждах от време на време на долу и си спомням ,че водата беше ужасно мътна , черна направо и много бурна .Валеше дъжд и беше нощ,ни една светлинка,ни една звезда ! Аз бях спокойна ,а и другите около мен .Смяхме се дори... въпреки бурята под нас.Правихме си снимки .После другото момиче щеше да падне на няколко пъти в морето ,но момчето до нея всеки път я хващаше в последния момент !Погледнах ходилото си ... беше изцапано с прах или пепел ,все едно съм вървяла по мръсни пътеки дълго време! След това и следа не остана от морето,килима и всичко което сънувах , видях само моята ръка(лявата) и ръката на приятеля ми(неговата дясна) ,закопчани в белезници една с друга ,а зад ръцете ни имаше стол!

Според мен морето е пътя до целта ,трудния път ! Килимчето е помощ ,за успешното или поне по-лекото преминаване ! Често може би ще се чувствам неуверена и песимистично настроена към постигането на целта (падането на момичето) ,но ще ми вдъхва някои кураж да продължа ( момчето,което издърпва момичето) .Дъжда е обновлението според мен на личноста след уроците ,които е понесъл ! Ходилото ... не знам? Белезниците и ръцете ни ... ето това е много важно спред мен ,там се крие развръзката май ,но не мога да я разбера !

Много рядко се срещат подобни сънища, в които Невидимият свят да "казва" с такава голяма категоричност, че партньора е крайно неподходящ!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ти и приятеля ти, заедно с едно момче и момиче, които не познаваш. Т.е. онази скрита част, разделена на противоположности, които не са присъстващи в осъзнаването ти за теб самата. Интересно ми е, видя ли себе си в съня или само знаеше, че присъстваш?

Морето - черно и бурно е символ на "поглъщащата" майка.Т.е. несъзнаваната част , която връща либидото без да му позволи нататъшно обновление, развитие. Килимът и според мен е помощник - начин, брод за осъзнаване , т.е. Върху "него" успяваш в последния/т.е. настоящия - към вчера последен/ момент да запазиш "живо" непознатото "момиче". Ходилито е фалически символ. Покрито с прах и пепел от старото, което е жертвано.

Белезниците свързват ръце. Кръгът също е символ на цялост - мандала.Свързаността е обединение на противоположности/момче и момиче, дясно и ляво/.Вече белязани - знайни/БелЕзници/. Ръката е символ на човешкото. Пръстите са пет. Дъждът и според мен е символ на благодатно обновление. Поставени един до друг двата кръга/белезниците са два свързани кръга / образуват осмица/двойна четворка/. Тук не съм съвсем сигурна, може би натъкмявам. Столът е четворен символ. Квадратът е също мандала. Бих го сравнила с трон. Вероятно си успяла да интегрираш "липсващо"/тайно, непознато/ звено в цялостната си личност. В съня ти е "изобразена" от две четворки - четиримата върху килима и стола.

Инак, ако подходя буквално може би ти е от полза, интернет комуникацията.Твоята дясна/лява ръка върху екрана, чрез която посочваш узнатото. :)

Това е моето тълкуване. Възможно е, да е погрешно.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Към НиколаДамянов : Благодаря ти, но бих искала да те помоля (ако желаеш разбира се) да ми напишеш кое те накара да стигнеш до този извод ?

Към shelter: И на теб благодаря за помоща :) Насочи вниманието ми към подробности ,които не бях забелязала и не бях се замисляла за тях ...! Питаш ме дали съм се видяла в съня или просто съм знаела ,че присъствам! Знаех ,че присъствам .Виждах всичко около мен така както сега , но като страничен наблюдател не видях себе си ,ако това имаш в предвид!

Определено ми е от полза интернет комуникацията ! Много интересно тълкуване :) но ми трябва малко време да помисля добре върху това,което споделяш ти !

Линк към коментар
Share on other sites

И аз рядко се виждам в сънищата си. Върху летящото килимче, сте четирима, но ти си скритата четвърт, която е показана чрез останалото присъстващо в съня. Възможно е да имаш нужда от установяване, т.е.временен покой. Или обратно, сама си налагаш константно, стабилно, неизменно!?Помисли върху:летящ, килим, белезници, стол. Може и да ти хрумне друго. А не ми вярвай много.:)Имам навик да изземам съня на другия и да се тълкувам върху му.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Към НиколаДамянов : Благодаря ти, но бих искала да те помоля (ако желаеш разбира се) да ми напишеш кое те накара да стигнеш до този извод ?

Принципно избягвам да коментирам в подобни теми, защото тълкуването и изобщо всякакъв вид прогностика се изкривява много, поради простият факт, че лицето се е скрило зад някакъв никнейм.

От друга страна, човек трябва да е съсредоточен много в текста, защото ако пропусне и една ключова дума може да си получат големи обрати ...

В този ред на мисли искам да ти се извиня за моя коментар вчера, защото въпреки, че три пъти прочетох написаното от теб, съм пропуснал една важна и ключова дума.

Не ми се коментира повече, но действително, ако махнем само една дума от текста, под вчерашното ми тълкуване се подписвам с двете си ръце, ...но сега нещата не стоят толкова категорично!

Много съжалявам и ти се извинявам още веднъж!

Грешката е моя и се надявам скоро да намеря причините за нея и да не допускам подобни в бъдеще.

Поздрави .

Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам какво общо има никнейма , но както и да е!

Няма за какво да ми се извиняваш … аз ти благодаря ,че изобщо си направи труда и това ценя високо !

Поздрави и на теб

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах доста кошмари тази нощ. Много неспокойна бях през цялото време. Първо сънувах, че карам на баща ми стария Москвич, но ме беше страх и не знаех как да спра колата, мислех, че ще се блъсна някъде.

После сънувах, че се карам с родителите ми, нещо не одобряваха приятеля ми. Аз си събрах багажа в 1 куфар и заплаших, че се махам. През цялото време плачех.

После сънувах трети сън. Вървим аз, една моя добра приятелка и гаджето ми. Те двамата вървяха напред и си говореха общи приказки, а аз вървях след тях и го гледах сърдито(защото сме скарани сега).

После сънувах, че съм с гаджето ми, а той е взел негов приятел. Приятелят му се опита да ме прегърне и целуне пред него, а моят човек не реагира по никакъв начин на тия набези! Даже си беше легнал на леглото и ни беше обърнал гръб...

Вероятно сънищата ми издават многото нерви, които имам сега. И друг път съм сънувала, че карам колата на татко, но последният път, когато го сънувах, нямах проблеми с нея, не ме беше страх, че ще се ударя.Какво мислите за тези сънища?

Линк към коментар
Share on other sites

Има събития в живота ти ...случващи се в момента ,с които не можеш или по скоро не знаеш как да се справиш и това те плаши.Искаш час по скоро да намериш решение на проблема!

Ядосваш се ,че нещата не стват така както ти ги искаш или както си ги планувала и представяла !

Притесняваш се да не би приятелите с които си се скарала да говорят зад гърба ти и да издават твои тайни !

Понякога приятелят ти сякаш не обръща внимание на твоите чувства и емоционално състояние .Имаш чувството ,че не го е грижа много за теб и това те наранява !

НО може и да бъркам ... просто мое мнение !

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо вярно. Ние сега сме скарани, не сме се чували няколко дни. По принцип винаги съм се чувствала все едно аз правя повече компромиси за връзката ни. Той е по-избухлив от мен. Може би затова го сънувах, обърнал ми гръб.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сънувах снощи нещо много странно поне за мене...

Със моята най-долра приятелка бяхме в хола и правехме секс,незнам по какъв начин,но някой свърши и се появи образа на приятелят ми.оплашихме се,че съм бременна и хукнахме към аптеката,но не стигнахме до нея.После нещо лошо се случи и аз се разболях и се разделих на две-като близнак беше моето тяло.Все едно имах две ръце,изобщо две тела разделени.Това беше някакво накаазание,но не ми казаха какво..Бихте ли ми казали поне малко за съня и тълкуването му?

Благодаря предварително! :rolleyes::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от мен!

Не бях писала отдавна.

Днес през нощта сънувах ужасно странен сън. И обезпокояващ за мен...

Гледах в съновници и все лоши неща предсказват за подобен сън...

И все пак, желая и вашето тълкуване, моля ви!

Сънувах как вървя в един квартал във Варна и зад мен по едно време се появи едно черно куче, големичко. Аз в съня си си мислех как не трябва да се паникьосвам, да не бягам, защото ще ме подгони. Обаче се случваше следното: точно вмомента, когато си го помислях това, кучето започваше да ме гони, а аз, колкото и да си казвах "не мърдай", бягах правопропорционално на скоростта на кучето. Просто ако то се засили зад мен- аз също се засилвах напред. Сякаш не полагах усилие, а изцяло кучето ме направляваше.

Какво смятате за този сън? Аз лично смятам, че е показателен, че се оставям на чуждо влияние напоследък... или моето собствено?

:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Често животните в сънищата плашат. Всъщност импулсите на инстинктите ни /кучето/често се приемат като заплашващи цивилизования човек.

Изглежда осъзнаващата част от теб, никак не иска да се остави на несъзнаваното/черно/ да я догони.

Ти сама си разчела съня си.

"Просто ако то се засили зад мен- аз също се засилвах напред. Сякаш не полагах усилие, а изцяло кучето ме направляваше."

Аз ;) тъй мисля :) .

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Сънувах доста странен сън ... тази нощ!

Бях на някакво място ,много пусто и мрачно.Нито цветя,нито тревички... нищо.Небето и то тъмно . Там бяхме аз и едно момче (не го познавам) и един маг срещу нас ,които в реалния живот познавам ! Той застана срещу нас двамата и се опитваше да ни вдигне във въздуха ,но нещо все не ставаше и нещата се объркаха и ни раздели.Мен прати в една посока ,а него в друга много далеч от мен .И така...аз попаднах в много гъста гора и бях много уплашена защото не познавах мястото и не знаех къде съм.

И в този момент когато се обърнах видях жена ,много страшна с бели очи и голямо куче до нея.Двамата охраняваха момиче завързано с парцали на очите,устата и ръцете така че да не може да мръдне.Ако някои знае 8 мечове от картите Таро ето така изглеждаше момичето (колодата на Уейт) .Жената ,като ме видя и каза "Ей тая я искам за жена на синът ми" и хукна с кучето да ме гонят .Аз се уплаших и започнах да викам името на магьосника ,които ме изпрати там ,но той не се появи.Бягах и стигнах до улица .Търсех помощ и една жена дойде с малко дете.Помолих я да ми помогне но тя беше много слаба и те я убиха .... Продължих да викам за помощ и дойдоха много хора и животни ,въпреки това обаче силите им бяха равни и не помня кой победи....събудих се !

Имате ли идей ?Да си мисля ли че става въпрос за вмешателства или това е просто психика и страхове ?

Бих се радвала на мненията ви ... Благодаря!

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте от мен!

Не бях писала отдавна.

Днес през нощта сънувах ужасно странен сън. И обезпокояващ за мен...

Гледах в съновници и все лоши неща предсказват за подобен сън...

И все пак, желая и вашето тълкуване, моля ви!

Сънувах как вървя в един квартал във Варна и зад мен по едно време се появи едно черно куче, големичко. Аз в съня си си мислех как не трябва да се паникьосвам, да не бягам, защото ще ме подгони. Обаче се случваше следното: точно вмомента, когато си го помислях това, кучето започваше да ме гони, а аз, колкото и да си казвах "не мърдай", бягах правопропорционално на скоростта на кучето. Просто ако то се засили зад мен- аз също се засилвах напред. Сякаш не полагах усилие, а изцяло кучето ме направляваше.

Какво смятате за този сън? Аз лично смятам, че е показателен, че се оставям на чуждо влияние напоследък... или моето собствено?

:huh:

Може би, ако разгледаш кучето от позиция на твоята сянка, ще се получи относително правилно тълкуване ...

Като извод ще излезе, че не токова се подаваш на чужди влияния, колкото се притесняваш от собствени действия, мнения и изградени разбирания ...

Да си самоанализираш и да си самокритичен - не е лошо, но явно изпадаш в педантизам по определени теми или насоки, което явно не е добре за теб на някое по фино ниво... Помисли в тази насока!

Като "рецепта" - продължавай в този дух, но в по умерени темпове на преосмисляне на позиции... Изключи крайностите!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако сънищата не бяха странни :D !

Ти, навярно си супер голяма щастливка, щом в реалния живот познаваш магове! :)

Омъжена ли си?

Ако не/ както подозирам засега/ сънят те разчетворява отново.

Разделянето е естествено състояние, както и сближаването. Магьостникът е персонифицирана твоя част от съзнанието, което не се е справило с обединението на противоположното. Появило се е изтласкване и ти попадаш

в гората/твоята тайна част /. Страшната жена с кучето пак си ти. По -точно споменът - идентификация за някой възрастен/вероятно майка ти/."Тя" охранява момиче, което пак си ти.То не вижда, не говори и е с вързани ръце.Истината е, че ти не виждаш, не чуваш и си с "вързани" ръце.

Жената те иска за съпруга на сина й. Възможно е да й вменяваш собственото желание да останеш малкото момиченце/женичка/ на татко. Магьосникът, т.е. Бащината ти част не се появява. Магьосниците мъже ли са ;):rolleyes::) !?

Жената с дете е била много слаба и те са я "убили".

После не помниш развоя.

Сигурна съм, че сънят пак ще ти помогне съ-общавайки каквото има да ти каже.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от мен!

Не бях писала отдавна.

Днес през нощта сънувах ужасно странен сън. И обезпокояващ за мен...

Гледах в съновници и все лоши неща предсказват за подобен сън...

И все пак, желая и вашето тълкуване, моля ви!

Сънувах как вървя в един квартал във Варна и зад мен по едно време се появи едно черно куче, големичко. Аз в съня си си мислех как не трябва да се паникьосвам, да не бягам, защото ще ме подгони. Обаче се случваше следното: точно вмомента, когато си го помислях това, кучето започваше да ме гони, а аз, колкото и да си казвах "не мърдай", бягах правопропорционално на скоростта на кучето. Просто ако то се засили зад мен- аз също се засилвах напред. Сякаш не полагах усилие, а изцяло кучето ме направляваше.

Какво смятате за този сън? Аз лично смятам, че е показателен, че се оставям на чуждо влияние напоследък... или моето собствено?

:huh:

Може би, ако разгледаш кучето от позиция на твоята сянка, ще се получи относително правилно тълкуване ...

Като извод ще излезе, че не токова се подаваш на чужди влияния, колкото се притесняваш от собствени действия, мнения и изградени разбирания ...

Да си самоанализираш и да си самокритичен - не е лошо, но явно изпадаш в педантизам по определени теми или насоки, което явно не е добре за теб на някое по фино ниво... Помисли в тази насока!

Като "рецепта" - продължавай в този дух, но в по умерени темпове на преосмисляне на позиции... Изключи крайностите!

Поздрави.

Нямам думи :) Страхотно фино усетихте самата мен.

Това е съвсем вярно... особено напоследък. Винаги съм се анализирала, такъв тип човек съм, психолог. Обаче от няколко дни насам направо превъртам! Не спирам да чувствам вина и да се ровя и себе си- как реагирам, какво впечатление правя, какво очаквам и какво заслужавам... И наистина установявам, че се самоограничавам в реакциите си, не съм толкова спонтанна, все си мисля как биха ме приели. И ме е страх, че ще отхвърлят мнението ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Мен пък 2 пъти ми се случва да сънувам ,че летя.Единият път беше над една пропаст просто си летя.

Естествено не паднаx,макар и много дълбока,защото имах криле.

Някой ще ми каже ли какво значат тези сънища?

Мерси.

Едит и още нещо:

3начи ,ако сънуваш ,че си с бяла коса,да не би да значи,че ще умреш и няма да дочакаш старини?

3ащото Румяна точто това е сънувала,и като е прочела в съновника било написано ''ще разбереш една ужасна истина'' , незнам точно кога го е сънувала,но после умря,сигурно точно това е била ужасната истина...Вие как мисилте?

Редактирано от slun4ice
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже досега не е описван такъв случай, искам да го споделя с онези от вас, за които сънищата са мостове към други светове...

Тази нощ сънувах баба, тя е жива и болна. Сънят с нея беше достатъчно ясен за мен като послание и няма нужда от тълкуване, аз си зная какво следва :)

Преди малко оразбрах, че баба ми е сънувала майка си и двете си баби също, от своя страна - всички те покойници.

Направили сме една тъжна верига и сме си поговорили на прага на смъртта.

Тъжни сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат:"Мен пък 2 пъти ми се случва да сънувам ,че летя.Единият път беше над една пропаст просто си летя.

Естествено не паднаx,макар и много дълбока,защото имах криле.

Някой ще ми каже ли какво значат тези сънища?

Мерси."

Мисля,че имаш някакви надежди,които очакваш скоро да се осъществят.Крилете са символ на волноста и свободата.Пропаста е препядствие,което ще преминеш,ще го прелетиш както в сънят ти.Това е мое лично тълкуване не е задължително да се взима под внемание :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От няколко дена ме мъчи един сън .Много е дълъг ,но ще споделя част от него ... тази част която не мога точно да си обясня . 

Плувах в океан .Водата беше бистра и слънчевите лъчи минаваха през нея.Огравяха всичко наоколо.Видях лодка и двама мъже ,които преследваха акула и я целеха с някакви стрели.Стрелите минаваха покраи тялото на акулата и оставяха кървави следи.Много ми дожаля и реших ,че трябва да помогна на акулата да се измъкне.Спомням си ,че имаше още риби покрай нея .Имаше и делфин с различни нюанси на синьо,докоснах се до тях.Стрелите нацелиха всички риби и ги завързаха с конци (бели) .Аз отрязах тези конци и така помогнах на акулата и останалите риби ,както и на делфина да избягат.Излязох на повърхноста и се уплаших защото видях огромни рибарски мрежи.

Губи ми се тук ... Помня,че излязох на някакъв край на река ,но този край продължаваше с началото на други малки рекички.Една в ляво,една в дясно и една пред мен,а аз бях в центъра .Всичко беше много красиво ,заобиколена от гъсти храсти и дървета.Времето продължаваше да е топло и приятно.Мъжете ме настигнаха и ме попитаха на къде отидоха рибите и акулата .Аз ги заблудих като им посочих друга посока.Те се качиха на лодките си и заминаха на дясно .Аз  също имах лодка ,но надуваема .Качих се на нея и потеглих по реката пред мен.

Тази нощ сънувах същия делфин за които споменавам по горе.Бях на гърба му и плувахме из някакви тунели и накрая излязохме на повърхността.Някакъв мъж ми каза "Винаги когато имаш нужда можеш да го извикаш." Каза ми точно как .... но аз забравих ! :( 

И така ... някои ако може да ми помогне ... ще се радвам! Обърква ме това,че по принцип акулата е враг и по тази логика би трябвало да значи ,че помагам на врага си! Но пък помагам на делфина и акулата в единия сън,а в другия сън ми казват ,че мога да го извикам винаги когато имам нужда! Идеи ? photo251.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida ,за твоят сън ;)

"Какво смятате за този сън?"

Приеми това като голямо предизвикателство.Ти подсъзнателно разбираш че пред теб се отварят нови възможностти.Когато имаш избор много често сънуваш кошмари защото чрез тях се опитваш да намериш правилното решение.Кошмарите са един вид предизвикателство,ако намериш път в тях,ако в тях се държиш естествено,ако ги преминеш добре ти и в реалността можеш да се справиш с новите предизвикателства.

Пожелавам ти успех в новите ти начинания. :3d_139:

Няма да ти кажа аз какво сънувах че ме гони,не това не е истина. :3d_168:

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересен сън, замислих се над него. По принцип, ако около акулата има кръв, както описваш, това би трябвало да я настърви много. И както ти си плувала също там, странно че не те е нападнала. Но сънищата не винаги трябва да се транслират към реалностите, те са просто един древен символен език, на който се опитваме да разговаряме с подсъзнанието.

Чрез писане/чертаене се опитвам да получа информация от моето подсъзнание за твоя сън.Ето някои идеи:

Смятам, че идва да ти каже хубави новини. А именно - имаш противник/ враг , който съвсем скоро (може би днес),ще претърпи крушение, ще бъде по някакъв начин елиминиран от пътя ти, за да не може да ти причини зло. Освен това, ако си имала оплакване, свързано със здравето, то също ще отшуми и ще се възстановиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересен сън, замислих се над него. По принцип, ако около акулата има кръв, както описваш, това би трябвало да я настърви много. И както ти си плувала също там, странно че не те е нападнала. Но сънищата не винаги трябва да се транслират към реалностите, те са просто един древен символен език, на който се опитваме да разговаряме с подсъзнанието.

Чрез писане/чертаене се опитвам да получа информация от моето подсъзнание за твоя сън.Ето някои идеи:

Смятам, че идва да ти каже хубави новини. А именно - имаш противник/ враг , който съвсем скоро (може би днес),ще претърпи крушение, ще бъде по някакъв начин елиминиран от пътя ти, за да не може да ти причини зло. Освен това, ако си имала оплакване, свързано със здравето, то също ще отшуми и ще се възстановиш.

Ако е враг ... то той е прикрит и аз не знам ,че ми е враг... и ето защо в съня акулата не ме е нападнала директно.За здравето ... очаквам резултат от изследвания ... надявам се да не ме изненадат с нещо неприятно.Благодаря ти много за помоща!Оценявам я високо!   

43690yr183vmwb2.jpg 

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво беше това,което стана ,но ме изплаши много ! Разказвам и много моля за помощ !!! 

Днес си легнах към 18ч. защото бях изморена доста и току що ставам ... Сънувах някакво детско филмче и изведнъж усетих силен натиск от лява и дясна страна .Все едно нещо смазваше тялото ми от двете страни.След това лежах на леглото си в стаята мисля ... и видях легнала котка на корема ми.Захапа палеца ми ,но не със зъби и натискаше ръката ми с бузата си на долу ... Уплаших се и се чудих какво става ! Събудих се .. и точно тогава усетих отново този ужасен натиск този път по цялото тяло.Нещо ме смазваше .... скискаше... не можех да мърдам и когато ме отпусна след секунди почувствах изглички по тялото си.

Прилича ми на вид атака ... !Вие какво мислите .... ? Доста ме уплаши  :o

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...