Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

Публиката притихна и онемя. Дори нямаше сили да аплодира. Завесата се спусна. В настъпилата тишина кънтяха само последните думи от пиесата:" Човекът е оцелял, защото е бил хомосексуалист. Човечеството се е развивало, защото е имало хомосексуалисти, единствено прозрели правилният път на неговото развитие. Алилуя за тях и Разпни го - за всички останали. Амин"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1.Да хомосексуалната ориентация е генетично заложена предвид наличието на ХХУ- хромозомната комбинация, доказана научно.

2. Има ли значение мнението ни по въпроса щом тези хора живеят, творят и се развиват в жизнения си път еднакво с нас - хетеро-ориентираните и единствената разлика е пола на този, с който си лягат??

3. Може ли някой да "ме светне" за наличие на друг вид"отклонение" в интелект, мислене, емоционалност, морал и прочие у тези хора различно от общоприетото? Понеже май няма...

4. Намирам оспорването на правота на личността да извършва лични, доброволни и коректни към останалата част от обществото действия за елементарно и тесногръдо - това е все едно да отричаш съществуването на тип характер или поведение, което не ти изнася - понеже е различно от твоето собствено.

5. Как да си обясним просперитета и заслугите за развитието на определени дейности на хора като Джордж Майкъл, Елтън Джон и др. щом са "болни" и "извратени"?!

6. От тук представени мнения е видно и друго - за извратени и болни да обявим всички двойки в брак и без брак и хетеро персони, които са взели решение да нямат потомство и го отстояват в живота си. В това число Лили Иванова, Дует Ритон и др. подобни

Може да е генетично заложено,може и впоследствие да се избира сексуалната ориентация,но пак си е проблем,и тука в хубаво да се търси първопричината за тази анумалия.И на пръв поглед логични расъждения правиш zorito30,но накъде ни води всичко това,според мен към заличаването на човека,като вид.Хората все повече се отчуждават,семейните скандали се превръщат в нещо нормално,разпадат се браковете,хомосексуализма расте и т.н. .Разбирасе никой неможем да виним за случващото се.И след такъв катаклизам в духовен план,би следвало да има скок в съзнанието на хората.И според мен хората все повече се осъзнават.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Може да е генетично заложено,може и впоследствие да се избира сексуалната ориентация,но пак си е проблем,и тука в хубаво да се търси първопричината за тази анумалия.И на пръв поглед логични расъждения правиш zorito30,но накъде ни води всичко това,според мен към заличаването на човека,като вид.Хората все повече се отчуждават,семейните скандали се превръщат в нещо нормално,разпадат се браковете,хомосексуализма расте и т.н. .Разбирасе никой неможем да виним за случващото се.И след такъв катаклизам в духовен план,би следвало да има скок в съзнанието на хората.И според мен хората все повече се осъзнават.

Още по интересни разсъждения правиш ти. До колкото разбирам хомосексуалността е в основата на семейните скандали, разпадащи се бракове, и в този ред на мисли, за глобалното затопляне, глада в страните от третия свят, изсичането на горите, заплахата от ядрена война и тн.

И според мен хората все повече се осъзнават.

Именно теми като тази са мерило за осъзнатостта на човека, те изваждат на яве страховете на човека, личното му несъгласие със себе си. Приемането на Другия, без осъждане, естествено и без лицемерие.

Линк към коментар
Share on other sites

"Приемането на Другия, без осъждане, естествено и без лицемерие" е много хубаво нещо. Но това не значи да приемаме това, което прави, мисли или чувства за правилно. Иначе всички знаем, че трябва да обичаме дори и враговете си, обаче това се отнася до самите хора, а не до техните действия.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги всико се свежда до това какво е правилно.

В такава ситуациа, кое е мерилото. Ние ли? Аз? Ти?

Какво лицемерие само.

Може да не приемаме, но нямаме право да грабваме факлите и вързопите със съчки.

Линк към коментар
Share on other sites

Изпадаме в ситуация като да определим кое е добро и кое зло,за мен всичко което помага на обществото да се движи напред е добро а хомосексуалноста е част от деградацията на обществото,което му пречи да се развива.И колкото повече пишем по тия теми,ми се струва все едно че обсъждаме колко листа са паднали от дърветата.Можеби е по добре да оставим нещата да си се случват,и да се наслаждаваме на живота :).Невиждам смисал повече да пиша по темата,нека всеки сам да прецени за себе си кое е правилно и кое не :rolleyes: .

Линк към коментар
Share on other sites

Може да е генетично заложено,може и впоследствие да се избира сексуалната ориентация,но пак си е проблем,и тука в хубаво да се търси първопричината за тази анумалия.И на пръв поглед логични расъждения правиш zorito30,но накъде ни води всичко това,според мен към заличаването на човека,като вид.Хората все повече се отчуждават,семейните скандали се превръщат в нещо нормално,разпадат се браковете,хомосексуализма расте и т.н. .Разбирасе никой неможем да виним за случващото се.И след такъв катаклизам в духовен план,би следвало да има скок в съзнанието на хората.И според мен хората все повече се осъзнават.

Още по интересни разсъждения правиш ти. До колкото разбирам хомосексуалността е в основата на семейните скандали, разпадащи се бракове, и в този ред на мисли, за глобалното затопляне, глада в страните от третия свят, изсичането на горите, заплахата от ядрена война и тн.

Не, не си разбрал правилно, иска да ти каже, че като цяло човечеството деградира и едно от проявленията на тази деградация е хомосексуализма.

Да си гей сега звучи гордо и е модерно, навсякъде се говори за тях, показват ни колко са иначе кадърни хора, борят се за някакви права, да се женят......

знамена не искат ли да развеят..................

Верно, накъде върви светът, трагично е

Линк към коментар
Share on other sites

Май много добре съм разбрал!

Винаги е виновен някой друг, никога ние самите.

И от тази гледна точка моралното ни общество гради принципите си на потисничеството, негативната енергия се излива върху малцинствата, напрежението се "изпуска", като намерим жертва другаде. А къде сме ние, безгрешните?

Може хомосексуалните да веят знамена, така като жените преди време се бориха за правата си, или негрите отхвърлиха робството, а може би да си тъпкан е добродетел.

Линк към коментар
Share on other sites

Не може любовта и сексуалната ориентация да бъдат слагани в рамки.Не сексуалнте предпочитания определят морала на човека и неговата нравственост.Неприемането на човека до теб говори за тесногръдие, за липсата на елементарни познания, за недемократично мислене в уж демократично ни общество...И щом част от пишещите тук имат семейства, по каква причина на хомосексуалистите се отказва това право?

Разбира се, че не хомосексуализмът е виновен за отчуждението и семейните скандали, защото той съществува от дълбока древност.И не е нужно "да се веят знамена", за да се разбере, че човекът до теб мисли, чувства и мечтае също както и ти.Малцинствените групи също имат право на своето щастие.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, обаче не може да сравняваш правата на жените и на негрите с хомосексуалистите. Това са съвсем различни неща, и различни слоеве хора. Тогава дайте да дадем права и на крадците и убийците и да ги пуснем от затворите, за да мислим демократично и да не сме тесногръди. Нали и те имат чувства и мисли, а някои са особено умни и изобретателни.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, обаче не може да сравняваш правата на жените и на негрите с хомосексуалистите. Това са съвсем различни неща, и различни слоеве хора. Тогава дайте да дадем права и на крадците и убийците и да ги пуснем от затворите, за да мислим демократично и да не сме тесногръди. Нали и те имат чувства и мисли, а някои са особено умни и изобретателни.

Разбира се че мога.

Тук въпроса е морален и етичен. Става въпрос за правото да си себе си.

И докато престъпниците и убийците излежават наказание, то хомосексуалните търпят унижение защото са "негрите" в сексуалния свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, обаче не може да сравняваш правата на жените и на негрите с хомосексуалистите. Това са съвсем различни неща, и различни слоеве хора. Тогава дайте да дадем права и на крадците и убийците и да ги пуснем от затворите

Жените, негрите и хомосексуалистите, като част от малцинствена група, имат равни права, декларирани от Конституцията на РБългария.Те НЕ са извършили деяние, накърняващо интересите на обществото.Това не може да се каже обаче,за крадците и убийците-сравнението е неуместно.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Тук въпроса е морален и етичен. Става въпрос за правото да си себе си.

Вендор, не мога да разбера кой ти пречи да бъдеш себе си?

А иначе по темата. Има тема за морала - там доста писахме "Що е то морал?". И всеки си е с неговата представа за отношение към света, за понятия като добро и зло, или иначе казано какво е правилно и какво не.

Не мога да разбера защо в случая толкова много се акцентира върху 'хомосексуалността и морала'? Едното е сексуална ориентация, а другото принципи на поведение. Разбрах, че статията е много интересна - ОК, но има линкове за полезни и интересни сайтове. Чак пък цяла тема? :o

По данни на САЩ - там около 2.5% от мъжете и 1.4% от жените са хомосексуално ориентирани. Ако приемем, че в БГ процентите са същите - за какво толкова се спори? За мен е по-интересно не дали един хомосексуалист ще прояви добро, а защо се налага една такава 'мода' на поведение, която води до изкривяване на по-младото поколение. Казвам го като майка, а не като млад и неангажиран с нищо човек, който мисли и носи отговорност само за себе си. Това не е укор, просто сме в различни житейски ситуации - оттам различно мислене и въпроси. И определено не смятам, че хомосексуалистите не могат да бъдат добри родители.

Познавам такива хора - те са тук, сред нас, болни или не, добри или лоши - те са част от обществото и ние трябва да проявяваме толерантност към тях, както и те към нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз определено немога да разбера, защо темата така се отклонява, защо се продължава да се спори за морално, неморално и тем подобни? Защо не се разглежда темата по - сериозно? Защо са тези атаки, и какво искат някои да покажат с атаките си - че са много морални и Богпазани ли? Ами замисляли ли са се те, колко други наистина непростими Богу неща са правили, защото все говорят за вярата и Господ.

Трябва да ви кажа, тъй като сте го подкарали на Библии и Божии думи, че Господ е казал също и това:

Че никой няма право да съди и обвинява друг, че първо трябва да се вгледа в себе си, или ще кажете, че сте го забравили това, ами не е лошо да си го припомните!

Така, че не сте вие хората, които ще отсъждате, кой греши, кой негреши, кой е морален и кой е неморален - вгледайте се в себе си, и нетърсете недостатъци в другите, за да избивате по - лесно комплекси - не е това начина - разбирате ли!

Всеки на този свят има правото да бъде такъв какъвто иска и никой няма правото да съди друг - не сте вие съдниците!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли някой право в този свят да съди друг човек за това, което той мисли?

По темата:

Моля дайте конкретни примери за явна правна дискриминация на хомосексуална основа в България - гонения, спиране на достъп или ограничаване на конституционни права на тази основа.

Кой какво мисли и как лично той се отнася към нещо си е негово исконно право докато не започне да налага мсленето си на другите като правилно и да обявява тяхното за неправилно.

Линк към коментар
Share on other sites

Оставете хомосексуалистите (и бисексуалните) на мира.

Проблемът не са те - проблемът е: "Кой/коя съм аз и защо съм такъв/такава?

Личен въпрос - задава се насаме със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Хомосексуалност и морал

Очевидно свързващото звено между тези понятия е секса и може би тук трябва да се търси някакъв "ключът" за Истината по този въпрос...

Значи да вземем секса като отправна точка за разсъждение! Ясно е,че той за едни е наслаждение и удоволствие,за други начин за размножаване,...а трети използуват трансформираната сексуална енергия за духовни постижения.

Принципно да се говори за морал,нравственост и да се намесва секса е смешно.Губене на време! Всеки гледа от собствената си камбанария и размахва пръст поучително...или се търси под "вола теле" за оправдателно поведение.

Може би е добре да се погледне окултният смисъл на секса?!? - Твореца дарява голяма полова мощ на своите чада за определен период години от земното им пребиваване и така гарантира,че те ще се размножават...А ако хората се размножават от това следва ,че и всички други закони ще се изпълняват - карма,прераждане и за каквото се сетите друго.Е със това пък се гарантира,че рано или късно всеки от нас ще извърви своята еволюционна спирала и ще се върне там от където е дошъл...т.е. ще се слее с Първоизточника.

Този замисъл е много простичък и не изисква почти никаква енергия за изпълнение,...а представете си какви фундаментални последствия и цикли влачи след себе си!Който иска може да се замисли по дълбоко в историята,...но мисля че и анализ на ежедневието ни е напълно достатъчно.

На пръв поглед имайки предвид тези разсъждения в хомосексуалните връзки има нещо,което не е наред...,хората не могат да се възпроизвеждат,...а секса в случая може да се ползува единствено за удоволствие и доста често за материални облаги,...НО все пак можем ли да допуснем,че Твореца е сбъркал нещо в "рецептата"? - АБСОЛЮТНО НЕ !

От тук следва и че трябва да приемем хомосексуалистите като част от Божието творение дори и да не разбираме неговият замисъл.

Разбира се,че приемането не включва съгласие и примирение с демонстративно и налагащо се хомосексуално поведение,...но това е друга тема.

Мисълта ми беше друга... Много ми е мъчно за тези хора,защото ако си хомосексуалист никакво духовно израстване не можеш да имаш в настоящият си живот!

Действително много тъжен факт имайки предвид,че между тях има много интелигентни хора,...волеви,възпитани,културни...

Образно казано хомосексуализма е като една бариера за духовното израстване...Една непробиваема стена,която по никакъв начин не може да се преодолее от хора с такива разбирания.

От където и да погледна все виждам "запушената" спирала на еволюционно развитие на тези хора.

Е за това ми е много тъжно и мъчно... - С една дума не могат да използуват настоящите благоприятните условия на ликвидационният век,в който се намираме!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

На пръв поглед имайки предвид тези разсъждения в хомосексуалните връзки има нещо,което не е наред...,хората не могат да се възпроизвеждат,...а секса в случая може да се ползува единствено за удоволствие

Мисълта ми беше друга... Много ми е мъчно за тези хора,защото ако си хомосексуалист никакво духовно израстване не можеш да имаш в настоящият си живот!

Действително много тъжен факт имайки предвид,че между тях има много интелигентни хора,...волеви,възпитани,културни...

Образно казано хомосексуализма е като една бариера за духовното израстване...Една непробиваема стена,която по никакъв начин не може да се преодолее от хора с такива разбирания.

От където и да погледна все виждам "запушената" спирала на еволюционно развитие на тези хора.

Е за това ми е много тъжно и мъчно... - С една дума не могат да използуват настоящите благоприятните условия на ликвидационният век,в който се намираме!

Така ли мислиш? О, колко мило и съчувствено... Грешиш и то много грешиш с тези си разсъждения. Много често хомосексуалисти са постигнали велики неща, велики произведения, велико изкуство са правили и имената им и до днес се произнасят с уважение.

И стига толкова лицемерие. Всички изпозлзват секса са удоволствие, а не за възпроизвеждане! Безспорен факт. Докога да си кривим душите. И други изказаха подобно мнение. Браво обаче на Кристиян както винаги, че уцели целта и постави нещата точно на местата им.

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото и да говорим евтаназията ,проституцията ,хомосексуализма,наркоманията,алкохолизма не трябва да бъдат възпримани като закономерни от обществото ,ако искаме то да бъде здраво.Не съдя никого и аз не съм цвете за мирисане.Нека ги приемем за предизвикателства които можем да преодолеем с осъзнаване и израстване.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно много хора не рабират за какво иде реч в темата.

Не че и аз кой знае колко...

Преди време гледах един филм на тази тематика доста драматичен

Младо момиче вътрешно се чувстваше мъж и се обличаше се като такъв и прикриваше,че е жена .Влюби се в друго момиче

правиха секс, живееше в щат където хомосексуалните наклонности не се толериат, съответно я разкриха и

избяга в друг щат, там истирията се повтори с двойна сила дори го изнасилиха, а беше девствено.

Какво неморално има в това да си роден такъв?

Линк към коментар
Share on other sites

Не е важно какъв си, а в каква посока се движиш. Хомосексуалната ориентация не е правилна, но това важи за още хиляди черти на съвременния човек. Ако човек е решил да се развива, няма значение откъде ще започне, а и май проблемът със секса (не само хомосексуалния) е най-сложния. Просто трябва да се знае, че един ден той ще трябва да бъде преодолян.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, обаче не може да сравняваш правата на жените и на негрите с хомосексуалистите. Това са съвсем различни неща, и различни слоеве хора. Тогава дайте да дадем права и на крадците и убийците и да ги пуснем от затворите

Жените, негрите и хомосексуалистите като част от малцинствена група имат равни права, декларирани от Конституцията на РБългария.Те НЕ са извършили деяние, накърняващо интересите на обществото.Това не може да се каже обаче,за крадците и убийците-сравнението е неуместно.

След подобно изказване, аз като представител на женския пол, моментално се почуствах , като част от малцинствена група!? ;) Не знаех , че Конституцията на България по права е поставила жените на равно с хомосексуалистите. :3d_159:

Линк към коментар
Share on other sites

Така , аз единствено искам да поздравя Вендор за темата .

:3d_011:

Толкова невероятна статия си написал !

Изключително интересно и уникално поставяне на въпроси ,които са важни за съзнанието на всеки активно живеещ и социално интегриран човек .

Неща , които в България не се разглеждат и дебатират достатъчно убедително и сериозно .

Въпреки ,че има няколко организации ,които представляват интересите на хомосексуалните хора в България .

Този факт ме кара да се чувствам горда от това , че съм българка.

Неща ,които са важни за човешките отношения и обществените настроения на социума .

Аз мисля ,че всеки нормален ,уважаващ себе си човек ,

човек на 21 век би трябвало да прояви нужната интелигентност при разглеждането на един такъв въпрос и толерантност към другия човек ,който е различен от него .

........Който друго яче е построен .

Ще влезем и ние най- сетне в света на цивилизованите страни ,но ще видим след колко време ще сме готови за това.

Дали отново ще се подготвяме 20 години .

Мисля ,че в Щатите има специален закон ,който защитава хомосексуалните от дескриминация и несправедливо отношение в работата и обществото ,въобще защитени са законово и чисто човешки от плоскодънните мозъци на някои бих казала не особено развити хомо сапиенс .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, обаче не може да сравняваш правата на жените и на негрите с хомосексуалистите. Това са съвсем различни неща, и различни слоеве хора. Тогава дайте да дадем права и на крадците и убийците и да ги пуснем от затворите

Жените, негрите и хомосексуалистите като част от малцинствена група имат равни права, декларирани от Конституцията на РБългария.Те НЕ са извършили деяние, накърняващо интересите на обществото.Това не може да се каже обаче,за крадците и убийците-сравнението е неуместно.

След подобно изказване, аз като представител на женския пол, моментално се почуствах , като част от малцинствена група!? ;) Не знаех , че Конституцията на България по права е поставила жените на равно с хомосексуалистите. :3d_159:

И какво, като прокажена ли се почувства?!Ясно е, че хомосексуалистите са малцинствена група, не жените.Но си спомни, че и жените, и негрите са воювали за своите права.Едно мислещо същество проявява толерантност към различния по пол, раса, религия, сексуална ориентация, интелект и пр.Не би трябвало в 21 век да се воюва за права.Това значи да се върви назад, а ние твърдим, ме вървим напред.

Линк към коментар
Share on other sites

След подобно изказване, аз като представител на женския пол, моментално се почуствах , като част от малцинствена група!? ;) Не знаех , че Конституцията на България по права е поставила жените на равно с хомосексуалистите. :3d_159:

Жените не са част от малцинствена група, не ги приравнявам към хомосексуалните. С това сравнение направих ретроспекция, която целеше да покаже, как твоите сестри в миналото са се борили за правото да бъдат равноправни с мъжете, да гласуват, да участват в политиката и да заемат ръководни постове. Те са се борили срещу дискриминацията на патриархалния свят, където място им е било отредено в кухнята с бебе в едната ръка. Сега жените нямат издигнати лозунги, те ръководят наравно и дори по-добре от мъжете. Може би един ден и на хомосексуалните ще захвърлят показността, стига да им се даде право на стойностен живот.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...