Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

Ами аз зная каква е конкретната ситуация и тези комбинации (хубавите) никак "не й отиват" ,но са верни има чаши и рицари наистина и когато се стигне до момента да се материализират тези карти и някой даде "старт" официално ще има малко и от кулата и от крал мечове ,докато се пренаредят нещата в новата ситуация...просто има не само лични интереси ,а и много хора,които ще се намесят.Страховете ми идват от обстановката около нас иначе тези хубави комбинации са си на въпроси лично за него и за отношенията ни .Трябва да влизам в конкретни подробности ,за да обясня напълно ,но мисля че ме разбра.

А колкото до комбинациите ,те потвърждават за пореден път тезата ,че гледане по принцип няма и че на любовни въпроси може да излизат жезли ,пентакли както и всята друга карта, а важна е конкретиката и комбинацията със съседните карти. :)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз зная каква е конкретната ситуация и тези комбинации (хубавите) никак "не й отиват" ,но са верни има чаши и рицари наистина и когато се стигне до момента да се материализират тези карти и някой даде "старт" официално ще има малко и от кулата и от крал мечове ,докато се пренаредят нещата в новата ситуация...просто има не само лични интереси ,а и много хора,които ще се намесят.Страховете ми идват от обстановката около нас иначе тези хубави комбинации са си на въпроси лично за него и за отношенията ни .Трябва да влизам в конкретни подробности ,за да обясня напълно ,но мисля че ме разбра.

А колкото до комбинациите ,те потвърждават за пореден път тезата ,че гледане по принцип няма и че на любовни въпроси може да излизат жезли ,пентакли както и всята друга карта, а важна е конкретиката и комбинацията със съседните карти. :)

Да, вече те разбрах добре.

Наличието на Крал мечове, дори и като очаквания е сигнал за осъзнато желание, за твърдо решение; така, че каквото и да последва след това (като комбинация от карти) не е толкова значимо. Крал мечове е най-силната карта в тази комбинация, дори и само очаквана. Решението е взето, дори и неосъзнато да е.

Всяка една комбинация в Таро има особености и е добре да се регистрират навреме, особено пък на въпроси, свързани с любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Всяка една комбинация в Таро има особености и е добре да се регистрират навреме, особено пък на въпроси, свързани с любов.

Наистина е така - има нюанси ,които ако бъдат разбрани могат да ни спестят много или пък точно обратното :) .Там е истинската информация -там сякаш се крият съветите ,които Таро дава...но колко опит трябва да имаш или каква интуиция и колко добре трябва да говориш на езика на твоите карти ,особено когато гледаш на себе си ,за да успееш да доловиш тези "особености " в комбинацията и да ги систематизираш с цел да извлечеш някакъв предварителен опит за себе си? Аз не усещам тези тънки нишки ,които се прокрадват в отделните ми комбинации-не все още.Но като говорим за Крал Мечеове ,не само че показва направеният избор ,а й вече ми е излизал няколко пъти(като задавам въпроси за ситуацията като цяло) и може би това е един от случаите ,в които съм успяла да предусетя това ,което картите са ми показвали.

Линк към коментар
Share on other sites

Но като говорим за Крал Мечеове ,не само че показва направеният избор ,а й вече ми е излизал няколко пъти(като задавам въпроси за ситуацията като цяло) и може би това е един от случаите ,в които съм успяла да предусетя това ,което картите са ми показвали.

Крал мечове е непоколебима карта, една от малкото в Таро, които са категорични, ясни и при тях няма колебания; тук казусът е или-или. намесата на скалпела, колкото и грубо да звучи - за любовни отноешения означава, че невзимането на решения рано или късно води до катаклизми. Но и още нещо, Крал мечове е и отговорност - по-добре е сами да и помогнем ...

За мен Крал мечове е една от най-силните карти в Таро, независимо за какви въпроси и аз винаги се радвам като я видя, защото знам, скоро идва и решението :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, какво ми се падна днес за "либовта":

Страшния Съд, десятка пентакли, Слънцето

Да, в Германия пече слънце тия дни, но имаше дълги мрачни периоди преди това...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

първо да кажа, че аз нищо не разбирам от Таро и чак сега започнах да се интересувам:) и да попитам винаги ли трябва да има лична връзка с картите или може и онлайн да се избират(намерих такъв сайт)

и да кажа на Мона, че и благодаря за ясните обяснения- много хубаво обясняваш:)дори за незапознат човек като мен:):3d_066:

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте,

първо да кажа, че аз нищо не разбирам от Таро и чак сега започнах да се интересувам:) и да попитам винаги ли трябва да има лична връзка с картите или може и онлайн да се избират(намерих такъв сайт)

и да кажа на Мона, че и благодаря за ясните обяснения- много хубаво обясняваш:)дори за незапознат човек като мен:):3d_066:

Да, разбира се :)

Аз също прибягвам до тях, но има едно "но". Не става толкова лесно, Таро е емоционално отношение, чувство, а там картите са зададени по един готов модел за едно и също време, а РАЗЛИЧНИТЕ ВЪПРОСИ В ТАРО ИЗИСКВАТ РАЗЛИЧНО РАЗМЕСВАНЕ, ТОВА Е ОСНОВНО НЕЩО. И то за всички въпроси и особено за любовните :)

Линк към коментар
Share on other sites

аз правих любовно подреждане и някакво за сън (любовното изглежда, както ти си показала)

има значенията, но пък са смостойни-някак не се обвързват взаимно и не знам на кое да наблегна при интерпретацията :rolleyes:

например- дясната колонка изобразява това, което пратньора е, чувства по приницип или изпитва към питащия (в случая мен) и обратното?

и там не с въртят,а по принчип в любовното има ли значение посоката на картите?

п.с. извинавям се за "разтягането" местя се в "начинаещи" ;)

Редактирано от Agna
Линк към коментар
Share on other sites

п.с. извинавям се за "разтягането" местя се в "начинаещи" ;)

Премести се :)

След като нямаш опит с Таро, остави големите гледания за по-натам, започни например с три карти и с по-обикновени въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей, Мона и всички приятели от този страхотен форум. Ап отново бих искала да ми помогнете този път при разтълкуването на следните карти от таро на Влюбените:

За него бяха:

1. 7ца жезли

2. 10ка чаши

3. Крал Пентакли

За мен:

1. Асо мечове

2. 2ка пентакли

3. 9ка мечове

По средата беше: Кулата.

Аз не мога да се справя с цялото тълкуване на ситуацията и много се надявам участниците във форума да ми помогнат... icon_question.gif

Много благодаря предварително..

Линк към коментар
Share on other sites

По средата беше: Кулата.

Драматична промяна на отношенията. Кулата, при мен поне, има доста благотворно действие - след тази карта остава само истината.

Линк към коментар
Share on other sites

здравеите следя с интерес форума и сьм много впечатлена мисля че сте страхотни чета и се интересувам от таро от доста време имам някакви претенции че уж разбирам но като чета тьлкуванията на Мона рабирам колко имам още да уча Картите таро са ми много близки като приятели с които споделям наи ськровенните си таини. На тях мога да кажа всичко и да задам вьпроси които

не бих изрекла на глас .Мисля че до сега не са ме подвели .Понякога ме наказват заради моята упоритотост и инат да получа отговор на някои вьпрос и то ако може веднага. Последно време ме вьлнуват вьпроси от любовен характер и за това реших да помоля за помощ . Бих искала да разбера значението на някои карти в любовни подредби.Много често ми се падат 4 пентакли 9 жезли 10 жезли 5 мечове Справедливоста 7мечове това се пада в подредби от три карти или на 1 или на 2 или 3 позиция тези карти ми се вьртят постоянно .Появява се и 2 мечове рицар Мечове паж Мечове и направо се отчаивам .Определено има напрежение в отношенията но като че ли не чак толкова незнам но тези карти ме плашат .Понякога излиза кралица жезли влюбените 2 чаши 7 чаши 4жезли и после наново последните дни се появи крал мечове дано всичко да се изясни .Моля за помощ нещо не се справям с тълкуването ще бъда благодарна ако ми помогнете :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

За много години на всчки да са живи и здрави:)

моля за помощ при любовен въпрос дали хората имат кармична връзка излиза?

Кулата, Светът, 9 пентакли

Честита нова година и на теб, Aqna :)

Задаваш интересен въпрос, който е многозначен. Наскоро и на мен ми се паднаха тези карти, но на различен въпрос.

Според мен, не става въпрос дали тези хора имат - те имат такава, но тя е по-скоро повторение на друга история и нейното продължение е по-усложнен вариант на предишна любовна история - отново кармична - Кулата, например за това говори. От друга страна Кулата и Светът дават една финализация на процеса между двамата - 9 пентакли показва, че се е появил или че ще се появи скоро третият човек, който ще увенчае този цикъл с успех (поне за едната страна).

Не винаги кармичните любовни връзки са успешни, а не са и нужни (от моя гледна точка), но се минава неминуемо и през тях - по-скоро те не са сигурни връзки като перспектива. В такива случаи, аз залагам и се уповавам на поговорката, че когато двама се карат печели третият :)

Дори и в Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

За много години, здраве и много успехи през Новата година! :thumbsup:

Намирам се в трудно положение, трудно ми е да преценя какво точно чуствам.Обикновено се вслушвам в интуицията си ,но сега не мога да преценя обективно как стоят нещата.Много ще се радвам ако някой може да помогне.Предварително благодаря!

Ще завършат ли отношенията ни с по-сериозна стъпка/брак/ или с окончателна раздяла?

Използвах Келтски кръст:

1.Асо пентакли

2. Обесеният

3. Девятка чаши

4. Умереност

5. Звездата

6. Справедливост

7. Дяволът

8. Висшата Жрица

9. Тройка чаши

10. Паж на жезлите

Подредбата е от он -лайн сайт, тъй като за мен това е нова материя.

Интересното е ,че мислех отношенията ни за приключили, и когато задавах въпроси, най-често ми се падаше Обесеният.Също така и Отшелникът.. :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

За много години, здраве и много успехи през Новата година! :thumbsup:

Намирам се в трудно положение, трудно ми е да преценя какво точно чуствам.Обикновено се вслушвам в интуицията си ,но сега не мога да преценя обективно как стоят нещата.Много ще се радвам ако някой може да помогне.Предварително благодаря!

Ще завършат ли отношенията ни с по-сериозна стъпка/брак/ или с окончателна раздяла?

Използвах Келтски кръст:

1.Асо пентакли

2. Обесеният

3. Девятка чаши

4. Умереност

5. Звездата

6. Справедливост

7. Дяволът

8. Висшата Жрица

9. Тройка чаши

10. Паж на жезлите

Подредбата е от он -лайн сайт, тъй като за мен това е нова материя.

Интересното е ,че мислех отношенията ни за приключили, и когато задавах въпроси, най-често ми се падаше Обесеният.Също така и Отшелникът.. :blink:

Сингониум, моето мнение е следното:

Вашите отношения няма да завършат нито с окончталена раздяла, нито пък с брак - поне на този етап. Последните две карти - 3 чаши и Паж жезли говорят по-скоро за оправяне на отношения (дори и кратковременно да е това). Смущаващи са седмата и осмата карта - Дяволът и Висшата жрица, които прекрасно отговарят на първата и втората - Асо пентакли с Обесеният - неизяснени отношения и лъжи или още по-лошо: мислене в двете крайности. Намери някакво успокоение за себе си и не насилвай нищо. Освобождението, за което мечтаеш (3 чаши) няма да дойде лесно, но бъди спокойна - поне ще се стигне до някаква реална стъпка - Паж жезли. Шестата карта - Справедливостта говори, че каквото е трябвало се е случило и е било неизбежно като последица от твои или негови/нейни предишни действия. Засега положението е такова до следващото си развитие.

П.С. Падали са ти се тези карти - Обесеният и Отшелникът, защото отношенията ви са в сериозна криза.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, благодаря ти от сърце!

Точно така е както казваш, днес даже разбрах, че няма намерение да се виждаме, а той си заминава след един ден.Не издържам вече, защо просто не ми каже край в очите , а не да си оставя вратички... :(

Но да , аз прибързано се разделих с него, и не мога да погледна друг човек.Виждам,че човек трябва горчиво да си плаща.Вече две години поддържаме онлайн отношения и сега, когато се видяхме усещам,че това е краят, за добро или за зло.

Още веднъж ти благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, благодаря ти от сърце!

Точно така е както казваш, днес даже разбрах, че няма намерение да се виждаме, а той си заминава след един ден.Не издържам вече, защо просто не ми каже край в очите , а не да си оставя вратички... :(

Но да , аз прибързано се разделих с него, и не мога да погледна друг човек.Виждам,че човек трябва горчиво да си плаща.Вече две години поддържаме онлайн отношения и сега, когато се видяхме усещам,че това е краят, за добро или за зло.

Още веднъж ти благодаря!

Не зная доколко съм ти помогнала аз с моето тълкуване.

Ще си позволя да ти кажа нещо, дори и да изляза извън темата. Ако наистина вече не издъжраш и страдаш, не чакай никой да ти казва нищо, а го направи ти - помисли за себе си. И най-вече не драматизирай - в подобни ситуации, когато имаме подобни проблеми, сме склонни да виждаме черно-бял светът, а той не е такъв, такъв си го правим само ние. И не съжалявай за неща, които си направила, ако си следвала сърцето си, дори и да е било в състояние на афект. Край "за добро или за лошо" има само във филмите; просто трябва да се успокоиш и да оставиш нещата да се случват.

Не се натоварвай с никакви очаквания и остави Съдбата да реши и да измери с везните си :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Мона- мерси за помощта

В последно време все "големи" карти се появяват и ме объркват, като че ли с малките аркани (без дворцовите) прехода към смисъла ми е малко по-лесен. :hmmmmm:

относно кармичността на връзките-предполагам си права за ненадеждността те си имат собствена "орбита"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Преди няколко месеца си купих карти Таро (колодата на А. Е. Уейт). Сега 7 месеца по-късно, продължавам да не съм наясно с картите... Днес случайно попаднах на този сайт и реших да се регистрирам. Видях, че има тема във форума и реших да пиша. Направих подредба на картите, която е описана в началото.

Ето и картите, които ми се паднаха:

1 - шестица жезли

2 - шестица чаши

3 - магьостникът

4 - рицар на пентаклите

5 - крал на мечовете

6 - осмица жезли

7 - девятка жезли

Моля Ви да разтълкувате какво означат изтеглените от мен карти. Надявам се да ми помогнете!

Благодаря Ви предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да е зле да споменеш въпроса ,които си задала ! А и защо не споделиш какво мислиш ти ,т.е. какво

според теб искат да ти "подскажат" картите пък после и аз ще споделя ... а и може би ще се включат и другите потребители!7 месеца са малко ,за да разбереш картите Таро ,за това е добре да използваш по простички подредби ... например с три карти !

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да е зле да споменеш въпроса ,които си задала ! А и защо не споделиш какво мислиш ти ,т.е. какво

според теб искат да ти "подскажат" картите пък после и аз ще споделя ... а и може би ще се включат и другите потребители!7 месеца са малко ,за да разбереш картите Таро ,за това е добре да използваш по простички подредби ... например с три карти !

Здравейте!

Благодаря, че ми отговорихте!

Реших да Ви послушам и днес направих подредба с 3 карти. Въпросът, който зададох е следният: "Успешно ли ще си взема изпитите?" Ето и картите, които изтеглих: 1 - Седмица чаши (обърната) 2 - Жрецът (обърната) 3 - Светът

Не мога да ги разтълкувам :( Чувствам се доста притеснена, когато ги теглих...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Преди няколко месеца си купих карти Таро (колодата на А. Е. Уейт). Сега 7 месеца по-късно, продължавам да не съм наясно с картите... Днес случайно попаднах на този сайт и реших да се регистрирам. Видях, че има тема във форума и реших да пиша. Направих подредба на картите, която е описана в началото.

Ето и картите, които ми се паднаха:

1 - шестица жезли

2 - шестица чаши

3 - магьостникът

4 - рицар на пентаклите

5 - крал на мечовете

6 - осмица жезли

7 - девятка жезли

Моля Ви да разтълкувате какво означат изтеглените от мен карти. Надявам се да ми помогнете!

Благодаря Ви предварително :)

Въпросът, който зададох е следният: "Имам ли бъдеще с момчето, което харесвам и дали чувствата му са истински?"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Преди няколко месеца си купих карти Таро (колодата на А. Е. Уейт). Сега 7 месеца по-късно, продължавам да не съм наясно с картите... Днес случайно попаднах на този сайт и реших да се регистрирам. Видях, че има тема във форума и реших да пиша. Направих подредба на картите, която е описана в началото.

Ето и картите, които ми се паднаха:

1 - шестица жезли

2 - шестица чаши

3 - магьостникът

4 - рицар на пентаклите

5 - крал на мечовете

6 - осмица жезли

7 - девятка жезли

Моля Ви да разтълкувате какво означат изтеглените от мен карти. Надявам се да ми помогнете!

Благодаря Ви предварително :)

Въпросът, който зададох е следният: "Имам ли бъдеще с момчето, което харесвам и дали чувствата му са истински?"

Аз бих задала друг въпрос като гледам тези карти - дали твоите чувства са истински? Ако гледам на себе си и това се падне за другата страна, сериозно ще се усъмня.

А той има сериозно отошение към теб - Рицар пентакли, но ти с тази 8 жезли и с тази 9 жезли - страх те е явно - по картите, разбира се; много ти се иска да вземеш окончателно и крайно решение - Крал мечове, но явно нещо те спира и не можеш.

Иначе 6 жезли е добра карта, дава големи шансове за изясняване на отношенията ви, но без комуникация (чийто символ е картата), това не става.

Така мисля аз :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...