Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност и морал


Recommended Posts

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,

Доколкото виждам основните гледни точки относно въпросите в темата са вече изложени. Явно е, че участниците в този форум нямаме нужното ниво на съзнание за едно спокойно и приятелско обсъждане на подобни теми.

Считам, че многократно добрият тон, уважениe и взаимна толерантност бяха нарушени и не виждам възможност за бъдещ конструктивен диалог.

Все пак благодаря на всички, които спокойно и аргументирано изказаха своята позиция по въпроса.

Затварям темата. Моля желаещите да продължат обсъждането на подобни въпроси да се насочат към съответните специализирани сайтове.

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Църквата казва, че докато към тези мними общества се проявява любов и милосърдие няма да може да се отърсят от грехопадението. Гейовете трябва да се обърнат към Бог и да променят мирогледа си, да се разкаят искрено, за да получат спасение. Далеч съм от мисълта, че църквата трябва да бъде последна инстанция, създателка на морални догми и не твърдя, че моралната взискателност налагана от нея трябва да бъде следвана неосъзнато и сляпо, но в случая заставам зад нейните думи и усещам, че либералното отношение, царящо напоследък към гей обществата може да застраши сериозно сигурността на децата ни и да доведе до упадък на моралните устои и добрите нрави! Гражданите трябва да застанат твърдо против хората, чиито обединяващ интерес е само и единственно перверзията! Сигурен съм, че в плановете Господни не влиза този - създаване на трети пол! Защо да заблуждаваме себе си наричайки гей парадите израз на демократична свобода, когато носят със себе си единствено и само слободия? Едно дете се нуждае от майчнина обич и бащина закрила. Поради тази причина смятам за абсурдна идеята да позволим мъж и мъж да сключват брак, да осиновяват деца и да си играят с любовта разпределяйки я на майнича и бащина!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично съм срещу хомосексуалните бракове. С всичко друго съм ОК. Нека си съжителстват, но не и под формата на брак. Не може да се приравнява една хомосексуална двойка с едно семейство. И така не се нарушават ничии индивидуални права, а просто на хомосексуалните двойки не се дават правата, които получава едно семейство (включително и преимуществото при осиновяване, което доколкото мога да предположа, семейните двойки имат пред несемейните осиновители).

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че тук отново е подхваната темата с осъдителни мнения.

Но едно ми е чудно, всички праведници дето хвърлят камъни по хомосексуалните хора, ако те за миг си представят, че са на тяхно място, дали биха продължили с боя с камъни.

Значи, ако си влюбен и обичаш друго човешко същество от същия пол, ти нямаш право да създаваш семейство и да отглеждаш деца, що за догма е това?

Това ли е истинският морал?

Ами всички тези разведени семейства, ами всичкото домашно насилие и агресия, това явно е по- морално и тези хора единствено, поради своята сексуалност получават правото да отглеждат дете?Тук в това аз не виждам логика.Кое е по- човешко? По-морално?

Насилника и побойника да си упражнява насилието вкъщи или да се даде правото на двама човека, които се обичат истински да имат свое семейство?

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

И така не се нарушават ничии индивидуални права, а просто на хомосексуалните двойки не се дават правата, които получава едно семейство
Не се дават права, но някои биха могли да кажат, че им се нарушава правото да сключат брак, да имат деца когато се посочва в закона, че бракът е съюз между мъж и жена.
Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че споделям същото мнение и за лесбийките. Няма начин да се създаде семейство с подходяща структура и нормални взаимоотношения в семейства от еднакви полове. Просто подобно съжителство е в разрез с заложените в нас ценности. Дете отрастнало в семейството на хомосексуална двойка неминуемо ще загуби представите си за достоен живот и няма да е способно да се идентифицира и опознае сред обществото. Дори е възможен тотален крах на умствените му способности и изпитване на отвращение към хетеросексуалните двойки. Също толкова силно отвращение, каквото има по-голяма част от населението към хомосексуализмът. Нека не забравяме, че много водещи психиатри, психолози... определят хомосексуализът като вродено разтройство или придобито впоследствие.

Линк към коментар
Share on other sites

А двама хермафродити ? :D Или хермафродит и жена/мъж ? :D Или shemale (с женски вид, но с мъжки полов орган) и жена ? :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че тук отново е подхваната темата с осъдителни мнения.

Inatari, не го приемай лично, но ти си човекът, който извърта дискусиите в посока осъждане и вменяване на вина. Значи ти си добра, защото приемаш хомосексуалните двойки, а аз съм зъл, когато казвам, че не е приемливо да им се дава подобен статут. Сега знаеш ли какво ще се случи? Ще влезе Vorfax в темата, ще се изкаже по-остро провокиран от теб и темата ще бъде заключена. Аз съм написал по-горния си пост с възможно най-голяма внимателност, само и само да се води мирен спор. Незнам доколко съм успял, но поне съм се опитал да се придържам към това правило. Бих те помолил да премахнеш предрасъдъкът в теб, че несъгласието към група хора и ограничаването на свободата им е осъждане. Не заради друго, а за да може всеки да се включва в темата и да си казва мнението. Редактирано от Viva Caselli
Линк към коментар
Share on other sites

И така не се нарушават ничии индивидуални права, а просто на хомосексуалните двойки не се дават правата, които получава едно семейство
Не се дават права, но някои биха могли да кажат, че им се нарушава правото да сключат брак, да имат деца когато се посочва в закона, че бракът е съюз между мъж и жена.

Не им се нарушава никое право. Нито им се забранява да имат деца. Ами то по тази логика трябва да разрешим и браковете между повече от двама души. Защо трябва да се ограничаваме само от един съпруг и една съпруга? Хайде да разсъждаваме свободно щом сме тръгнали така. Щом искаме да отпадне условието съпрузите да са от различен пол, защо да не отпадне и условието за бройката? А защо отделният човек да не може да бъде семейство и да се ползва с всички привилегии на семейството, въпреки че няма партньор. Ако една хомосексуална двойка може да бъде семейство и да има по-големи права от един несемеен човек при осиновяване, това няма ли да е нарушаване на правата на въпросния несемеен човек? Семейството е основано на строго определени биологични и духовни принципи и ако ще се откъсваме от тези принципи то поне да е изцяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Никого не съм осъдила, за неговото мнение.Просто изказвам свободно собственото си.

Аз не мога да треперя от vorfax и целият форум да се съобразява с него, дали ще се включи или не.

Темата беше заключена преди време точно поради остри спорове.Аз не съм нападнала никого.Новите мнения са с негативен оттенък, те не са неутрални и внимателни, а се изказват против правата на дадена социална група в обществото да имат семейство, брак и деца.

Аз не съм съгласна с тези две мнения и изразявам собственото си, което подлага под въпрос морала, който се опитвате да възпитате в тези, които четат.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо трябва да се ограничаваме само от един съпруг и една съпруга? Хайде да разсъждаваме свободно щом сме тръгнали така. Щом искаме да отпадне условието съпрузите да са от различен пол, защо да не отпадне и условието за бройката?
Ами то многоженството си е законно на някои места.

А защо отделният човек да не може да бъде семейство и да се ползва с всички привилегии на семейството, въпреки че няма партньор.
Защото като се каже "семейство" се има предвид минимум двама.

и ако ще се откъсваме от тези принципи то поне да е изцяло.
Това звучи като "бъди или месояден, или веган". В психологията се говори за изкривяване в мисленето, което се нарича поляризация

("всичко или нищо", "черно и бяло"). Аз не казвам да им се разреши, не ! Разсъждавам си. А за хермафродитите и браковете, какво ви е мнението.

Линк към коментар
Share on other sites

[

. Ако една хомосексуална двойка може да бъде семейство и да има по-големи права от един несемеен човек при осиновяване, това няма ли да е нарушаване на правата на въпросния несемеен човек? Семейството е основано на строго определени биологични и духовни принципи и ако ще се откъсваме от тези принципи то поне да е изцяло.

Много се съмнявам, че обществото и съответните органи биха предпочели хомосексуалната двойка пред несемейният човек.

Макар, че защо не ?Защо да не се случи това, ако хомосексуалната двойка е по- подходяща физически, психически и материално от този единичен несемеен човек? Просто според мен тук не може пак да се разчита на някаква наложена догма, законово, а трябва да се прояви проницателност, да се подложат на тестове и изследване всички кандидати и да се оценят по достойнство, независимо от тяхната сексуалност или семейно положение.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Защо трябва да се ограничаваме само от един съпруг и една съпруга? Хайде да разсъждаваме свободно щом сме тръгнали така. Щом искаме да отпадне условието съпрузите да са от различен пол, защо да не отпадне и условието за бройката?
Ами то многоженството си е законно на някои места.

Е да де, ама къде е признат брак между петима мъже примерно?

А защо отделният човек да не може да бъде семейство и да се ползва с всички привилегии на семейството, въпреки че няма партньор.
Защото като се каже "семейство" се има предвид минимум двама.

Т.е. имаме дискриминация, тъй като на хората с партньор се дават права, които човек без партньор не може да има.

и ако ще се откъсваме от тези принципи то поне да е изцяло.
Това звучи като "бъди или месояден, или веган". В психологията се говори за изкривяване в мисленето, което се нарича поляризация

("всичко или нищо", "черно и бяло"). Аз не казвам да им се разреши, не ! Разсъждавам си. А за хермафродитите и браковете, какво ви е мнението.

Давам за пример усилването на едната крайност за да се разбере абсурдността й. Както споменах семейството е основано на точно определени духовни и биологични принципи, а нарушаването им винаги носи негативни последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да се постави като задължително условие за сключване на хомосексуален брак, това единият партньор да премине през операция за смяна на пола.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, това нищо не значи и пак е вид издевателство над личността.

Линк към коментар
Share on other sites

Чели ли сте Едгар Кейси, Майкъл Нютон и други хора, които разказват за прераждането?

Вярвате ли, че душата е безполова и се преражда под различни форми в семейната среда в която е момента?

Ако е така, тогава ще си отговорите много лесно на въпроса.

Всеки човек избира уроци, който да вземе по пътя си във всеки един от животите си. Хомосексуалността е един от тях и по-точно начина на мислене на другите хора, с който се сблъсква и трудностите които изживява по пътя който е поел.

Очудва ме, че именно в този форум виждам осъждане, неразбиране, намесване на църква и т.н. И кой може да каже кое наистина е правилно и кое не? Кое е добре за едно дете и кое не?

Доказано е, че хората използваме едва до 10% от мозъка си, мислите ли че наистина знаете кое е добре и кое не и кое е правилно и кое не или то се гради на вашите лични наблюдения и книги който сте изчели?

Цялата история с расизма и дискриминацията е за отвличане на вниманието и разделяне на населението. Не се потдавайте на провокации, живейте си живота както намерите за добре без да пречите на другите и ако можете им помагайте и по-малко раздавайте морал..Защото може именно хората, които не приемате и не разбирате без да усещате да отказват голямо влияние в живота ви.. :)

Редактирано от next2u
Линк към коментар
Share on other sites

Луда работа е хомосексуалисти да имат право да гледат деца ,макар че ще ми е интересно какви ще са отклоненията в детето ,разбирасе това дете би било по добре гледано и възпитано отколкото в едно "нормално" семейство където примерно бащата малтретира жена си и децата си и издевателства по някакъв начин над тях ,такъв омега "мъжкар" би бил пагубен за психиката на децата .

Интересно vorfax ,какво мисли и как ще оцвети темата :)

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Цялата история с расизма и дискриминацията е за отвличане на вниманието и разделяне на населението. Не се потдавайте на провокации, живейте си живота както намерите за добре без да пречите на другите и ако можете им помагайте и по-малко раздавайте морал..Защото може именно хората, които не приемате и не разбирате без да усещате да отказват голямо влияние в живота ви.. :)

Какви са тия заплахи, пробутани като предупреждения и просветеления?

Единственото което ме дразни в така повдигнатата тема е изискването да бъда толерантна именно към хомусексуализма и специфично да подкрепям нуждата на такива двойки от освобождаване на вътрешното напрежение, което имат за себе си, а именно за "погрешност", като социално ги приемем ( щом обществото вика, че е разрешено- значи и аз не съм в грешка). Това са лични теми за тях ... да не ме намесват в нуждата си от собствено одобрение, а още по- малко да тормозят обществото, че било нетолерантно, щото сами не се чувстват удобно в него.

Толерантността е често зле интерпретирана и е низ от компромиси с позицията на значението "норма". Например -" Съгласяваме се", че е Оки всеки да има сексуален партньор по желание, а тук вече явно подкрепям и зоофилите, некрофилите, педофилите, така как звучи платформата за толерантност към различните сексулани ориентации???!!

И, да за сведение на "толерантните"- имам приятели, които са хомусексуалисти, но за разлика от изискващите толерантност, те са намерили баланса вътре в себе си със собствените си различия и се раздват на връзките и любовта си без да имат нужда от одобрение/ успокоение по телевизията. И аз се радвам заедно с тях на тяхната любов и щастие, бивайки приятел и човек.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

То не е много трудно, Веско, да помислим какви ще са отклоненията в детето на хомосексуална двойка.

Първо, децата ще му се подиграват. В университета, на работа. Комплекси ще се създадат.

Второ, това дете ще види за модел двама еднополови родители и ... ще си каже - абе, какъв е тоя ужас мъже да живеят с жени!? И най-вероятно ще бъде като родителите си - еднополово любовно.

Дори и да си хареса нещо различно от неговия пол, няма да е виждало естествения модел на общуване между мъже и жени. Какво представляват нормалните отношения - лично аз бях изненадан сам за себе си, но съществуват доста добър брой от връзки между мъже и жени, които са хармонични... Това горко детенце няма да може да общува хармонично с други пол - защото ще е цялото в комплекси и няма да има модел. Шансът за успех е малък.

Нека признаем, че много често децата повтарят модела на родителите си, освен ако по някаква причина не излязат от техния филм. Това е трудно начинание. Но за мен лично няма проблем, понеже ако осиновените деца се превърнат в хомосексуалисти, то това моментално означава, че ще можем да кажем, че някакъв процент от осиновяваните деца /тези, отгледани в хомосексуални двойки/ също стават хомосексуалисти. И при това условие ще можем да кажем, че "аз не се родих така".

Имам един приятел, който тича по отсрещния бряг, много си го обичам, ама прави глупости - петъка излиза, напива се, ляга с първия срещнат в дискотеката, после в понеделник го хваща срам и не може да погледне децата в очите /той е учител/ и не може да приказва... блокира. И така всеки петък и всеки понеделник.

И имахме един господин в училище с екстравагантно облекло, който просто сам беше решил, че трябва да е обект на подигравки - ходеше като жена облечен, ама така, както жените не ходят - ами все едно на бал е тръгнал. Много малко хора можеха да говорят нормално с него. Нищо не би му станало, ако си ходеше като повечето момичета днес - дънки и тениска, нали?

Според мен част от бягащите по отсрещния бряг правят всичко възможно ние да не ги харесваме - усещат, че са различни и хоп - хайде да им го натрапим в очите на другите хора. Е, има изключения.

Признавам, че тези хора имаха положително влияние в живота ми... това не го забравям.

Ей, сещам се как една позната си беше харесала един младеж и понеже той нищо не предприемал, решила да го пита да не е обратен!!! И аз й казах - ти го питай, а после не се чуди що не ти говори...

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е забавно :) ,между другото покрай темата се избистриха някои истини най вече за толерантноста .Опитват да ни се наложи модел ,че толерантноста и одобрението са едно и също :) или че вървят ръка за ръка .А напрактика е възможно човек да не одобрява дадено поведение и начин на живот но да бъде толерантен с това и да го разбира ,но да не го подкрепя и в това невиждам нищо лошо .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Може да се постави като задължително условие за сключване на хомосексуален брак, това единият партньор да премине през операция за смяна на пола. :D

Или по - либерално : това да е условие, гей семейството да си има дете. И вълкът сит, и агнето цяло. Средният път. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...