Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Здравей, аз виждам в тази седмица чаши нещо, което и двамата знаят за себе си, респективно за връзката, в която се намират. Но нещата не са така открити, както на пръв поглед може би изглежда - 7 меча са скрития коз, който може да послужи като опит за надхитряне. А и мисля, че става дума за приятелски отношения, но и някакъв вид трансформация, протичаща най-вероятно към момента. За която не казвам, дали води към добро или опозицията му... В общ план е надиграване на думи. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да споделя едно мое наблюдение за Паж меч. Тази карта е индикатор за състояние в много силни емоции - страхове, завист, много голяма неувереност, съпътствано от чувството, че си недооценен и пренебрегнат, откъдето идва и чувство на силна ревност. Тук се нарежда и скритият гняв и склонността, заради всичко изброено, към подлост и интриги. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искам да споделя едно мое наблюдение за Паж меч. Тази карта е индикатор за състояние в много силни емоции - страхове, завист, много голяма неувереност, съпътствано от чувството, че си недооценен и пренебрегнат, откъдето идва и чувство на силна ревност. Тук се нарежда и скритият гняв и склонността, заради всичко изброено, към подлост и интриги. 

 

Да, често е така, но и не.

Ако Паж меча е трета, особено след други мечове (дворцови карти визирам) и най-вече след Кралица меча, на въпроси, свързани с казуси, които изискват остра и бърза мисъл за излизане от кризата, Паж меча дава добро развитие и намиране на решение. Все едно по какъв начин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Не мога да се сдържа да не го напиша  :3d_077: . Понякога картите за деня са повече от буквални. Днес изтеглих 2 пентакли - така ни разлюля земетресението, че нямам думи. Подобна аналогия никога не би ми хрумнала...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

5 чаши - "Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша. Не обаче както Аз искам, но както Ти искаш." - "Матея 26"

 

Необичаен паралел.

В какъв Таро контекст обаче го пишеш?

Линк към коментар
Share on other sites

 

5 чаши - "Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша. Не обаче както Аз искам, но както Ти искаш." - "Матея 26"

 

Необичаен паралел.

В какъв Таро контекст обаче го пишеш?

 

Въпросът ми беше за емоционалното състояние на мой познат - Дяволът, 5 чаши, Крал Пентакли. Отчаянието е прераснало в примирение, поне такива са ми наблюденията. Комбинацията ми напомня за Обесения.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

5 чаши - "Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша. Не обаче както Аз искам, но както Ти искаш." - "Матея 26"

 

Необичаен паралел.

В какъв Таро контекст обаче го пишеш?

 

Въпросът ми беше за емоционалното състояние на мой познат - Дяволът, 5 чаши, Крал Пентакли. Отчаянието е прераснало в примирение, поне такива са ми наблюденията. Комбинацията ми напомня за Обесения.

 

По тази комбинация няма нито отчаяние, нито примирение - имаш Дяволът първа и трета е Крал пентакли. По-правилно е да се каже, че за този човек нещата временно са изгубени, но той желае реванш. И е тук, при човешкото дирене на мъст. Важни са картите, не нашето мислене за тях.

 

Колкото до връзката с цитата от Новия Завет - Иисус е знаел какво го очаква и горчивата чашата е поредното превъплъщение, което е непоносимо на езотеричен език и няма как да се съпоставя с меркантилни интереси.

 

П.С. Обесеният е твоя проекция - склонна си да прощаваш.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...