Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Забавни и смешни страници


mvm

Recommended Posts

Аз обичам моето детство и детството на сегашните деца. Мисля,че са много по - страхотни от моето собствено поколение.

Не ми се плаче ,защото аз се чувствам част от 21 век , напълно съм вътре във века на информациите ,технологиите .

Не мисля ,че сме загубили приятелите си , или пък ,че сегашните деца нямат приятели или пък ,че са изолирани от света,заради интернет и електронните си пощи .Възможностите за комуникация са повече и по - многообразни.

Просто сегашните деца знаят много ,много повече от децата на 20 -ти век.

И това е нормално .А следващите деца които идват ,които сега се раждат ,сигурно ще им се струват праисторически хората от миналия век. Радвам се да комуникирам с тях , да усетя съвсем съвсем новата вълна на човечеството ,в тяхно лице.

В тях е бъдещето , те ме карат да успея да погледна напред в бъдещето . Харесвам модерния свят и новите технологии. Дано това да не засегне никой . :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

1. В началото беше словото и словото беше 2 байта и нищо друго нямало.

2. И разделил Бог еденица от нула и видял, че така е добро.

3. И казал Бог: Да бъдат данни и станало така.

4. И казал Бог : Да се съберат данните, всички в тяхното си място, и създал дискети, твърди дискове и компакт дискове.

5. И казал Бог: Да бъдат компютри, в които да се пъхат дискетите, твърдите дискове, и ги наркъл хардуер, и отделил хард от софт.

6. Софта още го нямало, но Бог бързо се поправил и създал програми - малки и големи, и им казал: Плодете се и се размножавайте, и паметта използвайте.

7. Но омръзнало Му да създава сам програми и казал Бог: Създавам ПРОГРАМИСТА, ПО ОБРАЗ И ПОДОБИЕ МОЕ, да господства над компютрите, и над програмите, и над данните. Създал Бог програмиста, и го заселил в своя Изчислителен Център, в който работел. И повел Той програмиста към дървото от каталози, и заповядал: От всеки каталог можеш да пускаш програми, само от каталога Windows не пускай нищо!

8. И казал Бог: Не е хубаво програмиста да е сам, ще му сътворя потребители, съответстващи на него. И взел Той от програмиста КОСТ, В КОЯТО НЯМАЛО МОЗЪК, И СЪЗДАЛ ПОТРЕБИТЕЛЯ, и представил го на програмиста; и нарече го програмиста юзер. И седнали те под голия DOS и не се карали.

9. Бил (Гейтс) бил най-хитрия от всички зверове на полето. И казал Бил на юзера: Лъжа ли каза Бог: не пускайте никакъф Софт? И казал юзер: Всеки софт ние можем да пуснем само от директорията Windows не можем. И казал Бил на юзера: Живейте си както си знаете! В деня, в който пуснете Windows, ще бъдете като богове, само с едно щракване на мишката ще сътворявате каквото си искате. И видял юзера, че е приятно за окото, и го пожелал защото прави ненужни знанията,

0А. И тръгна програмиста да търси свежи драйвери; И видя го Бог и го попита: Кажи къде отиваш? Програмиста каза: Търся свежи драйвери, нали ги няма под голия DOS. И казал Бог: Кой ти каза на теб за драйверите? Да не си пускал Windows? Програмистът отговорил: юзерът, когото Ти ми прати, каза, че иска програми само под Windows. Аз ги поставих, И каза Бог на юзера: Какво си направил? Юзерът отговорил: Бил ме прелъсти.

0В. И каза Бог на Бил: За това, което направи, проклет да бъдеш пред всички скотове и всички полски зверове. Ще наложа вражда межу теб и програмиста. Той ще те хока грозно и с грозни думи, а ти ще му продаваш Windows.

0С. На юзера каза: Ще умножа скръбта и ще изтощя силите ти и ще ползваш грешни програми; и няма да можеш да живееш без програмиста; ТОЙ ЩЕ ГОСПОДСТВА НАД ТЕБ.

0D. A на програмиста каза: За това, че си послушал юзера, проклети да са компютрите за теб, троянски коне и вируси ще ти създават; с труд ще изкарваш хляба си, а програмите с мъка ще пишеш.

0Е. И ги изгони Бог от Изчислителният си Център, и постави парола на входа.

0F. General Protection Fault.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Вие пътувате по своите руски дела ...и изведнъж - метеорит

 

crazyrussia31.gif

 

Или танк

 

crazyrussia32.gif

 

Руските ремонтни технологии са най-добрите

 

crazyrussia06.jpg

 

При засилен трафик се пресича ето така

 

crazyrussia12.gif

 

Плажен патрул в Русия

 

crazyrussia21.jpg

 

Транспортиране на тръба

 

crazyrussia49.jpg

 

И въобще руснаците са непобедими

 

crazyrussia51.gif

 

 

източник

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

На Путин му омръзнало да му звънят по телефона по повод кризата в Украйна, затова поставил телефонен секретар,

който казвал: "Здравейте, вие се свързахте с Владимир Путин, в момента съм зает и не мога да говоря.

Ако искате да се предадете натиснете  - 1

ако искате да обсъждате ситуацията в Крим натиснете - 2

ако искате да обсъждате санкции срещу Русия натиснете - 3

ако искате да обсъждате икономически или други въпроси натиснете - 4

Бутони 2, 3 и 4 са свързани с междуконтинентални ракети Топола-М. Благодаря ви"

 

 

Попитали радио Ереван може ли Русия да влезе в НАТО

Радиото отговорило: - В НАТО не може, но може да влезе в Брюксел.

 

 

Попитали кандидат-булката на Путин, бившата гимнастичка Кабаева какво мисли за Крим,

а тя простичко по спортсменски отговорила: "Добре, че не поисках за сватбен подарък вила на Аляска"

 

 

Путин казал на Обама, че смята да си върне Аляска. Обама отговорил: "Да знаеш, че ще наложим санкции на още 5 руски чиновника"

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
"Това проклето руско старо желязо..."
 
Моя любима Мери! 
 
Прости ми, че не съм ти писал цяла седмица. Аз бях на курс по психологическа реабилитация на нашата база в Румъния. Трябва да ти кажа, че се случи нещо страшно. И не само с мене, но и с целия екипаж на нашия доблестен разрушител "Доналд Кук". Нашият разрушител е въоръжен с най-добрите системи за поражение на противника, няма такива самолети, ракети или подводници, които ние не бихме могли да прихванем. Нашата система "Иджис" може да унищожава дори балистични ракети. Да служат на този кораб могат само най-добрите моряци, смели и презиращи смъртта, като биволите на щат Аризона.
 
И така скъпа моя, когато нашият "Доналд Кук" влезе в Черно море за да вдигне високо там флага на свободата и демокрацията, капитанът ни строи на палубата и произнесе реч: "Момчета, на нас ни предстои особено важна мисия - да демонстрираме безстрашието на Америка пред  развихрилата се руска мечка. Всички вие знаете, че руснаците отнеха от демократична Украйна половината територия - Крим, и се готвят да откъснат от нея и втората й половина. Това застрашава нашите национални интереси, защото ние не можем на някого да позволим да отнеме това, което можем да отнемем и ние. Силите на свободата и демокрацията в Украйна са още млади и ние сме длъжни да покажем на украинците  под каква надеждна защита те се намират. Не се съмнвайте, че руският мечок ще напълни гащите, когато види такова оръжие на възмездието като нашия "Доналд Кук". В този час на изпитание от вас е нужно да покажете мъжество, съгласуваност и дисциплина".
 
Ние три пъти извикахме "хип-хип-ура" и започнахме да се готвим да покажем на руснаците какво ги чака, ако вдигнат ръка на втората половина на Украйна. На следващия ден, когато нашият кораб плаваше по направление кък Крим, ние засякохме в небето руско летящо корито, което се нарича штурмовик СУ-24 и се произвежда от времето, когато нашите родители са били още в началното училище. Някога на занятията във военния колеж ние изучавахме тази рядкост и се смеехме над неговите характеристики. Той повече подхожда за селскостопанската авиация за пръскане на нивите с торове или за хвърляне от въздуха на детски играчки. Затова, когато се обяви тревога ние се разбягахме по своите бойни постове, предвкусвайки как ще поиграем на котка и мишка с този пратеник от миналото. Аз дори успях да се обзаложа с Ед, че ще успея да взема това ръждиво желязо под прицел повече пъти, от него. Ед управлява същата скорострелна установка като мене "Фаланкс", а от нея няма спасение, смятахме ние.
 
…Ние следихме руския самолет с локатора докато той дойде до зоната на поражение, за да го прихванем. Обаче, когато той премина тази дяволска черта, започна мистиката. Първо изгаснаха нашите локатори, след това се изключи целеуказването на "Фаланкс" , и след това целия "Иджис" излезе от строя. Нашият великолепен "Доналд Кук" се люлееше по вълните като умряла  костенурка. Оказа се, че този проклет руски скрап, СУ-24 е включил апаратура за радио-електронно заглушаване и гордостта на нашия флот се превърна в наш позор. А руснакът започна направо да се подиграва с нас. Той прелетя над нас 12 пъти имитирайки нападения, гърмеше над нас с рева на двигателя си и въобще ни показваше, че на такова лайняно корито може да плава само лайнян екипаж. ....Тръгвайки си, той помаха с крила, а на Ед му се привидяло дори, че ни е показал среден пръст с дясната си ръка. Но мисля, че Ед си измисля, защото във военния колеж ние учихме, че в подобни случаи руснаците показват смокини.
 
Мери, ти не можеш да си представиш какво се случи с нас. Такъв позор ние не сме преживявали никога през живота си. Някои от нашите момчета плачеха като деца, други си блъскаха главите в бездействащите прибори, старшият помощник пред очите на екипажа изпи бутилка уиски и крещеше по целия кораб: "Тези шибани руски "Хибини" (руска система за радиоелектронна борба), а капитанът беше позеленял от яд. В такова състояние ние едва успяхме да се довлечем към румънския бряг и веднага след акостирането 27 от нашите момчета написаха рапорти за уволнение. Те не можаха да понесат мисълта, че в решаващия момент нашата техника може да се превърне в лайно, заедно с което и те ще трябва да отидат на дъното на морето. Аз също изпаднах в истерия  и ме заведоха в болница. 
 
Мери, аз винаги съм обичал нашата Америка и съм искал звездния ни флаг да носи свобода по целия свят. Но след този случай мисълта за уволнение започна да преследва и мене. Дявол да ги вземе парите, скъпа моя. По-добре с тебе да си купим малка ферма в Аризона и да отглеждаме и продаваме целина, и да пеем песни в нашата църква в неделите. Аз мисля, че е по-добре Америка да не защитава нашите братя по демокрация в Украйна. Ако едно старо руско корито можа да омаломощи нашия супермодерен "Донал Кук", то представи си какво могат да направят техните нови самолети. А ако те са способни да подтиснат не само приборите, но и мозъка на екипажа? Сама помисли, нужен ли съм ти аз без мозък?
 
Силно те целувам, винаги твой Джон..
 
превод от тук
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Студент  на изпит по логика. Професорът го  го пита: 
- На самолет има 500 тухли. Ако падне една, колко остават? 
Студентът: 
- 499. 
Професорът: 
- Вярно! А с колко стъпки ще вкараш слон в хладилник? 
Студентът: 
- С три - отварям хладилника, пъхам слона, затварям хладилника. 
Професорът: 
- Вярно! А с колко стъпки ще вкараш жираф в хладилник? 
Студентът: 
- С четири - отварям хладилника, вадя слона, пъхам жирафа, затварям хладилника. 
Професорът: 
- Вярно! На рождения ден на лъва са отишли всички. Кой не е? 
Студентът: 
- Жирафът. Той още е в хладилника. 
Професорът: 
- Вярно! Баба иска да прекоси блато с крокодили. Там има ли крокодили? 
Студентът: 
- Не, защото всички са на рождения ден на лъва. 
Професорът: 
- Вярно! Бабата тръгва да прекосява езерото, но умира от какво? 
Студентът: 
- Ами потънала е. 
Професорът: 
- Не позна! Помниш ли тухлата от първия въпрос?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Идиоти и Гоблин

 

 

 В обявата е написано, че при вас може да се намери мисия за изпълнение - казал Елфът на Кмета - Но не се обяснява какво трябва да се направи. Вие не можете ли да уточните?
— Да, всичко е просто - свил рамене Кметът - Виждате ли там този хълм? На него се засели Гоблин с гранатомет. И периодично обстрелва града. Ето всъщност това е целия проблем.  
— Аха, ясно. Трябва да се убие Гоблина... 
— Какво говорите, какво говорите? - Кметът опулил очи и заразмахвал ръце - Него в никакъв случай не трябва да го убиваме!
— Защо?- удивило се Джуджето - Това е Гоблин.
— Точно затова! Ако го убием, световната общественост ще каже, че това е геноцид, а ние сме расисти.
— Е, и какво? Нека да говори каквото иска.
— И ще въведе войска - мрачно завършил своята мисъл Кметът.
— Хм... - замислил се Елфът - Тоест този задник стреля по вас с гранатомет, а вие търпите и не смеете да отвърнете на удара.
— Не смеем- разперил ръце Кметът - Иначе ще ни нарекат агресори.
— Е, добре, а да допуснем, че не го убиваме, а го прогоним някъде по-надалече?
— От неговия хълм? Невъзможно. Тогава нас ще ни нарекат окупатори.
— Да го заловим и да му вземем гранатомета?
— Експроприатори.
— За го затворим под замъка заедно с гранатомета?...Добре-добре, не отговаряйте - бързо казал Елфът, когато Кметът понечил да отвори уста. - Аз всичко разбрах. Действително интересен случай.
— Е, и така какво все пак искате от нас? - не издържала Принцесата - Да го убиваме не трябва, да го разоръжаваме не трябва, да го заловим или прогоним също не трябва, а какво тогава остава? Да го превъзпитаваме? Това не е нашия профил.
— Не, какво говорите...За такава работа ние бихме повикали психолог. Но тогава световната общественост щеше да ни обвини в оказване на психологически натиск.
— И в оскверняване на самобитните традиции - добавило Джуджето, поклащайки глава - Да се стреля по хората с гранатомет - това за гоблините е свято дело.
— Ето, ето - радостно възкликнал Кметът - вие ме разбирате.
— Е, тогава от нас иска ли се нещо? - отново започнала да нервничи Принцесата.
— Да се отнесе пакет - въздъхнал Кметът.
— На кого? На Гоблина?
— Да, да. Нали там на хълма няма никаква храна. След час Гоблинът ще огладнее, ще обяви примирие и ще започне преговори. Той прави така всеки ден. Иска да му носим храна, вино, оръжие, понякога и нещо друго...А след това, когато се наяде, заявява, че мирните преговори са в задънена улица и той е принуден да възобнови обстрела. Световната общественост много му съчувства. Смята, че той е принципен.
— А ако вие откажете да му предоставяте храна и оръжие...
— Тогава за нас ще кажат, че...
— Добре, добре, ние разбрахме - замахал с ръце Елфът.
— ...и ще въведат войска - промърморил Кметът.
— Е, добре, а ние за какво сме ви нужни? Изпратете някой от вашите да отнесе пакета.
— Изпращахме вече. Никой не се върна. 
— Какво? Гоблинът всичките ли ги уби?
— Той твърди, че не.
— А... 
— А световната общественост му вярва. 
— А... 
— А тогава ще кажат, че ние сме провокатори. Разбирате ли, нали той проявява мирна инициатива, това е жест на добра воля. И ако нещо стане не както трябва, то това е само по наша вина. Очевидно! А вие....понеже сте чужденци, на вас той може и да не навреди.  
— Е, добре - казал Елфът - Ако отхвърлим всякаква политическа окраска, то от нас се иска да вземем пратката и да я отнесем на клиента. Обикновена куриерска услуга. А всичко останало са само ваши проблеми. Нали така? 
— Точно така - потвърдил Кметът - значи се договорихме?
— Да - кимнал Елфът. 
Кметът облегчено въздъхнал.
— Може ли един въпрос? - обадила се Принцесата - Ето вие толкова се боите, че световната общественост ще ви нарече агресори, или милитаристи или нещо още по-лошо - а как ви нарича тя сега?
— Идиоти- печално отговорил Кметът. 

източник  http://bormor.livejournal.com/748059.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Един ден Бил Гейтс хванал златната мишка. Тя му се примолила: 
- Пусни ме и ще ти изпълня едно желание! 
- Добре. 
И Бил Гейтс извадил една карта на света. И казал: 
- Искам да владея цялата тази територия! 
Мишката казала: 
- Еее. Аз все пак не съм златната рибка. Не съм толкова могъща. Поискай си нещо друго. 
Помислил малко Бил Гейтс и казал: 
- Искам да махнеш всички грешки в Windows! 
Мишката помислила, помислила и казала: 
- Абе... я дай онази карта да я погледна пак!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...