Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поп Фолк


Guest Fut

Recommended Posts

Гледах го Азис как пее народна песен - българска. Много внимателно го гледах, как е гримиран, с какъв маникюр е , с какви обици, с каква прическа....

гледах го и се чудех

Дотам ли изпадна българинът да се кефи, направо да се прехласва, на изпълнението на българска народна песен

от един ..... и то ... на това ли трябва да учим младото поколение

Шантава държава с шантави ценности.

Модераторска бележка: Обидни квалификации, уронващи авторитета на малцинствени групи и етноси, както и по сексуален признак, са недопустими в една демократична общност.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз не си падам по поп-фолка. Дори никак. Но нужно ли е да се отрича нещо, само защото на мен не ми допадало.

mvm

Чудя се защо наричате пищенето и врещенето на Азис............гласови данни и дарби

Когато успееш да изпееш подобна трудна за изпълнение песен и то на живо по-хубаво от Азис, тогава имаш право да наричаш това пищене и врещене. Опитай да я изпееш и сама ще се убедиш.

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

А това е специален поздрав за всички, които пищят липси в ролята на съдници.

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Съдниk ли съм :hmmmmm: Може и така да изглежда. Навират ви в очите, изкуствено създават един "идол", слагат го на пиедестал, слагат го по плакати, и по телевизията.....няма да кажа какъв, защото пак ще ме модерират, ама вие си знаете какъв е.

Да се пее народна песен, българска, от такъв човек, особено облечен и нагизден, и накипрен като кабаретна певица от Мулен Руж.................

Това е гавра с нашия фолклор, с нашето културно наследство, това е подигравка...и са слепи тези, които не го виждат, а ръкопляскат с ръце

Свършиха ли се другите певци, няма ли кой друг да пее народни песни? Има...и то много по-добри, ама кой е чувал за тях.............защото те не са това, което направиха с Азис, по начина, по който го направиха.

Предложението ти да пея е тъпо, не аз съм застанала пред телевизорите с пет тона грим и изкуствено удължени мигли

Линк към коментар
Share on other sites

Никой не ми налага да слушам или гледам попфолк.От час чета форума и ми е приятно,друг слуша Азис и също се чувства добре-нищо лошо-въпрос на избор.До скоро го отричах тотално-нито исках да ги слушам,нито да ги виждам-така отричах част от действителността в която живея.Сега се старая да го разбера и приема такъв какъвто е попфолка.Благодаря,Силвия,за видеото!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време бях открил тема "Има ли Господ чувство за хумор".

Всеки път, когато преоткривам положителния отговор на този въпрос, си давам сметка, че си нямям и хабер колко неизчерпаемо е то. Отскоро - по чисто професионални съображения - ми се налага да слушам тази музика средно между 5 и 6 часа дневно - без компромиси. Не разбирам тази музика още от времето на появата й - тя не е за мен. Но сега ми се налага да съм в непрекъсната комуникация с част от нейната аудитория.

Спрях да се дразня в момента, в който осъзнах веселата част на този "бизнес" - човек не бива да забравя да се смее.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Спрях да се дразня в момента, в който осъзнах веселата част на този "бизнес" - човек не бива да забравя да се смее.

Смей се, смей се, щот ако ти пуснат транс ...

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време бях открил тема "Има ли Господ чувство за хумор".

Всеки път, когато преоткривам положителния отговор на този въпрос, си давам сметка, че си нямям и хабер колко неизчерпаемо е то. Отскоро - по чисто професионални съображения - ми се налага да слушам тази музика средно между 5 и 6 часа дневно - без компромиси. Не разбирам тази музика още от времето на появата й - тя не е за мен. Но сега ми се налага да съм в непрекъсната комуникация с част от нейната аудитория.

Спрях да се дразня в момента, в който осъзнах веселата част на този "бизнес" - човек не бива да забравя да се смее.

:thumbsup2: все едно слушам себе си 1:1 Веселете се хубаво е :3d_147::3d_097::3d_052:

Линк към коментар
Share on other sites

Има и хубави неща стига човек да е отворен и да поиска да ги открие. И аз като aorhama не приемам тази музика още от самата и поява, но в живота ми се е налагало да я търпя с дни, месеци, часове наред... Раздразнението ми беше огромно, след това някак привикнах въпреки че се отващавах постоянно, след това започнах да се подигравам... Водила съм много спорове по въпроса докато не разбрах че има много чувствителни и нежни души които слушат такава музика и с които сме водили хубав диалог т.е. опитахме се да се разберем и всеки да разкрие пред другия магията на музиката която обича да слуша :) . Аз все още не я разбирам, не я приемам, никога не бих си купила диск , не бих си я записала или пуснала телевизора на такъв канал, но когато съм някъде навън и ми се налага да я слушам установявам че има и добри парчета които не ме дразнят, а даже има нюанс на харесване. Дано да се изразих правилно. Значи поздравът е бил специално за теб :3d_043:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Прищя ми се и аз да се изкажа по темата :)

не съм фенка на попфолка и чалгата, даже и фолклор не харесвам, но не мога да си кривя душата, че няма стойностни парчета, а и изпълнители

има даже такива песни, които сериозно си залитат към поп и даже по-твърдо звучене. Пример:

такива песни ми навяват мисълта, че дадена певица, всъщност не е искала да пее точно този стил, но поради различни причини това се е случило, и сега се опитва да излезе от чалга-амплоато си.

Деси Слава пък е пример за певица, която има невероятен глас - всички чухме във ВИП Брадър на какво е способна:

А за стайлинга, визията на клиповете, външния вид на певците, предполагам, че си давате сметка, че те самите нямат думата, а разните там продуценти, визажисти и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Във връзка с актуалното застудяване, снеговалежи и тежката ПТО из цялата страна, отправям конструктивно предложение: Да ударим решително върху грозното лице на студа, заледяващ човешките сърца. Пък нека той се крие зад брандови черни очила.

Няма да позволим на зимата да ни изненада (отново) - тя може да иде и другаде.

Чувствайте се свободни да се присъедините, или да не се присъедините

П.П. Ей, зимо, зимо - като бръснач делиш човека от човека, така говореше някога баба ми.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има нещо друго, което лично мен ме безспокои-фактът, че много хора слушат с очите си.Забелязва се предимно визията на изпълнителя, а къде отива гласът?Азис е класически пример за това.Докато беше просто Васил Боянов, малко хора забелязваха невероятните му гласови данни.Когато се роди Азис обаче, изведнъж забелязаха най-ценното, което притежава един певец-гласът.Затова, не е ли всъщност публиката тази, която поиска зрелището, тази която отхвърли един изпълнител, когато беше себи си?!

За да бъде забелязан човек трябва да бъде различен.

Талантът е често срещано нещо, за да станеш звезда, обаче е необходимо много повече.

Оригиналност и иновационност е добра основа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поп фолк изпълнения с по - духовен характер :

http://www.vbox7.com/play:5a7626f3 - Джина Стоева и " Пясъчен часовник"

http://www.vbox7.com/play:e672f34f - Бони и " Невинни грешници"

http://www.vbox7.com/play:553cfb73 - Ивана и " Седем дни"

http://www.vbox7.com/play:078aa56b - Преслава и " Дума за вярност"

http://www.vbox7.com/play:cc469f6a - Камелия и " Има любов"

http://www.vbox7.com/play:a047d40d - Галена и " Само миг "

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Ето една забавна чалга за бай Тошо. :D Първо се извинявам, че стилът е чалга и след това се извинявам, че е за Живков, в случай че някой го мрази. Но реших, че ако има хора с по - скоро положително отношение към онази епоха, или поне които не я демонизират, би им било приятно и най - вече Забавно, да чуят тази песен. :D И да си припомнят времената. :D Предупреждавам, че песента не блести с музикални достойнства. :)

http://vbox7.com/play:3814241d

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

mvm каза на 'May 5 2008, 22:32 :

Гледах го Азис как пее народна песен - българска. Много внимателно го гледах, как е гримиран, с какъв маникюр е , с какви обици, с каква прическа....

гледах го и се чудех

Дотам ли изпадна българинът да се кефи, направо да се прехласва, на изпълнението на българска народна песен

от един ..... и то ... на това ли трябва да учим младото поколение

Шантава държава с шантави ценности.

................................................................................

Това е гавра с българската народна музика , която си позволява един

http://vbox7.com/play:0046fd28 . Той ще научи младите българи на лява осъзнатост и на човешки неценности. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

В клипа показан от Силвия СД, облеклото му е добре, добре пее. Аз лично щях да го уважавам повече, ако си върне стария вид за постоянно и изцяло. Понеже съм го виждал в клип, в който не играе роля и в който е в нормални дрехи. Ако българското общество го харесва повече в сегашния му вид и поведение, толкова по - зле за него, но донякъде нещата са въпрос и на пропаганда. Не бива да съдим прекалено строго малките деца с неукрепнали и лесно моделируеми мозъчета.

Така по - бива.

http://www.vbox7.com/play:3235b34c

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Нека и аз нещо да напиша.Аз харесвам МУЗИКАТА.Това че някой я разделя на такава и унакава си е негов проблем.Музиката трябва да докосне твоята душа.Комбинация от добър текст,добра композиция и чуствен изпълнител.Мисля ,че всяка музика може да докосне и най тънките струни на твоята душа.За щастие и в така наречения поп-фолк се чува такава музика.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...