Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение със светлина


Recommended Posts

Модераторска бележка: Темата е отворена с мнения, преместени от тук. по желание на автора на това мнение.

Екипът на форума предупреждава потребителите, че публикациите в тази тема са споделен личен опит и знания и поради тази причина не поемаме отговорност за достоверността или лечебния им ефект.

И само ще доуточня, че измислени болести няма, когато става дума за страдание, в случая за психично и физическо страдание. Пътят за лечението на тези нарушения е много дълъг - Орлин спомена как работят когнитивната терапия и неорайхианството като пример. Истината е, че без цялостно преизграждане на личността, ефектът е пренебрежим.

един ден , след много много години , дано сте живи тогава, искрено ви го желая

тогава ще дойде времето хората да живеят и да се лекуват със Светлина

това не е МЕТОД ... това е ЖИВОТ и то не какъв да е а ИСТИНСКИ . не може да се сравнява с нито един живот на някой тук нито с проблемите му нито със измислените му болестите които той САМ си е създал! , коренно преобразяване се иска... жертви големи вътрешни!

Болестите искат като дойдат да останат доволни от нас , да ги посрещнем , добре да се отнесем към тях а вие какво сте дали на една болест та да си замине по-рано от вас ????

Злото иска да се отнасяме към него с майчина любов - Учителя

който не е готов , да си живее както му е кеф

за мен има един ПЪТ един прав НАЧИН и той е даден от Учителя,

също ТОЙ е давал други методи , за тези които са решили да минават по "техния" заобиколен път..

очаквах от вас да изложите конкретни неща приложение действие!

Велика наука е човек да изучава светлината ! Слънцето и Живата природа.

НЯКОЙ ОТ ВАС НЯКОГА ИНТЕРЕСУВАЛ ЛИ СЕ Е ОТ ТОВА?

ПРИЛАГАЛ ЛИ Е ВЪРХУ СЕБЕ СИ ПОНЕ ЧАСТИЦА ОТ ТОВА ?

ще ме извините но вашите лечения са още в забавачницата 1рво отделение

и вие самите с тях заедно

Не ви знам как помагате, но да дойде един поне , който сте вдигнали от леглото да потвърди всичките ви измислици и аз още днес ще започна да следвам вашия пример.

живота ви минава във всевъзможни вярвания криви теории главоблъсканици и постоянно прахосване на енергия от сутрин до вечер, няма да споменавам другите неща...

и кой ви краде капитала и жизнената енергия... от собствените ви глави

никак не обичам да говоря отрицателно . това е хабене на сили напразно особено за подобни важни неща, както гледам от темата плод няма, с писанията до тук.

Помислете какво би ви казал Учителя ако вие си проявявахте упорството и на моменти слабоумието и най-вече , ако давахте с такава волност в изказванията си по такива сериозни въпроси свързани пряко с нашия живот!

в никакво спорене не ми се влиза , ами кажете по-добре какво сте научили и какво сте придобили

като нямаш какво да дадеш , приказките не хранят ! и вие го знаете това

Свободния избор е само един ! човек да живее право , един красив здрав и изпълнен с добри дела живот!

до като други ви дърпат конците и в същото време ви наказват, и ви дават ПЪЛНАТА свобода на света.... имате безброй Избори,,, варианти ,, системи,,, живейте както си искате

Ако моят подход , говорене , начин на мислене и живеене не е правилен , то моля

покажете ми един правилен подход вие

покажете ми вие какво сте дали

как давате на болните?

и те какво приемат от вас!

ето имате шанс сега

покажете тук вие как действате

покажете плодът ви на живота до сега на всичките ви знания умения и акъл

ама без увъртания и сладки приказки

та да се научим ние глупаците от вас

ако няма какво да направите по въпроса , мисля не си струва човек да ви занимава с каквото и да е ..... какво остана за това което Природата е написала , толкова отдавна, всички тези велики същества които са мислили за този хармоничен ред в живота,

и след всичко това ще ме карате да вярвам на ТЕРАПЕВТИТЕ ви , и всякакви там ...

вие първо храненето си оправете , после си наредете умовете и после най-последно терапевти ставайте

виждам много сте които сте се заели и да пишете ваша патентована ВЕЛИКА НАУКА ЗА ЖИВОТА..

като я завършите , моля , и аз ще ви ръкопляскам и ще ви похваля.

Дайте пример на другите със собствения си живот !

нито мен нито някой друг го топлят приказките ви

специално за Орлин: един разумен човек се засрамва пред душата и тялото си! от грешките които сам той допуска, поради пълно незнание и безхаберие в някои области на живота най-вече , чисто животинските навици у него.

и най-малкото му е противно втори път и безсмислено , да ги повтаря отново и отново.

А не публично да дава ВИЗИЯ на мръсотията и простотията в себе си.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Велика наука е човек да изучава светлината ! Слънцето и Живата природа.

НЯКОЙ ОТ ВАС НЯКОГА ИНТЕРЕСУВАЛ ЛИ СЕ Е ОТ ТОВА?

ПРИЛАГАЛ ЛИ Е ВЪРХУ СЕБЕ СИ ПОНЕ ЧАСТИЦА ОТ ТОВА ?

ще ме извините но вашите лечения са още в забавачницата 1рво отделение

и вие самите с тях заедно

Ето тук и на мен ми стана интересно и се включвам!

Вече някъде споменах, че аз по скоро съм "клиент" или пациент, отколкото терапевт - и ще кажа само едно - събитията, които се случиха в живота ми и отключиха сегашното ми състояние ме накараха да се обърна към духовното и да го търся , да се потапям в него. От тук и извода ми, че трябваше да потъна за да осъзная,ч е има и друг начин на живот, има и друг път и че нищо не е случайно! До тук нито един психиятър, психолог или психотерапевт не ми помогна -Защо? Ами просто защото са потопени в сухата си материя и не искат да израснат нито сантиметър на горе от досега погълналите си знания и да се развиват. Не са усетили на гърба си тежестта на подсъзнанието си и не изпитват дори и най-минимално желание за себеопознаване - и пак Защо? - защото заблудата на Егото ги кара да спират Духа си да им каже - Човече, развивай се и търси отговорите - тези знания не са ти достатъчни! /тук моля присъстващите да ме извинят/

Та, мисълта ми беше за това как аз сама бях тласната по не особено мек и благоприятен начин да осъзная, че има и друг път....И тогава, / но не веднага/ започнаха моите търсения, запознанство и усещане за многопластовостта на личността, за Бога, Светлината.....Да, светлината е велико нещо,

но тя е в нас самите и ние просто трябва да я искаме!

Не ми се иска да засягам, хората които пишат тук, просто се опитвам да изложа мнението си, а то е на човек "от другата страна на бариерата". И до затвърдя тезата , че единствено тогава ,когато човек изпадне в житейска криза, се опитва :sleeping: да осъзнае, че има светлина и тя наистина е лечебна!

Не съм дъновист, / въпреки че съм запозната повърхностно / по скоро съм увлечена по будизма - това беше първият духовен метод, които ми попадна и допадна/ и искам да кажа едно, а тое,че пътя е един и всеки избира сам как да върви по него!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

един ден , след много много години , дано сте живи тогава, искрено ви го желая

тогава ще дойде времето хората да живеят и да се лекуват със Светлина

това не е МЕТОД ... това е ЖИВОТ и то не какъв да е а ИСТИНСКИ . не може да се сравнява с нито един живот на някой тук нито с проблемите му нито със измислените му болестите които той САМ си е създал! , коренно преобразяване се иска... жертви големи вътрешни!

Болестите искат като дойдат да останат доволни от нас , да ги посрещнем , добре да се отнесем към тях а вие какво сте дали на една болест та да си замине по-рано от вас ????

Злото иска да се отнасяме към него с майчина любов - Учителя

който не е готов , да си живее както му е кеф

за мен има един ПЪТ един прав НАЧИН и той е даден от Учителя,

също ТОЙ е давал други методи , за тези които са решили да минават по "техния" заобиколен път..

очаквах от вас да изложите конкретни неща приложение действие!

Велика наука е човек да изучава светлината ! Слънцето и Живата природа.

НЯКОЙ ОТ ВАС НЯКОГА ИНТЕРЕСУВАЛ ЛИ СЕ Е ОТ ТОВА?

ПРИЛАГАЛ ЛИ Е ВЪРХУ СЕБЕ СИ ПОНЕ ЧАСТИЦА ОТ ТОВА ?

ще ме извините но вашите лечения са още в забавачницата 1рво отделение

и вие самите с тях заедно

Не ви знам как помагате, но да дойде един поне , който сте вдигнали от леглото да потвърди всичките ви измислици и аз още днес ще започна да следвам вашия пример.

живота ви минава във всевъзможни вярвания криви теории главоблъсканици и постоянно прахосване на енергия от сутрин до вечер, няма да споменавам другите неща...

и кой ви краде капитала и жизнената енергия... от собствените ви глави

никак не обичам да говоря отрицателно . това е хабене на сили напразно особено за подобни важни неща, както гледам от темата плод няма, с писанията до тук.

Помислете какво би ви казал Учителя ако вие си проявявахте упорството и на моменти слабоумието и най-вече , ако давахте с такава волност в изказванията си по такива сериозни въпроси свързани пряко с нашия живот!

в никакво спорене не ми се влиза , ами кажете по-добре какво сте научили и какво сте придобили

като нямаш какво да дадеш , приказките не хранят ! и вие го знаете това

Свободния избор е само един ! човек да живее право , един красив здрав и изпълнен с добри дела живот!

до като други ви дърпат конците и в същото време ви наказват, и ви дават ПЪЛНАТА свобода на света.... имате безброй Избори,,, варианти ,, системи,,, живейте както си искате

Ако моят подход , говорене , начин на мислене и живеене не е правилен , то моля

покажете ми един правилен подход вие

покажете ми вие какво сте дали

как давате на болните?

и те какво приемат от вас!

ето имате шанс сега

покажете тук вие как действате

покажете плодът ви на живота до сега на всичките ви знания умения и акъл

ама без увъртания и сладки приказки

та да се научим ние глупаците от вас

ако няма какво да направите по въпроса , мисля не си струва човек да ви занимава с каквото и да е ..... какво остана за това което Природата е написала , толкова отдавна, всички тези велики същества които са мислили за този хармоничен ред в живота,

и след всичко това ще ме карате да вярвам на ТЕРАПЕВТИТЕ ви , и всякакви там ...

вие първо храненето си оправете , после си наредете умовете и после най-последно терапевти ставайте

виждам много сте които сте се заели и да пишете ваша патентована ВЕЛИКА НАУКА ЗА ЖИВОТА..

като я завършите , моля , и аз ще ви ръкопляскам и ще ви похваля.

Дайте пример на другите със собствения си живот !

нито мен нито някой друг го топлят приказките ви

специално за Орлин: един разумен човек се засрамва пред душата и тялото си! от грешките които сам той допуска, поради пълно незнание и безхаберие в някои области на живота най-вече , чисто животинските навици у него.

и най-малкото му е противно втори път и безсмислено , да ги повтаря отново и отново.

А не публично да дава ВИЗИЯ на мръсотията и простотията в себе си.

Здравей, BlueHawaii!

Не знам, ще ти бъде ли интересно това, което аз мисля по въпросите, за които пишеш, но нали е форум, реших да се изкажа :feel happy:

Относно това, че ще дойде ден след много години хората да живеят и се лекуват със светлина - ами ние и в момента това именно правим (надявам се, че под понятието светлина не разбираш само това общоприетото - т.е. електромагнитни вълни във видимия за човешкото око спектър :dancing yes: ). Просто няма как иначе да сме живи. Ние сме енергийни по своята природа същества и "плуваме" в една енергийна среда. Съвсем друг е въпросът обаче, каква и колко енергия ни е необходима и по какъв начин сме в състояние да си я доставим.

От друга страна, наистина, ние - човеците се развиваме и много от нас вече усещат тези енергийни по своята същност процеси, а някои дори успяват донякъде (поне от време на време) да се включват по-добре към всеобщата енергетика. И животът ще се промени - да. Всичко това обаче става бавно, постепенно и далеч не за всички едновременно и по един и същи начин, но това е нормално и също няма как да е иначе, колкото и да ни се иска.

Относно болестите - то е ясно, че сами сме си ги създали или си ги създаваме, но това не означава, че са измислени. Между другото, ако кажеш на някой болен човек, който все още няма съзнание за това, че сам си е виновен за тежкото състояние, не само че няма да ти повярва, но и ще реши, че си най-големия мизантроп, който е срещал през живота си. :rolleyes:

Също така малко ме смущават неща от типа на: "единстен правилен Път", "един правилен начин", енергично търсене на по-правилен начин/път, а също и че тези все единствено правилни работи са достояние на някой - т.е този някой на практика е решил, че притежава Истината от последна инстанция, а всички останали са в забавачницата ... Ако действително беше така, най-малкото този някой щеше да се държи като спокойна и добронамерена учителка в забавачницата, а не да прави такива емоционални изявления.

За мен няма правилен и неправилен Път - всеки върви по собствения си Път, този, който е най-подходящ за него сега, на този етап.

Спирам, че закъснях за работа :(

Линк към коментар
Share on other sites

Светлината наистина може да замени храната. Има шепа хора и сега, които са го направили вече. Но при тях нещата са се случили до голяма степен естествено, без изнасилване на организма си. Когато мозъкът ни се научи постепенно и плавно ,без насилие причинено от драстични хранителни режими, да захранва себе си и тялото директно със светлина без посредничеството на груба храна, тогава храненето единствен осъс светлина ще е точно на мястото си!

Ако обаче даден човек реши, че тук и сега ще премине на светлина и драстично намали храната си, зад видимите духовни подбуди на такова решение много често стоят съвсем други чисто патологични психични процеси и комплекси, които водят (а и са същността на) до хранителното разстройство анорексия!

Линк към коментар
Share on other sites

не можете да говорите за неща които не сте опитали

още не знаете какви процеси се случват в мозъка на човек когато приема светлината директно през очите

вече 3 години гледам по 1 час всеки ден когато времето е ясно

най-много 3 часа съм правил сънгейзинг

слънцето не ослепява очите но има ред етапи и промени в окото които трябва да се случат за да може човек да гледа слънцето и сутрин и обед и вечер

минава се през период на големи възпаления и понякога дори макуларна дегенерация

моля, замислете си и не приказвайте много преди да сте опитали

и идея си нямате! всеоще

нещата са повече от сериозни

човек може да загуби зрението си от това!!!

аз бих дал всичко за да може всеки от вас да започне

но до сега не съм срещнал такъв човек в България

има още много неща

не си мислете че ако гледаш слънцето 40 минути или 2 часа гладът изчезва

колкото и да не ми се иска ,

за сега можете само да гадаете ... какво е Светлината !

повечето от вас водите един разпуснат живот и ядете и правите каквото си поискате

тези неща не са съвместими

природата иска ред и дисциплина от човека!

Чистота!

но както каза Орлин Благодаря ти, напомни ми важни неща от преди върху които съм мислил тогава, никакво насилие и никакви фикс идеи . има друг начин , много постепенно , човек да си даде време колкото му трябва.

Животи много още ще има!

Но именно този живот и този миг сега е важен да си помогнем за в бъдеще.

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, нека сега не се обвиняваме! Хора всякакви - обвиненията не помагат! Темата е за хранителните разтройства! Син хавай, погледнах сайтовете ти - много са интересни, но са дълги! Искаш ли някъде тук във форума да направиш едно кратко резюме - да разкажеш за личния си опит със светлината - кога и колко продължително се взираш и т.н., както и за храната и каквото решиш. Мисля че има такива подходящи теми! Благодаря ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Да.

решил съм да не говоря за приемането на светлина директно

много рискове има човек трябва да е подготвен.

Най-хубавото е метода с гледането за 1 секунда и затварянето на очите

мисля че това може да го приложи всеки

описал съм нещата в ochi.tk

за мен е важно

хората да си помогнат за по-добро зрение

да се облекчи положението им

колко хора от които пишат тук носят очила.

нека си помагаме и се разбираме , който с каквото може... добре е

Светлината лекува тежи умствени бури които стават причина за болести като анорексията и много още други.

Но храненето е първата стъпка.

Не може да искаш от Слънцето да ти реши проблемите на готово без ти самия да си направил усилия и да си се потрудил.

Индийците пишат на тях може от небето да им пада на готово, но нека да не се надяваме на подобни приказки, а да гледаме на нещата с трезво съзнание и будност.

Благодаря ти и аз.

Пазете учите си, тази вечер бях на едно място до морето и се появи силна буря

влезе ми една песачинка в окото и няколко часа имах големи болки.

Добре е да се носят леки антирефлексни очила с нормални а не увеличителни стъкла , за хората които нямат проблеми . В големите градове се вдигат облаци прах а когато духне вятъра и най малките частици полепват по окото и правят проблеми. През останалото време у дома или сред природата няма нужда от тях.

Очите да се мият много по 10 пъти на ден да няма прах по тях.

Сетих се нещо и реших да ви ги го напиша.

ще цитирам по памет

като намеря беседата ще ви напиша точно думите.

Учителя : Бог се нуждае от нашите грешки, Той се нуждае ние да грешим

Той ги приема в себе си....."

още има ...ако някой го е срещал нека пусне цитата

много е полезен

"Всички правят това нещо от любов. Но има една любов, която е по-горе от всички – Божията любов, която ни оставя свободни. Бог никога не пита де ходи. Той всякога ни оставя свободни. Всички питат защо светът е направен така, че трябва да грешим. Защото сме свободни. Бог ни оставя свободни и като грешим, и след това той ни оставя да понесем последствията и наказанията от тези грехове. Той ни най-малко не се безпокои от нашите грехове. Всеки човек, след като съгреши, той сам носи последствията на своите престъпления и грешки. Може ли един човек, който е турил ръката си в огъня, да се не изгори?"

Пасха Господня е

"Да ревнуваш, това значи да имаш слабо понятие за човека. Възможно е. В това отношение Бог ни е оставил да ревнуваме, да грешим, да правим, каквото искаме. В него няма ревност. Той ни оставя да грешим, да правим добро, каквото искаме да вършим. Той ни оставя абсолютно свободни. Това показва благата воля на Бога, показва какво възвишено същество е той. Като те вижда да грешиш, той казва: „Ако постъпваш така, ще страдаш, но ако не постъпваш така, ще благуваш.“ Сега ние не схващаме благата страна на Бога и казваме – ако Бог е създал света, защо направи богати и лоши хора, както и сиромаси и добри хора? Бог не е направил човека нито богат, нито сиромах, но казва – ако не използвате условията добре, ще изгубите. Ако пък използвате условията добре, ще спечелите. Ако Бог е дал някому богатство, защо му го е дал? И ако е оставил някого в сиромашията, защо го е оставил? Богатият, това е мъжът. Сиромашията, това е жената. А благоразумието, това е детето, което е родено от богатството и от сиромашията. Значи човек, след като е минал през сиромашията и богатството, родило се е благоразумието. Следователно благоразумието се е родило от богат баща и сиромахкиня майка. Но ако и майката беше богата, и бащата беше богат, никакво дете не можеше да се роди. Има един закон в света: ако мъжът е тлъстичък и жената такава, при това с един и същ темперамент, никакво дете не може да родят. Ако единият е флегматик, другият трябва да бъде огнен, за да се роди дете. Но ако и двамата са огнени, никакво дете не може да се роди."

Побеждавайте злото

"Като влезем в Духовния свят, там има какво да учите: музика, движение, пение, поезия и пр. Ще ви коригират. Вие благодарете, че на земята Господ е бил толкова милостив, снизходителен към вас! Той казва: „Ще залича всичките ви прегрешения, само вървете напред!“ В реда на нещата е да грешим. Не вземайте думите, че Господ казва да не грешим. Този път е погрешен. Пътникът, който върви по един прашен път, непременно ще се опраши; пътникът, който върви по един кален път, непременно ще се окаля. Не е голяма пакост, че ще се окаляш, че ще се опрашиш. Ще се очистиш. Не е голяма пакост, че ще ожаднее. Радвай се, че има сиромашия; радвай се, че има богатство; радвай се, че има невежество в света и радвай се, че има знание. Писанието казва: „За всичко благодарете.“ Понеже всичко каквото ви се случва, ще се превърне за ваше добро.

Сега още веднъж да направим упражнението с дишане, поемане, издишане и пение. Сега, темата „Любовно писмо“ ще четем за следующия път.

Отче наш

Първото упражнение, което направихме се отнася за храносмилането, второто – за дишането, а третото – за мисълта. Сега ние направихме първия опит, вторият опит ще бъде за дишането, а третият – за правилната мисъл."

Взимане и даване. Първият и последният

"Бог е милостив, и да грешим, един ден Той все ще ни спаси“. Наистина, никой няма да остане неспасен, защото Бог има желание всички да Го познаят, но спасението ще дойде чрез закона на Любовта. Деня, в който залюбиш Господа, товарът от гърба ти ще се снеме. Не залюбиш ли Господа и да придобиеш спасението си, пак ще го изгубиш. Докато човек дойде до положение да бъде спасен, той ще прекара продължителна вътрешна борба и най-после ще даде ход на Божественото в себе си. Тогава той ще стане силен, няма да лъже, няма да бъде самотен, ще има много братя и сестри."

Любовта към Бога

"Ние казваме, човек трябва да бъде абсолютно безкористен. Безкористен може да бъде само съвършеният човек, само онзи, който е завършил своята еволюция. А онзи, който не е завършил своята еволюция, той всякога ще бъде користолюбив, защото е несъвършен. Сега какъв трябва да бъде изходният път? Вие казвате: „Ние, които сме несъвършени, трябва да грешим.“ И без да казвате това, вие ще грешите. Не мислете, че като го кажете, няма да грешите. И да го казвате, пак ще грешите, но ще знаете, че само грешният човек може да се изправи. Съвършеният човек не прави нито добро, нито зло. Той е само един помощник в природата."

Да ида да го събудя

Свободата обаче дава възможност всеки да постъпи така, както желае. Ако нямаше закона на Свободата, всички щяхме да бъдем безгрешни. Тази Свобода ни дава възможност да грешим. А като изправяме грешките, да станем учени люде.

Нека да благодарим на Учителя за Словото, с което ни дари. А израз на нашата благодарност да бъде изучаването, прилагането и разпространението на това Слово.

БЛАГОДАРИМ ТИ, УЧИТЕЛЮ!

http://triangle.bg/books/reference.2004/introduction.html

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

От известно време поддържам връзка с едни хора от Русия които развиват лечение със Светлината и също лечение със житен режим ето ви едно от писмата които ми пратиха.

~~~

Здравей, Добрый день!

Мы очень рады Вашему письму!

Мы предлагаем вам обмен с нами ссылками - мы можем поставить на нашем сайте ссылки на ваши сайты http://livesun.tk/, http://ochi.tk/, http://besedi.tk/.

Наш сайт на english: http://sunson2005.narod.ru/index-living-on...-sungazing.html

Наш сайт на русском: www.sunson2005.narod.ru/

Видео о Николае Николаевиче на YouTube: http://tanyazhadan.livejournal.com/

Вместо "Николай Николаевич" правильнее написать "Николай Долгорукий". Николай Николаевич - это полное имя в нашей стране, Долгорукий - это фамилия.

We can speak english if You wish.

Бъди жив и здрав !

С уважением, Татьяна Жадан,

психолог-целитель, с 20 июня 2005 перешла на энергию Солнца, пространства и жидкое питание

Сайт солнцееда-целителя Н.Н. Долгорукого из Запорожья (Украина) www.sunson2005.narod.ru/

~~~

На страниците им има хора излекувани по тяхната диета , Светлина Жито и Вода .

Николай Долгорукий е започнал да се храни със сгъстена светлина от няколко години . Но лекува хората с достъпни за тях методи и резултатите са на лице.

Моля, ако имате желание да се направи една тема за лечение със Житен режим и със Ориз и сезонни Плодове

за Ориза специално мога да дам достатъчно информация и практически опити които съм правил.

Това лечение може да се комбинира със метода за лечение със Светлина.

Нужни са опитите на хората които имат желание да се лекуват така, за да се дискутира по въпросите и всеки да намери правилна рецепта за себе си , която да се доближава до неговото ежедневие , начин на мислене и на живот.

Вярвам, с общи усилия можем да го направим!

Светъл ден ви желая :)

Днес исма много хубаво Слънце тук, надявам се и при вас.

http://www.sunson2005.narod.ru/posledowateli.html

pzh2.jpg

До отказа от мяса

(2003г.)

pzh8-m.jpg

15 месяцев на жидком питании

и пространственной энергии

(сентябрь 2006г.)

http://www.psycholog-zelitel.narod.ru/

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не искам да ви говоря при една изкуствена светлина, но искам да ви говоря за нещо, което може да проверите. Не искам да ви говоря за неща, които не може да проверите, защото ще влезете в противоречие със себе си. Всеки един от вас има светлина в ума си. На тази светлина всеки може да разчита. Тази светлина е Божествена. Казвам: Разчитайте на Божествената светлина, която Бог е вложил във вас. Сега някой човек може да ви помогне. Мозъкът има светлина. Ние трябва да усилим светлината, в това седи здравословното състояние.

Мозъкът е един орган, който развива слънчевата светлина. Мозъкът я приспособява и превръща. Учен е този мозък. Мозъкът знае много добре работата си. Понякога нас ни е страх да се доверим на онова, което той ни пошушнува, мислим, че е халюцинация. После, този слънчев възел, туй, което наричат човешкото сърце, тази топлина, която иде от Слънцето, то я превръща. То разглежда онова, което става вътре в Слънцето и онова, което става вътре в Слънцето, то ще стане и вътре в нас. Ние не можем да се избавим от последствията на космическият процес, който става в природата. Ние участвуваме във всичките блага, които са в Слънчевата система, участвуваме във всичкото добро, което е там, но ние участвуваме и в дефицитите на Слънчевата система. Всяка година се определя от бюджета по малко и за нас, когато има печалба. Тогава вие ще кажете тъй: „Защо някои хора са по-щастливи?“ Аз ще ви кажа: Те мислят по-добре, чувствуват по-добре и постъпват по-добре.

Казвате: „Ние не виждаме това.“

Вие не сте меродавната мярка.

Бог е,

Който оценява.

Когато Бог дава благото някому, вие наблюдавайте.

Най-великото

~~~

Първо, можем ли да бъдем господари на своята съдба? Светът не го създадохме ние. Къде бяхме ние, когато се създаваше нашата земя? Къде бяхме ние, когато се създаваше нашето Слънце, защото Слънцето по-рано е създадено четири дена. Някои се спорят. Светлината е създадена най-първо, преди първия ден. В началото Бог създаде небето и земята. В първия ден Бог раздели светлината и тъмнината и после идваме ние до нашето Слънце. Ние имаме една обикновена идея за нашето Слънце, че е много голямо. Но туй Слънце, което имаме, в сравнение с едно Слънце, което сега са го открили, е малко джудже. Един американски астроном, директорът Стуве намира една звезда от 3-та величина, разправя къде е Ипсилон Ауруге, на която диаметърът е 400 милиарда и 780 километра. Толкоз е голяма тази звезда, че цялата наша слънчева система може да влезе в нея. Когато диаметърът на нашето Слънце е един милион и 386 километра, а диаметърът на това Слънце е 4000 пъти по-голям от диаметъра на нашето Слънце. Сега се задава въпросът: „Защо е създадено това Слънце?“ Онзи, който го е създал, знае защо, но ние не знаем защо е създадено. В сравнение с една микроба, един човек не е ли един свръх гигант? Ако сравним диаметъра на една микроба и на човека, човекът ще бъде още по-голям от Ипсилон. С милиарди неговият диаметър е по-голям от диаметъра на тази микроба. Разбира се, тия работи са отвлечени. Те смущават човека. Запример, вие понякой път искате да знаете колко години ще живеете на земята.

Като те напече лятно време Слънцето, без да искаш ще се запотиш. Зависи ли от тебе? От Слънцето зависи. Слънцето иска да излезе вода от тебе. Слънцето казва: „Тази вода аз ти я дадох, дай ми я навън.“ Като дойде зимно време, студеното време да те свие и всичко в тебе ще замръзне. Казва: „Всичко, което е дадено, ще го задържиш в себе си.“ Казвате: „Защо да е така?“ Там, дето царува топлината, царува и мразът, дето царува мразът, царува и топлината. Когато мразът, студът царува, нещата замръзват. Когато толината царува, нещата текат. Това са изречения, ти се спираш в живота си и не можеш да прогресираш. Ти си замръзнал. Не ти стига умът. Замръзнал си. Сърцето ти не работи, не чувствуваш, казваш: „Нямам любов.“ – Замръзнал си. Какво трябва да правиш? Излез и се напечи на Слънцето, чакай го като изгрее. Няма какво да го търсиш. Няма какво да чакаш и да търсиш Слънцето. Ако чакаш да вземеш билет, тази работа е непостижима. Ти ще го чакаш и след 12 часа на някое уютно място. И като изгрее туй Слънце, от това Слънце ти ще възприемеш всичко, от което искаш.

размишлявайте малко над това приятели!

sunshinegwanitop.gif

"Ще пеете: „Изгрява слънцето, праща светлина“. Като пеете тъй, вашето слънце ще изгрее. Като казвам, че вашето слънце ще изгрее, не разбирам слънцето в Природата, друго едно слънце има, което изгрява, то праща светлина. Ние не пеем на това външно слънце. А когато туй наше слънце изгрее, то ни праща своята светлина, която носи радост в живота ни. Тогава ще дойде сила жива, изворна, течуща. Това са все символи. Значи влизаме в съприкосновение с този реален свят. Та ако е за критика, и аз мога да критикувам, по-строг критик от мене няма. За пример аз съм забелязал, някой път като говоря, критикуват моя език. Ако е за критикуване на езика, ако аз разкритикувам българския език, едва ли ще останат 250 думи в него. Ще останат само 250 думи и те ще бъдат корените на езика, с които ще можем да говорим нещо разумно. А сега ред думи ще употребим и никакви резултати не може да има. И проповедници, и свещеници говорят, говорят, нямат резултати."

Модераторска бележка:

Екипът на форума предупреждава потребителите, че публикациите в тази тема са споделен личен опит и знания и поради тази причина не поемаме отговорност за достоверността или лечебния им ефект.

нека и аз да разкритикувам тези модератори тука.

И очаквате след написания коментар хората да повярват на

 писаното в тази страница?

Не не , аз ще ви кажа сега. Вие сте първите в този момент, които нито ще опитате нито ще разберете дали има или няма лечебен ефект. По-вероятно е някой, който не вярва да го приложи отколкото Вие!

също, има накои технически грешки в постовете които трябва да се поправят а човек дори няма права да си ги коригира ?

С подобни коментарии точно над тази тема ! Или вие не сте за тук или аз.

Мисля че второто повече тежи.Наистина Грешка беше че въобще си занимавате главите с това.

Нищо няма да доказвам на никого , приемете каквото съм писал като , че съм го сънувал!!!

Един ден Вие ще се събудите и ще сте забравили напълно сегашното си положение СИГУРЕН СЪМ!

имам достатъчно търпение да дочакам

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Едно е ясно,че човек не може да живее без светлина(слънце)

на тъмно е може да успее да поживее,но малко...

Не харесвам гръмките препоръки, всеки сам би трябвало да избере(прецени) своето живеене,лекуване... на умерено слънце или на едикакво си да се случва.

п.п. понякога когато ми дойдат в повече(дълги/цветни) писанията просто ги пропускам. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Bee_bg

Много ти благодаря душице ! Четеш ми мислите. Виж това...

Питам, какво се ползва човек, ако вижда нещо, което не е опитал? Човек трябва да има един реален опит за мъдростта на Бога, един реален опит с неговото съзнание. Не е въпросът да отидеш с една препоръка при Бога, но случайно да отидеш, без никаква препоръка. Сега всички вие се приготовлявате с големи препоръки да отидете при Бога. Той отива с препоръки от майка си, от баща си, от роднини, от приятели, от учители и наставници, но при все това Господ не го приема. Ако отидете при Господ без никаква препоръка и кажете: „Господи, изгубих всичките си препоръки и съм се толкова окалял, че искам вече от тебе да науча истината“, Господ ще каже: „Дойди!“

И днес Господ приема само онези, които нямат никаква препоръка. Тези пък, които имат препоръка, тях оставя да чакат за дълги години. Тези хора са натоварени, те имат свое достойнство и казват: „Нека излязат да ни посрещнат!“ Те се намират в положението на онзи богат велможа, който отишъл при един пророк от еврейските – Елисей, да го излекува от проказа. Една еврейка влязла в дома на този велможа и като го видяла тъй болен, казала му, че в Израил имало един виден лекар, пророк, който могъл да лекува тази болест. Този велможа веднага се задигнал в Израил, като натоварил камилите си с богатства, с дрехи, и придружен от слугата си, тръгнал на път. Той си мислил, че като отиде при този виден лекар, той веднага ще го приеме с всички почести и внимание, ще тури ръката си на главата му и ще го излекува. Обаче, като стигнал при пророка, пророкът не го приел в дома си, но казал на слугата си: „Кажи на този човек да се потопи седем пъти в реката Йордан.“ „Как? Какво съм аз, та да се отнася така с мене?! Нима реките в нашето отечество не са по-целебни от тия тука, та трябваше да дохождам толкова път, за да се окъпя в тази река тука? Отде се намери този пророк?“ Обаче слугата му излязъл по-учен от него и казал: „Господарю, какво ти струва да се окъпеш? От толкова дълъг път си дошъл, окъпи се и в тази река.“ Той послушал слугата си и се окъпал. Щом се окъпал, съзнанието му се връща, и той се почувствал по-добре. Отива той да благодари на пророка, но пророкът казал, че бил занят и нищо не приел. Обаче неговата слуга се изхитрил и настигнал велможата с камилите и казва: „На моя господар дойдоха много гости, роднини, та ще трябват дрехи. Затова дай от твоите.“ Велможата веднага му дава от богатствата, които носил със себе си. Слугата взима тия неща и ги скрива. Като го вижда, пророкът го пита: „Де си бил ти?“ „Никъде не съм бил.“ „Не е вярно. Ти отиде в мое име да искаш от богаташа някои неща. Затова именно проказата на този човек ще се върне на твоя гръб и ти ще я носиш.“ Казвам, сега настава една епоха само на онези души, които искат да отидат при Бога без никаква препоръка. Питам, когато някой момък се влюби в някоя мома или когато някоя мома се влюби в някой момък, търсят ли някаква препоръка? Никаква препоръка не търсят. Някоя богата мома се влюби в някой момък, но той не я обича. Тя обикаля около него, накитена с всичките си богатства и скъпоценности, но той не я обича, той не ѝ обръща никакво внимание. Любовта не търпи абсолютно никаква препоръка. Говорим ли ѝ за препоръка, това вече е престъпление. Ти ще носиш своето достойнство вътре в душата си. И когато искаш да любиш, ще знаеш, че това е проявление на Бога. Да любиш в този смисъл, аз разбирам да дадеш ход на Божественото в себе си да се прояви поне един път в живота ти. Да се прояви Бог поне за една секунда или за една минута, или за един час, или за един ден в живота ти, и то в пълния смисъл на думата. Речеш ли да настояваш пред някого, че трябва той да те обича, да те гледа като писано яйце, любовта вече си заминава. За тези неща, ако се говори, турците казват – ако всичко това е вярно, голяма лъжа е. Сам се опасваше

ето това е отговора на думите ти и си на прав път с разсъжденията си...

Линк към коментар
Share on other sites

BlueHawaii...

Успокой топката... Вероятно е твоята истина да е най-добра...

НО...

Звучиш прекалено агресивно и крайно... Форумците са различни и на някои със сигурност не им понася това...

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

BlueHawaii... Успокой топката... Вероятно е твоята истина да е най-добра... НО... Звучиш прекалено агресивно и крайно... Форумците са различни и на някои със сигурност не им понася това... Поздрави

Сега, защо са страданията в света, вие не може да си обясните. Ще ви дам малко обяснения върху страданията. Аз не съм за страданието, както вие го разбирате. Страданието е атмосфера. Малко влага трябва да се дигне, да се помрачи малко Слънцето, понеже всякога на земята, ако сме радостни, нищо няма да остане, всичко ще изсъхне. Скръбта е потребна да дойде някой път, да се заоблачи. Проветрение да има, да стане една промяна. След туй пак да се проясни и пак да дойде радостта. Ако небето е винаги облачно е една крайност, ако винаги е светло, е другата крайност. Затова Бог направил така, че половината от живота ще бъде облачен, а половината весел. Защо е така? Защото така е най-добре на земята. Който от вас не е доволен, нека даде един план. Комисия има, която ще заседава и ще изпратим плана, те са готови да го приложат. Най-първо ще го приложат на вас. Онзи, който не (е) влизал в скръбта, не разбира. Ти идваш да живееш в скръбта. Вие само сте чували за скръбта. Каквото вестниците пишат. Вие трябва да влезете в скръбта и да видите, че тази работа не е така, както се описва. Има нещо преувеличено, пак и радостта не е така описана. Трябва да влезете в радостта, да поживеете и да видите какво нещо е радост. Да поживеете в скръбта и в радостта и като бъдеш в едното и в другото положение, ще си съставиш една ясна представа. При голямата радост на земята, животът щеше да се съкрати по-скоро. В голямата радост животът ще се съкрати, ще изгори човек. И в голямата скръб пак е същото. Скоро ще умре, ако много скърби. Ако променя скръбта с радостта, да ги балансира, той може да живее 100–120 години, 150–200–250, триста, 400 и хиляда години.

Радвайте се и веселете се

Казва Господ: „Аз съм Пътят, Истината и Животът. И ако ходите по Моя Път, по Моята Истина и Моя Живот!

Сега, ние някой път се спираме и казваме: „Тъй казва Христос“. Какво казва Христос? „Аз съм Пътят, Истината и Животът.“ Какво искал да каже Христос, че Той е Пътят? Аз съм Пътят, Той е Истината. Аз съм Истината, Той е животът. Какво искал да каже Христос? Само по Моя Път ако вървиш, ще дойдеш до Моята Истина? Само като си дошъл до Моята Истина, ще дойдеш до Моя Живот и тогава ще станеш едно с Мене. Тогава Моето ще бъде твое, и твоето Мое. Ние сега, без да сме ходили при Бога, без да вървим по Неговия Път, без да отиваме до Неговата Истина, без да приемаме Неговия живот, ние мислим, че сме разрешили въпроса. Никакво разрешение не е. Вследствие на това умираме. Казвате: „Трябва да се мре“. Не, аз не съм за умирането. Умирането според мене е едно уволнение. Не си изпълняваш добре длъжността на земята, ще те уволнят. Като те уволнят от едно място, ще те турят на по-голяма служба. Ако от първоначален учител станеш прогимназиален, или от гимназията влезеш в университета, има смисъл. Но, ако имаш повишение, а нямаш никаква работа, това никакво повишение не е в света.

Бог, като ни е пратил на земята, Той казва на душата ни: „Като ме обичате, с моята Любов всичко можете да направите, и като държите моята Мъдрост, тя всичко може да ви научи, и като държите моята Истина в пътя си, с нея всичко можете да направите“. Ще вложите в паметта си мисълта: всичко можем с Божията Любов, всичко можем с Божията Мъдрост, всичко можем с Божията Истина. „Много мъчно нещо е.“

Или другояче казано, ако разберем Божието Слово, тогава ще се изпълнят думите Христови, който е казал: „Ако думите ми пребъдат във вас, и моята истина ще бъде във вас, и вие със своята истина ще бъдете в мене. Аз и Отец ми ще дойдем у вас и ще изразим всичко, каквото желаете, ние ще изпълним.“ Казва Христос: „Най-после аз ще ви се изявя.“ А изявяването, това е свободата.

~~~

мисли приятелю

МИСЛИ

:3d_161:

Да ви приведа един пример. Един свършил университет с отличие. Но понеже човек е с амбиция, няма прогресивност, иска хората да съзнаят неговото знание, не е агресивен да си проправи път, започнал да прави добро, да привлича хората. На този направил добро, на онзи направил добро, раздал всичкото имане, нищо не оставил за себе си. Никой нищо не иска да знае, всички казват: Много глупав човек! Голям простак, баща му оставил, той ходи да помага на хората, свършил университет, с глупави работи се занимава. Той дошъл най-сетне до отчаяние. Това е един анекдот. Казва: Нищо не ми остава друго, хората не ме обичат, разбират, може да се удавя. Отива да се дави в реката. Казва: Отсега реших да не помагам. Наближил реката, гледа едно младо момиче се дави. – Да му помогна ли, че да се удавя или да не помагам да го оставя да се удави. Толкоз глупости съм направил, хайде да направя и тази глупост още. Тамън излиза на брега, хващат го стражарите, казват, дай си името. Казва си името. Това било царската дъщеря. Взели му името, за да разберат кой спасил царската дъщеря. Те му взели името да не се изгуби. Оттам насетне като направил последната глупост, всичко му тръгнало напред. И на вас ви казвам: Направете последната глупост. Вие, докато не дойдете до последната глупост, няма да разберете живота. Че не е сега меродавно общественото мнение.

В какво седи общественото мнение? Аз не съм против общественото мнение, моите почитания на общественото мнение, но няма никакъв морал. Един ще ти говори едно, един ще ти говори, че не си прав. Ако вярваш в Бога, казва: Не стори му нещо. Значи по ......... може да вървиш.

Общественото мнение е много шантаво.

Ще хвърля мрежата

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен ,доколкото съм запозната,лечението със светлина ,като повечето алтернативни методи за лечение са неефективни за болшинството от днешното човечество (за мое огромно съжаление разбира се).

Днес може да кажем ,че слънчевата светлина явно и осъзнато от всички подобрява тонуса и настроението на всеки човек,повдига качествено имунната система и това го осъзнават доста голям процент от хората.

Като за начало мисля че това е добре.

Гледането в слънцето може би е добър начин за приемане на слънчева енергия ,НО мисля че на този етап не е НАЙ-добрия и ефективен такъв.

Етапите през които трябва да мине човечеството ,за да стигне до момента на захранване със слънчева енергия ,най-вероятно са вече в ход ,но всеки един човек трябва бавно и последователно да преминава през тях.

Същото е и с вегетариянството,с хомеопатията,и всички други алтернативи в което и да е направление на нашия живот.

Линк към коментар
Share on other sites

BlueHawaii,

разбира се, че няма нищо по-здравословно от това да се попечеш на плажа до моренцето, ама виж какво пише Учителя тука за светлината:

"Но има и друг закон в света, който се проявява в слънчевата светлина. Когато слънцето започне да свети върху всички зародиши и същества на земята, тази светлина която у човека произвежда радост и веселие, у други произвежда ОМРАЗА И ЗЛОБА. Светлината, която у едни докарва разположение, прави други свирепи!"

Сила и живот, Житното зърно, 23.03.1914

Линк към коментар
Share on other sites

Тина, привет!

Това е наистина така. Когато съм "долу" емоционално и хормонално, избягвам посрещането на слънцето. Преди време го посрещах без да се вслушвам във вътрешното си чувство. И ако си "долу", коет оза съжаление се случва на тази грешна земя при обикновени хора като мен, резултатът след гледането на светлината е реакция на тъмнината в теб - защото в момента нямаш вътрешната светлина, която да резонира на слънчевата и да се получи благотворният ефект. Същото важи и за молитвата и медитацията. В такива дни има място за молитва кат оискане, кат озов за помощ, но не и онази възвишена молитва, която те определя като съзнателен сътрудник в живота на цялото!

Не случайно във всички духовни учения се изисква определен начин на живот - сексуален, хранителен, мисловен и емоционален като задължително условие през цялото време на следване стъпките на учението.

Светлината е велико нещо обаче ... Но да не забравяме, че ние сме несъвършени и да не се престараваме! както ида не абравяме, че важна част от следването на духовен път е самоосъзнаването в реална светлина и получаването на адекватна обратна връзка от социума и грубата реалност. Тя също си има мястото в цялото!

Линк към коментар
Share on other sites

BlueHawaii,

Понеже Бялата ложа е излязла вън от гъстата материя и е влязла в по-рядка материя, тя може да употреби своята светлина. И двете ложи работят за общия ход на Природата. Има закони, които регулират действията на едните и на другите. Когато един маг на черното братство и един маг на Бялото Братство се срещнат, те се здрависват, говорят си приятелски и пак се разделят приятелски. Един от старовременните светии имал двама души ученици, те били ревностни на своя учител. Те били християни още от първата епоха на християнството. Един ден и двамата излизат, правят си една разходка из езическия свят, но срещат един езически жрец и казват: „Сине дяволски, откъде идеш?“ Този си дига тоягата, счупва главата на единия, после на другия и двамата простира на земята. След туй среща учителя на двамата ученици, който му казва: „Братко, откъде идете?“ – „Как, вие ми казвате: „Братко, откъде идете?“ Сега, преди малко аз срещнах двама от твоите ученици и ги прострях на земята.“ – „Радвам се, че ти си им дал един хубав урок, да знаят как да приказват.“ Когато някой черен маг простре някого на земята, белият маг му казва: „Аз се радвам, че си му дал един добър урок, да знае как да употребяват езика си.“ Следователно нямате право да кажете, че този е на черното братство. Като дойдете до дълбоката наука, трябва да се пазите да не съдите. „Не съдете, да не бъдете съдени.“ Туй е за учениците, не е за света.

http://triangle.bg/books/1922-10-01-20.199...3-02-25-19.html

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Когато съм "долу" емоционално и хормонално, избягвам посрещането на слънцето.

Това е така Орлине, защото Слънцето укрепя и ускорява растежа. Слънчевата светлина за разлика от изкуствената съдържа не само видимия светлинен спектър, но и невидими - ултра и инфра, както и емоционална и ментална енергия.

Чувства като гняв, отчаяние, паника, депресия вибрират в много ниски честоти - под видимия спектър - затова хора в депресия или паник атаки подсъзнателно се затварят в тъмни стаи или спят през деня и будуват нощем - за да синхронизират вътрешните си вибрации с тези на тъмнината. Ако те попият слънчева светлина това само ще УВЕЛИЧИ и ИЗОСТРИ състоянието им - паника, страх или гняв. Ето затова Учителя пише, че някои ще освирепеят.

Например най-доброто лечение на хора в депресия е да се затворят в абсолютно тъмна стая и да се облеят със синя светлина, за да се повдигнат леко вибрациите им и да се успокоят! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Тина

омразата и гнева раждат БОЛЕСТИ! в моите думи и в моя живот болести не виреят! пожелавам ти го не един път

ти опитала ли си една от тези думи че така смело ги показваш на бял свят?

Da!

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога еднообразните положения в живота създават пресищания. Когато човек се пресити, той вече не намира удоволствие в нищо. Пресищане има във физическия живот, пресищане има в чувствения живот, пресищане има и в умствения живот. Значи пресищане има в материалния свят, в духовния свят и в Божествения свят. Най-голямото нещастие, което може да сполети човека, е пресищането. Светът е пълен само с преситени хора. Всички болести в света водят началото си от пресищането. Аз няма да ви обяснявам научно какво нещо е пресищането, защото вие го знаете тъй, както знаете какво нещо е светлината, без да я обяснявам. И простите хора даже знаят за светлината толкова, колкото и учените. Някой път учените знаят много нещо за светлината, но не виждат, а простите хора обратно: те не знаят много нещо за светлината, но виждат. Някой учен човек казва: „Аз зная много работи за светлината“. Простият човек го слуша и му казва: „Кажи ми тогава какво има на Витоша?“ – „Мога да ти кажа.“ И започва ученият човек да му разказва какво представлява Витоша, от какво е направена, каква форма има и т.н. „Не искам да ми разказваш какво нещо е светлината, но ми кажи какво разкрива светлината.“ Следователно в едно отношение простият човек може да седи по-високо от учения, но в друго отношение ученият може да седи по-високо от простия. Ако обаче ученият вижда по-добре, тогава и в двата случая, и в материално, и в научно отношение, той седи по-високо от простия човек. Аз искам да ви предпазя от пресищане и от прибързани заключения. Някой казва: „Тия работи, които Учителят говори, аз съм слушал и друг път, много неща зная“. Казвам: Не бързайте! Да слушаш да ти говорят за светлината, за нейния произход, е едно нещо, а да имаш реално съприкосновение с нея, да ти разкрива тя света, да виждаш предметите, е друго нещо.

Пробуждане съзнанието на ученика

горните думи

това сте вие приятели

не се обиждайте

то е за мотивация нищо повече

мене може сякак да ме изкарате но

най-първо ви моля.

мислете ! много мислете

който не изучава същинското Слово и не живее с Него той никога не се е срещал лично с Беинса и не е живял с Него и един ден

точно този Беинса точно Той.

Само съвършената Любов може да ни приближи към Бога.

няма да се уморя да ви напомням

не по думите

ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ!

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

мислете ! много мислете

Учим се... Благодаря за пожеланията!

Линк към коментар
Share on other sites

Доброто за едного и към едного е нещастие към другиго. Не е така. В сегашния живот на хората има много неща, които се повтарят атавистически. Аз съм слушал някой да казва за някого: Оставете този човек, той е невежа, той не разбира този въпрос. Обаче, най-новите научни изследвания не са такива, каквито и вие, и той ги знае. Че и най-ученият човек днес след сто години няма да бъде като днес, той ще бъде по-учен. И най-добрият човек днес след сто години ще бъде по-добър, отколкото е днес. Че вие много отгоре разглеждате човешките добродетели. Добър бил някой човек. Вие влизали ли сте в потънкостите на човешкото сърце, да видите отдълбоко какви са били неговите чувства и помисли, които са го заставили да постъпи по един или по друг начин? Говори ви някой човек, но вие не знаете неговите помисли защо ви говори. Две неща го заставят да говори. Българите обикновено се спират върху отрицателната страна на човека. Най-интелигентните хора и свещениците обикновено се намират на противоположна страна. Че тия хора не седят по-високо от мене. Ако бяха по-благородни хора, ако седяха по-високо от мене, те не биха мислили по този начин. А според това като мислят, аз зная вече техния характер. Нещата могат да се разглеждат не само от думите на човека, от това какво той говори. Нещата трябва да се поставят на изпит.

Колко са прекрасни нозете

:thumbsup::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

BlueHawaii,

разбира се, че няма нищо по-здравословно от това да се попечеш на плажа до моренцето, ама виж какво пише Учителя тука за светлината:

"Но има и друг закон в света, който се проявява в слънчевата светлина. Когато слънцето започне да свети върху всички зародиши и същества на земята, тази светлина която у човека произвежда радост и веселие, у други произвежда ОМРАЗА И ЗЛОБА. Светлината, която у едни докарва разположение, прави други свирепи!"

Сила и живот, Житното зърно, 23.03.1914

Всеки ден виждаш хора по улицата с тъмни очила , можеби и ти носиш , дано да греша

до като човек го е страх от Слънцето

Слънцето ще е наи-големия му враг

ще ви задам само един въпрос

можете да го проверите с цената на вярата си или с цената на здравето си

защо Слънцето не ме ослепява нито сутрин нито обед нито на залез?

защо всеки път когато погледна към него немога да сваля очи

и колко пъти ми се е искало да погледна само веднъж и да остана така цяла вечност

защо дори след 3 часа то не ме е ослепило ?

искрено се надявам сами да намерите отговорите един ден

ЗАСЛУЖАВА СИ ЧОВЕК ДА ИЗЖИВЕЕ ПОНЕ ЕДИН ЖИВОТ ЗАРАДИ СЛЪНЦЕТО

ДА ПОСВЕТИ ЖИВОТА СИ ЦЯЛОТО СИ СЪЩЕСТВО НА НЕГО!

как ли не сме живели толкова години

какво ли не сме опитали.... през животите си.... и сме се женили и мъжили и сме раждали и сме се убивали..

изтъркана лента е вече това

който не е опитал има право да греши

който се е нагледал на грешки и болки .. не иска да се връща назад повече

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също обичам слънцета, дори до някъде го издигам в култ. Само че при силна слънчева светлина не мога да издържам. Дори и да не гледам директно към слънцето в много слънчеви дни, понякога ми е изключително трудно да държа очите си отворени. А самата светлина си я обичам, но всичко трябва да е в разумни граници. Различните хора имат различна чувствителност. Аз и на силен шум трудно издържам, особено ако и съпътстващата го емоционалност е по-нехармонична. Но това не означава, че трябва да слушам музика на макс. Мисля си даже точно обратното. А и слънчевата светлина се състои от различни вълни със различни свойства и въздействие върху хората. Ако някой човек е чувствителен към по-широк диапазон от тези вълни си мисля че той може да извлече от малкото слънчева светлина повече отколкото човек, чувствителен към по-малък диапазон от по-интензивна светлина. Важно е слънчевите лъчи да се приемат съзнателно, но това въобще не означава да се гледа слънцето (изключвам когато е близо до хоризонта).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Станимир,

правилата които аз лично спазвам са много лесни

1. Повечето хора си свиват веждите почти постоянно и го правят къде съзнателно ,къде несъзнателно

с правилен вътрешен подход и дисциплина човек си създава нов навик да не се мръщи а през цялото време челото му да е идеално гладко

със свиването на веждите се блокират определени центрове в мозъка

ако човек поправи това в себеси е много даже

можеш да видиш по сайтовете тези дето се хранят със светлина как всички са със свити вежди

това при мен го няма

също като тях го гледам няма проблеми но няма навъсени погледи...

2.Непрестанно мигане без причина, също неосъзнато при повечето случаи

тук съм описал с извадки от лекции

Да възпиташ очите си (от Учителя)

мигане 1 път в минута дори за повече време

Учителя дава упражнения може да намерите

аз мога да не мигам и 1 час без да ме болят очите и без да пресъхват

очите са най-съвършения механизъм у нас

само да установим правилна съзнателна връзка с тях

има ред етапи упражнения за концентрация и тн.

3.Започва се по 5 секунди най-много, всеки ден на изгрев

ако се гледа на залез незнам тогава... аз не го гледам вечер

всеки ден се увеличава с 5 секунди

това не е правило всеки трябва да усети нещата да ги изживее сам в себеси

лесно е да говоря но наистина трябва да се изпита , да разбере човек

когато се стигне 30 минути започват накои изменения в окото заедно с 2-3 дни възпаление

в момента не мога да говоря за това, въпрос на време е лекарите да го изследват

всичко друго е в мозъка тук съм описал една част

Светлина Мозък Хипофизна жлеза

това е

още нещо, за да няма проблем човек със приемането на светлинните вибрации

дали сутрин обед или следобед ... храната която приема трябва да е много чиста да не е готвена пържена преварена или препечена

плодове може ориз сварени картофи

като се яде месо мляко сирене яйца лук чесън

реакцията на очите след това не е ок

опитал съм го стотици пъти това

знам за какво говоря

за другите неща няма да казвам

най-хубаво е човек вътре в себе си по естествен път да стигне до тези неща

интересно ми е някой от вас занимавал ли се е с мозъка на човека функциите му имате ли лични наблюдения над себеси .. аз също се интересувам

ако има някой нека пише ще е полезно

Редактирано от BlueHawaii
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...