Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Ами всъщност разговорът се състоя днес. Той го предизвика. Но не ставаше дума за чувствата ни един към друг. Всъщност отношенията ни се разпадат и аз може би затова исках да му кажа какво означава за мен, за да помогна и на двама ни да намерим пътя един към друг. Но установих, че той не иска да се задълбава - изобщо в нещата, не само в тези взаимоотношения. Емоциите го плашат, включително и собствените му. Ако бях споделила какво чувствам, сигурно съвсем зле щеше да стане. Казах му, че ми е важен и ми се е искало да спася това приятелство, но сдържано. Той рече, че не съм му важна, че не му се влагало нищо в това нещо между нас и т.н. Иска да си ходи. Ами... страх. Направих каквото можах и което смятах, че е добре и за двама ни. Човек пък никога не знае, може някой ден да види нещата в друга светлина и да размисли. Може и някой ден да поиска да узнае какво чувствам, а може би не. Един от най-важните изводи за мен е, че независимо от чувствата ми, сме на различни пътища. Той иска да консумира и да не се задълбава в нещата, мен ме вълнуват други неща, които пък на него му звучат досадно и налудничаво или го плашат. Добре, нека всеки тогава върви по пътя си. Май това беше Съдът.

azbuki, може би имам известна вина към теб: още, когато видях картите разбрах за какво иде реч и как ще се случи ... Макар, че то можеше да бъде избегнато, от една страна. От друга страна, при наличието на Страшният съд, при всички случаи е добре да се узнае истината. Т.е. изборът е бил изцяло твой и ти вече си била решила да го направиш.

Щях да ти кажа: ще бъдеш разочарована, не го прави, проучи първо нещата. Но, животът ни преди всичко трябва да служи на истината, ти си силна и борбена и за теб е важно да не се самозалъгваш.

На мен, през годините, в които Таро беше загадка, така се учех - от личния си горчив или щастлив опит и това ми дава увереността, която имам днес по отношение на картите - само изживяното носи опит.

П.С. Добре дошла отново и успех в начинанията ти :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, благодаря за коментара. Няма вина. Всичко е както трябва. Научила съм нещо полезно.

Теглих една карта за "смисъла на ситуацията за мен" - седмица чаши. Точно това си мислех тия дни. За илюзорната представа, която съм си създала за някой и че е добре да се науча да съм по-будна. Но нещо в мен искаше да му даде още един шанс да се прояви като това, което наистина е. Да не би пък аз да греша в преценката си. Разговорът, който не предизвиках аз в крайна сметка, май ми беше даден, за да ми се изчистят илюзиите. С моя натален Нептун в опозиция с Венера си се занимавам с тая тематика отдавна. И все пак все по-реалистично се научавам да виждам нещата. Има надежда :-))) И все по-малко време отделям на това да си "изплаквам" илюзиите, които не са се оправдали. Този път - изобщо не ги оплаквах. Неприятно е, но го приемам такова, каквото е.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!На въпрос,да скъсаме ли иска той?-изтеглих следните карти:8-ца пентакли,Крал Жезли,4-ка Пентакли и като доп.карта Паж Чаши.Краля в тази ситуация не знам защо,но не го приемам като сериозният за тази връзка,а го приемам като решен да действа за приключване на взаимоотношенията ни,но 4-ката пентакли ми говори за собственическото му отношение към мен и ще цитирам Мона-моето си е мое и не го давам на никой!4-ката Пентакли последвана ,дори и като допълнителна от Паж Чаши мога ли да я тълкувам,като силна или болестна ревност или не е правилно ?Моля дайте и вашите мения!!! П.п Или другото тълкуване,че ако скъсаме материалните придобивчици(така да ги нарека)ще спрат и в този случай Пажа Чаши ме предупреждава,че не е искрен.:3d_131:

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!На въпрос,да скъсаме ли иска той?-изтеглих следните карти:8-ца пентакли,Крал Жезли,4-ка Пентакли и като доп.карта Паж Чаши.Краля в тази ситуация не знам защо,но не го приемам като сериозният за тази връзка,а го приемам като решен да действа за приключване на взаимоотношенията ни,но 4-ката пентакли ми говори за собственическото му отношение към мен и ще цитирам Мона-моето си е мое и не го давам на никой!4-ката Пентакли последвана ,дори и като допълнителна от Паж Чаши мога ли да я тълкувам,като силна или болестна ревност или не е правилно ?Моля дайте и вашите мения!!! П.п Или другото тълкуване,че ако скъсаме материалните придобивчици(така да ги нарека)ще спрат и в този случай Пажа Чаши ме предупреждава,че не е искрен.:3d_131:

Ми няма как да не се съглася с един от твойте варианти , чрез Мониния опит ,че той не е мисли да те "дава"на някой друг по простата причина ,че смята че е "инвестирал" доста в тази връзка ( дали време, дали пари ,дали емоции ти си знаеш), а пажа чаши мисля ,че са твойте страхове и съмнения в случая. Всъщност приемам картите като минало настояще и бъдеще + причината защо се задава въпроса,но това е само моя догатка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!На въпрос,да скъсаме ли иска той?-изтеглих следните карти:8-ца пентакли,Крал Жезли,4-ка Пентакли и като доп.карта Паж Чаши.Краля в тази ситуация не знам защо,но не го приемам като сериозният за тази връзка,а го приемам като решен да действа за приключване на взаимоотношенията ни,но 4-ката пентакли ми говори за собственическото му отношение към мен и ще цитирам Мона-моето си е мое и не го давам на никой!4-ката Пентакли последвана ,дори и като допълнителна от Паж Чаши мога ли да я тълкувам,като силна или болестна ревност или не е правилно ?Моля дайте и вашите мения!!! П.п Или другото тълкуване,че ако скъсаме материалните придобивчици(така да ги нарека)ще спрат и в този случай Пажа Чаши ме предупреждава,че не е искрен.:3d_131:

Ми няма как да не се съглася с един от твойте варианти , чрез Мониния опит ,че той не е мисли да те "дава"на някой друг по простата причина ,че смята че е "инвестирал" доста в тази връзка ( дали време, дали пари ,дали емоции ти си знаеш), а пажа чаши мисля ,че са твойте страхове и съмнения в случая. Всъщност приемам картите като минало настояще и бъдеще + причината защо се задава въпроса,но това е само моя догатка.

Благодаря за бързият отговор.Защо се задава този въпрос? Защото от известно време не се обажда,държи се странно,два пъти му пиша,но той не отговаря и тогава попитах картите ,каква е причината за неговото мълчание изтеглих Асо Жезли,10-ка чаши и 3-ка Жезли.Тези карти на мен ми говорят,че той така си се чувства много добре и от там дойде и другият въпрос за раздялата.Пажа Чаши в случая аз не бих го тълкувала като мои страхове и съмнения,ако беше луната ,да,но в случая не мисля така.Дори и като жест за помирение от негова страна е трудно да се тълкува след 4-ката пентакли.Ти как би ги изтълкувала тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте моля за съвет

имам желание да звънна на един човек да се изясним,но се страхувам липсва ми смелост

страхувам се че ще ме отхвърли а в същото време имам желание да действам но.......

хвърлих три карти паднаха се

кралица жежли

петица пентъкли

кралица мечове

кралица жезли можеби означава ,че и преди и сега действам без много да мисля което води до петица пентъкли разочаровам се и страдам след това а, можеби кралица мечове говори че съм поела правилният път да не контактувам с този човек ,че няма смисъл и че връщане назад няма или е най добре да придобия характеристики на кралица мечове като поведение

изразете мнение и вие все пак .Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че съветът е да действаш. Макар, че има голяма вероятност да останеш разочарована, ти имаш нуждата да знаеш истината, да си изясниш нещата. Това е единственият начин да намериш спокойствие и да продължиш. Ти се чувстваш много свързана с този човек, но бих казала, че комуникацията ви е много затруднена, почти невъзможна. Успех ти пожелавам, каквото и да решиш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти beby777 много правилно си го написала и според мен комуникацията е невъзможна а,аз ,аз все още не мога да се отърся от него.Искам да говоря,искам много неща да му кажа ,но с тази наша комуникация между нас е трудно.Това един от онези моменти в който думите са на изчерпване не виждаш смисъл и не вярваш в нищо нямаш надежда ,че ситуацията би могла да се подобри страдаш, мъчиш се и не успяваш.И ето как без да искам описах вътрешният си свят съвпадащ с 5 пентакли .Кралица жезли, 5 пентъкли ,Кралица мечове - това бяха картите,но докато стигна до кралица мечове можеби трябва да мине време въпреки,че тя казва обратното сега му в времето да действам,но аз не го усещам така и не мога явно да се реша . Както и да е отплеснах се благодаря ти още веднъж beidy 777

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли някой идея защо на въпроси за отношенията ми с един човек (по-горе съм писала за него) все ми се пада обесеният? Особено на въпроси касаещи него, неговото виждане за ситуацията и неговите постъпки.

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki нормално е точно тази карта да ти излиза сега ! Появява се когато отношенията са в застой ,нямат развитие и един от двамата или и двамата понякога не желаят да поемат инициативата или да се борят за отношенията си .

Линк към коментар
Share on other sites

А как тълкувате Висшата Жрица, когато се падне на въпроси за лични отношения?

Иначе за Обесения... не става ли дума за, как го нарече един мой приятел, посвещение? Да загубиш нещо, да го оставиш, да го жертваш, за да спечелиш... Нещо като "предай се, за да победиш". Много особена карта с много духовно значение също. Така ми се струва.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ,Обесения бих го тълкувала така ако след него следва картата Жрец ! Тогава със сигурност бих приела посланието като

Да загубиш нещо, да го оставиш, да го жертваш, за да спечелиш... Нещо като "предай се, за да победиш".

А и тази комбинация за която говоря също значи и да простиш,да не се сърдиш,да бъдеш приятел преди всичко !

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

6М,Колесницата,Любовниците ,на въпрос какво чувства към мен?

Възтановяване от труден период,чрез контрол и силна воля е преодолял проблемите,но ще трябва да направи избор(дали пък няма на направи пътуване към мен?)

Линк към коментар
Share on other sites

6М,Колесницата,Любовниците ,на въпрос какво чувства към мен?

Възтановяване от труден период,чрез контрол и силна воля е преодолял проблемите,но ще трябва да направи избор(дали пък няма на направи пътуване към мен?)

За мен изглежда, че човекът е взел категорично решение, направил е своя избор след период на възстановяване. Но дали не е решението да приключи всичко с теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Как тълкувате десятка жезли като трета карта на гледане за взаимоотношения? По-точно за нечии намерения.

Изобщо позициите първа, втора, трета - какво означават за вас? Интересно ми е какви мнения ще се изкажат по въпроса.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен зависи много и от останалите две карти. За мен 10 жезли може да означава твърде голям товар, напрежение, непосилен ангажимент, обещание с твърде висока цена, което човек изпълнява само защото е дал дума... Говорейки за намерения и обръщайки внимание на другите карти, може би ще има два варианта - или човекът да се отказва заради този товар, или пък да има намерение да продължи въпреки него.

На първа позиция 10 жезли както и друга карта би оказвала причина защо нещо се е случило, как е повлияло миналото на ситуацията, в която се намираме или какво е било самото минало. 2ра позиция често я тълкувам като сегашното положение на нещата. Когато средната е дворцова карта, при мен, в почти 99% от случаите, е конкретен човек, най-често питащият.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Попитах картите "Ще предприеме ли ...... някакви действия, за да подобри ситуацията между нас? Паж пентакли+Рицар пентакли+Луната. Да поясня в момента само се чуваме с въпросния човек. Но по картите ми се струва, че той няма да предприеме нищо или поне няма да е сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо ,което му се върти в главата ,като действия ,но и страхове или съмнения ,които го спират.Опитай се да му помогнеш да се почувства по-сигурен в теб или в отношенията ви .Според мен е това и аз така бих тълкувала тези карти

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, опулих се. На въпроса някой как ще постъпи ми излиза: тройка жезли, кралица чаши и Дяволът.

Този последният не ми е ясен изобщо. Какво мислите за тази карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. На въпрос "Ще имам ли връзка с ......? изтеглих 6 пентакли+Отшелникът+Рицар пентакли. Този рицар пентакли отново излиза, но този път на трета позиция, преди беше на втора на въпрос отново свързан с този човек. Нещата ще се случват много бавно според мен, какво мислите за комбинацията?

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш шансове за връзка, но нещата наистина се случват бавно. Освен това са свързани с един вид духовна трансформация не знам при теб, или при другия човек. Както Мона беше казала някъде из форума, Отшелникът е свързан с отказване от стари поведенчески модели, нагласи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на въпрос как бих могла да осъществя комуникация с даден човек?Подредбата е отговор,коментар,съвет,резултат

1-4М

2-8П

3-Рицар пентакли

4-Кралица мечове

Има фактори които пречат,бездействие,което в следващия етап преминава в упорита работа ,нужно е време и услие ,контактът стъпка по стъпка ще се реализира.Тук кралицата мисля че съм аз,действайки решително преследвам целта си

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос "Ще имам ли връзка с ......? изтеглих 6 пентакли+Отшелникът+Рицар пентакли

Смятам,че и двамата искате тази връзка и двамата се надявате нещата да потръгнат (6 пентакли) ,както и Рицаря ми говори за това ,но Отшелника освен ,че говори за бавно развитие също ми подсказва,че и двамата не правите кой знае какво.Малко сте отдалечени един от друг,но за по нататък смятам,че със сигурност ще имате връзка!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...