Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поп Фолк


Guest Fut

Recommended Posts

Знаете ли, чак сега успях да си отворя пощата в един друг сайт и да си видя съобщението от една приятелка която винаги е успявала да ми предаде най- точните послания в най- точните моменти. От онзи сайт си имам само две прияелки, но са безценни и чудно, но там открих една духовност която търсех по много духовни сайтове и поради големите ми очаквания изпитах известно разочарование в себе си но пък я открих там където не очаквах чак толкова въпреки, че би трябвало защото сайтът е музикален :). Хей, някой да не вземе да се обиди от споделеното :))) . Ето какво получих чак сега въпреки, че е пуснато преди близо месец -

Дай ми флейта и пей / A'TINI AL-NAY /

Прекрасна поема на Khalil Gibran изпълнена от великата ливанска певица Fairuz...

Дай ми флейта и пей

защото в пеенето е тайната на съществуването

и стоновете на флейтата продължават и след като изчезне живота

Дали си приел гората като мен за дом ,вместо замък.

и си следвал ручеите и си изкачвал скалите.

Дали си се къпал в аромати и се сушил в светлина

и си пил сутрин вино в чаши от етер

Дали си сядал като мен следобед между лозниците

и гроздовете са се спускли като златни полюлеи

Постилал ли си нощем в тревата и вселената ти е била завивка

без да се интересуваш какво ще дойде и забравил всичко минало.

Дай ми флейта и пей

защото пеенето е като парфюм за сърцето

и стоновете на флейтата остават и след като изчезнат цветята.

Дай ми флейта и пей и пей и забрави за болест и лекарство

защото хората са като редове,но ...изписани с вода.

Джубран Халил Джубран

http://www.youtube.com/watch?v=97yIPGsof0I

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тук е засегната темата за политика, решен на какви ли не мерзости, за да застане на власт. Но се казва и че някой ден такъв човек, ще си отвори очите слепи.

Камелия - Някой ден

http://www.vbox7.com/play:a66b5455

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

:) ,често ни пускаха в часовете по музика класическа музика

12 години в училище сме играли т.нар. ведрина сутрин на класическа музика :)

Линк към коментар
Share on other sites

Невероятна поезия, Елф! Няма емотикон с който да изразя ... благодарноста си.

Иво, кога ще направиш нещо относно ъпгрейда на емотикони?

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Невероятна поезия, Елф! Няма емотикон с който да изразя ... благодарноста си.

Иво, кога ще направиш нещо относно ъпгрейда на емотикони?

От Мисълта за днес:

Даровете на Любовта

Хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже както често се случва в момента текат паралелно две взаимно допълващи се теми, в случая "Поп - фолк" и "Протестите", за това искам да пусна нещо. Който е запознат поне от части с това предаване знае за Роксана, за нейният брат, за това какво преживяха и все пак продължават напред. Какво лошо да каже човек за такива хора!?

И понеже съм на вълната на това предаване ще кажа- На тях орнаментиката /както се изразява Ивана/ им отива защото им е естествено заложена от природата. Никой не може да изпълни една циганска песен по- добре от циганин, нито сръбска от сърбин или българска по- добре от българин, въпреки, че по някога има и доста сполучливи имитации, но все пак са имитации. Ние сме друг народ, на нас друго ни приляга, съгласна съм по този повод с Александър защото това са били и са също моите мисли, мнението ми. Преди години много се слушаше от хората Лепа Брена, Весна и т.н.. от там започнаха да ги имитират и после се взеха много на сериозно нещата, но фалша си е фалш и той винаги лъщи въпреки, че със словесни еквилибристики винаги би могъл да бъде защитен. Пак казвам, има и парчета които си заслужават вниманието. Ето на пример последната която е пуснал Христо, ако певицата беше облечена и се държеше малко по- прилично в клипа и пренебрегнем онази особена "подправка" непоносима за моя слух наречена "орнаментика", може да хване декиш/както се казва/ и да се каже, че наистина са засегнати значими теми... Не, че разголването, орнаментиката, фалша и тъпотията не съществуват в другите стилове, но тука става въпрос за поп- фолка и за това, че хубавото не може да се отрече както в случая с Роксана, грозното също. За това, че фалша винаги се разпознава въпреки, че думите могат да го замажат и за това, че както се казва- Господ е дарил всеки народ с неговия особен музикален дар и никой не може да си присвои чуждото. Може да се опита да го изпълни като спомене произхода на музиката, но не и да се вживее в ролята и да я вземе за своя :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Не бях забелязъл, че е разголена, много си е облечена даже. :D Един човек написа, че чалгата маргинализирала и мангализирала хората, че той слушал от 25г. метъл ( човекът е юрист, има духовни интереси), но че метълът не само не му вредял, но му бил помогнал. Дали е така, не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ало-ало, направо си е грешната мадона с големите бомби :P:3d_146:

П.П.

Усещам аз раздрусване в силата! Като че ли делата обратно на думите говорят .

220px-CGIYoda.jpg

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Когато в началото видях и чух тази песен се подразних, защото си помислих, че се отнася за всички бедни мъже. :D След това разбрах, че се визират само мъжете златотърсачи ( появили са се и такива), та отношението ми към песента стана неутрално. Песента е намек бъзик към таквиз мъже.

Райна ft.Еxpose - На кой е колата

http://www.vbox7.com/play:m4580f8d0b

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Биляна

За една минута слава

За една минута слава, знай жените всичко дават.

За една минута слава и душата си продават.

За една минута слава и за няколко стотачки.

Тия кукли просто стават най-луксозните играчки.

Най-известния в града си, имаш си и верни фенки,

по-красивите ги правиш свой лични асистентки.

Те сами ти се натискат и на всички са готови,

на корица да се снимат, обещай им и са твой.

За една минута слава, знай жените всичко дават.

За една минута слава и душата си продават.

За една минута слава и за няколко стотачки.

Тия кукли просто стават най-луксозните играчки.

Уж различни руси, черни, а ужасно си приличат,

носят модни скъпи дрехи, купени да се събличат.

Те вратата не заключват, първо влизаш-после чукаш

и това което искат, знаят как да го получат.

Тази песен звучеше във фризьорския салон сутринта, докато ме подстригваше едно младо момиче. Явна фенка на чалгата. Отидох с нагласата да се освежа, но така ме обработиха, че ...

Тази слободия, която се шири!

Чалгата убива!

Деца, пазете се ! ! !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Чалгата беше създадена от прости хора. Сега чалгата създава прости хора. Мястото на чалгата е в гроба при мутрите! Тя е злокачествен тумор, който убива мозъчните клетки бавно и мъчително! Само онзи, който е видял нейната мощ в малките часове на нощта може да разбере за какво иде реч! Ненависта ми към нея е огромна и не подлежи на трансформиране, подтискане, приемане, разбиране... В един друг форум една жена беше направила много силен анализ на това злощастно явление. Чел съм го преди време. Сега се разрових да го намеря, но форумът вече не съществува, а мнението и заслужаваше да се види. Надявам се народните представители, ако не да забранят чалгата, както се случи с цигарите, то поне да вземат превантивни мерки, които ще предпазят децата ни, че и възрастните. Да дойде денят, в който хората, които разпространяват чалга ще бъдат наказвани, ако не с лишаване от свобода, то поне с вършене на обществено полезен труд. Чистене на градинки, залесяване, саниране, хамалски услуги ... Туку - виж друга песен запяли, ако се случи това.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз дори нямам желание да пиша за това чудовище на българската реалност.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Признавам, че ми е много хубаво без чалга... вече ъмнайста година!!!

Да изчистим живота си от чалгата!!!

Макар че във Франция понякога се чува Азис из трамваите... та се чудя дали съвсем!?

едит - макар че забелязвам, че панделката ми е в тон с пердетата от клипа на Ивана...

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Според Владимир Данаилов (син на Стефан Данаилов и неофициален проповедник), чалгата има добри вибрации. :D

П.п.: Той е готов да напише духовен текст за всеки един стил музика, включително и за чалга. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Абе и Пирин фолк са комерсиално ориентирани.

Линк към коментар
Share on other sites

Лелле, какви са тия "Златен кестен" бе, Емиле ?

Напълно непознати са ми.

Линк към коментар
Share on other sites

АААААААА, това е някакъв фолк фестивал в Петрич, сега проверих, лелелле.Какви неща са се народили по нашата зема родна, българска.

Линк към коментар
Share on other sites

Пирин-фолк се провежда в Сандански и си е комерсиален, айде да не кажа друго, като се сетя кой му беше патрон допреди няколко години...пък и там вече май пеят на плейбек, особенно тези които правят рецитали на фестивала. Добре, че композитора Вальо Пензов още държи отчасти организацията, та се чува и там по някой талант, но и чалгата има постоянно присъствие в извявите, всяка година.

А Златен кестен си е фестивал в Петрич на старата градска песен и си е истински, макар и не толкова популярен, но си има фенове.

Аз като маке да взема отношение........... :3d_114:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...