Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 1


Guest Ивета

Recommended Posts

аз тепърва прохождам,имам карти едва от няколко дни,само чета в книгата, не умея да тълкувам,тази 10 чаши ме зарадва.Ти би ли ми наредила наново за същия въпрос?

Не, тези неща не стават така.

А и отдавна не гледам на хора с подобни дилеми. Гледам само в краен случай при особено сложни проблеми.

Имаш карти, отговорите са пред теб. Целият свят на картите Таро е пред теб.

Самото учене в Таро ще те доведе до нужните отгвори. Но това не е за тази тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте .На въпрос ще склони ли скоро пред молбите,се получи комбинация:справедливост,звезда,асо жезли.Ще коментирате ли

Скоро не, според мен. Има нужда от дълъг период за адаптация, лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех този дълъг период... :(

Златна, защо търсиш готови отговори, Таро не е панацея; а доколкото виждам ти го изполваш единствено за егоистични цели.

Откъсни се от себе си и от проблема си, изучи картите в дълбочина и може да прозреш някаква истина.

Таро не е инструмент за самозадоволяване, Таро е сериозна наука.

От картите, конкретно, които са ти се паднали, няма развитие на твоя проблем. Звездата и Асо жезли не говорят за развитие.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона не търся готови отговори,по скоро не смея да изкажа мнението си ,сравнявам коментарите с моето тълкуване-нали все пак се уча.Далеч съм от мисълта че Таро е инструмент за самозодоляване,съжалявам че имаш такова мнение

Линк към коментар
Share on other sites

Мона не търся готови отговори,по скоро не смея да изкажа мнението си ,сравнявам коментарите с моето тълкуване-нали все пак се уча.Далеч съм от мисълта че Таро е инструмент за самозодоляване,съжалявам че имаш такова мнение

Тогава комнентирай собствените си карти. Анализирай ги и не се засягай. Просто бъди по-смела.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Днес наредих карти за моя приятелка по подредбата, пусната от Мона в началото на темата. Нарочно наредих само Големи аркани, защото исках по-глобален поглед над ситуацията. Ето и картите, които се паднаха:

Сигнификатор на отношенията: Обесеният

Той-мисли за връзката: Влюбените

Той-чувства към нея: Умереността

Той-външни изяви: Дяволът

Тя-мисли за връзката: Императрицата (обърната)

Тя-чувства към него: Звездата (обърната)

Тя-външни изяви:Папата

Отношенията повече от очевидно са в криза. Изпаднаха в някаква дупка, не са достатъчно укрепнали и не съм сигурна, че могат изобщо да излязат от нея.

Той има съвсем осъзнати колебания и резерви дали изобщо да задълбочава нещата. Пък и смятам, че има пълен контрол над чувствата си. Далеч не са толкова силни, че да му създават някакъв дисконфорт. А дяволът ме навежда на мисълта, че има някакъв страх у него освен всичко друго, който го спира да направи каквото и да е.

При нея има ужасно силно желание за близост и интимност. Надеждите й обаче са рухнали, май на нищо не се надява вече или пък обърната Звезда говори за напразни надежди? Папата като външна изява за какво говори? По принцип тя не полага вече никакви усилия за тази връзка, оставила е нещата в негови ръце.

Много ще се радвам, ако някой изкаже мнение. Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

По съвет на Мона ще бъда смела.Здравейте отново.На въпрос какви са отношенията на 2 души в момента.Колодата е таро на търсещия,а подредбата-отговор,коментар,съвет,резултат. 1.6 пентакли -обърната; 2.Крал на жезлите;3.3 мечове-обърната; 4.4 жезли-обърната.Моят коментар е нестабилност в отношенията,прави се опит да се излезе от създалата се ситуация с лицемерие.Тук Краля на жезлите не ми се връзва с личноста и затова не знам как да тълкувам,лечението ще продължи доста време,но недоверието си остава

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ,

Щом Обесения е сигнификатор е ясна работата.Липсва Страшния Съд,че да ги свести тия двамата малко!Между другото съм забелязала,че двама души,като се скарат и се разделят (но между тях има все още чувства) почти винаги сигнификатор е Обесения в тази подредба.Това говори,че въпреки желанията им (Зездата като пример) те не правят нищо,за да се сдобрят,а просто чакат,което също се препокрива до някъде със значението на Звездата.Неговите чувства по-скоро са свързани със самия него .Той има нужда да намери мир в себе си и тогава да търси разрешение на проблема с приятелката му.За това има и поява на Дявола.

Не знам ... картите са ми много пасивни.Обърната Звезда говори за липса на надежда.Тя не вярва в бъдещето на връзката им.Императрица обърната има същото значение ,поне според мен.

На мен лично ми е трудно да разбера нивото на връзката им когато има само Главни Аркани ,но ти си знаеш най-добре!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, истината е, че връзка все още няма, а не знам дали изобщо ще има. Имаше "вървене" в тази посока. Но нещата се объркаха. Моята приятелка положи доста усилия, защото уж вината беше неина, но без никакъв резултат. Може би трябваше да напиша това в началото, за да ви ориентирам. Благодаря ти за коментара :)

zlatna30, според мен отношенията в своята същност са много хармонични. Не мисля, че пентаклите менят толкова коренно значението си, когато са обърнати. Имало е най-вероятно някакъв проблем, скандал, спор и за това говори 3 мечове. Но дори да са имали пререкания, дори да е било временна раздяла, те пак ще бъдат заедно. Кралят жезли може би е мъжа, който е много активен в тези отношения. Защо не ти се връзва с човека? Какъв е крал жезли за теб?

Линк към коментар
Share on other sites

Златна,твойте карти според мен говорят за жест от страна на Краля Жезли,които не е бил оценен.Той е искал да ти даде нещо,но ти си прецакала по някакъв начин нещата.Това сега оказва влияние на отношенията ви.Не виждам лицемерие в твоите карти , но ти си знаеш най-добре.Срещата,която толкова много искаш няма да се случи,заради обърната 4 жезли,общуването между вас куца много!Съвета на Таро тук е много хубав според мен.Показва,че резултата от цялата история ще те нарани доста и е добре да се замислиш дали не е крайно време да прекратиш опитите си и да продължиш напред.

Нооо и аз съм начинаеща в Таро и често бъркам в тълкуванията си ,така че ти си решаваш на какво да вярваш и как да тълкуваш картите си!

Линк към коментар
Share on other sites

baby777,Крал жезли според това което съм чела е честен и искрен човек,който притежава мъдрост и има качества на лидер,в случая този човек не отговаря на всичко това,затова на знам и как да тълкувам тази карта,за другото си права

Деяна,тук не става въпрос за мои отношения,а за други хора.Благодаря за коментарите

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, в търсене в гугъла за карти таро, попаднах на тези интересни форуми, които сте създали.

Така и аз реших да се включа и присъединя към вас.

Казвам се Кристиана и ще ми бъде особенно приятно да дискутирам заедно с вас темите свързани с тези свещенни карти Таро.

Сега искам да споделя с вас картите които ми излязоха при въпрос Какви са му чувствата към мен- просто на моменти този човек провокира недоверие в мен, и затова реших да се допитам до картите, но на пук на моите съмнения картите си казаха думата и явно човека си  е съвсем искрен с мен, но аз с моята мнителност.

Картите са 8 жезли, влюбените, висшият жрец и една допълнителна карта слагам аз като допълнение към тези три , тя е господарката 

Според мен този човек си държи много на мен и е доста сериозен в намеренията си - но ще се радвам да чуя и вашите мнения

Хареса ми тази наредба в началото на форума и мисля да я направя след малко с големите аркани като я направя ще ви пиша

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, в търсене в гугъла за карти таро, попаднах на тези интересни форуми, които сте създали.

Така и аз реших да се включа и присъединя към вас.

Казвам се Кристиана и ще ми бъде особенно приятно да дискутирам заедно с вас темите свързани с тези свещенни карти Таро.

Сега искам да споделя с вас картите които ми излязоха при въпрос Какви са му чувствата към мен- просто на моменти този човек провокира недоверие в мен, и затова реших да се допитам до картите, но на пук на моите съмнения картите си казаха думата и явно човека си  е съвсем искрен с мен, но аз с моята мнителност.

Картите са 8 жезли, влюбените, висшият жрец и една допълнителна карта слагам аз като допълнение към тези три , тя е господарката 

Според мен този човек си държи много на мен и е доста сериозен в намеренията си - но ще се радвам да чуя и вашите мнения

Хареса ми тази наредба в началото на форума и мисля да я направя след малко с големите аркани като я направя ще ви пиша

Линк към коментар
Share on other sites

Тълкуване:

1/ Сигнификатор – описва ситуацията, в която се намира питащият; основен мотив, поради който стават недоразуменията.

7 + 2: горните карти съответстват на съзнанието като цяло или поне на това ниво, на което двамата се опитват да осмислят ставащото с тях; картите показват какво мисли всеки от двамата за връзката си.

6 + 3: средните карти означават емоционалното ниво на отношенията; те показват какво чувства всеки от двамата, на какво се надява или от какво се бои.

5 + 4: долните карти показват външната страна на поведението на всеки от двамата как изглежда в действителност, независимо какво мисли за себе си.

В това гледане Кралиците и Кралете означават задължително конкретни мъже и жени. Рицарите изразяват настроението на даден човек. Пажовете са импулси за действие или импулси отвън ; пример: ако като сигнификатор се падне който и да е паж, означава, че връзката между двамата получава някакъв импулс отвън.

Като сигнификатор ми излезе СПРАВЕДЛИВОСТА и според мен тази карта излиза, защото аз искам всичко да бъде повече от ясно , точно и конкретно искам истината и само истината - да, може би съм прекалено крайна, но аз наистина държа всичко да е много ясно.

Карта 2 е ГЛУПАКЪТ и това ме кара да си мисля, че той съвсем наивно и добродушно приема тази връзка. 

Карта 7 е СМЪРТТА - еее тук вече доста се зачудих защо при мин излиза тази карта и единственият отговор, който можах да си дам, е че понякога ми минават такива мисли през главата да прекратя връзката

Карта 3 е ВЪРХОВНАТА ЖРИЦА - може би той доста се е посветил на тази връзка 

Карта 6 е ВЪРХОВНИЯТ ЖРЕЦ - искам да съм с него, но да властвам над него и над ситуацията

Карта 4 е КОЛЕЛОТО - може би, че той се е оставил в ръцете на съдбата

Карта 5 е ЛУНАТА - може би се страхувам, и понякога се чувствам самотна

Вие как бихте коментирали тези карти

Линк към коментар
Share on other sites

Жена пита дали има възможност отношенията й с любовника да се задълбочат - 4 жезли,асо пентакли,асо жезли

Другият й въпрос беше "На къде се развиват отношенията ми с него?" - паж пентакли,слънце,висша жрица

Аз от тези карти си изваждам извод ,че отношенията между тях няма да се задълбочат ,заради двете аса в първата подредба и заради Висшата Жрица във втората.Има добра комуникация между тях и с това Слънце съм склонна да си мисля,че те общуват много свободно и без лицемерие един с друг !Смятам,че отношенията им ще си останат такива каквито са сега!

Вие какво мислите ?Бих искала също да попитам на подобни въпроси,които касаят любовни отношения ,коя карта или комбинации от карти биха показвали потенциал за задълбочаване на отношенията ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, в търсене в гугъла за карти таро, попаднах на тези интересни форуми, които сте създали.

Така и аз реших да се включа и присъединя към вас.

Казвам се Кристиана и ще ми бъде особенно приятно да дискутирам заедно с вас темите свързани с тези свещенни карти Таро.

Сега искам да споделя с вас картите които ми излязоха при въпрос Какви са му чувствата към мен- просто на моменти този човек провокира недоверие в мен, и затова реших да се допитам до картите, но на пук на моите съмнения картите си казаха думата и явно човека си е съвсем искрен с мен, но аз с моята мнителност.

Картите са 8 жезли, влюбените, висшият жрец и една допълнителна карта слагам аз като допълнение към тези три , тя е господарката

Според мен този човек си държи много на мен и е доста сериозен в намеренията си - но ще се радвам да чуя и вашите мнения

Хареса ми тази наредба в началото на форума и мисля да я направя след малко с големите аркани като я направя ще ви пиша

Кристина,мисля,че картите са ти много хубави,като ,че да става въпрос за сватба и даже и бебе ( ако Господарката е Императрицата).

Линк към коментар
Share on other sites

Жена пита дали има възможност отношенията й с любовника да се задълбочат - 4 жезли,асо пентакли,асо жезли

Другият й въпрос беше "На къде се развиват отношенията ми с него?" - паж пентакли,слънце,висша жрица

Аз от тези карти си изваждам извод ,че отношенията между тях няма да се задълбочат ,заради двете аса в първата подредба и заради Висшата Жрица във втората.Има добра комуникация между тях и с това Слънце съм склонна да си мисля,че те общуват много свободно и без лицемерие един с друг !Смятам,че отношенията им ще си останат такива каквито са сега!

Вие какво мислите ?Бих искала също да попитам на подобни въпроси,които касаят любовни отношения ,коя карта или комбинации от карти биха показвали потенциал за задълбочаване на отношенията ?

Деяна,от първия ред карти мисля ,че виждам плодовитост/плодотворност във връзката им, ще има резултатност,а вторият ред ми казва ,че поривът , спонтанността постепенно се осмисисля и превръща в добре осъзнато намерение, но мисли ,че ще отнеме време.

Хубави карти за любовни отношения за мен са-2 чаши+влюбените+папата, рицар чаши+влюбените+слънцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Да Господарката е Императрицата - и да ...права си надяваме се да имаме дете, затова мисля след малко да задам и въпроса дали до края на тази година ще забременея

Линк към коментар
Share on other sites

SHOPKATA искам да те попитам и друго това за детето от картата на ИМПЕРАТРИЦАТА ли го разбра, защото знам, че тази карта значи и това, но пък за бременност също знам, че би трябвало да има и други  карти като например 7 пентакли + Императрицата

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпроса ми - Ще забременея ли до края на годината 

7 жезли, Сила, 10 Пентакли и една допълнителна карта 9 Пентакли 

Според мен отговора е положителен, 7 - цата жезли ясно показва стремежа към това, Силата нещо не ми се вписва тук, немога да и намеря логично обяснение, 10 пентакли е доста пълноценна карта, която освен всичко други говори и за семейство и наследници, което пък ме навява на мисълта, че да - ще има бременност - вие какво ще кажете  

Линк към коментар
Share on other sites

Ето го и въпроса ми - Ще забременея ли до края на годината

7 жезли, Сила, 10 Пентакли и една допълнителна карта 9 Пентакли

Според мен отговора е положителен, 7 - цата жезли ясно показва стремежа към това, Силата нещо не ми се вписва тук, немога да и намеря логично обяснение, 10 пентакли е доста пълноценна карта, която освен всичко други говори и за семейство и наследници, което пък ме навява на мисълта, че да - ще има бременност - вие какво ще кажете

За мен Силата в повечето случаи ми излиза като нещо което се отлага за известно време, забавя се, но това е по мойте ситуации. Мисля че ще стане ,но не мога да твърдя ,че ще е до края на годината.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...