Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво всъщност е човекът?


Ваня

Recommended Posts

Явно съм от този третия вид .

Това е турска поговорка за сведение на всички , за обща култура .

Линк към коментар
Share on other sites

Явно съм от този третия вид .

Едва ли.Това са водачи, национални лидери и харизматични личности, за които обикновенния човек би дал живота си.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_135: Разбира се , на претенциозните твърдения отговарям претенциозно . Честно казано , не мисля подобни неща за себе си . Просто се майтапя . Много насериозно зазвучава темата за Човека , малко самоирония не е излишна . Както и харизматичност разбира се.

Плюс това съм необикновен човек. ОК ?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами щеше да прозвучи някак неприятелски , ако иронизирам самия тебе Вендор , като кажа: Вендор ти си Човек на кон !

Хайде да залегнем всички пред теб !

Та предпочетох да направя това със себе си , ако нямаш нищо против .

А по принцип самооценки трудно бих могла да дам , най- вече защото ми е досадно .

Майтапя се Вендор ! И то изцяло със себе си , не виждам защо ти започваш да ме оценяваш по един или друг начин .

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_002: и аз това правя шегувайки се , всички искат да бъдат Водачи , но в крайна сметка сме просто хора , въпреки , че за мен всеки един е уникален , харизматичен по свой начин , всеки съдържа единицата или идеята за въплатена материя по уникален, по неповторим начин.

Благодаря за компанията и Лека Нощ , бъдещ Човеко на кон ! :3d_167:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Да, уникални сме.Но защо сме толкова еднакви в желанията, мечтите, търсенията си, та нали всички имаме една божествена искра от един Бог.Къде тогава се крие уникалността ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Спомням си онези големи кристални кълбета, направени от малки парченца огледало - на времето висяха в дискотеките...

Хората сме като тези миниатюрни парченца по повърхността на кълбото - Божествената искра у всеки от нас осъзнава вселената около себе си - това ни е само общото. Всяко парченце отразява уникален образ на вселената от своя уникален ъгъл...

Всички сме толкова различни в мечтите си, в радостите си, в желанията си - общото ни е, че всички се радваме, мечтаем, желаем.... Заедно сме докато всеки от нас "отразява" Вселената от своето уникално ъгълче - тогава сме "слънце".

От време на време някое парченце се опитва да оценя и съди другите парченца, че не отразяват "правилно", т.е. като неговия образ... откъсва се от "слънцето"..., страда... или осъзнава принадлежността и мястото си и се връща, или остава да се рее самотно със своя "правилен образ"...

Линк към коментар
Share on other sites

...онези големи кристални кълбета, направени от малки парченца огледало - на времето висяха в дискотеките...

Хората сме като тези миниатюрни парченца по повърхността на кълбото - Божествената искра у всеки от нас осъзнава вселената

и радва Божествената музика :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не знам какво е човека.Мога само да предполагам.

..............

Така че да се даде определение на понятието "човек" е най -малкото невъзможно.

Невъзможно за нас самите разбира се.

Ами да. Проблемът идва от самото формулиране на въпроса. Изисква отговор- "Човекът е..." А според езика ай- прим (и според квантовата психология) твърденията от вида : "Еди - какво си е..." са напълно безсмислени!

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се даване на цялостно и изчерпателно определение е абсурдно, но подхождането към въпроса от различни ъгли може да даде добра основа за разбирането и развитието на човешката същност - проявена и непроявена.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не знам какво е човека.Мога само да предполагам.

..............

Така че да се даде определение на понятието "човек" е най -малкото невъзможно.

Невъзможно за нас самите разбира се.

Ами да. Проблемът идва от самото формулиране на въпроса. Изисква отговор- "Човекът е..." А според езика ай- прим (и според квантовата психология) твърденията от вида : "Еди - какво си е..." са напълно безсмислени!

Моите предположения, базирани на еволюционното ми ниво на съзнание са: Човекът е душа, затворена във физическо тяло и СЪЗНАТЕЛНО устремена към БОГА.

Поздрави! :sorcerer::sorcerer::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

^_^ Още не е еволюирала, но чакайки своята еволюция не би успяла и занапред.

Е, според някои - ако маймуната кара кола и говори по JSM вече не е маймуна...

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
:3d_047: "Рибата във водата е безгласна;звярът на сушата е шумен;а птицата във въздуха е песнопойна.Ала човекът крие в себе си безмълвието на водата.шума на сушата и песните на въздуха."Р.Тагор. Мисля че човек е;многопластов.многостранен .с много лица-зависи на коя страница е отгърната душата му.А може да е и искрица устремена към Светлината .
Линк към коментар
Share on other sites

Ние носим човека в себе си, но самите ние не сме хора. Просто в настоящия цикъл развиваме човешките си качества, защото те са необходими за пътя ни през вечността. Това, че сме хора е една илюзия. Преминали сме през множество дочовешки еволюции, предстоят ни още, за които дори си нямаме и понятие. Защо се наричаме хора? Може би, защото се ограничаваме с настоящето си. В крайна сметка човекът е такъв когато проявява човешката си природа в живота си. Той е животно когато проявява животинската си природа и е бог, когато проявява божествеността си.

Линк към коментар
Share on other sites

човекът е такъв когато проявява човешката си природа в живота си [разума :D ]

Той е животно когато проявява животинската си природа [страх, похот и т.н. ]

и е бог, когато проявява божествеността си [любов, мъдрост, истина ...]

:thumbsup::lol:

"Ужасното заблуждение, что ние не сме нищо освен тялото и трябва да се опитваме с всички възможни средства да го запазим и да му доставяме удоволствия, порожда целия егоизъм на света."

"Помнете постоянно, човешкото състояние не е висше състояние... това което често наричаме живот е зародишното му състояние." Свами Вивекананда

"Трябва да вървите по Божия път и по Волята Божия трябва да стават нещата във вашия живот....първо хората на земята трябва да бъдат чисти и свети... Всичко което е излязло от Бога и е влязло във вас, то ще бъде. Няма нищо което да спъне Божествената идея. Човек има две естества - нисше и божествено. Човек като влезе в злото, погрознява. За влизане ъвв връзка с Висшите разумни същества, най добрият начин е човек да се стреми да служи на Бога."

Учителят, Акордиране на човешката душа, архив на Боян Боев

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...