Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

Вижте какво и да се пените тука и разпенвате, колко сте толерантни към гей хората, ама не им давате в същото време да си имат семейства, брак и деца, нещата вече са се случили..

Вече в определени щати това е разрешено.Дори съм гледала документален филм за децата на хомосексуалните хора и нито едно от тях не е гей.

Имат си гаджета живеят си нормален живот, просто малко по- съвременно е семейството. В повечето случаи на определено време са инспектирани от определените органи дали всичко върви нормално, какъв е климатът в семейството и така.

Но това може да се случи в Щатите.И това не е защото са МАТЕРИАЛИСТИ, С ЛИПСА НА ДУХОВЕН СВЯТ ИЛИ НЕЩО ОТ СОРТА.И там има незнам си колко църкви, религии и т.н. но са спечелени дела във времето, които са довели до тези закони, че хомосексуалните хора имат правото да сключват брак и да имат семейство с деца.Все -още не е на всякъде, но и това ще стане.Въпрос на бъдеще.Винаги ще има хора, които да опонират, да не са съгласни, така че аз съм ок с това.Който иска ще им даде гласа си, който не иска няма, но ми се струва, че животът ще ви накара да се промените.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Емил от Льонеберя

Това, че нещо работи в САЩ, не означава, че ще работи в България.

Най-малкото епигенетичните фактори са различни.

Възможно е моделът да проработи без адаптиране, да заработи с адаптиране или да не проработи изобщо.

Това ще го видим с времето как се развива.

Кое би било по-добре? - моделът да е популярен, но да не работи или да е популярен и да работи?

Ето един въпрос, който не стои на дневен ред в Куба.

Там хората имат други грижи...но живеят в такъв свят, че не могат да си представят нашия.

Дори в България хората от БАН мечтаят за американски заплати, но ако им кажа - добре, американски заплати по американски - няма да има постоянни работни места, всички ще са ограничени - до три години за изследователите, до пет години за професорите и докторантите ще работят самостоятелно...да видим дали ще има недоволни!?

Колко професора в България биха могли да си запазят професорското място?

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с теб Емил. Тъйкато съм живяла в Щатите, и знам по каква динамична времева линия се движи всичко там, просто много хора няма да издържат, дали с нервите, дали със сърцето...

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото като се позамисля от страна на децата ,деца които дълги години не могат да бъдат осиновени ,които са вече на по 6-7 и повече години а сигурно има такива в домовете ,по добре да могат да бъдат гледани дори и от хомосексуална двойка ,много по добре ще е за децата отколкото да са без родители ,дали обаче биха искали да отглеждат малко по големи деца незнам .Но приоритет е редно да има по нормалното семейство :) тоест старомодното мъж и жена :) .

Хубаво е да се питат и децата ,такива които не са обременени ,деца по на 5-6 години ,биха ли искали да живеят с такива родите ,мисля че всички деца веднага биха се съгласили .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че в съвременността всичко ще се сведе до човещината, а не до абстрактните религиозни идеи.

Аз не твърдя, че всяка една гей двойка е способна да даде това на едно дете, но има и прекрасни грижовни и много узрели интелигентни хора измежду тях, които биха могли да дат любовта си, обичта си и родителската си привързаност на едно дете в нужда .А това е по- важно.

Може би всички рестриции са нужни до момента в който и обществото узрее за една такава промяна.Преди всичко са важни чисто човешките качества на всеки индивид и не бива да съществуват бариери, които да му пречат .

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че след време няма да има домове за изоставени деца ,и няма да е необходимо осиновяването им ,надявам се да го доживея и видя този момент ,както и ще си отиде развратът на една остаряла и загиваща система .

Линк към коментар
Share on other sites

Веско, ти какво точно наричаш разврат, защото не става ясно?

,както и ще си отиде развратът на една остаряла и загиваща система .

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление при хомосексуалността последното важно нещо е приемането или не приемането.

Установено е, че вродената хомосексуалност е много малък процент - под 10. При останалите хора този тип поведение е следствие на емоционален афект или нарушение през детството. Най - често се развива при липса на доминиращ родител от мъжки пол. Като под липса нямам предвид само физическа, а и емоционална или проявено инфантилно поведение от страна на родителя.

Навлизането в хомосексуални отношения в голямата си част е проява на комплекс за малоценност, коренящ се отново някъде в детството. Парадирането с различността пък и агресивното му налагане е невротично поведение. Невротикът има една крайна цел - достигане на превъзходство. Така смесен комплексът за малоценност и невротизмът, водят до оформянето на събития, като гей паради, дела за дискриминация на хомосексуалистите, дела за осиновяване, битки за изкуствени права.

Позволението в Щатите за осиновяване на деца от хомосексуални двойки, може да е и психологичен проект , нали? И да няма нищо общо с някакви спечелени права, а хлъзгаво да обслужва политиката и науката.

Аз нямам нищо против хората в хомосексуални отношения, защото резултата е следствие на дълбоки и много трудно променими процеси протекли в тяхното съзнание, много преди да се самоопределят като такива. Хомосексуалността е начин тези хора да живеят в този свят.

Имам против погрешното обличане на това поведение и поставянето му в рамки като "нормално" " прекрасно" "показно" . Защото това вече е липса на информираност, с която се манипулира обществото много успешно. Разбира се съпротивата е огромна, защото дори не информирани, голяма част от хората имат вътрешното усещане за това поведение, като неприемливо.

За мен то не е неприемливо, това е вариант за съществуване.

Неприемливо е парадирането, защото то е продукт на агресията и на комплекса за малоценност - невротизма.

Познавам хора с хомосексуална ориентация, част от по широкото ми семейство и обкръжение, но те никога не биха участвали в подобни показни мероприятия и нямат претенции за някакви извънредни права, те са намерили баланса между себе си и света, в който са поставени.

Линк към коментар
Share on other sites

Евгени Минчев е казал, че не одобрява гей парадите.

Някои гейове пък казват нещо от сорта на :"Хетеросексуалните също парадират със сексуалността си. Вижте съвременната ни култура." Визират се неща като чалгата, конкурсите за красота и тем подобни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето днес аз говорих с един приятел с хомосексуална ориентация, споменах му за темата в нашия форум и за него това е толкова стара и безброй пъти нищена тема.Тема, която е обсъдил и с двамата си родители, защото той има 2-ма родители.Сподели ми, че е ходил на гей парада, но основно, за да се запознае с нови хора, снимал се е с Мария Илиева и други звезди, забавлявал се е .Познавам и един от организаторите на гей парада, бивш колега от предната ми работа, супер интелигентен много амбициозен млад мъж, също от интелигентно семейство с двама родители. Други двама приятели също отидоха да се позабавляват в деня, който е специален за тях, в деня когато ще могат свободно да се държат за ръцете си и никой няма да ги пребие някъде, защото ще, бъдат защитени от силата на множеството.

Нито един от тях не беше облечен в смешни дрехи или нещо парадно, просто отидоха да се позабавляват.

Радвам се и че успяха да се приберат благополучно без издънки, живи и здрави, с цветни знаменца и много настроение.

Какво да кажа освен това, че не съм съгласна с невротичните корени, които "откриват": психолозите, не съм съгласна с обезличаването на огромния им успех, който постигнаха последните няколко години, за да могат свободно да живеят и да се движат по улиците.Тук няма никаква парадност, никаква показност и никакви цветове.

За сметка на това има много тъга, много самота и много сълзи, дори и скандали за някои.

Който както иска да го разбира.Хомосексуалните хора са едни от най- самотните хора на света, за които всяка една връзка е събитие, нещо забележително, в което те влагат цялата си душа и стремеж за любов.

Линк към коментар
Share on other sites

защото ще, бъдат защитени от силата на множеството.
Виждаш ли, мнозинството ги тачи и брани. И то в консервативното българско общество.;)
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Ина, аз нещо съм изостанал явно, ама какви са тези "интелигентни семейства с двама родители"?

Ми моите родители, по спомен бяха двама?

Линк към коментар
Share on other sites

Най- хубавото е това, че тези хора са пълноценни, с работа и с цял букет мечти в джоба.Млади, интелигентни, съвременни и осъзнати хора.Трудно бих открила невротизъм или някакво чувство за малоценност.

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, аз нещо съм изостанал явно, ама какви са тези "интелигентни семейства с двама родители"?

Ми моите родители, по спомен бяха двама?

Емиле, тъйкато в предния пост Диляна изтъква, че психолозите ги намирали за невротични, от семейства в които липсва баща и т.н.,Аз изтъквам, че тези гей хора, които познавам идват от страхотни семейства.Те самите са изключителни като хора.

Включително и двойката момичета, които познавам, са едни от най-интелигентните хора , с които ми доставя удоволствие да общувам.Да говоря за изкуство и да обменям идеи. Нито един от тях не идва от разбито, проблемно семейство.

И това са млади хора на по 30 години, някои от тях нямат и 30, а вече се занимават сериозно с бизнес с изкуство, притежават едно от най- алтернативните и любопитни места за излагане за млади художници.Всички големи имена са привлечени от некомерсиалната им политика, да излагат само младо концептуално изкуство. Хора, които провеждат дискусии на тази тема, изобщо gender тематиката и се вълнуват от световни социални и културни проблеми.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, твоето обкръжение са все такива хора, без значение гей или не - това не значи, че всички гейове и хетеро по света са такива.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, Христо аз направих проста извадка от културните ни среди.Освен това тези момичета и галерията, която държат, се помещават заедно с един дискусионен център, който подкрепя хора с всякаква сексуална ориентация, те организират дискусии, пърформанси и прожекции на тези теми. Както вече споменах цялата gender тематика.Включително и художници, които са хетеро, защитават докторантури, на тези теми, но разбира се в Ню Йорк, за България е малко рано.Умишлено не пиша имена, за да не стане някакъв фал.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Пърформанс на тема сексуална ориентация... хетеросексуални дългокраки девойки...

Давайте адреса, там сме!!!

Хем да претнем един пърформанс на тема "обичаи при българската сватба"

хихихи.

Линк към коментар
Share on other sites

Хеххехе, давай телефон и ще те уведомя за следващото събитие там.Може да е изложба, пърформанс или дискусия/лекция/прожекция.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли мъжът да бъде жена или жената мъж? Заблуда е това - тяхната любов, защото удоволствията изпитвани от хомосексуалните им контакти са с ниска енергийна честота, която не може да бъде наречена любов. Да не позволим техните искания за брачни съюзи помежду им, защото е твърде възможно да действат със задни мисли желаейки не толкова равни права, колкото съсипването на брачната институция! Мисля си, че добият ли това, за което претендират ще се наложи да дадем правото и на педофилите да сключват бракове. Защото ще излезе един педофил в някое предаване и ще каже: " Приятелката ми е на 16-сет, а аз съм на 25. Искаме да сключим брак, но не ни позволяват, а се обичаме. " После ще бъде ред на зоофила. Той пък ще поиска да встъпи в брак с кучето си и ще изтъкне доводи, че кучето го обича. Накрая ще се появи някой толерантен и всеразбиращ болката и мъката във всички онези душици със сексуални девиации и ще каже: "Кой има правото да определя кое е редно и кое не?" Нека си съжителстват заедно, но нека не ме притискат да одобрявам връзките им и да ги считам за нормални.

Линк към коментар
Share on other sites

Vivva Caselli, никой не иска да съсипе нито брачната институция, нито обществото, тези хора единствено се борят за щастие и право на свобода.

И те искат да имат семейства и те искат да се грижат за деца, това е . Няма никакви задни дяволски мисли в това.Хомосексуализмът не може да бъде приравнен с педофилията или зоофилията, моля ви се. Аз не искам да убеждавам никой в нищо, светът ще ви убеди, сигурна съм в това.Това е бъдещето, толерантност и човечност.

И откъде знаеш кой каква височинност на енергийната честота има при контактите си. Та това изцяло зависи от душата на човек.От способността му на любов и взаимност.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Ина, относно невротизма, хомосексуализма и чувството за малоценност - Адолф Адлер , авторитет в психологията изследвал изцяло мъжката психика.

Относно семействата изрично подчертах, че не става въпрос за разбити семейства или физическа липса на един родител.

Всъщност семейство в което и двамата родители го играят деца е страхотно и весело , погледнато от страни, но децата които излизат от него съвсем не са това което би им се искало да бъдат. Не винаги, разбира се навсякъде има изключения. Затова посочих - емоционална липса също - бащата е на лице, прибира се всяка вечер, държи се прекрасно със съпругата с детето, има безброй приятели, но там някъде няма контакт с детето, или някъде в началото се е случило нещо, което е обърнало емоцията.

Нещата не винаги са такива, каквито изглеждат, а какво става в къщи, след като се завърти ключа на входната врата, никой не знае.

А хората като хора, може да са прекрасни , независимо от сексуалната им ориентация. Това обаче не означава, че хомосексуализма създава прекрасни хора.

И разбира се никой не би казал " На мен ми има нещо, аз имам проблем", защото предполага промяна. Винаги е по- лесно другите да са проблем. Но когато другите превръщат проблема в привилегия, това вече е не информираност.

Естествено е обществата да се поддържат, това е най-нормалното нещо на света, не е естествено обаче, да държат всички да ги поддържат.

Интересното е, че те трудно биха подхванали подобен разговор. Това е гореща тема на хетеросексуални хора борещи позициите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото ще излезе един педофил в някое предаване и ще каже: " Приятелката ми е на 16-сет, а аз съм на 25.
А ако тя стане на 18 и още са заедно, вече няма да е педофил ли ? На 16-годишните им е позволено да се женят с разрешение на районния съд. В един форум един човек сподели как преди години, когато бил на 25г. ходил с едно момиче на 15г. Вуйчото на момичето го насилил сексуално, а на въпросният тогава 25-годишен му се приискало да убие насилника. Ще излезе, че един педофил е искал да отмъсти за стореното от друг педофил. :lol: Явно девойката не е имала против да са гаджета, не я е тормозил, може би са били и влюбени. Това не значи, че пичът е детелюб (моя дума :D) . Педофилия има ако е налице трайно преобладаващо влечение към непълнолетни лица по - малки от теб с поне 8г. А и тези дето са навършили 16г. май могат да ходят и с много по - дърти от тях стига да не е насила (но за това не съм напълно сигурен). В България, един съд е разрешил на 16-годишен да се ожени за 34-годишна. Това че единият е пълнолетен, а другият непълнолетен, не означава, че първият е педофил. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Inatari, защо тогава искат от мен да призная нормалността им? Аз не съм ли в правото си да кажа, че не одобрявам исканията им? Мисля, че любовта, която излъчват един към другиго е с ниска енергийна честота, защото тя е плод на заболяването им. Казах в един предишен пост, че много водещи психолози и психиатри са на мнение, че хомосексуализмът е психично разтройство - вродено или придобито впоследствие. Не искам да ги избивам и не ме мисли за хомофоб. Уважавам свободата им до момента, в който не решат да злоупотребяват със свободата на нормалните хора.

Редактирано от Viva Caselli
Линк към коментар
Share on other sites

. Това обаче не означава, че хомосексуализма създава прекрасни хора.

И разбира се никой не би казал " На мен ми има нещо, аз имам проблем", защото предполага промяна. Винаги е по- лесно другите да са проблем. Но когато другите превръщат проблема в привилегия, това вече е не информираност.

Естествено е обществата да се поддържат, това е най-нормалното нещо на света, не е естествено обаче, да държат всички да ги поддържат.

Именно,ти отново представяш нещата като проблем.Психологически проблем, с който гей жената или гей мъжът трябва да се справи. Да стане нормален и да не занимава обществото с привилегии и как го нарече ти в предния си пост допълнителни искания.

За тях другите отдавна не са проблем, те са се капсолирали в своите общности и общуват само с хора, които са толерантни към тях.Които не ги винят за тяхната сексуалност, с които няма да им се налага да водят този разговор, който ние водим сега. Те просто искат да живеят като нормални хора, да се обичат като нормални хора и да имат нормални семейства. Толкова е просто.

А специално това "На мен ми има нещо, аз имам проблем" са го водили безброй пъти този вътрешен диалог, безброй.Водили са разговор с родителите си на тази тема, дали им има нещо или не.Какво точно им има и откъде е дошло това нещо, кога се е появило и защо го има това нещо ?,че просто наистина и за мен вече е безмислено да говорим.Човек или ги приема безусловно, без да ги осъжда и да си мисли , че са болни или невротични или с незнам каква самооценка или просто не ги приема, може да се прави също така , че ги приема.А те и не искат никой да ги поддържа, просто си съществуват това е.

Така както феминистките и още хиляди социални групи, родени от пол, полова ориентация и в крайна сметка от самото общество.

Но никой не може да върви срещу себе си, никой.

Ако някой ме застави да бъда хомосексуална, аз ще се побъркам, ще мръдна, така както ако ние ги заставим да бъдат хетеросексуални те ще се побъркат. Има хиляди прикрити хомосексуалисти с отговорни професии и с хетеро семейство, нещастни до безумие, родени пак от това общество.

Аз се питам това ли е начина?Така ли трябва да се постъпва, за мен това е нечовешко. Или трябва да бъдат осъдени на безбрачие и безлюбие и самота цял живот ?Може би това е отговорът според някои. Кое е най-хуманно, това се питам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...