Jump to content
Порталът към съзнателен живот

02.05.2008 г. - Всеки сам трябва да пожелае да се подигне.


Recommended Posts

Мисъл на деня - 2 Май 2008 г.

„Желанието на човека да подигне света трябва да бъде лично желание – всеки сам трябва да пожелае да се подигне. Ако в една жена няма желанието да се подигне сама, никой друг няма да я повдигне и ако един мъж сам няма желание да се повдигне, никой друг не е в състояние да го повдигне.”

Из Синаповото зърно, 20-а НБ, 18.IV.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

За повдигане има желание, но ако около човека има глутница, която гледа само как да го стъпче, не виждам от желанието за повдигане какво ще остане и как ще се реализира. Когато човекът е сам, а глутницата е сплотена. Трудна работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако в един мъж няма желание сам да се контролира, никой друг не може да го контролира. Ако една жена няма сама желание да се контролира, никой друг не може да я контролира. И ако едно дете само не може да се контролира, никой друг няма възможност да го контролира.

Синаповото зърно

Да имаш желание за нещо е първата стъпка. Но все пак зависи за какво е това желание. Различни хора - различни желания.

Учителят според мен акцентира върху желанието за самоконтрол, което е едно много полезно качество. :rolleyes:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...