Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лекция в НБУ по Тибетски Будизъм


Recommended Posts

Здравейте, в Нов Български ще има лекция на тема "Духовните практики на Тибетския Будизъм"-лектор И. Абаджиева, на 27.03.08г. в

зала 110, корпус 2.

Ходих на предишните две и ми хареса. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, организира се от департамента по средиземноморски и ориенталски изследвания и е част от семинар. Лекторката планира и по-систематична дейност в НБУ за в бъдеще.

Илияна е пропуснала часа по-горе: 18.30 ч.

Илина Абаджиева има дългогодишен опит с тибетските практики и е в постоянна връзка с най-челните фигури от съвременния тибетски будизъм. Също така е преподавателка по паневритмия, слънчевите лъчи, пентаграм и е поклонничка на Учителя.

Аз ще бъда на лекцията и съм сигурен, че ще е повече от интересна!

Едно интервю с лекторката: Интервю с Д-р Абаджиева

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Орли, много е интересно, само че временцето е малко, а задръстванията в София - големи... Но можеш ли да пратиш координати на тази жена, поне някакъв мейл?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, разбира се - на лични. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще бъда на лекцията и съм сигурен, че ще е повече от интересна!

...дали би било възможно лекцията да се запише по някакъв начин, за да може повече хора да имат "достъп" до нея?

Със сигурност си заслужава да се отдели време, за да се чуе.

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин!

В края на интервюто, към което си дал линк за час на лекцията е посочен 18ч.!?

[Следващият семинар отворен за широка публика на Илина Абаджиева ще бъде на 27 март, четвъртък, 18:00 ч. зала 110, корпус 2, НБУ. Темата е "Духовни практики на тибетския будизъм"./quote]
Линк към коментар
Share on other sites

Да, 18 ч. е верният час - беше сгрешено времето!

До довечера в НБУ! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Уважаеми колеги,

На 27-ми март, четвъртък, от 18 ч. в 110-та зала, втори корпус на Нов Български Университет, ще се състои публична лекция на тема:

"Духовните практики на тибетския будизъм".

Лектор ще бъде Д-р Илина Абаджиева, магистър по теология от Харвард и доктор по теология и сравнителна религия от Бостън Колидж, преподавател в Бостън Колидж.

Накратко за лектора:

Г-жа Абаджиева е посветила живота си на сравнителното изследване на световните религиозно - философски учения и извличането на психологическата есенция в тях. По време на многобройните си теренни изследвания в Азия, северна и южна Америка и Европа, Д-р Абаджиева черпи мъдрост от изворите на религиозните и психологически системи на Будизма, Индуизма, Даоизма, Юдейските религии (Юдеизъм, Християнство, Ислям), Джайнизма, Шаманизма, Индианските мистични учения и пр. Специална роля в изследователските интереси на г-жа Абаджиева заема учението на българсия мъдрец Петър Дънов (Беинса Дуно).

Доктор Илина Абаджиева специализира Махаяна будизъм и по-специално Ваджраяна тибетски будизъм. В хармония с цвета на научната и духовна мисъл от цял свят лекторът твърди, че зад тънкия воал от метафоричен изказ, тибетският будизъм не е нищо друго освен най-ярко изразена дълбинна психология!

Едно интервю, в което Д-р Абаджиева щрихира богатия си жизнен път: Съдбата на Илина Абаджиева

Вход свободен

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

...дали би било възможно лекцията да се запише по някакъв начин, за да може повече хора да имат "достъп" до нея?

И аз задавам същия въпрос или по-скоро отправям молба,ако е възможно,да се запише лекцията,за да стигне и до нас,които нямаме физическа възможност да присъстваме! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз задавам същия въпрос или по-скоро отправям молба,ако е възможно,да се запише лекцията,за да стигне и до нас,които нямаме физическа възможност да присъстваме!

Е, в момента сигурно се наслаждават на самата лекция :sorcerer:

имах предвид запис, естествено със знанието и позволението на лектора... и опция за писменото й резюме...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Лекцията мина чудесно - имаше огромен интерес - може би 200 души, а залата беше за 100 - така че имаше доста правостоящи :)

От форума бяха Хамелеона, Късметче и дъщеря и, Криси, Аратрон и аз. Лекторката се беше приготвила за лекция около 3 часа, но се оказа, че има друго мероприятие в същата зала и се ограничи в час и половина. Затова и не можа да обхване всичко, което искаше - просто материята е богата, нейните знания са много, а времето беше нищожно.

Имаше видео запис на лекцията. Аз обаче не бях от организаторите и не знам какво ще правят със записа...

Като заключение: аз лично много се радвам, че д-р Абаджиева е в България и желае да работи за нас, българите!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

Ами тя постоянно прави семинари, уъркшопове и т.н. Но малко не успява да стигне до хората - малко се чува за нея, не знам защо. А е супер готин човек и единственият в Б-я д-р по теология и сравнителна религия от Харвард и Бостън колидж...В последните години се е запалила по "Даманхур"... Аз много бих се радвал да я видя в по-активна светлина - има какво да даде на хората! Ето тел. и мейлът и за връзка: 0887260428, ilinaabadjieva@gmail.com . А ето и сайта и!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...