Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любов, Мъдрост, Истина


Иво

Recommended Posts

Може и да не съм оцелила точния портал,защото навсякъде чета Учителя,Бога,Вселената.Иска6е ми се да говоря за по-земни неща,с по-интелигентни хора.Но 6е видим.Може и да се полу4и във времето......

За любовта..........Щастлива съм когато давам любов............

щастлива съм,когато ми дават любов..............

щастлива съм,когато нещата се случват с любов..........

За мъдростта.......Трудно се стига до нея.....

Но човек трябда да има вътрешната потребност да върви по този ПЪТ.........

Уважавам мъдрите хора..........

:yinyang: Много я оби4ам.........

Защо повечето хора не я обичат??????????

Защо хората се страхуват от нея???????

По-здравословно се живее с ИСТИНАТА.................... :yinyang:

Хех, Мозата... Малко е смело да се говои за по-интелигентни хора и по-малко, не мисли6 ли... Ето това, мисля 4е не е любов, а не е истина, за6тото ако 4овек е интелигентен достатъ4но, той 6те усети, 4е има от всякъде и всеки какво да у4и. Аз съ6то избягвам да употребявам абстрактни понятия, като Бог, Вселена, Господ... Може би о6те не съм дорасъл достатъ4но за тях, но смятам, 4е тук хората и темите са много положителни. Това е. :thumbsup:

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Цитирам две мнения, които са и по тази тема:

Човек и да да се напъва всячески, не би могъл да знае нищо за истината- човек няма отношение към истината. Защо? Защото и мислите, и чувствата ни се оформят посредством известните ни 5 сетива. Ясно е, че у всеки един човек, тези 5 сетива имат различна настройка- обеиктивност е невъзможна. Истината е съизмерима със Светлината...

  Като начало, не Истината е важното нещо, а Любовмта. Любовта приготвя пътя на истината, като причинява загряване, разширение, отваряне...И така, преди самата Светлина, усещаме Топлината.

  У човек е положено едно зрънце Истина, и то стои на тъмно. За да покълне са нужни две неща- вода, и топлината на огъня...Едното човек може да достигне- да се потопи в Йордан, ала другото е невъзможно да постигне....То може да се развие само благодарение на Христос, Който трябва да се роди в плътта човешка, за да има възможност да навлиза Истината, и да разрушава всяка материя по пътя си, да причини трусове, сътресения, само Истината може да стори така, че "това небе и тази земя ще преминат", и само Истината може да стори така, щаото да има ново небе и нова земя...т.е.  възкресението е благодарение на действието на Любовта, а възнесението- то става само чрез закона на Истината...затова се казва "Откровение"- изкупване....

  Днес нито един човек, койюто не е познал Любовта, не можа да знае нищо за истината, а също и всеки, който разбере Истината и в същото време продължава да осъзнава своето Аз...е налетял на първокачествена лъжа...

  Само Бог има критерии за Истината, дори и в света на ангелите Истината е нещо, което иде отвън, и те нямат критерии за нея, те живеят не от Истината, а от Любовта, а Любовта е тадзи, която внася Истината като есенция, която никой никога не може да разбере, нито да произведе, нито да види, чуе..защото ако Любовта е нещо, което разширява и затопля, то Истината е многократно по-силна от радиация...помита всичко дуалистимтно/диалектично. Истината е несъвместима с физическия свят, ето защо, коагто Истината навлезе във физическия свят, тя навлиза като буря, като гръм, като природно бедствие...Колко пъти Бог е говорил Истината, и това е описано като буря, гръм, нещо страшно от което настъпва страх?

Истината е достояние за свободните, а такива няма сред хората такива каквита са на земята. :)

Учителя е дал формула "Само светлия път на Мъдростта води към Истината"

има клетки, които възприемат/пречупват лъчите на Любовта, други на Мъдростта, има и за Истина. Също така "Царството Божие вътре във вас е".

Но за да се проявява Божественото в човека трябва съзнателна и ежедневна работа. Не трябва да чакаме Бог да реши нашите въпроси/проблеми.

"Бъдете съвършени и вие, както е съвършен Отец ваш"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Любов, Мъдрост, Истина - как разбирате тези велики космични принципи. А виждате ли реалните им проявления около вас? Как ги прилагате в живота си?

Разбирам, тези три неща - Любов, :dancing yes: Мъдрост, :thumbsup2: Истина, :v: като съвършенството.

Понякога ги виждам около мен, но също така виждам и противоположностите им. :rolleyes:

Мисля, че всеки човек, се опитва да ги прилага в живота си, или поне се опитва. :thumbsup1:

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Св. Антоний Велики

"Ние не постигаме любовта на Божията Майка в пълнота, но знаем че

колкото по-пълна е любовта, толкова по-пълно е и познанието;

колкото по-гореща е любовта, толкова по-пламенна е молитвата;

колкото по-съвършена е любовта, толкова по-свят е животът."

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Петър Дънов

"Знаете ли, че за да се произведе любов към даден човек, се изискват специални условия? Запример, за някоя любов причината е светлината, за друга любов причината е топлината, а за друга любов причината е силата. Светлината, топлината и силата, това са три условия, които могат да създадат у човека подтик, да произведат любов. Коя любов носят мъжете? – Любовта на светлината. Коя любов носят жените? – Любовта на топлината. А коя любов носят децата? – Любовта на силата. Тогава, можем да направим един психологически, биологически опит. Ако един момък обикне една мома, умът ѝ непременно ще започне да работи, умът ще има светлина. Ако момата обикне момъка, той ще придобие повече топлина и мекота и ще каже: „Стана ми по-меко, по-топло, по-рано бях малко по-строг. Щом дойде топлината на любовта, станах мек.“ И най-после, когато дойдат децата, те създават вече силата на човека.

Та казвам: Ако искате светлина, мъжа трябва да обичате. Ако искате топлина, жена трябва да обичате. Като казвам „жена трябва да обичаме“, имам предвид девата, девицата трябва да ви обича. Аз взимам думата „момък“ в чист смисъл, неженен мъж. Сега аз не говоря за сегашните хора, които са женени. Под думата „женени“ аз разбирам хора, които обичат. И като се обичат, да са доволни едни от други. Аз не считам любовта за порок. Запример, ако обичаш един мъж, никога не крий от мъжа си, че го обичаш. Че как ще криеш? Ти цял светиш. И ако един мъж обича една жена, не трябва да крие от жена си, че я обича. Той и не може да крие, защото гори човекът. Това е новото, което иде в света."

източник

Линк към коментар
Share on other sites

любов

мъдрост

истина

това са трите осноени принципа на живот,я си представете

светат без тях..........................не става нали,штеше да бъде

свят на люцифер,свят който не познаваме

ако няма любов,светът щеше да престане да съществува

нямаше да се раждат хора,

ако нямаше мъдрост,хората биха умрели от простота(леко казано)

ако нямаше истина никой на никого нямаше да вярва

нито да се доверява,

и така най- вайно е човек да притежава тия трите

,,любов" ,,мъдрост" и да казва ,,истината"

и най-вайна е Любовта., ,,в последно време всяка дарба ше се изгуби езите ште спрат,чудеста ще свършат но ще останат три ,,вяра надежда и Любов"

а любовта е най-силна

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Трички - добрички си им казвам и си ги обичкам.

Ама и люси си го има и познаваме го, как не и май сега света е повече негов, засега...

Но Надежда имаме още да Вярваме в Любовта, добре, че е била майка им София, че да ни дойде и Спасителя след това...тази е Истината Една ;) .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък съм чувал, че именно София е била активен участник в процеса на грехопадение. Отделила се е тя от баща си и помислила, че може да го познае интелектуално... След време именно Христос я спасява, а искрата се ражда в нея като искра на радост след като вижда Човека от Светлина... След туй се женят младите...

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ами нали това се опитвам да кажа, таз София бе - да би мирно седяла..., ама чудеса й се гледали, та Тя е виновна да се наложи да ни спасяват сега. :harhar: И добре, че е Тя, иначе как, на какво и дали щяхме да се радваме, мъката като не сме познали.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:):v::thumbsup2:

Аз пък съм чувал, че именно София е била активен участник в процеса на грехопадение. Отделила се е тя от баща си и помислила, че може да го познае интелектуално... След време именно Христос я спасява, а искрата се ражда в нея като искра на радост след като вижда Човека от Светлина...

Венци, сподели моля те малко повече за София, като активен участник в грехопадението ако желаеш. Щото аз не съм чувала, ама съм чела , че има три Софии - черна - бяла и червена :D

Приложение 10 - Пистис София

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Ако някой ти каже, че след време - любовта си отива.

Не, не вярвай, ела и питай мен!

Ако някой ти каже, че днес се обича по-малко от вчера.

Не, не вярвай, ела и питай мен!

Обичам те, както в първият ден!

На целия свят, ще разкажа.

Обичам те, заклевам се!

Обичам те, ще ти докажа!

Стисни очи! Преброй до три!

И нещо пожелай си, нещо искай!

Стисни очи! Не говори!

Аз вече зная твойте мисли!

Стисни очи! Усещаш ли?

Сега над нас небето се разтваря!

Стисни очи! Усещаш ли?

Дъжд от рози вали!

Красиво е, нали?!

Ако утре заплачеш

и поискаш от света да се скриеш!

Не забравяй, че аз ще съм до теб!

Ако утре се смееш

и поискаш - света да прегърнеш!

Не забравяй, че аз ще съм до теб!

Обичам те, както в първият ден!

На целият свят, ще разкажа.

Обичам те, заклевам се!

Обичам те, ще ти докажа!

Стисни очи! Преброй до три!

И нещо пожелай си, нещо искай!

Стисни очи! Не говори!

Аз вече зная твойте мисли!

Стисни очи! Усещаш ли?

Сега над нас небето се разтваря!

Стисни очи! Усещаш ли?

Дъжд от рози вали!

Красиво е, нали?!"

Ивана "Дъжд от рози"

Това е то!

:1eye:

:wub::wub::wub:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Дъжд от рози = Дъжд от слънчеви звезди/като дето се отразяват по езерната повърхност :) и не да си стискаш очите,а да ги притвориш :hypocrite:

Притвори очи! Усещаш ли?

Сега над нас небето се разтваря!

Притвори очи! Усещаш ли?

Дъжд от слънчеви звезди  вали!

Красиво е, нали?!"

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Пистис ни води към друга гностична София.

Добре, че си чела, ама аз като нямам очи. Не че добре чувам, инвалиди са ми и ушите от войната. Ама за доста повече Софии знам - на фронта се носят мълви. Ако решиш, че ти е нужна информация, търси из изданията, свързани с Херметичните науки за София и дъщеря и. Ще намериш доста материали и доста София. Дано откриеш истинската, ако считаш, че е една, изключваща останалите... :D:D:P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Истинната любов в Божествената природа произтича от извора Божий Син. Виж, човече, какво ще ти кажа: ангелите знаят добре и отнапред какво е истинна любов към Бога; ти също имаш нужда от нея в студеното си сърце.

Забележи: когато блаженото, радостно сияние и светл;ина със сладостна сила се излъчват от Божия син в целия Отец, то всички сили биват възпламенени с тази блажена светлина и следостна сила, ликуващи и радостни.

Така и когато блажената и радостна светлина на Сина Божий осветява възлюбените ангели и ги озарява отвътре до самите им сърца, то всички сили в тях се възпламеняват и се извисява такъв радостен огън на любовта, че от голямата си радост те възхваляват, пеят и звънят така, че нито аз, нито някоя друга твар може да го пресъздаде със слова.

Що се отнася до това пеене, то аз ще препратя читателя към онзи живот, там той сам ще го познае, аз не мога да го опиша.

Искаш ли обаче да узнаеш това в този живот, то откажи се от своето лицемерие, пресметливост и измами, а също така и от своето презрение и обърни сърцето си с цялата си сериозност към Бога и се покай за своя грях с истинско, твърдо намерение да живееш свято и моли Бога за Неговия Свят Дух и се бори с него, както се е борил светия праотец Иаков цяла нощ, докато не настъпила утринната зора, без да спре преди това, докато Той не го благословил. Тъй постъпи и ти с Него; също; Духа Святий наистина ще приеме образ в теб.

Якоб Бьоме

из 6 глава на "Аврора или изгряващата утринна зора"

С пожелание, всички да видим изгрева!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма по-красиво положение от това, да слушаш как съдбата се разговаря с мъдреца, с мага. Съдбата се отнася и с мъдреца така, както и с обикновения човек. Когато лошата съдба дойде при мъдреца да му донесе най-големите страдания, той става на крака, усмихва се, посреща я любезно, учтиво и я пита:Каво обичате? Тя е сериозна, обикаля около него, ходи натук-натам, дава му наставления, а той работи, рисува с четката си. След това тя преглежда работата му и ако случайно намери някакъв косъм, останал от четката му, казва:Този косъм не може да остане тук!- Добре, ще го махна, ще направя както желаете. И най-после като го прекара през ред изпити, тя отваря една врата и му казва:Заповядай, свободен си вече...  След лошата съдба при мъдреца иде добрата съдба, която му носи благата на живота. Той пак става на крака, усмихва се и я поканва да седне...
Б. Дуно "Висша мистика"

:hmmmmm: Когато приемем съдбата по този начин, значи сме разбрали и приели внас Любовта, Мъдростта и Истината :feel happy::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:):thumbsup1::thumbsup2:

С пожелание, всички да видим изгрева!

:) Дай Боже ! Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Някои мисли по темата от тук:

"Докато няма светлина, човек не може да намери пътя, не може да има никакви постижения. Той трябва да има Любовта в себе си като път; Мъдростта - като постижение, а Истината - за реализиране, чрез нея той може да придобие исканата свобода. Който се усеща слаб, той трябва да търси Любовта като път в живота си, Мъдростта за постижение на желанията си, а Истината като условие за реализиране на нещата." (Беинса Дуно) Ценна мисъл на деня

Здравейте, първичните закони са основата върху която е изградена и функционира вселената. Тези закони са три: любовта, мъдростта и свободата както ги посочва Учителя. Любовта е закона на съзиданието. Бог е любов, той е съзидателен, затова и вселената е изградена от любовта. Любовта в материалната вселена е състоянието на хармония между двете противоположности - мъжкото и женското начало. Само при наличието на такава хармония е възможна появата на живота, които е продукт на всемирната любов. Мъдростта е закона на познанието които дава възможност на всеки и всичко във вселената да се самоопредели, опознае и осъзнае своето място и значение в божественият план. Свободата е закона на развитието който дава равни права на всеки и всичко във вселената да се развива в избраната от него посока. Но нито един от трите закона не може да съществува самостоятелно без другите два. Те съществуват в триединство. Нека си представим че сме разчупили на три части една монета от 1 лев. Може ли едното парче от монетата да има стойност 33,3 стотинки? Не, защото без останалите то няма никаква стойност, но трите заедно имат стойност от 1 лев. По този начин стоят нещата и в любовта към която се стремим всички. Не е възможно да има истинска любов без свобода и без мъдрост с която да прощаваме грешките на човека когото обичаме. Така е защото човека е точно копие на вселената и за него важат с пълна сила трите основни закона на вселената.

Не е възможно да има истинска любов без свобода и без мъдрост с която да прощаваме грешките на човека когото обичаме.

:thumbsup2: Само мога да допълня малко:

Мъдростта ни служи, за да осъзнаваме свободата и проявите на любовта - тогава умът ни престава да нарича самозаблудите си "грешки" , те се превръщат в "уроци" и част от пътя - нашия и на другите. Струва ми се,че това означава да ги "простим". :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...