Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транзитите на Хирон - изстрадващ, изцеляващ, извисяващ.


Recommended Posts

Великият лечител, кентавърът Хирон се отказва от безсмъртието, поради жестоката незарастваща рана, която получава. През живота си трупа много знания и мъдрост, изучава лечебните свойства на билките. Майка му, виждайки че е полу- кон, полу-човек, го изоставила веднага след раждането му.

Хирон управлява кристалите, свързва се с лечителска дарба и духовен растеж.Обикаля около Слънцето за 51 години по доста неправилна орбита. Има четири лица- Купидон,Ключар,Лечител и Косач.

Според Кирил Стойчев,уважаван от мен астролог, транзита на Хирон през Имум цели(четвърти дом) е свързан с "отваряне на кармата" и вероятно може да доведе жестоки страдания, на базата на записаното в "дебелия кармичен тефтер", ако мога да се изразя така.

Много ме интересува, има ли някой преки впечатления от този транзит, както и от останалите хиронови транзити,естествено?

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, много се радвам, че отвори тази тема за Хирон. :thumbsup2:

На мен той ми е много интересен. Не съм сигурна, че можем да го класифицираме като планета, но е достатъчно голямо космическо тяло, което определено ни влияе и то по не по-малко странен начин, колкото е странна и неправилна орбитата му.

За съжаление нямам много натрупани впечатления от неговите влияния, защото първата програма, с която работех не го отчиташе. Статията на К.Стойчев е много интересна. Проверявала съм неговите наблюдения/прозрения за транзитите на Хирон през IC, MC, Asc и Dsc в картите на 10-тина души и ми се струва, че е прав. При всички хора транзитът през IC бе довел до тежко заболяване или поне до сериозни съмнения за такова, с притеснения и постъпване в болница; при някои имаше неприятности и от друг характер.

Пак според К.Стойчев преминаването на Хирон през Asc сочи моментът, в който човекът се пробужда духовно, преминаването през Dsc - раздвижване на нещата във взаимоотношенията: връзка, брак, раздяла, развод или най-малко преосмисляне на връзка или въобще партньорството по принцип, а транзитът през МС сочи моментът, в който човекът достига връх в своята проф. или общ. реализация, отдава всички знания и опит, които е натрупал до тогава, а може и точно тогава да постави ново начало, да се посвети на някоя кауза ...

Тези индикации са толкова точни, че направо могат да се използват при ректификация на хороскопа - поне това показват моите наблюдения до момента (пак казвам - малко са все още обаче).

Ще се радвам, ако и други споделят впечатления. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В наталната ми карта Хирон е в съвпад (заедно с Венера) с MC (в Овен). Когато транзитният Хирон направи съвпад с IC (и съотв. опозиция с наталния), станах студентка в Медицинския университет. Дали е карма не знам, но беше много позитивен период във всяко отношение - страдания, поне при мен, не е имало. При съвпада на Хирон с десцендента за първи път се замислих за сериозно обвързване. Интересно е, обаче, че при всичките ми сериозни (трансформиращи) връзки при синастрия се наблюдават няколко "задължителни" аспекта между мои и партньорски планети, един от които е квадратура между Хирон на партньора и моите лунни възли.

Линк към коментар
Share on other sites

В наталната ми карта Хирон е в съвпад (заедно с Венера) с MC (в Овен). Когато транзитният Хирон направи съвпад с IC (и съотв. опозиция с наталния), станах студентка в Медицинския университет. Дали е карма не знам, но беше много позитивен период във всяко отношение - страдания, поне при мен, не е имало. При съвпада на Хирон с десцендента за първи път се замислих за сериозно обвързване. Интересно е, обаче, че при всичките ми сериозни (трансформиращи) връзки при синастрия се наблюдават няколко "задължителни" аспекта между мои и партньорски планети, един от които е квадратура между Хирон на партньора и моите лунни възли.

Благодаря maggee, надявах се на подобен отговор , когато пуснах темата :3d_046:

Смятам, че поради еволюцията на душите и динамиката на живота влиянието на небесните тела се възприема по различен начин в течение на времето, трансформира се. Имам предвид периоди от 500 години, примерно. За това (а и като математик ;) ) за мен статистиката е на първо място.Споделянето на конкретни събития е най-ценно.

maggee,транзит на Хирон през Иц тепърва ми предстои. Но съм преживяла Хирон през Дсц- и точно на този транзит са ме приели за студентка в Софийския Университет.Мисля, че ще бъде интересно с теб да си съпоставим и други транзити на Хирон.

Тези индикации са толкова точни, че направо могат да се използват при ректификация на хороскопа - поне това показват моите наблюдения до момента (пак казвам - малко са все още обаче).

Диана, абсолютно на същото мнение съм за ректификацията. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

При преминаването на Хирон през наталния Асц. се роди сестра ми.Друго наблюдение върху негов транзит е съвпад Хирон със Северния възел и тригон към наталната Венера(не в моята карта) при което се стигна до брак.При каре на транзитния Хирон към наталните Хирон и Плутон -раждане на наследник, при това преминало леко (отново не в моята карта) .При преминаването през ИЦ - прекъсване на професионално развитие, оставане за по-дълъг период вкъщи.Преминаването му през Дсц. - хармоничен период в брака, при съвпад с МС отново прекъдване на професионалното развитие.Само преминаването на транзитния Хирон през Асц. е върху собствената ми карта.Моите наблюдения, независимо в чии карти са, че транзитите на Хирон са удивително точни.И напълно подкрепям твърдението, че може да се използват при ректификация, макар че аз самата не съм го правила.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

прочетох написаното от Оля и Атлантида за Хирон-транзити и останах изумена от истината.Направих съпоставка с транзита на "моя хирон" и установих,че е много вярно.Но как не е имало някой да ми каже...

В момента го делят около 4 градуса от 8ми дом.А през престоят си в 7ми аз станах семейна(без брак) и имам вече бебе на 1 годинка :)

Споменати са важните 4ри точки от хороскопа,а какво става като влезе в останалите домове,както е при мен-8 ми дом?

Ще бъда благодарна да споделите с мен. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Това е поредният показателен аспект на Хирон.Когато влезе в 6 радикален дом при мен, при аспект с наталния Сатурн имах тежко счупване на крак.Така че те съветвам да отчетеш аспектите, които сключва, навлизайки в дома.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Това е поредният показателен аспект на Хирон.Когато влезе в 8 радикален дом при мен, той направи съвпад с транзитния Плутон и квадрат към радикалния Сатурн.Резултатът беше тежко счупване на крак, което ме извади за около година от строя.Така че те съветвам да отчетеш аспектите, които сключва, навлизайки в дома.

Хм, интересно.Прегледах транзитите и установих,че Хирон е транзитирал точно през ИЦ в радикса ми, когато съм избрана на ръководен пост. Беше много неочаквано за мен и нищо друго/добро или лошо/ не ми се е случило тогава.

Линк към коментар
Share on other sites

Още интересни аспекти на Хипон открих в своя живот.

Точен секстил на транзитния Хирон (в 6 дом) с Юпитер в момента, в който се дипломирах и открих първия си кабинет, съвместно с колеги. Половин година по-късно започнах да работя сама и в този момент транзитният Плутон е бил точен квадрат с наталния ми Хирон (беше истински плутонов период).

По-интересни факти обаче открих в картите на родителите ми.

При моето раждане в картата на майка ми транзитният Хирон е бил в съвпад с МС (на 22.5* в Овен) и в точен секстил с наталия Юпитер и точен тригон с наталния Плутон в нейния 1 дом; година и 8 месеца по-късно, при раждането на брат ми Хирон е бил ретгрограден и в почти същата позиция - 23.3*. По-интересно е положението в картата на баща ми - при моето раждане транзитният Хирон е в точен съвпад с рожденната му Венера, а при раждането на брат ми - в точен съвпад с рожденния му Марс.

Линк към коментар
Share on other sites

Maggее, благодаря ти за информацията!

Ще проверя твоите наблюдения и в моята база данни, ще бъде интересно да се проследи. Въпреки че допускам да има различни съотношения при различните хора - имам предвид, че за някои хора определено събитие има едно значение и смисъл, а при други хора - по-различно значение...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Сега прочетах мненията за Хирон и погледнах каде си намира сега в моята карта,....в моя 5 дом/Водолей 17 гр 46' ,уж дома на лювовта,но няма никакво раздвижване в любовния ми живот :huh: Интересно ми стана за колко време преминава през знак?ААА и още нещо нат ми луна също е в 5 дом 23гр 53' ,какво мога да очаквам при съвпад?

Линк към коментар
Share on other sites

Сега прочетах мненията за Хирон и погледнах каде си намира сега в моята карта,....в моя 5 дом/Водолей 17 гр 46' ,уж дома на лювовта,но няма никакво раздвижване в любовния ми живот :huh: Интересно ми стана за колко време преминава през знак?ААА и още нещо нат ми луна също е в 5 дом 23гр 53' ,какво мога да очаквам при съвпад?

В момента Хирон е ретрограден и ще достигне 23 градуса 53 минути от Водолея, където е твоята Луна през март 2009 година. Той се движи средно с около 7 градуса на година, но това е много относително, орбитата му е доста неправилна. Понякога изминава Водолей за 5 години, а понякога за приблизително една година. Целият му цикъл е 50-51 години, тогава се връща в "изходно положение" :rolleyes: .

Как ще усетиш транзита на Хирон през Луната зависи изключително много от техните аспекти и положение в радикалния хороскоп , той е определящ. Има ли аспект Хирон-Луна в Радикса? Кои домове от рождената ти карта управляват те?

Най-общо при този съвпад човек е твърде чувствителен, изпитва много силни емоции и му е трудно да разбере как въздейства върху околните.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Натал. ми Хирон се намира в 9 дом Близнаци 4гр.54' и е в опозиция с нат. ми Уран. :unsure: А луната както споменах е в 5 ми дом.Също Хирон е в тригон с АС -Дева

Линк към коментар
Share on other sites

Така на парче, без пълен анализ на цялата карта може само да отбележа някои по-общи принципни положения. Обаче липсват отговори на въпросите, които ти зададох, а именно:

...Как ще усетиш транзита на Хирон през Луната зависи изключително много от техните аспекти и положение в радикалния хороскоп , той е определящ. Има ли аспект Хирон-Луна в Радикса? Кои домове от рождената ти карта управляват те?

...

Има известен спор дали Хирон е управител на Дева или на Стрелец, според мен в Дева е на трон, смятам че има пълен синхрон между природата и характера на Кентавъра и на Девата. Така че, при теб Хирон управлява Асц. и влияе съществено.

Според някои проучвания за Хирон, опозицията му с Уран (повтаря се няколко пъти между 1951 и 1989 година), е аспект с жестока сила. В по-лошия вариант наркотиците, особено кокаина са опасност. В по-добрия води до сериозна вътрешна промяна, отваряне към духовността и езотеричното познание.Както явно е при теб ;) .

Транзита през 5-ти дом предполагам ще засегне сексуалността. Добрите проявления биха били творческа изява, обучаване на деца, осъзната сексуалност. Липсва ми прекалено важна информация от радикса, евентуално си изпрати данните, за да изследвам Хирон по-цялостно.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Атлантида :3d_046: И аз бях чела някъде за опасност от зависимост/не дай Боже/,но не знаех,че може да доведе до духовно пробуждане:) Родена съм на 18-06-1984 Харманли

Линк към коментар
Share on other sites

EDEN84, датата и мястото -добре, но липсва часа на раждане. Домификацията се определя точно от него + географската ширина и дължина на мястото. Асц Дева се запазва за около 2 часа. При всички случаи ще имаш доста точен съвпад на Хирон и Главата на Дракона, това , струва ми се е за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Съжелявам Атлантида ,аз забравих най-важното-часа е 13:09,какво мога да очаквам от този съвпад

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

EDEN84,

При теб транзитът на Хирон през Луна е през март 2009 година, има време до тогава. Освен нещата за които вече писах,предполагам, че ще има отношение към родителите ти и изобщо към майчинството по принцип.

Заинтригува ме твоя радикален съвпад на Хирон с Лунния възел (с Раху).

Не писах до сега, защото все още нямам лични впечатления от това положение. Липсват и астрологически интерпретации на Хирон и възлите, мисля че все още са малко астролозите, които им обръщат по-сериозно внимание. :hmmmmm:

Разочароващо е, че вече месец никой друг не е взел отношение, две гледни точки биха били ценни в случая. :unsure:

Тези дни Меркурий тръгна ретрограден, не е най-удачно да се впускам във волни интерпретации на непроучени аспекти, но сега имам вдъхновение.

Смятам, че при теб е подчертана необходимостта да намериш и в последствие да се развиеш като духовен учител и/или лечител.Ще бъдеш разстроена, докато не откриеш този начин на живот. Връзки и пътуване в чужбина, както и някои ценни книги, на които ще попаднеш ще ти помогнат в стремежа да се реализираш като ментор/ учител/ лечител. В мунданен план този аспект е актуален и в момента.Надявам се, че ще ми пишеш за събития в тази посока. :3d_073:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Когато транзитния ми хирон е направил квадрат с наталния ,който пък е в съвпад с транзитен ретрограден марс имах тежко спешно секцио с опасност за моя живот и особено живота на бебето ми(диагнозата ми беше плацента превия тоталис)Слава на Бога и двамата сме живи и здрави! :thumbsup2: Не съм толкова напред с астрологията,за да разбера кои са били пък щастливите аспекти в картата ми-а такива сигурно е имало,тъй като диагнозата е тежка и почти винаги с лош край.Ако някой има желание да ме насочи къде да гледам :)в картата де

Нека всеки да сподели къде се е намирал и в какви аспекти неговия транзитен хирон във важни и съдбовни моменти.

Редактирано от princessa
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

а как мога да разбера в близкото минало хирон кога и къде е бил?

ще ми е интересно да разбера какво вличние е оказвал с транзита си в моя хороскоп :rolleyes:

а в момента като е на няколко градуса от десцендента ми (и прави тригон с наталната ми венера +5гр.) , нептун също, юпитер ще мине през десцендента ми в края на годината, какво трябва да очаквам от това?

наталния ми хирон е в 7 дом, 11гр. риби :huh:

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

Виктория,прочети написаното по темата, има хубави и конкретни примери за проявлението на Хироновите транзити, дава отчетливи и важни събития - раждане на дете, служебно повишение и т.н. и не отговарят винаги на символиката на аспектираната планета и връх.За седми дом значенията ги знаеш - партнъорствата и брака, също право, дипломация. Предстои ти и тригон Хирон Венера - това е много хубав аспект за истинска любов, един от аспектите на Пепеляшка. Не даваш никаква информация за семейно положение или за цялата карта, а тези неща и възрастта имат голямо значение в случая. Разбира се, никога не е късно да срещнеш своя принц, нали така. Вероятно си го срещнала вече и ще отработиш и реализираш тези хубави енергии и влияния по друг начин. Ако искаш дай някакво инфо за картата и за себе си, да опитаме да конкретизираме.

Знам ли, ако имаш второ дете, примерно,и особено ако е момиче, то също е по седми дом, може да се омъжи, да роди и т.н. Въпросните 5 градуса до точния тригон с Венера, Хирон ще измине за една година. Ще чакаме да разкажеш какво се е случило. ;)

И понеже имаш поетична душа, ето специално за теб и твоя транзит Хирон и Венера едно стихотворение на Веселин Ханчев:

Не навреме

В парка - хлад и черни вейки.

Може би ще заръми.

Но зелените скамейки

и сега не са сами.

Двойки шепнат си заети,

сгушени, но не от хлад...

Кой ти гледа студовете,

щом обичаш, щом си млад?

И какво, че няма птички,

топъл вятър и луна?

За любов добри са всички

календарни времена.

Само двама не навреме

дирят в тоя час места -

гледат прави, гледат неми

малък син и стар баща.

Кой ли в кътчето заето

свойто място би им дал?

Подранило е синчето.

Таткото е закъснял.

В тези тема има инфо за някои компютърни астрологически програми, като ZET, за да проверяваш минали и бъдещи транзити на Хирон, а и не само на него :астрологически програми

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Предстои ти и тригон Хирон Венера - това е много хубав аспект за истинска любов, един от аспектите на Пепеляшка. Не даваш никаква информация за семейно положение или за цялата карта, а тези неща и възрастта имат голямо значение в случая. Разбира се, никога не е късно да срещнеш своя принц, нали така. Вероятно си го срещнала вече и ще отработиш и реализираш тези хубави енергии и влияния по друг начин. Ако искаш дай някакво инфо за картата и за себе си, да опитаме да конкретизираме.
Знам ли, ако имаш второ дете, примерно,и особено ако е момиче, то също е по седми дом, може да се омъжи, да роди и т.н. Въпросните 5 градуса до точния тригон с Венера, Хирон ще измине за една година. Ще чакаме да разкажеш какво се е случило. wink.gif

Благодаря за чудесния стих! :thumbsup:
И пепел ви на езика за малката дъщеря, още няма 18г., нищо че е вече студентка :dancing yes: рано е за женитба и бебета smile.gif
А относно тригона на хирон с моята венера, не знам дали ще има точен такъв, гледам движението на хирон в astro.com и забелязах, че напоследък се движи назад, моята венера е везни 18гр. и нещо... , рождените ми данни са - 3 окт. 63г. , 2,50ч. , Дебелец- В. Търновско, разведена съм, на практика маллката дъщеря като замине наесен да учи и оставам само с котката :1eye:
.....

п.п. сега видях, че в момента, когато сключих първия си брак, транзитната венера е сключвала точен тригон с рождения ми хирон
Линк към коментар
Share on other sites

Пепеляшке :) , транзитът обещава любов и щастлива венчавка и ти пожелавам от сърце да го реализираш по най-добрия начин, сигурна съм даже, защото се потвърждава напълно и от вторичните дирекции. Даже , по една не напълно проверена система, най-вероятно съпругът ще бъде с Асц. под Сатурн,както и се очертава.Няма да нищя повече картата ти, това е достатъчно и нека стане, каквото е писано.

Линк към коментар
Share on other sites

Пепеляшке :) , транзитът обещава любов и щастлива венчавка и ти пожелавам от сърце да го реализираш по най-добрия начин, сигурна съм даже, защото се потвърждава напълно и от вторичните дирекции. Даже , по една не напълно проверена система, най-вероятно съпругът ще бъде с Асц. под Сатурн,както и се очертава.Няма да нищя повече картата ти, това е достатъчно и нека стане, каквото е писано.

Благодаря!

Аз да изчезвам тогава, докато не е станала каляската на тиква :D

Пък ако дойде принца ще почерпя ;)

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

В деня на сватбата ми тр.Хирон е в точен съвпад с нат.Венера-орбис 0,тр.СЛВ в съвпад с натален.първо раждане-тр.ретро Марс съвпад с нат.ретро Хирон,а нат.и тр.Хирон са в квадрат-раждането беше тежко и с опасност за живота.Второто раждане някакси не мога да го свържа с хирон-дали защото беше планова операция?По-скоро Лунните възли имат съвпади...Те дали са отговорни за подобни събития в живота?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...