Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Здравейте! На мен много ми харесва сайта и с интерес го посещавам всеки ден. И аз наскоро се запалих по карти таро и за кратко време само се убедих, че мога да им се доверя. Явно имам способност да "общувам" с тях и в повечето случаи те са огледало на мислите ми и ясно посочват онова, което обикновено остава скрито вътре в мен. Една приятелка ми остави карти таро- мисля, че са Дзен таро на Ошу или нещо такова. Те са на иврит, но аз успях да намеря значението им и на български. Това, всъщност, което искам да попитам е следното. Почти всеки път , когато си редя таро на влюбените неизмнно излизат 2 карти ( на 90 % от случаите-или по отделно или 2 те заедно)- крал на жезлите и влюбените. Дали може да получа повече информация за тълкуването им. По често се падат на партнъора, не от моята страна на колодата.

Като очаквам бързия коментар, оставам с уважение:

Слизия

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една "любовна" комбинация ,а която се затруднявам особено по две причини -едната е ,че са само големи аркани :huh: , а втората ,че е за мен .

Въпросът беше , "Какво е бъдещето на връзката ми ? " и излязоха

Сила , Папата ,Колелото на съдбата ...!? По принцип комбинации от големи аркани ме хвърлят в ужас ,но и когато ми се падат на мен...направо- :ph34r: . Ако някой има желание може да помага .

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една "любовна" комбинация ,а която се затруднявам особено по две причини -едната е ,че са само големи аркани :huh: , а втората ,че е за мен .

Въпросът беше , "Какво е бъдещето на връзката ми ? " и излязоха

Сила , Папата ,Колелото на съдбата ...!? По принцип комбинации от големи аркани ме хвърлят в ужас ,но и когато ми се падат на мен...направо- :ph34r: . Ако някой има желание може да помага .

Знаеш ли, мен също доста ме затруднява, когато ми се паднат, големите аркани....тогава, подобно на теб и аз изпадам в ужас и в недоумение, това са ми най трудните за тълкуване комбинации от карти....В много случаи просто зациклям и немога да си дам отговор...

Това, което виждам аз в твоята подредба, е че така или иначе ти и партньорът ти сте силно обвързани Силата и Папата, но ще има застой във развитието на вашата връзка Колелото на Съдбата....просто не е сега времето за развитие на отношенията във връзката ви..

Това виждам, аз, но ще е хубаво да ти пише и някой по - компетентен от мен

Линк към коментар
Share on other sites

Сега като каза ;) има логика.Може да значи ,че нещата ще си продължават все така-както са си сега,ако се отнася за хора,които нямат връзка може да значи ,че ще имат сериозно обвързване ,но при всички случаи Колелото на 3та позиция ,когато не става въпрос за време обърква много.Имам чувството ,че отговора е "Не се знае!" :D Благодаря ти за помощта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако някои има желание да ми помогне в разтълкуването ще се радвам !

Първо опитах с 3ри карти на въпрос "Как ще се развият отношенията ми с *** ,ако реша да задълбоча отношенията ни "

Искам да вмъкна тук ,че лично на мен Таро ми дава конкретни отговори само когато предложа някакво деиствие или вид решение , примерно "Какво ще се случи ако постъпя еди как си или направя еди какво си ?" ,когато попитам само "Какво ще стане с еди кои си" обикновенно или ми се "присмива" с най различни карти противоречащи една с друга или изобщо отказва да ми отговори . Даже понякога такива карти са ми излизали ,че сама на себе си съм се смяла за глупоста си! :)

Та по темата ... с три карти ми излизат Влюбени,Крал Мечове и 8 Мечове.Доста категорично ,всъщност Таро не ми дава конкретен отговор на моя въпрос ,но ми напомня или ми подсказва нещо много важно . Става въпрос именно за колебанието дали да задълбоча отношенията си или не с въпросния .Крал Мечове за мен говори ,че крайното решение зависи само и единствено от мен и до къде ще се стигне зависи какво ще реша ,а 8 мечове е страх от промяната (евентуална в задълбочаване на отношенията) и отлагането !

Може и да греша !Знам от Мона и това,което тя е споделила ,че Любовници в съчетание с Крал Мечове говори за доста драматична любов !

След това направих горната подредба .... там излизат (не знам защо в тия подредби и в двете се паднаха картите от които най ме е страх 8 мечове при горната и 5 пентакли при тази )

1-5 Пентакли :( Трудна любов ,трудни отношения ,но не невъзможни !

2-Кула - Търпението му се изчерпва ,иска развитие ,а то не идва !Може да му писне и да вдигне ръце от мен!

7-Крал Мечове - Все още обмислям какво да правя

6-Любовници-пак избора 

3-Паж Жезли-Гледа с интерес към мен ,чуди се какво се крие зад това ,което показвам .Пажа Жезли по принцип в моята колода за това ми говори ,като се загледах ,също така той сякаш леко пристъпва напред ... което ми подсказва ,че е готов да направи крачката ,стига да пожелая това ,да го допусна до себе си !

5-Паж Мечове - А де ? Какъв гняв .... по-скоро страх от евентуално разочарование,не съм много сигурна ,тук се обърках доста !

4-Колесница - Нямам представа

Моля да бъда поправена ако някъде греша ,а ако поста е нахален и прекалено над позволено то моля да бъда извинена ! Само ако имате желание ... включваите се ! 

"Две глави са по-умни от една" :))))) 

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една "любовна" комбинация ,а която се затруднявам особено по две причини -едната е ,че са само големи аркани :huh: , а втората ,че е за мен .

Въпросът беше , "Какво е бъдещето на връзката ми ? " и излязоха

Сила , Папата ,Колелото на съдбата ...!? По принцип комбинации от големи аркани ме хвърлят в ужас ,но и когато ми се падат на мен...направо- :ph34r: . Ако някой има желание може да помага .

Не знам дали ще прочетеш това ,виждам че отдавна си писала и все пак .... Според мен е съвсем нормално да се затрудниш ! Постави срок ,напрмер "Как ще се развият отношенията ми с *** до края на еди кои си месец или дата " или там какъвто искаш период от време си сложи ! 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наскоро в един сайт попаднах на едно елементарно гледане ( за мен такова нещо не същестува, особено що се отнася до Таро) от гледна точка на малкото карти- гледането е с три карти. Имам и нови карти Таро ( класически), които ми бяха подарени съвсем на скоро и аз се опитвам да свикна с тях. За последния месец зададох 2 пъти един и същи въпрос и ми се паднаха следните карти:

1. 3ка жезли;слънцето и асо чаши

2. Звездата, Жрецът и 2ка чаши.

Въпросът ми е: Ще бъдем ли скоро отново заедно с...?

Много ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да разтълкувам отговора на картите. Не искам да се съмнявам в тях, но някак си събитията в момента не показват , че ще се случи точно това. Знам, че трябва да вярвам на вътрешния си глас, но случвало ли ви се е той да ви "накара" да изтеглите подобни карт?

Благодаря предварително за всички отговори.

Поздрави! :angel:

Редактирано от slizia
Линк към коментар
Share on other sites

За последния месец зададох 2 пъти един и същи въпрос и ми се паднаха следните карти:

1. 3ка жезли;слънцето и асо чаши

2. Звездата, Жрецът и 2ка чаши.

Въпросът ми е: Ще бъдем ли скоро отново заедно с...?

Много ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да разтълкувам отговора на картите. Не искам да се съмнявам в тях, но някак си събитията в момента

Според мен няма да бъдете заедно, поне аз не виждам такава възможност.

Да, картите са хубави, но всъщност, те не казват нищо съществено, по-скоро виждам думи на вятъра и тотална пасивност. Подобна инертност във взаимоотношения не води до развитие, дори и Папата и 2 чаши да се пада ежедневно :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мона, може ли пак да помоля за помощ при разтълкуването на следните карти, излезли на Келтски кръст при зададен въпрос: Ще поемат ли в нова посока връзката с...?

1. Отшелникът

2. 10ка мечове

3. Крал чаши

4. 8ца жезли

5. 8ца мечове

6. Колесницата

7.7ца чаши

8. 5ца пентакли

9. Обесеният

10. Силата

Дано не ставам много нахална, но се опитвам да се осъвършенствам и да"общувам" повече с моите карти.. Благодаря ти предварително.

Както и на всеки друг, който би ми споделил мнението си.

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще поемат ли в нова посока връзката с...?

1. Отшелникът

2. 10ка мечове

3. Крал чаши

4. 8ца жезли

5. 8ца мечове

6. Колесницата

7.7ца чаши

8. 5ца пентакли

9. Обесеният

10. Силата

slizia, ще бъда максимално кратка; едно тълкуване на келтски кръст изисква много време

1. Отшелникът

2. 10ка мечове

Промяната вече е факт: изисквала е много време, болезнено осъзнаване на много неща, но все още някои въпроси чакат своят отговор

3. Крал чаши

4. 8ца жезли

Много си нетърпелива и си много влюбена, емоционална, дори и да го криеш

5. 8ца мечове

6. Колесницата

Онова, което доскоро е било немислимо, непонятно и невъзможно, вече има път на развитие, има реални промени, има всички шансове да бъде в настоящето

7.7ца чаши

8. 5ца пентакли

Ти си изпълнена с големи надежди, виждаш много и разнообразни картини на щастие (любовно щастие), действителността обаче е 5 пентакли - или това, което те заобикаля те натъжава много: от финансови затруднения до това да ти се привижда любимия човек на всеки ъгъл

9. Обесеният

10. Силата

Най-важните карти в твоя случай, които отговарят на въпроса ти - ти си тотално готова да приемеш всичко, дори бих казала всякакви жертви или компромиси, но не в лошия смисъл; казала си - да става каквото ще, и през това ще се мине (Обесеният), а Силата - смелостта и страстта да осъществиш замисленото, идеята си, дори стрданието и пътя, по който си минала (Отшелникът с 10 мечове). Преодоляла си страховете си.

И отговорът на въпроса ти - Ще поемат ли в нова посока връзката с...? - е: Да, не само че ще поемат, но и са поели, още малко остава нещата съвсем да придобият реална форма и яснота. Силата като 10-та карта говори за финален етап на изпитание, тя е черешката на всички предходни усилия:-)))

П.С. Когато гледам на Ктлски кръст, винаги добавям 11-та и 12-та карта за повече яснота.

Желая ти успех :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, как тълкуваш шестицата чаши? Доста често ми се е падала.

Има специална тема за тълкуване на малките аркани в Таро.

За мен е важно на какъв въпрос ти се пада 6 чаши и още повече дали е любовен, тъй като темата третира Таро и любовта :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, въпросът е за отношенията ми с някой, от най-общо естество. Но ме интересува и символиката на картата изобщо. Където и както ти се пише.

П.П. Впрочем тълкуванието свързано с миналото ми е известно, но не ми се връзва с този човек, който едва познавам. Какво минало?

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, много благодаря. Може би това е един от 1те пъти, в които картите наистина показаха моите истински чувства. Дано всичко да бъде наред. А на теб желая много успех и късмет..Поздрави :) !

Линк към коментар
Share on other sites

azbuki,

Няма как конкретно да ти отговоря на въпрос с много неизвестни, нямам представа къде ти се пада картата (по ред), какво гледане използваш и откога се занимаваш с Таро; много е важно какво е твоето лично отношение към картата.

Какво минало ли? Не зная, но ако тя се повтаря често, говори за ситуация, която напомня предишна такава, подобен род и вид взаимоотношения; нежност, дори носталгия, липса, поетично настроение, желание да избягаш някъде от всички - може би в някое райско кътче, където да бъдеш щастлива и обичана :)

slizia,

Винаги има първи път :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, общ въпрос. Какво означава, когато ти се случват гадости, а картите са добри, включително и тези, сочещи настоящата ситуация?

Чак сега прочетох началния пост на тази тема. И аз ползвам Hajo Banzhaf, от няколко години.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, общ въпрос. Какво означава, когато ти се случват гадости, а картите са добри, включително и тези, сочещи настоящата ситуация?

Чак сега прочетох началния пост на тази тема. И аз ползвам Hajo Banzhaf, от няколко години.

Твоят въпрос по-скоро е за друга тема - Таро за начинаещи.

Обикновено се чете началният пост, както ти казваш, който е въвеждащ в темата.

В темата Таро и любовта не виждам възможност да се обсъждат въпроси от общ характер.

За мен твоят въпрос

Какво означава, когато ти се случват гадости, а картите са добри, включително и тези, сочещи настоящата ситуация?
може да бъде задаван от човек, който е начинаещ по отношение на Таро.
Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз не съм се изказвала за своята напредналост, освен може би в негативен смисъл, така че... заядливите забележки са загуба на време :D В случай, че това за книгата се е изтълкувало като изказване за моята "компетентност", изобщо не съм я прочела в детайли, а съм я ползвала като справочник. Нямам просто време, а и не мисля, че таро е точно моят път. Намирам доста интересни неща, от чисто философско естество, в големите аркани, но изобщо, ама изобщо не съм гледачка на таро. В случай, че някой се е объркал. И още нещо - когато от нещо не разбирам особено, нямам никакъв, ама никакъв проблем да си го кажа :)

И не това беше въпросът все пак, където и да му е темата.

П.П. Впрочем въпросът беше все пак за любовта. ;)

П.П.П. Впрочем, сега, когато примерно си прочетох началото на темата (съмнявам се някой да го прави във всички теми), бих казала, че не свръзвам Дявола с любовта. Това може да е привличане, очарование, главозамайване някакво, но не е точно любов. Обикновено и има някакво изкушение да се нарушат някакви свещени принципи - или човека поне така го вижда. Един страхотен (по моему) цитат от Семира и Виталий Веташ за Дявола:

"Вие строите своя свят и живеете в него. Ще постигнете всичко, което искате. Но това ли е, което действително искате?"

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, общ въпрос. Какво означава, когато ти се случват гадости, а картите са добри, включително и тези, сочещи настоящата ситуация?

Може да се дължи на две неща. Понякога, когато човек е настроен силно емоционално към дадена ситуация (а точно в такъв случай обикновено прибягваме до таро) може да предаде състоянието си на картите и те изразяват точно това - неговите очаквания, надежди, чувства, а не обективните обстоятелства. И в другия случай - когато приемем добро и лошо за относителни понятия. В смисъл, че това, което е добро за душата, не винаги е добро за егото. И също така, че пътят към желана цел понякога (често) е доста трънлив - поредица от неблагоприятни събития могат да доведат право в целта :)

Линк към коментар
Share on other sites

В смисъл, че това, което е добро за душата, не винаги е добро за егото. И също така, че пътят към желана цел понякога (често) е доста трънлив - поредица от неблагоприятни събития могат да доведат право в целта :)

:)

Отговорът.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро ми се падна една интересна комбинация от карти:

Паж чаши, Дяволът, 2 чаши

Доста се поусмихнах на тази комбинация от карти, но понякога (а и не само понякога скритият замисъл на съдбата си остава ... забулен задълго). Е, когато му дойде времето, всичко си идва на мястото и става разбираемо и обяснимо.

Освен това, споменавам за тази комбинация, защото е типична за темата и е любовна комбинация по всички показатели.

Линк към коментар
Share on other sites

Паж чаши, Дяволът, 2 чаши

Точно тази комбинация ме "преследва" в последните дни... :whistling: всъщност редува се с 2 чаши,Императорът ,Паж чаши или

Паж чаши ,8 пентакли ,9 меча.Но явно нещата градират ,защото започната да се падат и такива :Крал чаши ,Паж мечове ,5 пентакли или Обесеният, Крал чаши ,Влюбените. ;)

Мисля ,че тези комбинации също влизат в раздела любовни и показват по-различни нюанси и състояния през които минават този вид отношения .

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Паж чаши, Дяволът, 2 чаши

Точно тази комбинация ме "преследва" в последните дни... :whistling: всъщност редува се с 2 чаши,Императорът ,Паж чаши или

Паж чаши ,8 пентакли ,9 меча.Но явно нещата градират ,защото започната да се падат и такива :Крал чаши ,Паж мечове ,5 пентакли или Обесеният, Крал чаши ,Влюбените. ;)

Мисля ,че тези комбинации също влизат в раздела любовни и показват по-различни нюанси и състояния през които минават този вид отношения .

А коя е последната комбинация, която ти се е паднала?

Да, съвсем любовни са :)

Линк към коментар
Share on other sites

Най-напред ми се падаше тази ,за която ти писа.После стана Обесения,Крал чаши ,Влюбените ,след още известно време стана така,че не можехме да се виждаме и почнаха :Паж чаши ,3 меча, Колелото ; 2 чаши ,Слънцето , 6 чаши ; Крал чаши , Паж мечове , 5 пентакли и т.н и вчера (последно) ми излезе 2 чаши , Императора , Паж чаши.Когато започваха отношенията ми с този човек с 2-те чаши се мяркаше и рицар чаши ,после почнаха и крал и паж чаши.Скоро очаквам Крал мечове , Кулата и 3 жезли :)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Най-напред ми се падаше тази ,за която ти писа.После стана Обесения,Крал чаши ,Влюбените ,след още известно време стана така,че не можехме да се виждаме и почнаха :Паж чаши ,3 меча, Колелото ; 2 чаши ,Слънцето , 6 чаши ; Крал чаши , Паж мечове , 5 пентакли и т.н и вчера (последно) ми излезе 2 чаши , Императора , Паж чаши.Когато започваха отношенията ми с този човек с 2-те чаши се мяркаше и рицар чаши ,после почнаха и крал и паж чаши.Скоро очаквам Крал мечове , Кулата и 3 жезли :)

А защо очакваш точно такава комбинация от карти - Крал мечове , Кулата и 3 жезли :)

Вчера ти се е паднала перкасна комбинация - 2 чаши , Императора , Паж чаши. Защо очакваш Кулата, какво си мислиш, че ще се промени с гръм и трясък, откъде идват страховете ти? 3 жезли говори за разчистване на почвата за ново семе :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...