Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

Inatari невиждам някой да иска да ги прави с нормална ориентация и никой не се е съмнявал ,че са създадени от майка и баща :) и кой ги осъжда на безлюбие и самота ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

veselivalchev1981, отговори първо на въпросите ми към теб и после задавай нови, така не е учтиво.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не са дали още точно определение на думата в Уикипедия :) ,но има нейни синоними http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82

Линк към коментар
Share on other sites

Виж аз съм от тези,на които не им трябва уикипедия, за да се сетят за синоними, объркал си човека тука яко, ако се досещаш какво искам да ти кажа.Виж точно въпроса ми и ако не намериш отговор в уикипедия, измисли нещо със собствената си глава.Толкова ли е трудно да съставиш 2 изречения?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Каква беше изненадата ми, когато видях един екип от професори да рови нещо във википедията?

Какво ли бихте казали за тези учени???

Светът е шарен.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам не са търсели синоними на думата разврат?

Линк към коментар
Share on other sites

А и да допълня на единият ми приятел, майка му е психиатър, и никога, ама никога не му е казвала, че е болен от невротично разстройство или нещо от сорта.

Линк към коментар
Share on other sites

Хомосексуализъм и морал! - темата ми е малко странна..... Нима моралното и аморалното поведение не са характерни, както за хомосексуалните, така и за хетеросексуалните? Или сега ще мъдрим кои са по-морални? Примери и за едното и за другото поведение можем да видим със собствените си очи ежедневно и за двете групи.

Аз не мога да кажа, че имам богат опит в общуването с гейове, но както и преди споменах, имам впечатления от една гей-двойка - жени и съвсем отговорно мога да твърдя за тях, че изобщо не са аморални, напротив. Но пък хетеросексуални около тях, чиито поведение минава всякакви морални граници - бол.

И защото все Азис споменават, като се каже гей, искам да споделя лично мое мнение по въпроса : Ами Азис според мен е хетеро или най-много би. Въобще цялото му гей поведение и демонстрация е цирк, един Болшой театър, нищо повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако под "морал" се разбира "целомъдрие", количеството на морал в дадена личност, може би не зависи от сексуалността и. Поне така излиза от малките ми наблюдения.

Азис е символ на гейското, без значение дали се преструва или не. Пък и ако дълго играеш роля...

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Аз оставям тази тема на"целомъдрените " и "морални" хора да се изказват.Но това не значи, че са победили, тук животът ще победи.Бъдещето ще победи, ще раздаде своите уроци по хуманност и толерантност.Ще накара да се изхвърлят най- сетне кривите огледала от душата на всеки и ще види в грозното патенце смел лебед.

Какво ли наистина представлява моралът ?

Според нивото на интелигентност отговорите биха могли да бъдат хиляди.

Някои ще отворят уикипедия, други ще отворят душата си, за да намерят отговора на този така съкровен въпрос.

Аз предпочитам да съм от вторите.

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с това дали да им се разреши да отглеждат деца (не става дума за брак) ми мина мисълта, че може би било достойно човек да се бие до смърт, но да не допусне такова нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравявам всички модерни, свободни хора с песента"Wonderful life" на световноизвестната гей банда Hurts!

Линк към коментар
Share on other sites

Пропагандата на Инатари е, че гей = добър възпитан интелигентен. Така ми се струва.

При тях процентът на този тип хора може да е същият като процентът при хетеросексуалните хора.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Нека да помислим.

Ако направим една представителна извадка на бягащите на другия бряг и на тези, които бягат от нашата страна на реката и сравним хората в тези две групи, използвайки стандартни и нестандартни тестове за интелигентност, може да излезе, че разпределението на хората по интелигентност не зависи от сексуалната им ориентация,

А може да излезе и че хомосексуалните са по-интелигентни като цяло от хетеросексуалните.

Ако това бъде установено, какъв е изводът от проучването?

Линк към коментар
Share on other sites

Нали според повечето от вас всеки сам си избира родителите.

Тогава какъв е проблема, че някой си е избрал да се роди при хомосексуални родители?

Редактирано от next2u
Линк към коментар
Share on other sites

То все някой ще се роди. Не всички избират достатъчно осъзнато. По тази логика не трябва да има борба срещу насилието/безотговорността над/към децата в хетеросексуалните семейства.

Линк към коментар
Share on other sites

Нали според повечето от вас всеки сам си избира родителите.

Тогава какъв е проблема, че някой си е избрал да се роди при хомосексуални родители?

Душата избира в кое семейство да се роди ,докато при хомосексуалната двойка как би станало възможно незнам след като при тях физически не е възможно да родят тяхно си дете ,възможно е ако примерно хомосексуалист поиска някоя нормална жена да му роди дете ,а защо не и някоя лесбийка ако е съгласна .Всъщност ето как ми се роди идея всички хомосексуалисти да си имат техни си деца стига лесбийките да са съгласни да износват на гей двойките плода ,после пък могат да и направят и на тях и те да си имат собствени деца .В този случай като се роди дете ,ще можем да кажим че тази душа в детето е избрало такъв тип семейство .

В този ред на мисли ,се чудя дали е възможно да се роди любов между гей и лесбийка и евентуална тяхна връзка ,историята дали помни такива случаи .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам защо с Ина си мислите, че сте по - прави от останалите. По - голяма толерантност, да не би винаги да означава по - богоугодни разбирания...Всъщност, обсъждаме нещо, което не стои на дневен ред - още повече в България. Има хора психолози, изследвали са нещата с десетилетия, има си природа (при животните има гейове, но те не отглеждат потомство в гей двойки). Егати и самочувствието е някой да ми казва :"животът ще те научи", и то за нещо с което много други хора не са съгласни (като сред несъгласните също има интелигентни, има психолози дето са навътре в нещата). Не мога да си представя децата да бъдат отглеждани от двама мъже...без майчина ласка...без женски модел...Ин витро оплождането май трябва да се ползва само в краен случай, а не за удовлетворение на нечии прищевки. Не е задължително всички индивиди да създават потомство. Щом си се родил или си станал гей, може би си си избрал да нямаш деца или да имаш, но не в гей двойка ? ;) Нали душата избира преди раждането.

Сигурно за да се наложи в световен план това гейовете да отглеждат деца, ще трябват отромни суми за пропаганда, манипулация, запушване на устите на неудобните, подкупване на политици.

Представете си как учителката казва на детето утре да дойде майка му в училище и дойде...майката му мъж...И госпожата каже :"Ама господине, аз исках да говоря със съпругата ви !" А той :"Аз съм съпругата, не ми личи в обществото, но в леглото - да; можете да дойдете и да се уверите, че аз съм майката!" Изрази като "на гости при баба и дядо" вече няма да са толкова еднозначни...Ако искаш да подариш нещо на бъдещата си тъща, ще трябва да питаш дали е мъж или жена. Абе луда работа...Мазало. Бъркотия.

И какво би пишело в акта на раждане на детето - кой ще бъде посочен като майка, кой като баща. Ами ако след време решат да си сменят ролите ? "Ей, как е майка ти Филип?" "Филип вече не ми е майка !" "Що бе, да не си се отрекъл от нея ?" "Не, просто Филип вече ми е баща, а Гошо ми е майка."

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ако един хомосексуалист не може по свое собствено желание да се откаже от хомосексуалните си наклонности, то положението му с нищо не се отличава от това на наркомана и алкохолика примерно, които също дори и да искат не успяват да се справят с навика си. Да, вредата в тези два случая е по-очевидна, защото се изразява и на физическо ниво, докато при хомосексуализма имаме една психологическа вреда, която носи тежки последствия в бъдеще. Някои разглеждат хомосексуализма като болест, но аз съм по-склонен да го разглеждам като един вреден навик. Като всеки лош навик хомосексуализма няма място в бъдещето на човечеството и с времето ще бъде преодолян. Тук толерантността няма нищо общо, а е въпрос на съвместимост с духовното развитие. Такава липсва. Няма как да говорим и за свобода, ако сме роби на сексуалните си наклонности.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами ако някои са такива по рождение - хормони ? При животните също има.

В какъв смисъл навик ? В минал живот си правил секс с мъже за разнообразие или поради психическо увреждане и в този живот си гей ли ? Какво значи да ти стане навик ? Да опиташ и да се пристрастиш? Понеже го сравни с алкохола и наркотиците.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

А и да допълня на единият ми приятел, майка му е психиатър, и никога, ама никога не му е казвала, че е болен от невротично разстройство или нещо от сорта.

Ина :) много съжалявам, че така избирателно и негативно си възприела написаното от мен, може би грешката е и в мен, вероятно не съм се изразила правилно. Но, моля те върни се и прочети отново 183 пост, след който така настоятелно пишеш за невротизма и ми кажи, къде съм написала, че хомосексуализмът е невротично разстройство!?

Ако го прочетеш внимателно, без да влагаш емоция и не го фиксираш като обвинение към някого, ще видиш, че излагам една обща гледна точка, основаваща се на различни предпоставки.

Това, което свързах с невротизма е поведението на парадиране и агресивното налагане с цел превъзходство, но никъде, никъде не съм написала, че това е диагноза водеща до хомосексуализъм.

За съжаление невротизъм е състоянието на огромен процент българи, без значение от половата им ориентация.

Невротично поведение, може да има и само в определени моменти от живата на човека и т.н. и т.н.

Нека се вглеждаме по- внимателно в написаното.

Опитах се да изразя една по- сериозна и информирана гледна точка, за да дам по- различен тон на темата, надявам се постовете в тази тема (а и в останалите) да бъдат по- концентрирани и информативни, защото иначе се губи удоволствието от дискусията.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Нещо не сте много горящи от желание да ми отгоорите на чуденето каква обосновка бихме дали, ако излезе, че хомосексуалистите са по-интелигентни от хетеросексуалните...

Ми добре, отговарям - ще излезе, че хомосексуализмът е продукт на средата.

И едната хипотеза ще рухне.

А ако е продукт на средата... става интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...