Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

Хомосексуалната ориентация...

Тук не те разбрах :rolleyes:

Човек не избира, че се е родил такъв .

Морални ''норми''(без секс) не мисля, че са = на духовна извисеност, но да не изместваме темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

След подобно изказване, аз като представител на женския пол, моментално се почуствах , като част от малцинствена група!? ;) Не знаех , че Конституцията на България по права е поставила жените на равно с хомосексуалистите. :3d_159:

Жените не са част от малцинствена група, не ги приравнявам към хомосексуалните. С това сравнение направих ретроспекция, която целеше да покаже, как твоите сестри в миналото са се борили за правото да бъдат равноправни с мъжете, да гласуват, да участват в политиката и да заемат ръководни постове. Те са се борили срещу дискриминацията на патриархалния свят, където място им е било отредено в кухнята с бебе в едната ръка. Сега жените нямат издигнати лозунги, те ръководят наравно и дори по-добре от мъжете. Може би един ден и на хомосексуалните ще захвърлят показността, стига да им се даде право на стойностен живот.

Никой не им пречи да имат стойностен живот, стига да не парадират толкова с лозунга " О.. колко сме зле ,никой не ни разбира". Стойността на живота не се определя само от сексуалните ни наклонности, а и от нашите интереси и интелект. Колкото и да претендирам , че съм наравно с мъжете ,има неща , който само мъжа ги може, както и обратното. По същият начин и хомосексуалиста не може едновременно да изпълнява ролята на жена и мъж, както и на родител.

Линк към коментар
Share on other sites

След подобно изказване, аз като представител на женския пол, моментално се почуствах , като част от малцинствена група!? ;) Не знаех , че Конституцията на България по права е поставила жените на равно с хомосексуалистите. :3d_159:

Жените не са част от малцинствена група, не ги приравнявам към хомосексуалните. С това сравнение направих ретроспекция, която целеше да покаже, как твоите сестри в миналото са се борили за правото да бъдат равноправни с мъжете, да гласуват, да участват в политиката и да заемат ръководни постове. Те са се борили срещу дискриминацията на патриархалния свят, където място им е било отредено в кухнята с бебе в едната ръка. Сега жените нямат издигнати лозунги, те ръководят наравно и дори по-добре от мъжете. Може би един ден и на хомосексуалните ще захвърлят показността, стига да им се даде право на стойностен живот.

Никой не им пречи да имат стойностен живот, стига да не парадират толкова с лозунга " О.. колко сме зле ,никой не ни разбира". Стойността на живота не се определя само от сексуалните ни наклонности, а и от нашите интереси и интелект. Колкото и да претендирам , че съм наравно с мъжете ,има неща , който само мъжа ги може, както и обратното. По същият начин и хомосексуалиста не може едновременно да изпълнява ролята на жена и мъж, както и на родител.

Може, и то много по-добра майка може да бъде една жена с хомосексуална ориентация от друга, захвърлила детето си.Същото важи и за мъжа.Но не това е темата.Няма парадиране, просто се налага хомосексуалистите да се борят за правата си.Така, както преди това са правили жените.И техните водачи в борбата им за равноправие са били смятани за неморални и безнравствени.

Линк към коментар
Share on other sites

Roemy, ако беше направила усилие да прочетеш, дори малка част от увода на темата, щеше да разбереш първопричините на мнението си!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Морал ли? При човека ли?

Айде бе!

Човекът - това най-егоистично животно, което природата познава, ми говори за морал, когато става въпрос да приеме различността на брата си. Не казвам да бъде като него, а поне да се опита да разбере и да допусне нещо коренно различно от своя мъничък свят.

Същите тези, които тук се обявиха против хомосексуалността с категоричността на непогрешими и морално извисени люде, същите тези, със сигурност, биха разсъждавали по коренно различен начин, ако хомосексуални бяха, например, техните деца. Да знаете - Провидението е безпогрешният съдник! И ние сами творим това, което утре ще ни се случи с това, което отхвърляме днес.

Линк към коментар
Share on other sites

мдаа, гонгът удари, мандалото хлопна, изказа се последната инстанция :D

Като един "непогрешим" и "морален " човек , да кажа, че нямам нищо против хомосексуалистите, но имам против прекалената им показност, прекалено много се говори за тях, навират ни се в очите, издигат се в национални герои - пример Азис и се опитват да ни убедят, че това поведение е едва ли не най=правилното.

Съжалявам, но не съм съгласна с хора с изкривена ценностна система, колкото и да се опитват да ме убедят чрез медиите, че грешката е в мене

Линк към коментар
Share on other sites

Бях решила да не пиша повече в тази тема, след като в първият ми пост тук , без да са ме разбрали добре срещу мен се нахвърлиха и Оля и Кристиян.

Но явно никой не е прочел статията, която Вендор е копирал от блога на Stalik. Имам чувството, че много от хората са останали с впечатлението, че Вендор е написал всичко в първите два поста. Би било възможно, ако той беше Stalik.

Толкова невероятна статия си написал !

Никога не съм имала някакви предубеждения срещу хората с различна сексуална ориентация от моята, но тук вече се оформя една нагласа :” Не удряй хомосексуалистите дори с цвете”. Затова искам да повторя молбата на Донка – дайте пример за дискриминация на хомосексуална основа в България. Иначе на 4 страници почти се повтаря едно и също – права за хомосексуалните. Лично аз не виждам в България някой да ги преследва и да им ограничава правата. Дори напротив, има области като в музиката например, където точно те преуспяват. Дори някои певци искуствено си създават имидж на хомосексуалисти за да привлекат вниманието на публиката.

Този нездрав интерес на хората към тях личи и в този форум, където така разпалено се пише за правата на горките хомосексуални. Защо частица от вашето възмущение не отиде в темите на природозащитниците, където ви се струва скучно да пишете?

Има опасност прекалено накланяйки везните на общесвеното мнение в посока на толерантност към хората с друга сексуална ориентация, то да рекушира в противоположната посока. Ето например едно мнение от другата страна:

Те искат да пропагандират техния начин на живот, да организират гей-паради, да си показват задниците по билбордовете и прочее, но считат за дискриминация, ако ние, хетеросексуалните, пропагандираме нормалната сексуалност. Всичко е твърде объркано. В държавата цари безредие, а държавните органи се намесват само когато трябва да се покажат пред “Европата”.

Всички знаем малко или много историята за въздигането на Хитлер. Малко хора обаче си задават въпросът защо немците са го приели толкова радушно и дали наистина историята няма опасност да се повтори. Той идва на власт, след като народът търпи беззаконие, корупция беднотия години наред. След такова изтезание е нормално да дойде реда на народната лудост. Тук за съжаление вървим по същия път. Неслучайно се надигат неофашистки организации като Атака и се формират шпицкоманди за “самоотбрана”. Жалко е. Но е истина.

За ромите, гейовете и равноправието

Не съм напълно съгласна с написаното в тази статия, но искам да ви кажа, че има голяма опасност епохата на Хитлер да се повтори, особено като се има предвид какво става в света – засилване на глада, огромна бедност в някои страни на фона на огромното афиширано благополучие и разхищение на храни в други. Страх ме е, че количествените натрупвания могат да доведат до много неприятни качествени изменения.

Не съм извън темата. Коментирам и статията на Stalik.

Линк към коментар
Share on other sites

А може би хомосексуалистите дълбоко в себе си усещат, че това което правят не е съвсем в реда на нещата, но просто нямат силите да се преборят с нисшите си желания и затова ги издигат на пиедестал и ги представят за нормални, вместо да ги приемат като свои слабости и да ги трансформират.

Обществото трябва да е толерантно и да се отнася с разбиране към хомосексуалистите, но това няма да реши проблема на самите хомосексуалисти, проблем който те самите рядко признават.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Аз до сега не съм се включвала в тази тема, защото според мен пряка връзка между хомосексуалността и морала няма и няма как да има, още повече че моралът е нестационарна величина, т.е променлива във времето.

Между другото ми прави впечатление, че истинските хомосексуални хора не парадират с това. И бих искала да попитам - на тях самите прави ли им впечатление, че разни хетеросексуални личности, като Азис или "паркетния лъв" Минчев станаха интересни и се наложиха в публичното пространство, именно яхнали гребена на тяхната вълна?

Линк към коментар
Share on other sites

Хомосексуалност и морал
- Бъди съкровен, действай съкровено, стани единен със своя център. За морал ли ставаше дума!?!?? Няма значение когато си...(има и по-дълбок отговор).

:3d_064:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

разни хетеросексуални личности, като Азис или "паркетния лъв" Минчев станаха интересни и се наложиха в публичното пространство, именно яхнали гребена на тяхната вълна?

Ти сигурна ли си, че не са хомосексуални? Аз не съм сигурен.

Линк към коментар
Share on other sites

А може би хомосексуалистите дълбоко в себе си усещат, че това което правят не е съвсем в реда на нещата, но просто нямат силите да се преборят с нисшите си желания и затова ги издигат на пиедестал и ги представят за нормални, вместо да ги приемат като свои слабости и да ги трансформират.

Не излизам от контекста, но, какво значи нисши желания - и то, които да бъдат осъзнати?! Дълбоко в себе си ние можем да бъдем и зверове, и хищници, а наяве да сме - работливи пчелици, осмислили битието си с "праведни дела".

За мен няма антиномия хетеросексуален-хомосексуален, дори намирам и лека заигравка във формулирането на темата, защото тя откровено противопоставя особената сексуалност (особена за някои само) на моралните норми или на цензурата на господстващият морал на едно депримирано общество, каквото е западното, към което и ние се причисляваме.

Неслучайно и хомосексуалните хора си имат знаме - и то е многоцветна дъга. Да приемеш другият - без да го съдиш и да знаеш - за себе си самият, че и за света - чернобели цветове няма.

Т. е. сексуалността изобщо и моралът, е разказ за старата борба между желанието и НОРМАТА, между себеизявата и ОГРАНИЧЕНИЯТА, между тайната и ИСТИНАТА за себе си.

В България, ние като общество, все още, премного мразим, осъждаме и спекулираме с малцинствата (независимо от техният порядък) и все още умуваме кое е праведно и кое не. А има нещо основно - правото на щастие за всеки човек.

Нека всеки бъде себе си, без морални присъди.

Линк към коментар
Share on other sites

Пример за потъпкване на правата на хомосексуалистите?Веднага!В предеването на М.Ангелова участваше млад човек с хомосексуална ориентация.Имаше божествен глас, пееше прекрасно народни песни.През годините на своето израстване е участвал в неедин концерт, вдигайки на крака огромната публика.И всичко върви прекрасно до момента, в който престава да крие ориентацията си.До въпросния момент беше работил в местно заведение като певец.В последствие обаче, за него няма работа вече в малкия градец, защото е...различен.А правото на труд май беше гарантирано за всички наши граждани.

Друг пример (дадох го вече).Жена с хомосексуална ориентация ражда.Но партньорката и, която наравно с нея се грижи за детето няма родителски права.На нея се откозва правото, което имат хетеросексуалните индивиди- да осинови дете.И ако нещо се случи с биологичната майка, тя не може дори подписа си да даде за операция на детето, за което се грижи.

Как се нарича това?Толерантност?Приемане на събрата до нас?Или просто лицемерие.

Линк към коментар
Share on other sites

Ерик Фром има една много хубава книжка - Изкуството да обичаш. Там в една от главите (Обич между родител и дете) става въпрос за разликите между майчината и бащината любов. Разбира се в действителност любовта на родителя към детето винаги е смесица между двете, но общо взето при мъжете преобладава бащината любов, а при жените - майчината. В тази книжка мисля, че много точно се обяснява защо детето има нужда от двама родители и то мъж и жена.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой все пак ще ми обясни ли положението на онези "нормални", които отказват да създадат потомство по лични и др. причини?Те какви са тогава?

Линк към коментар
Share on other sites

Ерик Фром има една много хубава книжка - Изкуството да обичаш. Там в една от главите (Обич между родител и дете) става въпрос за разликите между майчината и бащината любов. Разбира се в действителност любовта на родителя към детето винаги е смесица между двете, но общо взето при мъжете преобладава бащината любов, а при жените - майчината. В тази книжка мисля, че много точно се обяснява защо детето има нужда от двама родители и то мъж и жена.

Да,но какво да правим ние, които имаме деца, а ги отглеждаме без бащата? може би и ние не сме морални понеже "ги лишаваме" от другата страна?...

Линк към коментар
Share on other sites

Това при всички случаи ще се отрази на детето, но въпросът е че нещата не са били прадварително планирани да се развият така. Докато при сключването на брак между хомосексуалисти с възможността впоследствие да си осиновят дете, детето се поставя в по-неблагоприятни условия за развитие съвсем целенасочено. И нека да не се забравя, че това което казвам по-горе е вярно при равни други условия.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат(Станимир @ May 8 2008, 10:50) post_snapback.gifА може би хомосексуалистите дълбоко в себе си усещат, че това което правят не е съвсем в реда на нещата, но просто нямат силите да се преборят с нисшите си желания и затова ги издигат на пиедестал и ги представят за нормални, вместо да ги приемат като свои слабости и да ги трансформират.

За сублимация ли иде реч?или за що....къде видя тия пиадестали и фамфари...мисля че препращаш в неправилни психологически тълкувания правото на индивида да осъзнава и желае друг себеподобен. Ако не пречи никому и живее в хармония със себе си за какви унижения и нисши желания става дума? В Древна Гърция това именно "извратено"правене на любов се е считало за лукс и духовна извисеност, за привилегия и е било Нормално. - Следствие: да обявим древните елини за отчайващо ненормални - вкупом, всички!

Не търси под вола теле! С цялото ми уважение - тези хора просто искат да си живеят живота и да не бъдат подритвани като неморални, различни и тем подобни!

Линк към коментар
Share on other sites

Е.дори и Вендор да не е написал тази статия ,това не променя факта ,че тя е интересна и по уникален ,авторски начин

експонира ,поставя на преден план важни неща ,особено за българското общество .

Имаме нужда от подобно обсъждане, от подобна тема .

Току виж някои променили възпитаното си по един начин самосъзанние .

Подкрепям автора на този текст и поставените от него въпроси .

Подкрепям и Вендор в преекспонирането на темата и тук ,в този форум .

Хомосексуалните хора имат нужда от човешко отношение и са част от човешките взаимоотношения.

Моралът е наистина относително понятие ,всеки един обществен ред и всяко едно общество създава различни морални ценности и категории .

Хората се променят ,моралът също .

Световните културни тенденции са навлезли и при нас.

Толерантността и правото на човек да съществува свободно с убежденията си и наклонностите си е изконно .

За мен това е морално свободата да избираш .

Да дадеш правото и на другия да избере начина си на живот .

Младите хора ,унисекспоколението са много по свързани със световната култура и виждат много по - напред в

бъдещето ,така ,че аз бих се вслушала в тях ,в тяхното разбиране за морал и право на живот .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Това при всички случаи ще се отрази на детето, но въпросът е че нещата не са били прадварително планирани да се развият така. Докато при сключването на брак между хомосексуалисти с възможността впоследствие да си осиновят дете, детето се поставя в по-неблагоприятни условия за развитие съвсем целенасочено. И нека да не се забравя, че това което казвам по-горе е вярно при равни други условия.

Точно така.Кой е причината обаче, тези деца да са в по-неблагоприятна обстановка?!Стожерите на лицемерния морал, даващи една криворазбрана представа за нравственост, за етичност, за толерантност и сила на своите деца.Момент обаче, ако техните собствени деца се бяха родили с хомосексуална ориентация, изведнъж разбиранията им щяха да се променят на 180 градуса.И щяха да проумеят, че това са хора със същите чувства, мисли, мечти, стремежи като тях самите.И защо е нужно отново да се извърви пътят на робите, на негрите, на жените, за да проумеем, че всички хора имат равни права?!

Спомнете си героинята Иванка Румянцева на Д.Талев, минаваща през чаршията-място, ревниво пазено до този момент само за мъжете-обута в панталон, сяда в кафенето и пали цигара.Революция, нали?!Отначало и нейното поведение се е считало за безнравствено, а днес сме благодарни на такива жени за тяхната смелост.

Затова мисля, че не трябва в да се допуска в днешния 21 век да подтискаме когото и да било.Напротив, колкото по-рано проумеем, че всички се раждаме с равни права, толкова по-бързо ще се развива обществото ни и ще върви напред.

Линк към коментар
Share on other sites

Отношението на човек към хомосексуалистите (и не само към тях) зависи от нивото на съзнание на въпросният човек. Това ниво на съзнание насилствено няма как да се промени и е също въпрос на свобода. Значи хомосексуалистите от своя страна също трябва да признаят правото на обществото да ги приема или отхвърля. Аз съм твърдо против приемането на хомосексуалността за нормална, просто защото я считам за отклонение от първоначалния Божествен замисъл за човешката еволюция. Едно е да признаваш правото на свободен избор на хомосексуалистите и това че са хомосексуалисти да не влияе на отношенията ти към тях, а съвсем друго е да приемаш избора им за правилен и нормален. Това последното не означава и че трябва да ги съдим за този им избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм твърдо против приемането на хомосексуалността за нормална, просто защото я считам за отклонение от първоначалния Божествен замисъл за човешката еволюция.

Ами ако ти беше хомосексуален по същия начин ли щеше да смяташ? Нали за всяко нещо трябва да може да се поставим на мястото на другия, преди да отсъдим?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля ,че съществуването на хомосексуалните хора е част от Божествения план ,според мен ако не беше ,те просто нямаше да съществуват .

Просто нямаше да ги има. Всички щяхме да сме "нормални".

По повод нормалността .

Значи тези хора ,които не приемат в сърцето си за нормално наличието на хомосексуализъм и отричат като ненормални ,неестествени и един вид объркани във физиологията си същества хомосексуалните ,то те не биха приели и биха отрекли ''нормалността " и на собствените си деца. Те през целия си живот биха гледали на тях като на сбъркани генетики.

Дано да не дава Бог тъкмо на тях житейския опит да имат такива деца, защото биха им причинили големи страдания .

А страданието не е част от хуманното ,от закона за любовта между хората . Това поне е сигурно .

А мисля ,Божествения план е да живеем в Любовта . Нивото на съзнание тук определя доколко човек живее в нея.

Докато не отвори сърцето и съзнанието си за нея ,не би могъл да живее в любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, обаче в тази тема, освен мене, Станимир, Веселин и Ани, всички други хомосексуал ни ли сте, че така твърдоглаво НЕ МОЖЕТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ , по-точно отказвате да разберете какво ви се говори.

Беше ви казано по много различни начини, че хомосексуалистите прекаляват с натрапване над обществото на състоянието си и разбиранията си, неща, които не са нормални и не би трябвало да се парадира така нагло с тях.

И пак ви питам? Защо Бог не е създал два Адама или две Еви?

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...