Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

mvm

Но Силвия, ти отново не си ме разбрала както обикновено. И Максим и той ме праща в друг живот Аз изрично казах, в по-преден пост, че НЕ отричам хомосексуализма като явление, а отричам прекаленото парадиране с него и опитите на медиите и такива като вас да ни убедят, че то е МОРАЛНО.

Освен това продължавам да твърдя, че не Бог е създал хомосексуализма, а хората сами са изродили представата си за секса и са се превърнали в такива.

Както алкохолизма, същото е, защо някои стават алкохолици, а други не

Да, аз разбирам много добре всичко, което ти казваш. А то е, че не отричаш съществуването на нещо, което си е в наличност, то не би и могло да бъде другояче, защото дори и да го отричаш, за всички останали е видно, че съществува. Но пък поставяш на везните на твоите норми морала на хора, които ти дори не искаш да разбереш. Казваш прекаленото парадиране. Защо не се запиташ защо е така. Добре е да се търсят дълбоките причини за всяко нещо, а това се случва ако се сетим да си зададем именно този въпрос - защо. Именно хора като теб с тяхното неприемане предизвикват това поведение. И това е формата на протеста им. А ти знаеш ли в случая какво правиш с твоя морал. Не, ти не парадираш, ти само ни го навираш и ние всички, които мислим по малко по-различен начин от теб, трябва да бъдем линчувани не за друго, а точно поради това. Но, разбира се, това не е агресия, защото идва от теб.

За Бог не мога да ти отговоря - питай духовните люде, тук има в изобилие, а аз не съм от тях.

----

Ани

Някой в тази тема да е казал, че нямате право да съществувате, някой да ви е обидил директно?

Аз също като Станимир усещам не само нетолерантност, но и голяма негативна енергия извираща най-вече от защитниците на хомосексуалността. Не може с обиди да спечелите хората за иначе справедливата кауза.

Така, че аз повече не виждам за нужно да пиша тук. Тук има кавга, не дискусия.

Много съм съгласна с теб. С обидата напред се не върви. И тук няма никаква дискусия. Ти как мислиш - защо?

----

didi_ts, ти можеш ли да ми обясниш духовната страна на интимността в една хетеросексуална връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не мога Силве ,но и не искам някой да ми я обяснява,а тук е поставена тема хомосексуалността и морала ,затова аз търся морала в хомосексуалността и не го намирам,поради обяснените от мен по горе причини.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е заложено в този архетип - хомо- или хетеросексуалността? ...или може би нито едно от двете.

Станимир ,за това специално мисля ,си изключително прав.

Нито едно от двете .

Просто любовта е заложена там .

Всеки има свободата да изрази мнението си ,да вярва в това или онова ,да одобрява или не, различните неща.

Никой не трябва да се чувства като на подсъдимата скамейка.

Всеки има правото да обича или не .

Това е право на личен избор.

Така е хората сме различни ,в това е красотата на живота .

Винаги ще има такива ,които одобряват или не ,които приемат или не .

Аз не искам да осъждам тези ,които не приемат хомосексуалните ,разбира се ,че там всеки е в правото си ,да каже своето мнение .

Няма смисъл от кавги . Няма смисъл от отбранителни и нападателни позиции. Всеки следва развитието си .

За мен тази тема също беше урок , по толерантност .

:3d_045:

Линк към коментар
Share on other sites

Точно заради това те попитах - за да съзреш несъстоятелността на търсенето ти. Мисля, че ти ще можеш.

Значи стигаме до извода ,че между хомосексуалност и морал няма общо.

Словосъчетание от двете понятия като морална хомосексуалност не съществува.

Линк към коментар
Share on other sites

Причините за хомосексуализма са още от лемурийската епоха, те са много дълбоко зарити в подсъзнанието на част от хората, но това не означава че трябва вечно да си останат там.

Това ,което казваш тук е много интересно за мен. Би ли разказал повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Аз почетох малко, но за съжаление не открих нищо което да ме убеди, че хомосексуалността е нещо "Нормално" Една лъжа не става истина като се повтори многократно! Дали ги приемам? И дали съм толерантен към Тях? Да - живея сред такива - то май сега даже е много модерно - та чак се чудя дали всички ли са такива или някои от тях се правят на такива щото е фенси??? Има достатъчно много близки хора от обкръжението ми за които зная че са с хомосексуална ориентация. Хора с които общувам нормално, работим, и пр. Но нито един от тези хора не афишира публично различието си. Още по-малко прави опити да "се пробва" с мен. По никакъв начин не съм им показал различно отношение заради сексуалната им ориентация.

Казвате , че човек не ставал хомесексуален, а се раждал такъв? Т.е. висшият разум го слага в мъжко тяло, но с влечение към мъжете??? какви уроци да научи? Аз да речем си знам , че съм роден в мъжко тяло за да си уча уроците отредени за развиване на мъжките качества. Ако си роден в женско тяло - то значи същия висш разум е отредил за нужно този човек през съответния живот да си учи женските уроци. И така от раждане в раждане - докато развие и едните и другите. Във всичко до тук визирам житеиските и духовни качества. Сексуалността е като моркова пред магарето - капана на природата, които ни кара да се възпроизвеждаме физически - да произвеждаме тела, за човеците, които чакат реда си да се родят и на свой ред да трупат опитности в жовота си. Сексуалната енергия като такава е най-голямата сила, която е дадена за "Свободна" употреба на хората. И ние ,както със много неща - злоупотребяваме. Сексуалният акт, извършен с любов е свещенодействие, даващо живот на близка душа. Сексуалният акт извършен за удоволстване е нищо повече от разхищение на силата, която ни е дадена... или по-лошо. Като всяка сила, може да бъде употребена за различни неща. Енергията отделена при полуразпад на урановия атом може да топли и осветява хиляди домове, да създава блага, но може и да унищожи милиони човешки същества... Така и злоупотребата със сексуалността не е с нищо по-различна от всяка друга злоупотреба. Както при хомо- така и при хетеро-сексуални. Както и при педофили, некрофили и пр. други ...фили. Няма място тук за оправдания - всички сме виновни. Всички правим секс за да се удоволстваме. И наричаме това "Нормално" само защото "Всичко така правят" Все повече стават и онези които открито и демонстративно дори се афишират като хомосексуални. Бройката на грешниците не прави греха по-малко грях. Но заблудата че е право кривото не помага на никого, най-малко на онези които са в грешка. представянето на греха за нещо "нормално" е любим похват на мрака. Честито на печелившите! Браво! Нормални сте! Само така! Продължавайте! Толерантност! .... Докъде ще стигнем така? Как се възпитава дете да не прави нещо? Чрез поощрения и наказания. А какво правим - поощряваме греха??? Браво! Да живее! Малко нещо сте ми доста несериозни и неориентирани с тия приказки за нормалност. Не е нормално! Ректума е отвърстие на храносмилателния тракт, а не орган за възпроизводство, колкото и да опитвате да го представите като такъв. Мъжът, колкото и да не му приляга - трябва да се научи да е такъв. За жената важи реципрочно. Всекиму според ролята отредена в този живот. Другото е грях. Приятелството между двама души няма нищо общо със сексуалното общуване. Приятелството и похотта са две различни неща. Най-близките си приятели от мъжки пол мога да нарека свои братя. Както и не мога да възприема най-близките си приятелки като сексуален обект. Много вимоля отново - не бъркайте духовността, приятелството, дружбата и любовта с похотта. Както и храненето с чревоугодничеството. И други...

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

И все пак ,представете си да бяхте се родили хомосексуални .

/аз съм хетеро/

Представете си за миг да харесвате физически ,духовно и въобще ,да се чувствате привлечени от хората от вашия пол.

Това също е интересно какви мисли би провокирало във всеки .Би ли се чувствал ненормален или сбъркан ,нещо неправилен . Не по Божията воля. Не като в Монадата.

Морална хомосексуалност като понятие , надали съществува . Но дали има морал при хомосексуалните ? . Като при всички хора има според мен ,те просто обичат и се влюбват в хора ,които са от техния пол .

Спомням си един филм ,в който участваше Мадона . Тя ражда детенце от човек ,който е хомосексуалист . Те 2-та са много добри приятели ,но след едно парти ,става така ,че преспиват заедно ,оказва се ,че тя е бременна и така.

В крайна сметка остават приятели /духовни/ , като той доказва, че заслужава доверието й да участва в отглеждането на детето й ,че е достоен да обича детето си . За съжаление не мога да възстановя заглавието ,но си спомням ,че след като го гледах този филм ,вече мислех по различен начин за хомосексуалните хора . Просто отвори прозорец ,който е бил винаги затворен за мен ,видях една възможна част от тяхната душевност . Един човек ,който неистово искаше да бъде баща ,но трябваше да се бори с рамките на обществото за това. Той дори пробва да бъде хетеросексуален ,за да бъде с детето си .Но се оказа ,че не може да върви против природата си ,против сексуалността си .

И ,за да се поставя на негово място ,си представих какво ли би било ,ако някой ме застави да бъда хомосексуална .

Аз съм се родила хетеро,но примерно животът е такъв ,че е неморално да си такъв .Ами това е ужасно ,да бъдеш затворен в такова нещо .

Да ти бъде наложено по някакъв насилствен начин или ти самия да влизаш в ролята на съдник на самия себе си и да неможеш да приемеш сам сексуалността си.

Гледала съм също и други филми , посветени на сексуалната ориентация и на правото на човешки избор.

За хора ,които не могат да приемат това ,че са хомосексуални .Живеят двойнствени животи и така нататъка. За да могат да се почувстват приети в обществото. Да си останат на мястото в него,да не се чувстват принизени.

Разбира се понякога наистина се афишира ,позира с хомосексуалността .

Но така е с всичко ,афишира се ,позира се с много неща, изобщо със сексуалността ,еротиката ,примерно.

Или някакви други качества и човешки страсти .

Нямам тези познания да отсъдя какъв е идеалът за Човек ,образецът за правилност и праведност . Защото съм човек ,защото съм несъвършена . А тук в несъвършения свят ,всички са несъвършени .

Можеби в някакъв еволюционно по - издигнат свят живеят съвършените хора ,с най- правилни характеристики , най- близо до Бога.

Линк към коментар
Share on other sites

didi_ts

Значи стигаме до извода ,че между хомосексуалност и морал няма общо.

Словосъчетание от двете понятия като морална хомосексуалност не съществува

А! Да си дойдем на темата най-накрая. Как мислиш - има ли паралел между сексуалността и морала? Защото ти това търсиш...

Знаеш ли по твоята логика каква констатация правя - морална хетеросексуалност не съществува.

Морална асексуалност също, както и хипер- или хипо- такава. Защото тук говорим за сексуалност, нали така, както и за морал. Къде е духовността в един сексуален акт между мъж и жена, които се любят всяка нощ, за да си доставят удоволствие един на друг, без целта на това да е друго, като правене на деца. Къде е морала - в законовата връзка ли, защото е одобрено това любене от обществото ли и защото е узаконено ли. Защото аз не виждам разликата, освен в начините на доставяне на самото удоволствие. Например кое е духовното в една френска любов. Или ще ми кажете, че понеже вие сте духовни и държите на духовността, не се любите, щото всъщност телата правят секса - нали говорим за мъжки и женски тела тук, или се любите само един два пъти в живота си, когато правите деца, пък за френска любов не сте си и помислили дори...

Ето кое наричам аз псевдоморал.

И още един въпрос, за да бъда по-ясна, че май не съм - колко точно морал се съдържа в един оргазъм, бихте ли ми обяснили. И по-малко ли е той при хомосексуалните, отколкото при хетеро.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами и аз това казвам,точно да си дойдем на думата.

Никой ,ама никой не отрича хомосексуално насочените хора ,като личности,напротив те си имат много добро място в обществото навсякъде.

Никой не иска да ги обиди като хора и като човешки същества ,това да е ясно.

Но парадирането и натякването ,че видите ли в хомосексуалната им ориентация или по точно това означава в различната им сексуална ориентация(защото ТОЧНО това се визира с това понятие)и твърдението че в това има морал,вече дразни много хора.

Никой не е казал че са по малко интелигентни или с по малко дарби,напротив има ги в доста творчески среди (незнам дали е умишлено).

А Ина филма за който говориш разкрива един добър Човек ,а не един добър хомосексуалист,това че сценария е сложил знак равно си е чиста проба манипулация ,за уж виждането на нещата под друг ъгъл.Подобен тип поведение е характерен за много просто човеци.

Контактувам с няколко хомосексуалисти ,разбираме се прекрасно ,но никой от тях не е изявил претенция че е върха да си с такава ориентация или още по малко да търси одобрение или да натяква за праведност.

Никой на никого не пречи ,нито отрича.Но и не виждам кое точно трябва да се превъзнася и боготвори.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

С риск да се повторя - Хора!!! Не слагайте знак за равенство мехду Любовта и Похотта!!!

Похотта си е похот, независимо към какво е насочена - към хора от другия или същия пол, към деца, възрастни, животни, "играчки" и пр.

Всички ние сме грешни и аморални когато правим секс за да се удоволстваме.

Сексът за удоволствие е грях, както и преяждането, както вече казах. Всичко, което под някаква форма консумираме, без това да ни е необходимост(отново не бъркайте нужда със желание) е грешно! Масовостта на явлението не повлиява на неговата същност. Страшно е че все повече хора приемат за нормално потапянето в греха, и дори се гордеят със "свободата" да го правят. Да единственото, което бог ни е дал е свободата на избора. и ни е казал "Ти можеш да победиш греха". Изборът е наш, но дали взимаме правилните решения? Бидейки хетеро или хомосексуални не се различаваме с нищо , ако употребяваме телата си - този инструмент на духа - само за да си доставяме физическа наслада, и да го прикриваме зад "духовни" подбуди.

Ето ви нещо от Учителя, което може да се отнесе към темата:

"Мястото, на което е поставен човек, определя неговата служба и начина, по който трябва да живее. Перото, което е поставено на писалката, има задачата да пише. Всеки, който държи писалка, трябва да пише. Всички останали работи, в дадения случай, са второстепенни. Че трябва да ядеш, да се обличаш, да обичаш - това е второстепенна работа. Докато писалката е в ръката ти, ще пишеш."

Из Две категории хора, Лекция, 3.IX.1930 г.

Иначе казано - Щом си поставен в мъжко тяло - ще бъдеж мъж, с всички произтичащи от това подробности!

Редактирано от albatross_bg
Линк към коментар
Share on other sites

veselinvalchev1981

Нека някой,който смята обратните за нормални да ми посочи някой духовен човек като Христос,П.Дънов,Ванга и т.н. много са ,като изключим хората на изкуството които да са били хомосексуалисти...

Дори не подозираш как точно с това изречение се натресе сам.

Можеш ли да се дообясниш в какво се състои "натресването"

Линк към коментар
Share on other sites

didi_ts

Значи стигаме до извода ,че между хомосексуалност и морал няма общо.

Словосъчетание от двете понятия като морална хомосексуалност не съществува

А! Да си дойдем на темата най-накрая. Как мислиш - има ли паралел между сексуалността и морала? Защото ти това търсиш...

Знаеш ли по твоята логика каква констатация правя - морална хетеросексуалност не съществува.

Морална асексуалност също, както и хипер- или хипо- такава. Защото тук говорим за сексуалност, нали така, както и за морал. Къде е духовността в един сексуален акт между мъж и жена, които се любят всяка нощ, за да си доставят удоволствие един на друг, без целта на това да е друго, като правене на деца. Къде е морала - в законовата връзка ли, защото е одобрено това любене от обществото ли и защото е узаконено ли. Защото аз не виждам разликата, освен в начините на доставяне на самото удоволствие. Например кое е духовното в една френска любов. Или ще ми кажете, че понеже вие сте духовни и държите на духовността, не се любите, щото всъщност телата правят секса - нали говорим за мъжки и женски тела тук, или се любите само един два пъти в живота си, когато правите деца, пък за френска любов не сте си и помислили дори...

Ето кое наричам аз псевдоморал.

Силве, просто прекрасно си го казала!!! Имам и въпрос към albatross_bg -

абе човек ти стигаш до сексуален контакт само за възпроизводство ли?Това ще рече 2до 3 пъти в живота ти? Правилно ли виждат очите ми? Питам тогава: защо сме създадени и устроени така?Защо този контакт ни носи удоволствие?Защо се възпроизвеждаме чрез него дори - щом е порок и грях?Сега ще прочета библейски притчи и ще кажеш че това е "от дявола".Аз обаче не съм съгласна - щом от това се ражда чудото на живота, най-висшето щастие, най-голямото благо - децата ни! Моето духовно израстване е моя задача -и всички тези неща, които са казани тук за личната мисия и т.н., но за мен и за всяка жена самоосъзнаваща се, като такава най-висша ценност и благо си остават децата и!А те уважаеми идват точно по този начин на бял свят!

Линк към коментар
Share on other sites

Както писах - но явно не си му обърнала внимание - всички сме грешни, в това число съм и аз. Грешни сме всеки път когато правим секс с единствената цел да се удоволстваме. Не, не правя секс само 2-3 пъти, но и хората някак странно сме решили да имаме само две три деца - от егоизъм може би.

Линк към коментар
Share on other sites

Както писах - но явно не си му обърнала внимание - всички сме грешни, в това число съм и аз. Грешни сме всеки път когато правим секс с единствената цел да се удоволстваме. Не, не правя секс само 2-3 пъти, но и хората някак странно сме решили да имаме само две три деца - от егоизъм може би.

Не! Забелязах, но изходих от презумпцията, че всеки с делата си отстоява своята духовна убеденост - иначе кому са нужни едни трактати без реално съдържание и покритие в реалния живот. Аз например изповядвам определени ценности, идеи, идеали ако щеш, но щом твърдя, че са мои аз от само себе си ги прилагам и живея според тях а ти какво правиш тогава?

Линк към коментар
Share on other sites

albatross_bg за мен акта когато се прави с любов не е грях,независимо колко пъти,стига да е с любов а не само за удоволствие,или за спорта дето се вика.И общо взето съм съгасен с расъжденията ти за обратните.И май засегнахме доста емоционални рани на хората,които смятат хомосексуалноста за нормална.
Линк към коментар
Share on other sites

Веселине, няма емоционални рани, просто става дума за адекватна позиция, която ние всички тук отстояваме - едни по адекватно , други по-неадекватно. И всъщност темата бе за морала и хомосексуалноста, и то на определена плоскост, а виж до къде се стигна.-Да се обясняваме как всички вкупом сме "похотливи", защото ако тук се намери и един човек - без други здравословни или психологически проблеми- който би правил секс само за възпроизводство, аз ще си сменя името.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че от пишещите досега всички са в подкрепа на това, че към различните трябва да се отнасяме с разбиране и толерантност. Никой не е казал, че на хомосексуалистите им е лесно. Всъщност много добре знаете, че на никой не му е лесно. Страданието е един от инструментите чрез коико се учим. За страданието Б. Дуно е писал много. За нас е важно да не се превръщаме самите ние в причина другите да страдат. Някои се раждат инвалиди, други в изключително тежка семейна среда - всичко това за да може човек да промени нещо в себе си. Затова можете да бъдете колкото си искате състрадателни към хомосексуалистите (и е добре да бъдете), но истината, че има нещо, което те трябва да променят в себе си остава. Никой не отрича и възможността на един хомосексуалист да проявява възвишени чуства, да бъде пример в много отношение за останалите, но е грешка да свързваме това със сексуалната му ориентация.

Ина, през лемурийската епоха става разделението на половете. Тогава става и добре известните "събития" в райската градина, т.е. принципа на ума реално влиза в действие. В теософската литература са описани и някои други неща които се случват през този период, в резултат от силно преобладаващата астрална природа над все още неразвития ум.

Нещо от Дж. Кхул:

В наши дни един от основните проблеми за психолога (и в по-малка степен за медика) е бумът на хомосексуализма - както женски, така и мъжки. Чуват се аргументи, че това ненормално развитие и интересът към тази отвратителна тенденция се дължат на факта, че расата се превръща в андрогенна и постепенно се ражда "хермафродитът на бъдещето". Това не отговаря на истината. Хомосексуализмът е наследен порок, "отживелица" от сексуалните ексцесии на лемурийските времена. Човешките "АЗ"-ове, които са се индивидуализирали и въплъщавали в този огромен период от време, сега се изявяват като носители на хомосексуалната тенденция. В онези древни времена сексуалният апетит е бил толкова голям, че нормалните полови отношения не са удовлетворялавли ненаситното желание на напредналия тогавашен човек. Силата на душата, нарастваща в хода на индивидуализацията, се е насочвала към стимулиране на най-ниските центрове. Това е довело до практиката на забранените контекти. Мнозина от тези, които в лемурийската епоха са практикували въпросните методи, сега са във въплъщение и техните древни навици продължават да ги владеят. Те са достигнали достатъчно далече по еволюционния си път и могат да се възползват от лекарството, което вече е готово за тях, стига да го пожелаят. Тези хора са в състояние сравнително лесно да пренесат сексуалния си импълс в гърления център и да станат в най-голяма степен творчески личности, като се научат да чувстват и използват енергията, насочвайки я към правилна и конструктивна циркулация. Мнозина от тях вече започват да правят това автоматично. Известно е, че сред т.нар. "артистични" натури хомосексуализмът е много разпространен. Казвам "така наречените", защото истинските творци не стават жертва на зловещите древни навици.

Хомосексуализмът има три разновидности:

1. Практика, продължение на древните порочни навици. В наши дни това е основната причина и тя показва:

а) индивидуализация на тази планета, тъй като индивидуализиралите се в лунната верига не са податливи към тази опасна склонност;

б) сравнително високо еволюционно развитие на тези лемурийски "АЗ"-ове, които са се поддали на това изкушение;

в) системно изучаване на сексуална магия плюс постоянна и неутолима полова страст.

2. Подражателен хомосексуализъм. Хората от различните класи са подражавали на своите най-добри представители (ако можем да използвам толкова парадоксален израз) и така са развили тези вредни навици за полово общуване, от които биха останали свободни при други условия. Това сега е една от преобладаващите причини за хомосексуалността при много мъже и жени, подхранвана от твърде силно въображение, мощна физическа (сексуална) природа и похотливо любопитство. ...

...

Езотерично лечение, т. 1 - Ал. Бейли.

Линк към коментар
Share on other sites

albatross_bg

Грешни сме всеки път когато правим секс с единствената цел да се удоволстваме.

Моля!

И кое не е грешно, според теб - това да страдаме, така ли. И Станимир ми говори и той за страдание тука.

Мисля, че всички, които се обявиха против хомосексуализма, имат един основен проблем - те не могат да приемат за нещо нормално удоволствието в секса. Осъждат самото удоволствие. Имат проблеми с приемането на удоволствието. Не само в един хомосексуален акт, но и в хетеро-такъв. И изобщо на самото удоволствие. От храненето, от пиенето на нещо, което ни харесва, от правенето на секс, от всичко, което би могло да ни достави удоволствие, вие се страхувате. А защо е така - наясно ли сте защо се страхувате да се радвате на живота.

Какво да говорим повече, излишно е.

Искам само едно да ви попитам - как правите секс тогава, бе хора - тъжно ли ви е, когато се любите.

Мисля, че имате проблеми с изживяването на радостта като нормална човешка емоция.

И ще се обявите не само против хомосексуалистите, но и против всеки, който си позволи да се радва открито на нормалните човешки удоволствия, без да счита това за грях.

Аз пък мисля точно обратното като вас - грешен не е този, който се радва и го показва, а този който страда, когато се радва - щото страданието се дава на грешниците.

Или пък този, който се радва, ама крие това - тоест радва се тайничко като фарисеите.

Линк към коментар
Share on other sites

Силвия, спри да пишеш по темата, защото се излагаш. И разбрала неразбрала поста на Станимир, бързаш да го осъждаш. Мисли малко бе, момиче

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

:) Може би ще ви е полезно да прочетете и това...

"Сексуалните отклонения от астрологична гледна точка.

Във века на сексуалната революция, която донесе Плутон в Скорпион, въпросите, свързани със секса, занимават много умове. Според думите на Дейн Ръдиар още от времето на Фройд тази тема е част от най-популярния дял в психологията.

Фройд е обяснявал сексуалните отклоне¬ния като следствие на фрустрация и забрани в секса, които водят до емоционални трудности, психически отклонения и даже до разрушаване на личността.

Може би точно с това се обяснява възникването на самостоятелна наука сексопатология, както и фактът, че малкото на брой лекари сексопатолози не се оплакват от липса на работа. За съжаление те - както и повечето прак¬тикуващи лекари - не се интересуват от астрологичните аспекти на патологията. Още повече - тази интересна, но слабо изучена област може да стане предмет на сериозни изследвания и по-обхватен разговор.

Веднъж попитах един психиатър колко, според него, са хората със сексуални проблеми - независимо от причините за това. Отговорът просто ме порази - 70%. А какъв е отно¬сителният дял на тези със сексуални отклонения? Отго¬ворът беше 50%. Както се казва, коментарите са излишни.

Къде са корените на тези отклонения? Фройд смята, че те изначално са заложени в човека. Все пак, къде да отне¬сем хомосексуализма? Пропускайки нравствената страна на въпроса, просто се опитвам обективно да изясня нещата.

7% от хората се раждат неспособни да усещат противо¬положния пол. Тези сведения съм получила от цикъла по медицинска астрология при Г. Р. Попова. А според данните на психиатрите и сексолозите, 30-35% от населението вли¬за в състава на това сексуално малцинство.

Според Авесалом Подводни в самия акт на непосредст¬вена близост участват три планети: Марс, отговарен за агресията в отношенията между половете; Венера, която е свързана с нашия чувствен живот и определя избора; и Луната, предопределяща инстинктите.

Опитах се да развия тази схема по-нататък. И ето как¬во се получава: Меркурий осигурява словесния контакт и езика на допира, Юпитер - стремежа и способността да се усеща наслада. Сатурн изпълнява ролята на задържащо начало, той „ограничава в рамки", но същевременно осигу¬рява дълбочина, нравствена отговорност. Уран формира екзалтацията на момента, а Нептун - способността да иде¬ализираме партньора си; това са илюзиите, които ние мно¬го често изпитваме, но Нептун е и усещането за сливане, висша любов, одухотвореност, музика в душата и висше блаженство. Плутон, както вече споменахме, се свързва със сексуалната енергия, сакралната сила, генетичния код. Чер¬ната Луна играе основна роля в сексуалното привличане. А Хирон? Той може би обединява нашето висше и низше аз в този акт, слива в едно емоционално-психологическата и биологичната страни на личността.

Според Ръдиар нашият съвременник е забравил, че сексуалният акт по начало е свързан с продължаването на рода. Съвременният човек го е превърнал в изход на емоци-онално-психическата енергия. Но ако разгледаме секса от биологична гледна точка, под знака на Венера е плодови¬тостта, Нептун се свързва с инстинкта за продължение на рода, Сатурн - с наследствеността, под знака на Плутон е генетиката и накрая Луната се асоциира с износването на плода и майчинството.

А Слънцето? Сексуалността на днешният човек, спо¬ред Ръдиар, е обусловена от неговото „его". „Егото" служи като източник, а полът е изход на това, което се приема за цел. Около тях се върти емоционалният живот. Неговата орбита е населена с призраци и непълноценност, терзания за безполезност, дисхармоничност, трагедийност и т.н. Но всъщност Слънцето е „егото".

Излиза, че всички планети имат отношение към сексу¬алния живот. Следователно, в съответствие с техния прин¬цип, при нараняване и неблагоприятни констелации са въз¬можни отклонения. Но засега това са само теоретичните ми разчети."

Източник: Лариса Назарова/Медицинска астрология/,изд.Лира Принт, 2005 г.

Линк към коментар
Share on other sites

За страданията сме говорили много. Но нищо не пречи да поговорим и тук. То за да се разбере едно нещо в дълбочина, май е нужно да се намеси и всичко останало. Страданията не са нещо което трябва да се търси целенасочено. Щастието винаги си е при нас, обаче ние не винаги можем да го забележим. Забелязваме го едва когато се натрупа достатъчен заряд от него, който да "избие" навън при определени условия. Значи ако говорим за навиците, те наистина трябва да бъдат преодолявани. Откъде ще се започне, няма голямо значение, но трябва да сме последователни, защото иначе ако тръгнем да преодоляваме множество навици наведнъж, те ще ни смажат. Никой не е казал, че трябва да се започне със секса. Всъщност при работата със сексуалната енергия става въпрос за издигането и на по-високо ниво, което пак носи радост, но от по-различен тип, радост която човек осъзнава през цялото време. Всъщност голяма част от радостите ни, особено тези свързани с т.нар. вредни навици носят страдания след себе си. Това идва да покаже, че равновесието и сигурността които сме постигнали чрез тези навици са измамни. А освен това факта че чувстваме радостта само когато задоволяваме съответния навик, сам по себе си е показателен.

Линк към коментар
Share on other sites

mvm

Силвия, спри да пишеш по темата, защото се излагаш. И разбрала неразбрала поста на Станимир, бързаш да го осъждаш. Мисли малко бе, момиче

Така ли?!

Да спра да пиша ли? Защо? Не ти се нрави, това което казвам ли? Пак защо?

Разбира се, че се излагам - излагам се цялата - излагам мислите си, както и чувствата си.

А ти какво криеш?

Мнението на Станимир аз не осъждам, не си разбарала добре - та той почти нищо не казва, освен едно - кара ме да съжалявам различните в начина си на живот хора.

Заради което, ако го послушам, трябва да съжалявам него. Защото не мисли като мен.

Както и теб.

Как мислиш - дали да не го послушам, а?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...