Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да си играем ли със съдбата


mvm

Recommended Posts

mvm

Така че живейте праведно, да не ви се стоварят на главите още утре съдбовни проблеми.

Брей! Затова ли да живея праведно? За да нямам съдбовни проблеми... Че аз ще изпукам от скука така.

Ах, как обичам да си играя със съдбата и да нарушавам всички "праведни" закони!

Защо не напишеш книга със заглавие например: "Как да си играем със съдбата на котка и мишка и да и натрием носа":)

Освен това всеки влага в думата "праведно" различен смисъл

Модераторска бележка: Мнението е преместено от тук

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ооооо игрички със съдбата?!?!? :hmmmmm: Дааа съгласна съм :thumbsup: но и там има известни правила т.е. правилата и законите са вторични, там човек се сблъсква с принципите и започва наистина да научава някои неща. Права е Силвия :thumbsup: това не е за всеки :feel happy:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Който е готов да си играе със Съдбата, логично следва да е готов Тя да си играе с него. Не сме сами на света. Има действие и реакция. В случая важи поговорката: "Каквото повикало, такова се обадило!" Това важи за всеки, независимо дали го прави съзнателно или не.

Та, добре е да си ковем добра съдба. Силвия е напълно права за това, да се отнасяме съзнателно към начина, по който живеем живота си, да използваме Източника на Силата в себе си.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз в "игра със съдбата" разбирам, че човек извършва действия мислейки си, че може да заобиколи последствията. Тази илюзия се създава от времето необходимо за да се прояви едно следствие на физически план, тъй като за всяко проявление е необходимо да са налице определени условия.

Иначе съдбата е милостива. Ние никога не можем да спечелим играта с нея, но не можем и да я загубим. Все пак между равенство 1:1 и равенство 5:5 има разлика. Второто е за предпочитане, защото показва, че сме научили, придобили повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Милостива ли? Винаги ли?

А какво да кажем за онези две млади момчета, които загинаха невинни скоро в София, защото пияна шофьорка прелетяла над мантинелата и им отнесла колата? Къде е тук милостивата съдба? Към виновницата е била, да, защото е оживяла.

Тук съдбата е жестока и иронична, направо гадна.

А двете момчета, с какво са я предизвикали? Може би са водели много греховен живот? А?

И не са само те, има много такива нелепи случаи, и не само при катастрофи

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава "нелеп случай" - нещо, което 1. е станало случайно и 2. е несправедливо/незаслужено?

За мен случайности няма как да има. Ако има, ще ми е интересно, как се появяват тия случайности на бял свят - кой ги поражда и на какъв принцип.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво означава "нелеп случай" - нещо, което 1. е станало случайно и 2. е несправедливо/незаслужено?

За мен случайности няма как да има...

За мен също няма, но има влияние на чужди неслучайности върху нас, явно те са ''нелепи''.

Линк към коментар
Share on other sites

като се замисля, всяка смърт, която не е очаквана, е нелепа

И какво значи , че съдбата ВИНАГИ ни предоставяла втори шанс. Е, ние как да го разберем, че да го оползотворим, защото ще е по-благоприятен. Ако тези момчета бяха тръгнали 10 мин по-късно, или бяха тръгнали в друга посока, щяха да са живи

Но на тяхно място щеше да има други...............въобще не ми се мисли

Вие разсъждавате много общо и теоретично, а фактите са налице

Знаете ли , дали утре няма да ви падне саксия на главата от някоя тераса, че да минете по друга улица?

Кой от вас знае? Никой

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Втори шанс не означава да избегнеш непременно някакво възможно събитие, а да усвоиш уроците, на които животът се опитва да те научи. Смъртта на двете деца може да бъде урок за хиляди хора. Възможностите са твърде много за да се коментират. Но наистина ако не вярваш в прераждането (или дори в живота след смъртта), едно такова събитие винаги ще ти се струва несправедливо.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Ясно е, че всяко нещо е резултат от друго такова, което обаче невинаги е подвластно на мен или вас

човека е по-скоро жертва на обстоятелства

това, че ме е ударил гръм не е заради избора ми да не се крия до края на живота си в мазето

чисто и просто случайност

и няма значние дали вчера съм направил дарение или съм убил

важното е само, че съм бил на неподходящо място в неподходящ момент

Този пост донякъде ми изяснява ''игрите'' на съдбата.

Другото ми звучи малко като алабала...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз все повече се убеждавам, че ако нещо е станало случайно, то това трябва да е много голяма случайност, защото "случайните случайности случайно се случват". Е, изразих мнението си, че нещата си имат своята причина, макар и често скрита за нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е така, няма нищо случайно, няма неподходящи моменти, и нелепата смърт би трябвало да си има някакво логично обяснение.....или нелогично....но се подчинява на някакви закони....и случайностите и те се подчиняват

На хората не им е дадено да ги знаят, колко жалко

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

selsal

А изкуството на Живота съдържа в себе си съзнанието, че Смъртта постоянно те предизвиква.

Това не е вярно. Ако е вярно за някого, то е за песимистите и депресираните, или за онези камикадзета, които си карат моторите както си искат,..... например

Силвия, ти като си такъв шеф на съдбата си, като можеш ТИ да и слагаш знаците, и да я контролираш, и да я предизвикваш, и да си играеш с нея....доколкото разбрах,

щом си такъв голям Господар на Съдбата си

дай един пример как става тоя номер, че да взема и аз да се упражнявам :1eye:

Този пост доказва моята убеденост - играта със съдбата не е за всеки. Особено за депресирани песимисти, които тънейки в желанието си за контрол и господство поглеждат на нея като на свой роб и пропускат разбирането за най-важното в тази игра. Всъщност, пропускат самата игра.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Очаквах по-конкретен отговор. Значи ли това, че не знаеш какво да кажеш, защото и сама не се разбираш?

Колко навременен пример за думите ми:

... тънейки в желанието си за контрол и господство поглеждат на нея като на свой роб и пропускат разбирането за най-важното в тази игра. Всъщност, пропускат самата игра.

Обаче имат очаквания.

Линк към коментар
Share on other sites

Хех, а случката със саксията какво за нея?

Вървите вие един след друг по тротоара и саксията пада върху главата на единия от вас

на единия му се разминава само с лека уплаха а на другия new2_perplesso.gif.

Случило се така, че съдбата на саксията няма господар и хоп върху единия...

и двамата избрали сами един и същи път. icon_smile.gifmodify_inline.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Щом имат очаквания, значи мислят. Не играят без да мислят.

Други пък обичат да играят на загадъчни. Но всеки всъщност е прозрачен, за който може да вижда.

"Кристалният Джакомо" - Джани Родари

При това положение всеки би избрал да бъде по-добър.

Линк към коментар
Share on other sites

... тънейки в желанието си за контрол и господство поглеждат на нея като на свой роб и пропускат разбирането за най-важното в тази игра. Всъщност, пропускат самата игра.

Това пък в кой го видя? Може би си мислиш че демонстрираш игра със съдбата. Да търсиш забавление за чужда сметка - да, играта със съдбата е точно това. И точно тази игра никой не може да спечели.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...