Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Умението да "четеш" съновидението


Recommended Posts

Сънувах, че сняг вали в къщата ми. Всъщност аз го намирах за красиво. Как вали през прозорците и се стеле по пода. Не ми беше студено, ама хората, с които живея, се бяха изпокрили, изчезнали. Стаите бяха празни. Бяха избягали от снега. От двете страни на къщата ми вървяха влакове (реално едното е заден двор и няма дори откъде да мине превозно средство). Беше някакво аварийно стартиране на всички линии. Ама мен не ме беше страх от това, което ставаше. И не ми беше мъчно за хората. Знаех, че някой идва да живее при мен, май се събудих с мисълта, че ще си делим наема.

Пълни откачалщини. Някой знае ли някоя свястна книга за тълкуване на сънищата, че аз напоследък се препъвам в моите?

П.П. Често съм сънувала сняг в разни много символични сънища. Какво значи снегът? Нямам предвид да мис е цитират глупостите по съновниците. Не им вярвам.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Имам си система, с която понякога тълкувам сънищата. За моите лични дава добри попадения, реших да пробвам какво ще се получи за теб:

Сънят ти е едно напомняне/предупреждение да си стриктна и съвестна в ангажиментите, които имаш за тези дни. Да няма много отлагане, претупване на задълженията, без мързелуване. Съвестното ти отношение ще бъде възнаградено с добра новина съвсем скоро.

Нямам представа дали мога да "улавям" за трето лице посланията на сънищата, така че твоите съновидения може да означават съвсем други неща. :D:P

А инак на мен снегът ми звучи малко сатурнианско, ти ще разбереш какво имам предвид.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, не знам как свърза това тълкувание със съня, ама не мога да го свържа с реалностите.

azbuki,

можем да опитаме. Да свържем съня с реалността.

Напиши без да се замисляш и много бързо, няколко думи.Когато спреш, се опитай да си спомниш съвсем кратко събитие свързано, с думата която те е спряла.

Много е важно да го направиш от прима виста, без да обмисляш.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Сънят ти е едно напомняне/предупреждение да си стриктна и съвестна в ангажиментите, които имаш за тези дни. Да няма много отлагане, претупване на задълженията, без мързелуване. Съвестното ти отношение ще бъде възнаградено с добра новина съвсем скоро.

...

Хей Азбуки, моята система много прилича на това, което ти предложи shelter.

Все още ли не виждаш ли връзка с реалността? Аз виждам, че точно днес си написала в "какво ми се случи днес" :

Днес разбрах, че след 20 дни гладуване и сериозна работа над себе си, "нещото" се е махнало и няма да има операция. От години се опитвах да го преборя сама, без да се стига до кълцане. За първи път успях.
Толкова се радвам, каква по-хубава новина за теб!!! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Само ако ми обясниш каква е тази твоя система и как видя точно това?

Думите, които ми хрумнаха бяха... ох, записах си ги на работа, ама не знам що реших да не ги споделям. Суеверие.

Любов, младост, утро, земя, море, плаж, зима. Не съм напълно сигурна в поредността. Я да ви видим сега :D

...

Сънят ти е едно напомняне/предупреждение да си стриктна и съвестна в ангажиментите, които имаш за тези дни. Да няма много отлагане, претупване на задълженията, без мързелуване. Съвестното ти отношение ще бъде възнаградено с добра новина съвсем скоро.

...

Хей Азбуки, моята система много прилича на това, което ти предложи shelter.

Все още ли не виждаш ли връзка с реалността? Аз виждам, че точно днес си написала в "какво ми се случи днес" :

Днес разбрах, че след 20 дни гладуване и сериозна работа над себе си, "нещото" се е махнало и няма да има операция. От години се опитвах да го преборя сама, без да се стига до кълцане. За първи път успях.
Толкова се радвам, каква по-хубава новина за теб!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki, ти вече направи, което те помолих. Написа думите и разказа случка. :)

Потърсих за символиката на снега, но което намерих знаем всички.

"Знаех, че някой идва да живее при мен." - са твои думи.

Както и любов, младост,утро - тези три бих събрала в пролет. Земя, море и плаж, който ги свързва - в зима.

Любов - земя; младост - море; утро - плаж/обединение/; Зима - пролет

Недей да му/си искаш висок наем! Обичай го/се! Все пак си новата azbuki:), дошла да живее у старата.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сънят сам тълкува. Разполага знание, което далеч не е само опакото/допълващото /. Повторното тълкуване може да измести посоката и отправната точка, поради опорите, с които сме свикнали да боравим в будността. Всяка една от тях е добавка, подложка преиначаваща конструкцията, от която ни е невъзможно да излезем!?, поради факта че сме нея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледайки отсрещния прозорец половината бял и толкова черен ми хрумна, че и очите ни са наполовина бели/отвън/ и черни/вътре/. Може би сънят разгръща "свръхобема" пространствовреме/материядух/ в "плоскостта" координирана чрез индивида.!?

PS Кавичките може да се поставят и другаде в казаното.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моето мнение е, че по същността на темата не се говори за жалост. Ако човек иска нещо да научи мили хора съвсем ще го объркате с вашите сложни изказвания. Разбирам че знаете доста по темата, но излишно обяснявате ненужни неща, а на практика човек дори не може да ви дочете писанията.

Преминете към същността. Какъв е вашият опит със сънищата? Личен, а не това което знаете от дебелите томове?

Ще се радвам да отворите приказка за вашите лични наблюдения и знам че това ще е полезно на читателите, които имат нужда от помощ.

С уважение към усилията ви да пишет в този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Моето мнение е, че по същността на темата не се говори за жалост. Ако човек иска нещо да научи мили хора съвсем ще го объркате с вашите сложни изказвания. Разбирам че знаете доста по темата, но излишно обяснявате ненужни неща, а на практика човек дори не може да ви дочете писанията.

Преминете към същността. Какъв е вашият опит със сънищата? Личен, а не това което знаете от дебелите томове?

Ще се радвам да отворите приказка за вашите лични наблюдения и знам че това ще е полезно на читателите, които имат нужда от помощ.

С уважение към усилията ви да пишет в този форум.

:) Твърде късно съзирам това мнение поради ред причини.

Както е мъчен езикът за много от нас, така е мъчно и тълкуването на сънищата (езикът на сънищата). Простите схеми няма да помогнат, нито виртуалните тълковници или липсата на сериозна психологическа подготовка. Ако някой си мисли, че сънищата са лесен ребус, то отговорността за тълкуването нека да е изцяло негова.

Много е жалко, че почти век след Юнг, малцина са онези психотерапевти, които терапевтират чрез сънища; непознанието на съновния живот на човека, няма как да донесе познание за будния му.

Мисля, че всяко познание за човешката душа започва с тълкуването на сънищата.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Моето мнение е, че по същността на темата не се говори за жалост. Ако човек иска нещо да научи мили хора съвсем ще го объркате с вашите сложни изказвания. Разбирам че знаете доста по темата, но излишно обяснявате ненужни неща, а на практика човек дори не може да ви дочете писанията.

Преминете към същността. Какъв е вашият опит със сънищата? Личен, а не това което знаете от дебелите томове?

Ще се радвам да отворите приказка за вашите лични наблюдения и знам че това ще е полезно на читателите, които имат нужда от помощ.

С уважение към усилията ви да пишет в този форум.

:) Твърде късно съзирам това мнение поради ред причини.

И аз така.

Да може да се тълкуват сънищата, процесът е много сложен за обяснение, но лесен за практикуване.

Най-напред да се направи разлика между волно сънуване, индивидуалено видение или видение от по-мащабен план. - Иска се много опит, специализирано обучение и не на последно място Дарба.

След това да се направи разликата от къде идва видението. Защото може и да е от нечисти сили /най-вероятно/. Ако обаче е от Бога - рано или късно нечистите сили ще започнат мощна атака за "силен радиационен фон".

След това ако е от Бога видението - ако Той иска, ще го разбереш, ако не иска, няма да го разбереш видението. Може само да е част от по-мащабна конструкция и проба за реакция в мислите..

Значи да може човек да тълкува сънища / видения/ има дълга редица обективни и субективни предпоставки.

Сигурно е обаче, че който иска да се научи да тълкува - Пост и Молитва в "тъмната стаичка". Защото, да може да тълкува човек видения, си е Дарба и усилие за развитието й. И ако трябваше всички да знаем дадено видение, щеше да се даде на всички. А то се дава на строго определени хора. И за това на много хора не им е интересно по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

zdraveite.az sunuvam vsiaka ve4er i si spomniam vseki sun.mnogo riadko se slu4va da zabravia kakvo sum sunuvala i to stava ako vednaga sled subujdane niakoi mi govori neshto.kato se subudite 10min.ti6ina bez da stavate i murdate mislia 4e sa dostatu4ni za tulkuvane na sunia.a to e mn.lesno nai-vajno e 4ustvoto koeto vi e ostavil toi-dobro ili lo6o-kum 4ustvoto dobavete neshtata koito si spomniate i gotovo.viarvam 4e vseki 4ovek moje da si tulkuva sam sunishtata nai-dobre,kato ne zabraviame 4e ima i bukvalni koito niamat nujda ot tulkuvane az li4no si gi razpoznavam lesno zashtoto se subujdam iztrupnala ot glava do peti.

Линк към коментар
Share on other sites

Да се чете съновидението е цяло изкуство или е предизвикателство.От възрастните съм чувала, че не се споменава сън до 12 часа на обяд, може би да не затвърждаваме силата на негативното.Една моя близка беше сънувала, че губи детето си.След седмица се случило.В посланията на сънищата, има много истина.В моменти, когато съм забравяла посланията от нощта, в случки от действителността изпъкват с ярка сила напомняния от подсъзнанието ми.Някакви много ясни сюжети, хора, събития.Все едно ти изплува урока, където трябва да го приложиш.Странни хора, от обкръжението на сън съм ги виждала и все едно ти се казва:"Това са духовни учители, които работят върху теб, като да си смениш светоусещането, да помогнат да си научиш уроците"Нямам логично обяснение на всичко по време на сън.Бих казала,че не всичко ми е ясно и дали правилно тълкувам.Много са силни сънищата на майките в първата нощ след раждането на детето.Старите хора твърдят, че тогава идвали орисниците.Други майки от форума какво мислят по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

Никога няма да забравя един сън,сънуван по време на бременността ми.

На спалнята ми са сложени пет бебета и някой ми казва да си избера което искам.Избрах едно момиченце,което лежеше върху възглавницата ми.Като ми показаха дъщеря ми,бях изумена - това беше бебето от съня ми.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Да може да се тълкуват сънищата, процесът е много сложен за обяснение, но лесен за практикуване.

Най-напред да се направи разлика между волно сънуване, индивидуалено видение или видение от по-мащабен план. - Иска се много опит, специализирано обучение и не на последно място Дарба.

След това да се направи разликата от къде идва видението. Защото може и да е от нечисти сили /най-вероятно/. Ако обаче е от Бога - рано или късно нечистите сили ще започнат мощна атака за "силен радиационен фон".

След това ако е от Бога видението - ако Той иска, ще го разбереш, ако не иска, няма да го разбереш видението. Може само да е част от по-мащабна конструкция и проба за реакция в мислите..

Значи да може човек да тълкува сънища / видения/ има дълга редица обективни и субективни предпоставки.

Сигурно е обаче, че който иска да се научи да тълкува - Пост и Молитва в "тъмната стаичка". Защото, да може да тълкува човек видения, си е Дарба и усилие за развитието й. И ако трябваше всички да знаем дадено видение, щеше да се даде на всички. А то се дава на строго определени хора. И за това на много хора не им е интересно по темата.

Да ти кажа като с картите тарое - дават ти се такива сънища, каквито ти лично би могъл да изтълкуваш

а да си съногадател е повече от дарба трябва и житейска опитност

Линк към коментар
Share on other sites

И аз сънувах сина си, докато бях бременна. Видях го около тригодишен, с кафяви очи, "завъртулки" на косата. Роди се със светли очи, но аз настоявах пред всички, че ще се променят и ще бъдат кафяви. Така и стана след не много дълго време. А "завъртулките" не били на къдрава коса, както си помислих отначало, а просто "кравата го облизала"...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...