Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Мила , Мона ето и моето тълкувание . В последно време съм много на вълна тълкуване на сънища .

Според мен съня ти е с много интимно значение .

Любовните отношения за теб са понякога страшни , приемаш ги някак апокалиптично .

Мисля, че се притесняваш от това да не дойде някой /можеби точно този определен човек / и да не преобърне светът ти наопаки . Дане би небето ти да стане земя , а земята небе. Обичаш много устоите си , ценносттите си , които както виждам са напълно завършени и изградени вече светове. Имаш емоционалния си свят - завършен. Имаш интелектуалния си устрем

устойчив и целенасочен . И в един момент ,ето я и любовта , розовия прах в кутията /малко ти се струва трудно за вярване .Нали имаше един такъв израз "Не ми хвърляй прах в очите ", та и ти си я приела като вълшебен ,приказен прах от който си щастлива. Свободна си да обичаш . :3d_064::3d_045::3d_059:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:3d_040: Аз се уча и от теб в това отношение , мога ти кажа . :)
Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за символиката на пиенето на вино (червено и бяло) в сънищата?

Личен опит. Пиене на вино = усвояване на определен вид познание по строго индивидуален вътрешен път, с личен стил. Известни са ми (също тъй символично) още и пиене на ракия, уиски, коняк и др. питива, но смесването им - и символично, и буквално - има доста неприятен ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че виното може да бъде тълкувано и като огън и като кръв - кръвта на жертвената смърт. Виното и кръвта са взаимозаменяеми символи. Да сънуваш, че пиеш вино, според мен е да се приобщиш към тайнство, а какво е тайнството, сънят сам ще покаже.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че виното може да бъде тълкувано и като огън и като кръв - кръвта на жертвената смърт. Виното и кръвта са взаимозаменяеми символи. Да сънуваш, че пиеш вино, според мен е да се приобщиш към тайнство, а какво е тайнството, сънят сам ще покаже.

Току-що прочетох, това. Писала съм почти едновременно с теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Виното , определено има асоциативна връзка /и то в много отношения / с кръвта .

Аз дори и наяве, когато пия вино, го пия само с верни приятели .В повечето случаи с майка ми и баща ми .

Посвещаване , тайна , истина , тайно общество .Тайна истина, която знаят само определен кръг от хора или посветени .

Вече зависи от ситуацията , в която сме поставени сънувайки , обстотятелствата и подробностите .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Случвало ли се е на някого да сънува в "двойно време"? Тоест, дадено конкретно събитие, възприемано насън, се случва едновременно и в минало, и бъдеще време - в първия случай то вече се е случило в определено причинно измерение, а във втория - предстои наяве в бъдещ момент.

С други думи - някакво събитие се случва доста време преди да го осъзнаем "тук и сега".

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Невежеството ми не ми позволява да разгърна/изследвам/ нататък тази идея. Инак от нея би могло да излезе най-малко разказ.:)

Имаше доста писма, в които се описваха подобни "събития".

На мен лично, никак не ми се иска да е както ти казваш двойно времето, защото ме изправя пред възможността да предзная. Спомням си веднага обаче "паметта работеща в две посоки" в "Алиса в огледалния свят"

И понеже наблюдавам опасенията си, бих приела, че насън виждам програмирането си, т.е. "създаден" вариант на бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

Ина Трифонова

А сега за Силвия .

Силвия ,според мен съня ти е свързан с много емоционални, любовни отношения .

Лъвът в съня ти е твоя любим /това е определено много шедър, силен и любвеобилен човек .Такъв ,който шедро показва емоциите си .

Кучето в съня ти , това си ти ,твоето аз , твоят най- добър приятел . Отношенията ти с въпросния човек са в много добра хармония със самата тебе и себеусещането ти .

Но ,един момент , пътуването през вратите ,които минаваш и новата реалност ,до която достигаш ми дават информацията , че това все - още не се е случило , или ти по някакъв начин мечтаеш за този "въображаем " любим ,който да бъде щедър, силен , силно - емоционален човек , който да бъде в хармония и приятелство с твоето аз , твоето его . Би минала през всякакви изпитания , би имала търпението и смелостта да изчакаш да го срещнеш .

А включително и би се опознала много добре себе си , пътувайки към себе си ,врата след врата ,ново дълбоко вдишване навътре ,във вътрешното ти аз.

Хм, по съвсем друг начин си тълкувах този сън. Но, това, което казваш, е много много вярно, само дето човекът е повече от реален, а лъвът му е любимо животно. Сега разбирам - сбъдването на съня ми едва започва. Благодаря ти, Инка!

Мона

Какво мислите за символиката на пиенето на вино (червено и бяло) в сънищата?

Мисля, че знаеш добре символиката на виното в сънищата. На яве червеното е по-богато на плодови киселини - тръпчиво е като кръвта и неслучайно е неин аналог в сънищата и мистиката. Бялото пък съдържа повече плодови захари. А от мен да знаеш - само червеното вино е вино, другото е лимонада. И в съня така.

aorhama

Случвало ли се е на някого да сънува в "двойно време"?

shelter го каза - предзнание.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наскоро сънувах: Намирам се със сина си на брега на морето, където има огромни водни съоръжения,нещо като водна пързалка само че в големи мащаби и някак си многоетажно.През цялото време изпитвах страх за него,че ще го загубя,че ще се удави и всякакви ужаси ,които една майка може да изпита.А моето момченце си играеше на криеница с мен и караше сърцето ми да замръзва от ужас.(по принцип в реалния живот той няма инстинкт за съхранение в някои ситуации)

Тогава ненадейно дойде един мъж и всякаш беше в ролята на супермен успяваше да изпревари синът ми и да предотврати нещата от които се страхувах.(този мъж извън съня познавам само виртуално)

Последва второ действие на съня ,в който мъжът беше красива млада жена ,а аз бях влюбен във нея мъж.Тя беше изключително красива със сини очи и черна дълга коса с бретон.Бяхме седнали на маса един срещу друг на ъгъла на една улица и аз се опитвах да уловя залязващото слънце (което и се падаше в гръб)с поглед .Исках да запечатам момента в който слънцето се изравняваше с очите и.Стараех се да не изпусна мига и точно в този момент зад гърба ми мина една жена която разпознах,направи ми впечатление,че е грозна (имаше струпеи по лицето)и бях изненадана че образът и се преплита с този на майка и.(от реалния живот)Тя със завистта си разруши красивия момент и всичко се разпиля.

Май доста объркано го разказах :rolleyes:

Интересното е ,че сънят ме кара дълго време да се чувствам щастлива,не знам защо го споделих може би за да чуя и вашата интерпретация

Линк към коментар
Share on other sites

Аз наскоро сънувах как празнуват и честват Петър Дънов в Тибет - усмихнати хора, котио знаеха, че всяка година по това време това се случва - децата първи тръгваха със запалените огньове, следваха други ритуали със свещи - горяха по 32 на брой.

Местните жители приемаха всичко спокойно - един човек ми обясни, че това е най-важният ден в годината им - протягаше лявата си ръка и докосваше лявото си око - и каза - така правим всички, така се докосваме до господ, и ние не знаем защо, но така са правели всички преди нас.

През месец май има и щастливи хора, като тези които сънувах - отвъд моето разбиране за духовност - истински хора, за които храмът не е нещо непостижимо. Както и Любовта...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз наскоро сънувах цялото Бяло братство, начело с Дънов, като шествие. Интересното беше, че аз се опитвах да избягам, обаче на три пъти все се срещахме в една гора на различни места. На третия път, Дънов нареди на едно младо момче да иззида ниска ограда между мене и тях.............И ме гледаше, и ме питаше с поглед................

ще прескоча ли оградата за да отида при тях или не

тук се събудих

Линк към коментар
Share on other sites

mvm, Мона, nina7705, поздравявам ви и искрено се радвам за вашите сънища, които са истински откровения на Духа. Това означава, че вървите напред и се развивате... подготвяте се да станете ученици и предвестници на Новата култура. nina7705, първата част от съня ти е ясна, а що се отнася до втората - това си е чист фрагмент от минал живот, който осветлява някои неща от настоящия ви живот и отношения.

mvm, намираш се във важен период от живота си - изключително важен! Изправена си пред избор - дали да влезеш в Школата на Бялото Братство или не. Засега има ограда пред теб, макар и не много висока. Това е изпитание, проверовъчен изпит, който трябва да вземеш. От теб зависи!

Мона, твоят сън е блестящо откровение, което говори много за теб! На 7 март 1897 година Божественият Дух слиза върху Петър Дънов и Той става проекция на Учителя. През 1912 година в Търново, Арбанаси, в Него се вселява Христовият Дух и Той става проекция на Мировия Учител. А от 1922 година чрез Него започва да се проявява Всемировият Учител и тогава се открива Божествената школа на земята и то в България! По този начин в тялото на Петър Дънов оживява Светата Троица - живият Бог на земята! И твоят сън, Мона, е показателен за това Кой всъщност е Учителят...

Линк към коментар
Share on other sites

Тия дни сънувах как Учителят изрича 2 диаметрално противоположни, напълно взаимоизключващи се мисли. В съня си осъзнавах пределно ясно, че колкото и да разсъждавам и дори терзая, не е по силите ми да ги примиря. Логически погледнато, би следвало да е вярна или само едната, или само другата. Паралелно с това осъзнавах, че е прав: изреченото - в неговата цялост и дълбочина - беше истина, просто не можех да се усъмня в това. Отстъпих без коментар, примирих се.

Не можех да осъзная тази истина. Не бях готов.

П.П. В груб превод - няма "или/или", има "и/и"

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

П.П. В груб превод - няма "или/или", има "и/и"

Вчера или/!/ :) по-предните дни си мислех отново за ония картини, които в зависимост от ъгъла, под който ги гледаш разкриват съвсем различно видимо.

Изглежда/?!/ :) човек избира/?!/ "или/или", поради невъзможността/?!/ да обхване "и/и".

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера или/!/ :) по-предните дни си мислех отново за ония картини, които в зависимост от ъгъла, под който ги гледаш разкриват съвсем различно видимо.

Изглежда/?!/ :) човек избира/?!/ "или/или", поради невъзможността/?!/ да обхване "и/и".

:thumbsup:

aorhama, може би ще успееш да обединиш двете мисли, да намериш точния ъгъл, под който се виждат обединени...

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера или/!/ :) по-предните дни си мислех отново за ония картини, които в зависимост от ъгъла, под който ги гледаш разкриват съвсем различно видимо.

Изглежда/?!/ :) човек избира/?!/ "или/или", поради невъзможността/?!/ да обхване "и/и".

:thumbsup:

aorhama, може би ще успееш да обединиш двете мисли, да намериш точния ъгъл, под който се виждат обединени...

Не знам, но усещането от съня беше, че истината е нещо друго и безличностно, извън и над 2 те непримиримости. Именно "извън и над" - и в това неуловимо трето "над" се осъществява равенството "-5=+5, защото 5 си е все 5" - това сравнение е обаче свръх-опростено.

Линк към коментар
Share on other sites

П.П. В груб превод - няма "или/или", има "и/и"

Вчера или/!/ :) по-предните дни си мислех отново за ония картини, които в зависимост от ъгъла, под който ги гледаш разкриват съвсем различно видимо.

Изглежда/?!/ :) човек избира/?!/ "или/или", поради невъзможността/?!/ да обхване "и/и".

shelter, право в десятката! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера или/!/ :) по-предните дни си мислех отново за ония картини, които в зависимост от ъгъла, под който ги гледаш разкриват съвсем различно видимо.

Изглежда/?!/ :) човек избира/?!/ "или/или", поради невъзможността/?!/ да обхване "и/и".

:thumbsup:

aorhama, може би ще успееш да обединиш двете мисли, да намериш точния ъгъл, под който се виждат обединени...

Не знам, но усещането от съня беше, че истината е нещо друго и безличностно, извън и над 2 те непримиримости. Именно "извън и над" - и в това неуловимо трето "над" се осъществява равенството "-5=+5, защото 5 си е все 5" - това сравнение е обаче свръх-опростено.

По-рано беше споменал и числата на Фибоначи, сега пак пример с числа, в тях има много сила , прав си :thumbsup:

Първата ми асоциация беше: ако преминем от полето на реалните числа към това на комплексните се оказва, че уравненията, които "нямат решение", "невъзможни са" вече са решими, при това всички. Минаването от реални към комплексни е като преминаване на граница и всъщност е увеличаване на измеренията от права към равнина.

(повдигането на квадрат горе осъществява равенството, което търсиш)

Може би ти предстои разширяване на хоризонта, преминаване на една граница.

Пример за сливане на противоположности, струва ми се, е една хубава песен (mvm я бе предложила в поздрави):

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели! :)

Помня само част от съня ми, в който сънувам, че живее, в малка стара къща и вътре виждам баба Ванга, цялата облечена в черно и със забрадка , аз като я видях и казах,че имам нужда от помощ, а тя в отговор ми каза да и направя чай!

Това е което помня.Аз мисля ,че не е хубав сънят.

Помагайте......

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели! :)

Помня само част от съня ми, в който сънувам, че живее, в малка стара къща и вътре виждам баба Ванга, цялата облечена в черно и със забрадка , аз като я видях и казах,че имам нужда от помощ, а тя в отговор ми каза да и направя чай!

Това е което помня.Аз мисля ,че не е хубав сънят.

Помагайте......

А защо си мислиш, че сънят ти е лош - според мен ще научиш тайна или просто си притеснен/а за нещо и трябва да се успокоиш.

Хората пият чай в приятна обстановка и релаксират.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , приятели! :)

Помня само част от съня ми, в който сънувам, че живее, в малка стара къща и вътре виждам баба Ванга, цялата облечена в черно и със забрадка , аз като я видях и казах,че имам нужда от помощ, а тя в отговор ми каза да и направя чай!

Това е което помня.Аз мисля ,че не е хубав сънят.

Помагайте......

А защо си мислиш, че сънят ти е лош - според мен ще научиш тайна или просто си притеснен/а за нещо и трябва да се успокоиш.

Хората пият чай в приятна обстановка и релаксират.

Здрасти , Мона!По-скоро второто, именно затова я молех за помощ.

Благодаря за мнението ти! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...