Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Обичам да задавам въпроси с кратък срок, защото така това, което понякога немога да си обесня в някоя наредба и се чудя скоро ми се изяснява след като видя какво точно се е случило - SHOPKATA  права си, че понякого силата е отлагане, но в случая като я съчетаем с 7 жезли би могло да означава, че досега тази цел е била отлагана, което всъщност си е така - тази Сила наистина ме зачудва, отговора на този въпрос ще го разбера най - късно до 22.12 - тогава ще пиша със сигурност какво са искали да кажат картите

Желая на всички приятен ден и повече усмивки

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпроса ми - Ще забременея ли до края на годината 

7 жезли, Сила, 10 Пентакли и една допълнителна карта 9 Пентакли 

Според мен отговора е положителен, 7 - цата жезли ясно показва стремежа към това, Силата нещо не ми се вписва тук, немога да и намеря логично обяснение, 10 пентакли е доста пълноценна карта, която освен всичко други говори и за семейство и наследници, което пък ме навява на мисълта, че да - ще има бременност - вие какво ще кажете  

Здравей, Кристияна

Според мен първо този въпрос не е за тази тема :)

За мен твоите карти не говорят за бременност или за изобщо за процес на забременяване. Е, упоритост има (7 жезли), но не му е сега времето. Вероятно след празниците или след като се преместите в нов дом.

Аз виждам някакви жилищни проблеми по-скоро или неуредици с други членове на фамилията ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Да МОНА ще си копуваме ново жилище до два три месеца - друго обаче ми е интересно- аз от две години се занимавам с Таро и такова тълкуване, което ти си направила през ум нямаше да ми мине, въпреки, че имам доста голямо наблюдение върху картите и в доста от случаите успявам да си ги разгадая правилно - кажи ми кое точно в това съчетание от карти те накара да мислиш че става въпрос и за жилище

Ясно ми е 10 пентакли и 9 пентакли говорят за това, но ще се радвам да ми кажеш - ясно ми е че си тълкувала картите като съчетание, но кое по точно те накара смяташ че тълкуването е такова

Защото всъщност тълкуването ти е правилно

Линк към коментар
Share on other sites

Днес един приятел искаше да му наредя карти и въпроса му беше 

Ще продължи ли да живее с жена си в следващите три години

Излязоха ИМПЕРАТРИЦАТА, 10 ПЕНТАКЛИ, КУЛАТА И една допълнителна карта КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ

Честно казано доста ме озадачи това съчетание с тази Кула, която някакси не ми се вписа при вида на останалите карти, 

за мен тълкуването е следното 

Тези хора ще се разделят, тъй като между тях с времето са се натрупали много напрежения, ограничения, и това в един момент ще ескалира- може би тези проблеми са породени от жена му, визирам ИМПЕРАТРИЦАТА - а тази КРАЛИЦА ПЕНТАКЛИ - НЕЗНАМ - може това да е друга жена

Линк към коментар
Share on other sites

Да МОНА ще си копуваме ново жилище до два три месеца - друго обаче ми е интересно- аз от две години се занимавам с Таро и такова тълкуване, което ти си направила през ум нямаше да ми мине, въпреки, че имам доста голямо наблюдение върху картите и в доста от случаите успявам да си ги разгадая правилно - кажи ми кое точно в това съчетание от карти те накара да мислиш че става въпрос и за жилище

Ясно ми е 10 пентакли и 9 пентакли говорят за това, но ще се радвам да ми кажеш - ясно ми е че си тълкувала картите като съчетание, но кое по точно те накара смяташ че тълкуването е такова

Защото всъщност тълкуването ти е правилно.

Извън темата

:) Аз се занимавам с картите таро вече малко повече от 10 години ... Много хора и събития са минали през мен и затова ми е по-лесно да тълкувам картите. Буквалните значения на картите, както са описани в книгите не са толкова важни за мен. За мен картите просто са огледало, в което аз виждам образи и картини.

Новото жилище е свръзано с 10 пентакли, а Силата на средна позиция винаги говори за ситуация на напрежение, а до 10 пентакли, говори и за участие на повече хора. Всъщност няма конкретна дума, с която мога да обясня защо точно това ти написах. Въпрос на усещане е и на опит. Две години са един много малък период в опознаването на Таро, по моя преценка едва след петата година човек вижда по-ясно през картите.

Линк към коментар
Share on other sites

МОНА 10 години са си страшно много време , сега вече разбирам защо с такава лекота ти се отдава...

Знам, че пиша извън темата , но отскоро съм тук в тези форуми, би ли ме насочила към коя тема да пиша, относно самите карти и техните съчетания, аз забелязвам, че за две години доста понапреднах а представям си за 10 години

Имам желанието да тълкувам съчетания и на непознати хора тук от форума, защото така се учат картите

Искам също да попитам справила ли съм се добре с тълкуването на картите на моят приятел за въпроса му за който питах - дали ще продължи да живее с жена си в следващите три години

Линк към коментар
Share on other sites

МОНА 10 години са си страшно много време , сега вече разбирам защо с такава лекота ти се отдава...

Знам, че пиша извън темата , но отскоро съм тук в тези форуми, би ли ме насочила към коя тема да пиша, относно самите карти и техните съчетания, аз забелязвам, че за две години доста понапреднах а представям си за 10 години

Имам желанието да тълкувам съчетания и на непознати хора тук от форума, защото така се учат картите

Искам също да попитам справила ли съм се добре с тълкуването на картите на моят приятел за въпроса му за който питах - дали ще продължи да живее с жена си в следващите три години

:) Кристияна, добре си се справила с тълкуването си.

Има тема във форум Таро, която е подходяща за тази цел, а именно Таро тренировки. Темата е полезна за всички, които искат да се учат и дано тя да се развие добре. Наистина единствено гледането на други хора може да развие добрия усет към картите. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Гледах на моя приятелка, въпросът беше "Има ли шанс за сериозна връзка с определен човек?", картите, които се паднаха са Умереността + Паж мечове + Крал пентакли. Според мен картите не отговарят точно на въпроса, те по-скоро казват да прояви търпение. Човекът може би тайно се интересува от нея, опитва се да скрие истинските си намерения и чувства зад маската на Крал пентакли - държи се резервирано, демонстрира огромно самочувствие... Вие как смятате? Дали пък тя не е пажът мечове (макар, че доста пъти му е намеквала, че се интересува)?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Гледах на моя приятелка, въпросът беше "Има ли шанс за сериозна връзка с определен човек?", картите, които се паднаха са Умереността + Паж мечове + Крал пентакли. Според мен картите не отговарят точно на въпроса, те по-скоро казват да прояви търпение. Човекът може би тайно се интересува от нея, опитва се да скрие истинските си намерения и чувства зад маската на Крал пентакли - държи се резервирано, демонстрира огромно самочувствие... Вие как смятате? Дали пък тя не е пажът мечове (макар, че доста пъти му е намеквала, че се интересува)?

А защо смяташ, че тези карти се отнасят до неговото отношение към нея?

За мен тук най-важната карта е Паж мечове. Тя създава единственото напрежение и движение между Умереността и Краля пентакли. Не мисля, че точно сега е моментът изобщо да се говори за сериозна връзка точно с този човек - напоследък същият този човек по-скоро прилича на надут пуяк, отколкото на задълбочен пентакъл. Нека тази твоя приятелка се поразрови разбере неща, които й убягват; май не се интересува от детайлите, а в случая те са важни. Има и нещо друго, което звучи от картите: да престане да се доверява (приятелката ти) и да говори какво се случва с нея, боли ли я и т.н. малко дистанция ще й се отрази добре. Докато един мъж има характеристиките на Краля пентакли - аз не бих се доверила, особено пък след мечове (каквито и да са те). Когато Кралят пентакли стане Крал жезли, вече можем да говорим за реално сътрудничество, помощ, истинска подкрепа и любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, Мона :) В този случай и при този човек Крал пентакли наистина излиза в негативния си смисъл на надут пуяк - както казваш ти.

Значи пажът е нещо като съвет към нея - да се опита да разбере нещо повече, защо евентуално се държи така този човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Гледах на моя приятелка, въпросът беше "Има ли шанс за сериозна връзка с определен човек?", картите, които се паднаха са Умереността + Паж мечове + Крал пентакли. Според мен картите не отговарят точно на въпроса, те по-скоро казват да прояви търпение. Човекът може би тайно се интересува от нея, опитва се да скрие истинските си намерения и чувства зад маската на Крал пентакли - държи се резервирано, демонстрира огромно самочувствие... Вие как смятате? Дали пък тя не е пажът мечове (макар, че доста пъти му е намеквала, че се интересува)?

По - скоро мисля, че на нея и се е изчерпало търпението вече и е склонна на по - драстични мерки , но този човек показва сдържаност, той не бърза, достатъчно е здраво е стъпил на земята, за да пребързва.

Линк към коментар
Share on other sites

По - скоро мисля, че на нея и се е изчерпало търпението вече и е склонна на по - драстични мерки , но този човек показва сдържаност, той не бърза, достатъчно е здраво е стъпил на земята, за да пребързва.

Здравей, kristiana29. Радвам се, че си се включила. Права си за това, че търпението й е изчерпано и вече обмисля варианти за крайни действия, но и Мона е права, че човекът е страшно надменен, мисли се за върха на сладоледа и въпреки, че според мен има чувства някакви към нея, е непробиваем. И мен посланието на картите малко ме озадачи, затова пуснах комбинацията тук :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нека вклююча и още една подредба, която според мен е доста интересна 

Въпросът е - Той ще предприеме ли сериозни дествия свързани с нашите отношения

АСО ПЕНТАКЛИ, КРАЛ МЕЧОВЕ, УМЕРЕНОСТ И ДОПЪЛНИТЕЛНА КАРТА ГЛУПАКА

Защо казвам, че комбинацията от карти е интересна, защото ето тук се вижда силата на духа, желанието на този човек да действа и да действа е повече от силно, но в този случай човекът не си остава само със самото желание, той просто действа крайно и категорично, той е сигурен в действията си, той е осъзнал, че вече е настъпил момента и това вече нетърпи никакво отлагане, преминал вече през Колесницата - която е развила у него силната личност, защото това му е супер необходимо, за да стигне осъзнато до Крал мечове, отдал се в последствие на Отшелника - за да разбере себе си и какво му е нужно, добил вече ясното по въпроса е преминал през Колелото и Справедливоста, стигнал до Обесения и Смъртта, този човек вече знае какво иска и се бори, за да го получи, сега той твърдо е решил, че ще направи всичко, за да възтанови хармонията и баланса в тези отношения..

ГЛУПАКА страшно ми симпатизира в тази подредба, той пък горкичкият :) издава и невинното поведение на този човек, вътре в неговата душа, борещ се за едно ново начало

Вие какво ще кажете , как виждате вие тези карти

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и една типична любовна подредба

Как ще премине срещата ни днес

АСО ЖЕЗЛИ, ДЯВОЛЪТ,2 ЧАШИ

Сега бързам да излизам, но ще се радвам ако по късно дискутираме заедно тази подредба, не заради друго, а защото това наистина е едно много любовно съчетание от карти, което съвсем подходящо за темата 

Редактирано от kristiana29
Линк към коментар
Share on other sites

Нека вклююча и още една подредба, която според мен е доста интересна

Въпросът е - Той ще предприеме ли сериозни дествия свързани с нашите отношения

АСО ПЕНТАКЛИ, КРАЛ МЕЧОВЕ, УМЕРЕНОСТ И ДОПЪЛНИТЕЛНА КАРТА ГЛУПАКА

За мен тия карти просто значат прекратяване на отношения (краля мечове) и Глупака ,което е нов път,ново начало.Този човек ще е много доволен от този негов избор и ще му донесе някак си свободата на Глупака.Асото на първа позиция показва,че го иска много силно.

Аз пък силно симпатизирам на Краля Мечове .Обичам го както Асо Мечове ... Това са решения лишени от емоции и чувства ,крайни и категорични.

Не винаги 2 чаши значи,че нещата са окей и не винаги показва,че ще имаш връзка с някой.

Аз мога да ти дам една по интересна и дори красива за мен комбинация - 8 пентакли,Смърт,2 чаши

Какво ще кажеш ? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна на мен също КРАЛ МЕЧОВЕ доста ми симпатизира, както и ГЛУПАКА, но аз в този случай съм сигурна, че нестава въпрос за прекратяване на връзката, колкото и картите на пръв поглед да навяват това - тук става въпрос за съвсем други неща - тук нещата касаят вътрешна радикална промяна в собственото АЗ на човека, поемане в нова насока крайно и безвъзвратно..

Колкото до 8 ПЕНТАКЛИ, СМЪРТ И 2 ЧАШИ ще пиша, но малко по - късно, че сега имам работа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Попитах картите за ситуацията между мен и въпросния човек - картите са Рицар на чашите+Асо мечове+4 мечове. Показват влюбен човек, но другите не ги разбирам.

И направих любовната подредба която е дадена в началото:

за мен за него

7. 10 жезли 2. Крал жезли

6. Отшелникът 1. Паж на 3. Умереност

мечовете

5. Сила 4. Колесницата

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Попитах картите за ситуацията между мен и въпросния човек - картите са Рицар на чашите+Асо мечове+4 мечове. Показват влюбен човек, но другите не ги разбирам.

И направих любовната подредба която е дадена в началото:

Картата в средата е паж на мечове

за него

2. Крал жезли

3. Умереност

4. Колесницата

за мен

7. 10 жезли

6 Отшелникът

5. Сила

Линк към коментар
Share on other sites

ситуацията между мен и въпросния човек - картите са Рицар на чашите+Асо мечове+4 мечове.

Остави Рицар Чаши ,защото е минало вече,а и другите карти ясно показват това.Асо Мечове е промяна и понякога дори прекратяване на отношенията ,за да се започне всичко на чисто ,на ново.4 меча потвърждава значението на Асото.Тези карти показват ,че ситуацията между вас няма да има развитие . 4 меча е отделяне и почивка .

Линк към коментар
Share on other sites

8 ПЕНТАКЛИ, СМЪРТ, 2 ЧАШИ

ДЕЯНА, трябва да призная, че определено ме затрудни и то доста с тази комбинация, която в действителност е доста интересна , но ако на мен се беше паднала подобна комбинация със сигурност щях да поискам съдействието на по опитни от мен, за да ми помогнат в разтълкуването -тази комбинация, казва и много и малко 

аз тук виждам как е правено всичко стъпка по стъпка за някаква обич, но така или иначе тя е умряла още преди да се е родила

ДЕЯНА отново казвам, че ми е много сложно да тълкувам комбинацията и ще се радвам да споделиш и своето мнение, ще бъде много хубаво ако и МОНА изкаже своята теза

Редактирано от kristiana29
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички! Някой може ли да ми помогне с тълкуването на подредба от седем карти, на въпроса как ще се развият отношенията ми с определен човек, ми се падат

Асо чаши

5 пентакли

4 пентакли

Крал чаши

Кралица чаши

Рицар чаши

Паж чаши.

Понеже дворцовите карти като цяло ме затрудняват, реших да изтегля още една допълнителна карта за пояснение, а от колодата ми изпаднаха заедно

Папата

Императрицата и

Императорът.

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте :) Имам една голяма дилема и реших да питам картите.

Въпросът ми е дали е добра идея да дам шанс на един човек.

Картите, които излязоха са Папата + Кралица пентакли + Светът.

Според мен картите ми казват "да". Аз имам много силна връзка с този човек, от много години сме приятели, затова излиза Папата най-вероятно. Кралицата пентакли съм аз определено, защото съм страшно резервирана ( може би отстрани изглеждам дори надута) към новата посока, в която поемат отношенията ни. А Светът? - може би преди един месец нямаше да имам колебания за нея, защото нявсякъде са я провъзгласили за най-положителната карта на земята. Но след като ми се падна няколко пъти на много важен за мен въпрос, а нещата така и не се развиха в желаната посока, сега вече не знам как да я тълкувам. Някой ако желае да изкаже мнение, ще се радвам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Baby777, мисля,че кралицата се люшка между 2 полюса- нещо проверено, традицьонно и изпитано и нещо необятно ,непроучено,плашещо и изискваща време да се обходи,опозне :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...