Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Привет Lifetime!

За контраста в отношенията си абсолютно права. Това ,че е преживял разочарование също. Може би моето его е много голямо и не ми позволява да изразявам чувствата си. За напориста се съмнявам да съм, защото аз не го търся, оставила съм всичко в неговите ръце. Снощи изтеглих три карти за отношението му към мен и се паднаха : тройка чаши, шестица жезли и асо чаши, не си спомням много добре втората карта затова изтеглих втори път карти като въпроса ми беше " какви са чувствата му към мен?" и се падна: паж на чашите, асо мечове и влюбените.

Проблема при мене е съмнението във всичко, недоверието и нетърпението.

Много благодаря smile.gif

Редактирано от Miq 36
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей отново! :)

Хм, напориста в смисъл, че не се отказваш лесно като си набележиш нещо, няма значение дали действаш активно или не :) Първите ти карти са ниски, а и тъй като не си сигурна, ще се спра на вторите.

Паж чаши, Асо мечове, Влюбените - ще има алтернатива в отношенията ви и това ще е скоро, ако се съди по Асо мечове. Паж чаши може да е неговото незряло доскоро отношение към теб и нежеланието му за поемане на отговорност, а може и да е облик на твоите съмнения - че това е човек, на когото не е ясно дали може да се вярва и по-скоро, че не може. Назрява моментът, когато "картите ще се сложат на масата" - Асото освен преход е и изясняване на ситуацията, търпението ти е на изчерпване и на него това му е ясно, скоро ще си кажете каквото има... Ще има възможност за избор, дали да поеме отговорност и да бъде сериозен в отношенията си с теб, дали да промени нещата. Но какъв ще бъде изборът му, това си зависи от него...

А ти не се съмнявай толкова в него, според мен човекът просто има нужда от този преход, на всеки разочарованието се отразява по различен начин, но реално не виждам никакви сериозни прегради занапред.

Ще се радвам да дадеш обратна връзка, желая ти успех! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за отговора Lifetime!

Много си точна, наистина не се отказвам лесно когато набележа нещо, а сега става въпрос за човека когото обичам. Много съм търпелива към него, но вече ми се изчерпва търпението, точно както си го написала. Когато има някакъв резултат ще дам обратна връзкаsmile.gif. Аз винаги тълкувам обратно картите.

Благодаря за пожеланията 3d_043.gif

Редактирано от Miq 36
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

здравейте на всички.От много време чета този форум и най-накрая се реших да пиша.Имам връзка с мъж,който е изключително сложен като човек.Много пъти съм хвърляла карти но може би съм пристрасна и виждам това което искам.Като цяло той си играе с мен:3d_013: .Моля ви на който му се занимава нека ме посъветва.Въпроса ми е:какво съм за господин X?За мен вече е ясно,но се занимавам от скоро с таро и искам да се допитам до по опитни.Мерси предварително

Линк към коментар
Share on other sites

5 ПЕНТАКЛИ (обърната) 9 ЖЕЗЛИ (обърната) и КРАЛИЦА ЧАШИ (обърната)

Вижда ситуацията и,че се движим в погрешна посока.Страх го е да се срещнем и стои на разстояние.Кралицата възможно ли е да съм аз и да иска да сложи край на всичко?Изпитва ли страх от мен?Може и да греша но обарнатата Кралица ме смущава...

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм експерт в любовните анализи, но комбинацията ти не е обнадеждаваща за щастливо развитие на вашите отношения. Много мъка, самота и несигурност. Затворник си на своите представи и емоции. Песимизъм и лабилност. Тази връзка те прави слаба.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Имам интересни карти. Попитах как иска той да се развият нашите отношения от тук нататък - 6 пентакли, крал меча и висша жрица

Какво е това? Ясно, че има някакви надежди (6пентакли). Имам опит с Крал меча и Жрицата като комбинация, но лично за мен. Това си е тотално заземяване и някак изостряне на сетивата. Ти просто знаеш и всичко е осъзнато! Това обаче за лични отношения ми е пълна мъгла! Какво мислите вие?

На мен ми изглежда сякаш иска да вземе едно крайно решения, но не може защото не зависи от него или поне той се чувства така. Последна карта Жрица.... забрави за развитие. В крайна сметка ... какво иска? Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен картите просто казват, че макар да иска да е с теб, той има намерение да остане пасивен в отношенията ви.

Аз имах подобни комбинации на същите въпроси, когато бях попаднала в триъгълник :) За мен това е съзнателно изчакване - на подходящ момент, на нещо да се случи. Сякаш взимаш решение някой друг да реши вместо теб!

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен , не става въпрос за това как той иска да се развият отношенията ви -6 пентакли показва ,че има основа върху ,която да се развива връзка или партньорство,но крал мечове след това е просто като гелотина -осъзнато решение -предел някакъв или осъзната промяна ,която води към жрицата....тази карта,аз имам особено мнение за нея,но едно е ясно -не ми харесва на такъв въпрос да е там,това е почти като асо пентакли -остава в света на мечтите.Другото ,което съм забелязала е,че тази комбинация - крал мечове и жрицата се появвява,когато една връзка или отношения почне да зацикля и е по-скоро контрастаа мжду нашите осъзнати желания за промяна (6пентакли и и крал мечове) и пасивността на другата страна -жрицата,така че хвърли си карти пак друг ден ,може да се появят качествено нови карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ви благодаря момичета :)

Съгласна съм с мненията ви и също бих добавила, че по тези карти и до колкото може да се съди от неговите намерения ... просто тези отношения няма да се развият. С несигурност и то от страна на мъжа няма как да стане. Нищо, че имаме такъв силен Крал. Жрицата сякаш е по-силна тук и пак ми изглежда като точка! По-добре :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам интересни карти. Попитах как иска той да се развият нашите отношения от тук нататък - 6 пентакли, крал меча и висша жрица

:)

Много умен мъж, защо умен - гледа да се съхрани, да не се нарани - затова е решението Крал меча - оставил е нещата на самотек, по инерция, каквото стане.

А иначе, а иначе би бил щастлив, ако можеше ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

love-reading.jpg

Тълкуване:

1/ Сигнификатор – описва ситуацията, в която се намира питащият; основен мотив, поради който стават недоразуменията.

7 + 2: горните карти съответстват на съзнанието като цяло или поне на това ниво, на което двамата се опитват да осмислят ставащото с тях; картите показват какво мисли всеки от двамата за връзката си.

6 + 3: средните карти означават емоционалното ниво на отношенията; те показват какво чувства всеки от двамата, на какво се надява или от какво се бои.

5 + 4: долните карти показват външната страна на поведението на всеки от двамата как изглежда в действителност, независимо какво мисли за себе си.

В това гледане Кралиците и Кралете означават задължително конкретни мъже и жени. Рицарите изразяват настроението на даден човек. Пажовете са импулси за действие или импулси отвън ; пример: ако като сигнификатор се падне който и да е паж, означава, че връзката между двамата получава някакъв импулс отвън.

Опитах тази подредба и вижте какво ми излезе:

1 - Асо пентакли

2 - магът обърнат

3 - рицар на мечовете обърнат

4 - паж на пентаклите

5 - 2пентакли

6 - силата

7 - 7 чаши обърната

За него тази връзка май не е нищо повече, освен убиване на време. Не го е грижа за взаимоотношенията ни, но същевременно има малка нотка на интерес. Нещата съм ги приела по реално от него. Ако имате желание коментирайте! Аз ли съм тази с напразните надежди и желания?

Линк към коментар
Share on other sites

Не е само това. Тук има още нещо. Ти какво всъщност му показваш на този човек. Сигурна ли си че му показваш че имаш сериозни намерения или че поне искаш да имаш сериозна връзка. Държиш се доста лежерно. Помисли върху това. Гледай и реално на нещата. Не потъвай в мечти.

Линк към коментар
Share on other sites

Твоите карти са доста по-значими от неговите като послание. Говорят за това, че гледаш предимно (или дори само) своите интереси и не се спираш пред нищо. Неговите чувства те интересуват по-скоро в контекста на твоите нужди, а не на общите. Иначе ти сама си казала, че той не се интересува много от тези взаимоотношения. Не ти трябват карти, ти знаеш как стоят нещата, при това перфектно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам Таро повече от 10 години, занимавала съм се чисто любитеслки, тълкувала съм с помощта на книги и рядко съм се уповавала на интуицията си, може би поради субективните си чувства и надежди. Попадайки на този форум, донякъде случайно, ми станаха изключително интересни начините, по които вие тълкувате картите и осъзнах какъв лаик съм :). Ще съм Ви изключително балгодарна ако ми посочите източници и съвети относно методите и практиките за работа с Таро (от методите за размесване на картите, до подредби и тълкуване) В различни книги срещнах различни съвети, много от тях си пртиворечаха (дали картите се цепят след размесване, дали се теглят произволно, или се теглят първите... ) Бих се радвала и ако ми помогнете с тълкуването на следния Келтски кръст (въпросът- Как ще се развият взаимоотношенията ми с ..?)

1. 10 мечове

2. рицар на копия

3. 2 щитове

4. асо мечове

5. 3 щитове

6. звзда

7. 2 копия

8. 4 щитове

9. паж чаши

10. жрец

(Тарото, кето използвах е Артурово)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ,sng! Оставам с впечатление ,че внимателно си прочела писаното досега във форума,а ако не си бих те посъветвала да го направиш.Ако прегледаш таро за начинаещи 1 ще намериш информация за това как повечето от нас си бъркат и цепят картите :)

Относно келтсия кръст,сама определяш себе си като начинаеща,защо толкова сложно гледане тогава ? :) Пробвай с по 3 карти и поставяй срокове.Когато задаваш общ въпрос ще получиш общи отговори.От картите ти личи разминаването между желанието и бездействието на страните.Какъв е този човек ,коелга ли е? Изглежда не е съвсем безразличен и въпреки това проличава дистанцираносста,инертност някаква в отношенията,няма ясна идея и никой не е поставил все още необходимостта от такава виждам едно чакане.Обнадеждаващо е присъствието на 9 и 10та карта Папата и паж чаши ,но дотолкова да покаже ,че има основа върху която да се започне връзка, но за съжаление от всички останали карти лъха пасивност, а същевременно ти си обнадеждена и очакваш,надяваш се на промени.Като цяло на този етап има някаква идея за отношения по между ви може би флирт и то отскоро, но пътят към Папата би бил дълъг ,а и още не си личи от тези карти.

п.с Нямам артурово таро пред себе си и съм ги тълкувала по Уейт ,съветвам те и ти да си гледаш по-често с него.Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам Таро повече от 10 години, занимавала съм се чисто любитеслки, тълкувала съм с помощта на книги и рядко съм се уповавала на интуицията си, може би поради субективните си чувства и надежди. Попадайки на този форум, донякъде случайно, ми станаха изключително интересни начините, по които вие тълкувате картите и осъзнах какъв лаик съм :). Ще съм Ви изключително балгодарна ако ми посочите източници и съвети относно методите и практиките за работа с Таро (от методите за размесване на картите, до подредби и тълкуване) В различни книги срещнах различни съвети, много от тях си пртиворечаха (дали картите се цепят след размесване, дали се теглят произволно, или се теглят първите... )

Sng, здравей и добре дошла! :)

Относно източниците, несъмнено най-добрият е твоята интуиция! Но не е лошо да се интересуваш от различни книги и сайтове, за да добиеш по-пълен поглед върху картите. Истина е, че много от тях (почти всички) си противоречат, а в някои, за съжаление, пише пълни глупости :) Твоя задача е да отсееш истината от лъжата и да стигнеш до същността!

Препоръчвам ти да прегледаш темите в този форум, те несъмнено ще ти бъдат от полза. Най-вече тълкуванията на Мона, както сигурно си забелязала :)

Относто пък методите на разбъркване и цепене, ще ти кажа лично аз какво правя, макар че всеки се насочва индивидуално, в зависимост от това как му е най-удобно. Аз задавам въпроса си, картите са ми в лявата ръка, разбърквам ги с дясната, докато не усетя, че отговорът е готов, и цепя три пъти. Обръщам най-горните карти и ги редя в зависимост от подредбата. Това за мен е най-щадящият начин за самите карти и най-точният. Съвсем в началото ги вадех една по една докато ги разбърквам, но така няма конкретика повечето пъти и отговорите са размити.

Най-добрите подредби за мен са тази с три карти и Келтски кръст. Понякога и Висша жрица, тя също е добра. За Келтския кръст ти препоръчвам да редиш по 2 или дори 3 карти на позиция. Така имаш повече подробности около ситуацията, за която питаш.

Конкретно за твоето гледане, 10 меча и Рицар жезли говорят за страх от раздяла и изоставяне, останалите са ниски и не говорят за конкретно развитие, само за големи планове, добра (евентуална) перспектива и манипулируема ситуация. Жрецът или Папата е хубава карта, но сама по себе си не е достатъчна. Нещата просто могат да се изменят, зависят от вас :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Понеже въпроса ми е любовен, реших да пиша тук, а не в Таро за начинаещи. Надявам се да не съм сбъркала.

Преди известно време имах един флирт с човека Х, а скоро го срещнах случайно и реших да направя подредбата, която Мона е предложила в началото на темата. Всъщност направих два пъти тази подредба през около 20 дни. Исках да видя какво всъщност е имало между нас, защото за мен честно казано си беше един доста приятен и зареждащ ме флирт. И полюбопитсвах чрез картите, за да разбера той какво е изпитвал към мен и въобще как е приемал отношенията ни /ако въобще може да се говори за отношения/При първата подредба излязоха следните карти:

1- 7пентакли

2- Крал чаши

3- Влюбените

4- Кралица Пентакли

5- Колелото на съдбата

6- Императора

7- 4пентакли

Не ми се изясни ситуацията, която е била към онзи момент, обърка ме Императора, Колелото и Кралица пентакли.

Моля ви за вашето мнение.

А ето и втората подредба как изглежда /направих я , защото мислех, че ще ми стане по-ясно, въпреки че не знам дали въобще е трябвало, картите бяха съвсем различни и се обърках още повече/

1- Императрицата

2- 10меча

3- 8пентакли

4- Умереност

5- 9пентакли

6- Рицар чаши

7- Императора

Тука освен, че се видях влюбена, друго не разбрах.

Моля ви за помощ при тълкуването! :)

Редактирано от issa
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, до голяма степен нещата се припокриват и в двете подредби. Аз не виждам силни чувства нито при него, нито при теб.

В първата подредба - от неговата страна - мисля, че не познаваш добре този човек, а и неговото желание е било да остане тайнствен и загадъчен, да скрие някои неща от теб. Не бих казала, че знае много добре какво иска, Кралицата пентакли се колебая как да тълкувам - дали като негова изява или като замесена друга жена в ситуацията...

При теб желание има по принцип, но искаш той да действа. Изобщо не си склонна да направиш и една мъничка крачка към него, оставяш всичко в ръцете на съдбата. При всички положения и по сигнификатора личи (7 пентакли), че нещата биха се развивали твърде бавно във времето.

По втората ти подредба - Сигнификатор Императрица бих казала, че имат потенциал тези отношения.

От неговата страна са се случили някои промени - на ниво съзнание доста неща е преосмислил в резултат, може би, и на други случки, извън вашите отношения. Склонен е да положи някакви усилия, ако види от теб някакъв знак. Но отново доста бавно ще се случват нещата.

За теб не мисля, че си влюбена, въпреки рицаря чаши, по-скоро твърде емоционална.

Аз, по тези карти, не мога да кажа със сигурност, че ще се случат нещата между вас, защото и двамата сте по-скоро пасивни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, до голяма степен нещата се припокриват и в двете подредби. Аз не виждам силни чувства нито при него, нито при теб.

В първата подредба - от неговата страна - мисля, че не познаваш добре този човек, а и неговото желание е било да остане тайнствен и загадъчен, да скрие някои неща от теб. Не бих казала, че знае много добре какво иска, Кралицата пентакли се колебая как да тълкувам - дали като негова изява или като замесена друга жена в ситуацията...

При теб желание има по принцип, но искаш той да действа. Изобщо не си склонна да направиш и една мъничка крачка към него, оставяш всичко в ръцете на съдбата. При всички положения и по сигнификатора личи (7 пентакли), че нещата биха се развивали твърде бавно във времето.

По втората ти подредба - Сигнификатор Императрица бих казала, че имат потенциал тези отношения.

От неговата страна са се случили някои промени - на ниво съзнание доста неща е преосмислил в резултат, може би, и на други случки, извън вашите отношения. Склонен е да положи някакви усилия, ако види от теб някакъв знак. Но отново доста бавно ще се случват нещата.

За теб не мисля, че си влюбена, въпреки рицаря чаши, по-скоро твърде емоционална.

Аз, по тези карти, не мога да кажа със сигурност, че ще се случат нещата между вас, защото и двамата сте по-скоро пасивни.

Много ти благодаря! Може би е точно така, но след като прочетох твоето тълкуване ми хрумна нещо за Кралица пентакли. Мисля, че не е друга жена, а съм аз и той може би е очаквал аз да направя крачка към него. А Крал чаши ми изглежда и доста неуверен, притеснителен и нерешителен. Може би е криел чувствата си, защото не е бил уверен в себе си. Като че ли аз съм по-силната от него и това го е притеснявало.

Мисля, че ми се изясни ситуацията. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Понеже въпроса ми е любовен, реших да пиша тук, а не в Таро за начинаещи. Надявам се да не съм сбъркала.

Преди известно време имах един флирт с човека Х, а скоро го срещнах случайно и реших да направя подредбата, която Мона е предложила в началото на темата. Всъщност направих два пъти тази подредба през около 20 дни. Исках да видя какво всъщност е имало между нас, защото за мен честно казано си беше един доста приятен и зареждащ ме флирт. И полюбопитсвах чрез картите, за да разбера той какво е изпитвал към мен и въобще как е приемал отношенията ни /ако въобще може да се говори за отношения/При първата подредба излязоха следните карти:

1- 7пентакли

2- Крал чаши

3- Влюбените

4- Кралица Пентакли

5- Колелото на съдбата

6- Императора

7- 4пентакли

Не ми се изясни ситуацията, която е била към онзи момент, обърка ме Императора, Колелото и Кралица пентакли.

Моля ви за вашето мнение.

А ето и втората подредба как изглежда /направих я , защото мислех, че ще ми стане по-ясно, въпреки че не знам дали въобще е трябвало, картите бяха съвсем различни и се обърках още повече/

1- Императрицата

2- 10меча

3- 8пентакли

4- Умереност

5- 9пентакли

6- Рицар чаши

7- Императора

Тука освен, че се видях влюбена, друго не разбрах.

Моля ви за помощ при тълкуването! :)

За първите ти карти - според мен той е колеблив, влюбчив, не особено силен мъж, който обаче има нужда от силна и решителна жена, която да го компенсира. Има добро отношение към теб, но е прекалено плашлив, за да направи той крачка; а ти не знам къде си видяла, че си влюбена :) Ако гледам за някой друг и ми се паднат картите от твоите позиции, направо ще се откажа от него! Невероятно си пасивна, мислиш, чувстваш и изглеждаш, сякаш нямаш никави надежди и намерения, пълна спирачка.

При вторите ти карти пак е нещо подобно, той е доста по-отворен към комуникация и контакти с теб, има привличане, но ти отново си много пасивна. И аз като Бейби мисля, че това е по-скоро емоционалност, отколкото влюбване. Така му отнемаш всички надежди, че може нещо да се получи между вас, аз те съветвам да поемеш инициатива и по-бързичко, за да не изпуснеш момента!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Понеже въпроса ми е любовен, реших да пиша тук, а не в Таро за начинаещи. Надявам се да не съм сбъркала.

Преди известно време имах един флирт с човека Х, а скоро го срещнах случайно и реших да направя подредбата, която Мона е предложила в началото на темата. Всъщност направих два пъти тази подредба през около 20 дни. Исках да видя какво всъщност е имало между нас, защото за мен честно казано си беше един доста приятен и зареждащ ме флирт. И полюбопитсвах чрез картите, за да разбера той какво е изпитвал към мен и въобще как е приемал отношенията ни /ако въобще може да се говори за отношения/При първата подредба излязоха следните карти:

1- 7пентакли

2- Крал чаши

3- Влюбените

4- Кралица Пентакли

5- Колелото на съдбата

6- Императора

7- 4пентакли

Не ми се изясни ситуацията, която е била към онзи момент, обърка ме Императора, Колелото и Кралица пентакли.

Моля ви за вашето мнение.

А ето и втората подредба как изглежда /направих я , защото мислех, че ще ми стане по-ясно, въпреки че не знам дали въобще е трябвало, картите бяха съвсем различни и се обърках още повече/

1- Императрицата

2- 10меча

3- 8пентакли

4- Умереност

5- 9пентакли

6- Рицар чаши

7- Императора

Тука освен, че се видях влюбена, друго не разбрах.

Моля ви за помощ при тълкуването! :)

За първите ти карти - според мен той е колеблив, влюбчив, не особено силен мъж, който обаче има нужда от силна и решителна жена, която да го компенсира. Има добро отношение към теб, но е прекалено плашлив, за да направи той крачка; а ти не знам къде си видяла, че си влюбена :) Ако гледам за някой друг и ми се паднат картите от твоите позиции, направо ще се откажа от него! Невероятно си пасивна, мислиш, чувстваш и изглеждаш, сякаш нямаш никави надежди и намерения, пълна спирачка.

При вторите ти карти пак е нещо подобно, той е доста по-отворен към комуникация и контакти с теб, има привличане, но ти отново си много пасивна. И аз като Бейби мисля, че това е по-скоро емоционалност, отколкото влюбване. Така му отнемаш всички надежди, че може нещо да се получи между вас, аз те съветвам да поемеш инициатива и по-бързичко, за да не изпуснеш момента!

Май, че много си права. Точно така съм изглеждала отстрани, въпреки че не съм искала да покажа безразличие. Но, ако се има предвид, че е женен мъж нямаше как да се държа по много по-различен начин.

Попитах картите обаче пак, защото се изкушавам. Въпросът ми беше свързан с чувствата му и по-точно, дали ме обича.

Паж жезли+Дявола+Крал жезли

и два пъти на подобни въпроси ми се падат едни и същи карти

Кулата+4пентакли+Глупака

и в крайна сметка не разбрах какви са били чувствата му, освен Крал жезли, че ми показва женения мъж, но Кулата тука не я разбирам. Надявам се Глупака след нея да е за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Паж жезли, Дявола, Крал жезли - това е секс :) За това говорят твоите карти.

За Кулата, 4 пентакли, Глупака - не мисля, че Кулата е свързана конкретно с отношението му към теб, не са ви такива отношенията, тоест, те все още са незрели сами по себе си, а Кулата е нещо страшно. Пуснал се е по течението в момента, преживял е срив и следствие от него е липсата му на воля, безразличието, рутината. Но Глупакът е прекрасна карта, това е нещо ново, неочаквано, зареждащо и най-хубавото е, че предстои! Макар че преходът Кула - Глупак е малко неприятен в лицето на 4 пентакли, заслужава си, аз бих се радвала на такъв шанс!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...