Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Нищо - философски смисъл


Веселяки

Recommended Posts

Частиците и античастиците се различават само по разположението на ел. полюси. При сблъсък те се разграждат на по-малки частици. Антиматерията е също толкова материална, колкото и материята. Названието подвежда.

Точно така emoticon-0144-nod.gif

Ако се опитаме от една ябълка да извадим три, то това е абсолютно невъзможно. ... Ако допуснем, че едно математическо действие като 1-3 е възможно в действителност, то трябва да допуснем, че двете единици трябва да дойдат именно от някъде извън тази действителност.

Приемаш твърде буквално математиката. Ако пресметнем площта на два триъгълни парцела с формулата за квадрат, това не значи, че сме избутали единия парцел до другия парцел. Това не е нужно за сметките ни, пък и дадох примера за "дълг" в обозначаването на отрицателни числа. В Индия възниква за първи път ползват отрицателни числа, заради бирниците.

Да се говори за нулата е все едно да се говори за това, което надхвърля безкрая.

Разбирам мисълта ти, но в математиката, като изкуствен език, абсолютната нула си е ясно дефинирана. И клонене (дивергиране) към нула не значи равно на нула. В кой аспект всъщност нулата не съществува?

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че открихме тук необорим и всезнаещ авторитет по всичко!

:D

А аз не се радвам на празнодумци като теб. Ако можеш да обогатиш с нещо читателите си - прави го. Ако не можеш, поне не бълвай абсурди.

Линк към коментар
Share on other sites

Vorfax, моята персона и твоето отношение не са предмет на темата. Ако си по-добронамерен и не обиждаш, ще направиш по-добро впечатление за себе си.

Учила съм и физика, и висша математика. Все нещо знам, защото не съм си плащала изпитите или дипломата.

Ако не си в състояние да разбереш някого, това още не означава, че говори абсурди.

Дали на едно прасе диаманти. То ги стъпкало и казало, че за нищо не стават.

Има опция да скриеш от погледа си всичко, написано от мен. Направи го, ще ти се отрази добре на нервите.

Една тема може да се обогати дори и само като се задават въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз много обичам въпросите, дори смятам, че са отговорите на други важни въпроси, но не желая да съм смирен пред написаните глупости. Репликата, че са нещо гениално което аз като ограничен глупак не разбирам в случая не я приемам. Вероятно съм учил повече висша математика от теб просто.

Цензурата е за децата, нищо няма да скривам.

На втора страница се появиха и разсъждения, но философия в темата още няма. Само теология.

Надявам се някой да види въпросът ми, защото наистина откривам интересни неща, стига да не се "доказват" с математика.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...