Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Отговора беше "Да" ! Не смекчи ситуацията ,а просто стана онова за което попитах въпреки 3-ка мечове в края!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

ДЕЯНА понеже говорихме за ПАЖОВЕ аз съм се заблудила :) , не за ПАЖ ЖЕЗЛИ, а за РИЦАР ЖЕЗЛИ имах предвид - това всъщност е картата, която ми се пада винаги, когато след това имам някакъв скандал с някого

Линк към коментар
Share on other sites

Хм ... може би е нормално за Рицар Жезли тъй като той е много спонтанен и не мисли преди да действа ,а и е непостоянен.Зависи от следващата карта .Понякога може да има добри резултати подобно поведение ,а понякога не !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, от скоро се занимавам с Таро и сега реших да се пробвам и аз в тълкуването :rolleyes:

Здравейте във връзка с чашите какво мислите за комбинация 8 чаши,5 чаши,асо пентакли?

Златна, 8 чаши са моментът, в който поглеждаш истината в очите и разбираш и признаваш пред себе си, че си прекалил с очакванията и изискванията и вече е време да поемеш по нов път. 5 чаши ми подсказва, че моментът на осъзнаване е доста болезнен и вероятно човекът никак няма желание да го преодолее, не му е останала сила, обезсърчен е.

Само че колкото и тежки и емоционални да са картите, според мен тази, върху която трябва да съсредоточиш вниманието си е Асо пентакли. Мисля, че тя е най-силната от трите. Би ли споделила въпросът си към картите?

Линк към коментар
Share on other sites

Да ще изкажа и моето мнение.Въпросът ми беше идва ли моментът за нещо-да ,време е да поема по нов път след като съм осъзнала някои истини ,минавайки пез депресията и загубата за да достигна до успеха макар и по късно от поставения период

Линк към коментар
Share on other sites

Да ще изкажа и моето мнение.Въпросът ми беше идва ли моментът за нещо-да ,време е да поема по нов път след като съм осъзнала някои истини ,минавайки пез депресията и загубата за да достигна до успеха макар и по късно от поставения период

Ами тогава смело напред, Асото ти обещава успех! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така го приемам.Като отворих първите 2 карти тръпки ме побиха ,но 3-тата ми даде кураж и надежда

С риск да ми се ядосаш-мисля ,че асото ти казва друго- посей семената в плодотворна почва,заложи на новото, дай възможност на старото да си тръгне,то не е за тебе и те тормози, и ти хем го знеш ,хем не му позволяваш да си отиде. А сега имаш шанса да почнеш нещо по- надеждно.Имаш ли нещо като "нова опция" на скоро, на която не си обърнала особенно внимание?

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам за вас ,но си мисля ,че понякога Асо Пентакли на последна позиция може да значи и "Спри" ,т.е. да престанеш да мислиш за нещо ,което няма бъдеще в живота ти.Още нещо ... две аса едно до друго ,като Асо Жезли и Асо Пентакли не значат нищо хубаво ,особено за любовни отношения!

Поправете ме ако греша!

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да ми се ядосаш-мисля ,че асото ти казва друго- посей семената в плодотворна почва,заложи на новото, дай възможност на старото да си тръгне,то не е за тебе и те тормози, и ти хем го знеш ,хем не му позволяваш да си отиде. А сега имаш шанса да почнеш нещо по- надеждно.Имаш ли нещо като "нова опция" на скоро, на която не си обърнала особенно внимание?

Права си няма за какво да се сърдя,след посяването на семената все пак ще има реколта и точно това е успеха.За новата опция -не знам може наистина да не съм обърнала внимание.

Деяна аз нямам поглед върху тази карта ,не знам какво другите ще кажат ,но сега като се замисля, може да значи и това

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Говорихме за 10-ет чаши и значението й ! Ще дам съвсем пресен пример за посланието й - Висша Жрица,7 меча и 10 чаши,а въпроса е "Какво да направя ,за да престане този човек да ме тормози и притеснява?"

Висшата Жрица значи,че аз вече зная какво точно да направя и е едно към едно със съвета на Таро!7 меча значи да отбагявам контакти с този човек,срещи,разговори и всичко което ме доближава до него ,да бъда хитра и да се измъквам по терлички :) ,както се казва!10 чаши значи и пасивност ,както и Висшата Жрица .Нищо да не се прави просто да избягвам този човек и ако направя това ще постигна спокойствието ,което искам!(отново 10 чаши)

Ако някой иска да добави нещо или не е съгласен ще се радвам да сподели !

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Говорихме за 10-ет чаши и значението й ! Ще дам съвсем пресен пример за посланието й - Висша Жрица,7 меча и 10 чаши,а въпроса е "Какво да направя ,за да престане този човек да ме тормози и притеснява?"

Висшата Жрица значи,че аз вече зная какво точно да направя и е едно към едно със съвета на Таро!7 меча значи да отбагявам контакти с този човек,срещи,разговори и всичко което ме доближава до него ,да бъда хитра и да се измъквам по терлички :) ,както се казва!10 чаши значи и пасивност ,както и Висшата Жрица .Нищо да не се прави просто да избягвам този човек и ако направя това ще постигна спокойствието ,което искам!(отново 10 чаши)

Ако някой иска да добави нещо или не е съгласен ще се радвам да сподели !

Здравей Деяна!Аз не съм толкова добра с тълкуването,но за мен 7Меча е като сметка без кръчмар и като последна карта 10Чаши,нещо много краткотрайно.Аз бих ги изтълкувала като;плана който си направила няма да доведе до траен резултат.Или както го казваш ти,това изнъкване по тернички е временно спасяване.

Линк към коментар
Share on other sites

"Неслучайно" съм го обяснила. Това е кармична карта. Върви със Звездата, когато предстоят големи промени, но те се се отнасят поне за три години напред във времето. Това са едни от най-бавните карти в Таро - особено Звездата - тази карта е карта-лечител, тя извежда личността от дъното, от блатото; довери й се, без да вярваш.

Не вярвай на Таро, ако имаш усета да следваш пътя на картите - ти си щастливец, но за съжаление, човекът е упорито животно - мисли си, че той ще надделее над съдбата - няма такъв случай, затова - вижайки, 9 пентакли и Звездата, се усмихни.

Очакват те големи промени. За които сега и не подозираш. В скоро време очаквай Кулата да се появява и нейните братя и сестри от карти. Но всичко това е начало на промяната. Или краят на началото. Това значат тези карти.

Мона искам да те попитам за следното съчетание;2Жезли,Звездата,9Пентакли подкрепени от Асо Жезли.В този случай може ли пак да се тълкува като предстоящи големи промени или Асото ни показва,че човека има желание,ентусиазъм за тези промени?И променя ли се значението като звездата е на средна позиция и как?То сигурно се променя,но как?

Линк към коментар
Share on other sites

"Неслучайно" съм го обяснила. Това е кармична карта. Върви със Звездата, когато предстоят големи промени, но те се се отнасят поне за три години напред във времето. Това са едни от най-бавните карти в Таро - особено Звездата - тази карта е карта-лечител, тя извежда личността от дъното, от блатото; довери й се, без да вярваш.

Не вярвай на Таро, ако имаш усета да следваш пътя на картите - ти си щастливец, но за съжаление, човекът е упорито животно - мисли си, че той ще надделее над съдбата - няма такъв случай, затова - вижайки, 9 пентакли и Звездата, се усмихни.

Очакват те големи промени. За които сега и не подозираш. В скоро време очаквай Кулата да се появява и нейните братя и сестри от карти. Но всичко това е начало на промяната. Или краят на началото. Това значат тези карти.

Мона искам да те попитам за следното съчетание;2Жезли,Звездата,9Пентакли подкрепени от Асо Жезли.В този случай може ли пак да се тълкува като предстоящи големи промени или Асото ни показва,че човека има желание,ентусиазъм за тези промени?И променя ли се значението като звездата е на средна позиция и как?То сигурно се променя,но как?

Хм, много общи и неконкретни карти. Не знам дали се отнасят до големи промени, по-скоро говорят за големи мечти и желания - дали ще видят бял свят. Не бих тълкувала картите отделно, за мен Звездата и 9 пентакли са ЕДНО. Все едно една жена да попита дали ще има изобщо дете ... и отговорът ще е ДА, но времето за това да стане е далече. От друга страна, такива карти създават една атмосфера на душевен комфорт, човек диша по-леко и му се струва, че около и над него бдят ангели, които го пазят...

Много неконкретни, отново го казвам, но и много позитивни карти с вяра в бъдещето. А въпросът, който си задала, май е бил за нещо по-скоро ежедневно, поне така си мисля :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

"Неслучайно" съм го обяснила. Това е кармична карта. Върви със Звездата, когато предстоят големи промени, но те се се отнасят поне за три години напред във времето. Това са едни от най-бавните карти в Таро - особено Звездата - тази карта е карта-лечител, тя извежда личността от дъното, от блатото; довери й се, без да вярваш.

Не вярвай на Таро, ако имаш усета да следваш пътя на картите - ти си щастливец, но за съжаление, човекът е упорито животно - мисли си, че той ще надделее над съдбата - няма такъв случай, затова - вижайки, 9 пентакли и Звездата, се усмихни.

Очакват те големи промени. За които сега и не подозираш. В скоро време очаквай Кулата да се появява и нейните братя и сестри от карти. Но всичко това е начало на промяната. Или краят на началото. Това значат тези карти.

Мона искам да те попитам за следното съчетание;2Жезли,Звездата,9Пентакли подкрепени от Асо Жезли.В този случай може ли пак да се тълкува като предстоящи големи промени или Асото ни показва,че човека има желание,ентусиазъм за тези промени?И променя ли се значението като звездата е на средна позиция и как?То сигурно се променя,но как?

Хм, много общи и неконкретни карти. Не знам дали се отнасят до големи промени, по-скоро говорят за големи мечти и желания - дали ще видят бял свят. Не бих тълкувала картите отделно, за мен Звездата и 9 пентакли са ЕДНО. Все едно една жена да попита дали ще има изобщо дете ... и отговорът ще е ДА, но времето за това да стане е далече. От друга страна, такива карти създават една атмосфера на душевен комфорт, човек диша по-леко и му се струва, че около и над него бдят ангели, които го пазят...

Много неконкретни, отново го казвам, но и много позитивни карти с вяра в бъдещето. А въпросът, който си задала, май е бил за нещо по-скоро ежедневно, поне така си мисля :)

Благодаря ти за бързия отговор!Да въпросът бе за приятеля на една приятелка.Момчето ми се вижда много сериозно,но тя има някакви мухи в главата.Въпросът бе дали той има друга.Незнам аз си мисля ,че няма друга,но му предстои промяна или той е ентусиазиран за някаква промяна.Те са много млади и живота е пред тях,нормално е да имат големи мечти,а и тяхната връзка е дългогодишна и може вече да се е изчерпала,но и може той да иска да премине на по-друго ниво.На предишното редене им излезе Визшият Жрец,Колелото на съдбата и Влюбените.

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Деяна!Аз не съм толкова добра с тълкуването,но за мен 7Меча е като сметка без кръчмар и като последна карта 10Чаши,нещо много краткотрайно.Аз бих ги изтълкувала като;плана който си направила няма да доведе до траен резултат.Или както го казваш ти,това изнъкване по тернички е временно спасяване

Здравей ,

7 меча не е чак толкова лоша карта ,но пак зависи.Бих тълкувала картите като теб ако след 7 меча беше Кулата или 5 меча,примерно!Аз по принцип план нямам ,просто не желая проблеми и конфликти и искам да ги избегна!7 меча точно я свързвам с думичката "избегна" .За конкретен резултат не бих говорила тук и не бих го определила ,като краткотраен или дълготраен ,защото няма такова нещо никъде и всичко е шарено!Имам навика в началото на всеки два месеца да си хвърлям по 42-ве карти за следващите два месеца и виждам как нищо не е стабилно ,а хем е наред и хем в следващия момент не е !Така е .... това е! :)

Ако искаш обоснови се по-добре!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Деяна!Аз не съм толкова добра с тълкуването,но за мен 7Меча е като сметка без кръчмар и като последна карта 10Чаши,нещо много краткотрайно.Аз бих ги изтълкувала като;плана който си направила няма да доведе до траен резултат.Или както го казваш ти,това изнъкване по тернички е временно спасяване

Здравей ,

7 меча не е чак толкова лоша карта ,но пак зависи.Бих тълкувала картите като теб ако след 7 меча беше Кулата или 5 меча,примерно!Аз по принцип план нямам ,просто не желая проблеми и конфликти и искам да ги избегна!7 меча точно я свързвам с думичката "избегна" .За конкретен резултат не бих говорила тук и не бих го определила ,като краткотраен или дълготраен ,защото няма такова нещо никъде и всичко е шарено!Имам навика в началото на всеки два месеца да си хвърлям по 42-ве карти за следващите два месеца и виждам как нищо не е стабилно ,а хем е наред и хем в следващия момент не е !Така е .... това е! :)

Ако искаш обоснови се по-добре!

Здравей Деяна!Ако след 7Меча е Кулата бих ги тълкувала,че плана ми или начина по който съм решила да действам ще доведе до драстични промени на ситуацията и определено трайни,може да са болезнени,но ......проблема ще е решен.Аз пак казвам ,че съм много начинаеща и не ми се връзвай на тълкуването,но от нищожният ми опит 10Чаши я възприемам като нещо много краткотрайно.Да ако след седмицата беше 10Пентакли повече бих се зарадвала.

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак казвам ,че съм много начинаеща и не ми се връзвай на тълкуването,но от нищожният ми опит 10Чаши я възприемам като нещо много краткотрайно.Да ако след седмицата беше 10Пентакли повече бих се зарадвала.

Може да си начинаеща, но това е мног точно наблюдение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак казвам ,че съм много начинаеща и не ми се връзвай на тълкуването,но от нищожният ми опит 10Чаши я възприемам като нещо много краткотрайно.Да ако след седмицата беше 10Пентакли повече бих се зарадвала.

Може да си начинаеща, но това е мног точно наблюдение :)

Благодаря !!!Картите си ги купих преди 5-6 месеца и за мен те са като да изучавам чужд език ,но без учебник,защото аз не си купих нито една книга за тарото.Интересно ми е да разбирам значението на всяка карта не прочетено от книга а от собствен опит и от това което вие споделяте.Този форум е моята книга,затова ви благодаря ,че сте тук и че споделяте.Може би е малко егоистично от моя страна,но ви благодаря ,за това че ви има!

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак казвам ,че съм много начинаеща и не ми се връзвай на тълкуването,но от нищожният ми опит 10Чаши я възприемам като нещо много краткотрайно.Да ако след седмицата беше 10Пентакли повече бих се зарадвала.

Може да си начинаеща, но това е мног точно наблюдение :)

Благодаря !!!Картите си ги купих преди 5-6 месеца и за мен те са като да изучавам чужд език ,но без учебник,защото аз не си купих нито една книга за тарото.Интересно ми е да разбирам значението на всяка карта не прочетено от книга а от собствен опит и от това което вие споделяте.Този форум е моята книга,затова ви благодаря ,че сте тук и че споделяте.Може би е малко егоистично от моя страна,но ви благодаря ,за това че ви има!

Съвсем не си егоистична, не. Но е било добре да си вземеш и книги - те са един поглед върху общото и са необходими. Аз съм на мнение, че е добре да се чете всичко, което има на пазара за картите Таро. Това изгражда освен лично мнение, но и най-вече рефлексия да преценява погрешното от измамното тълкуване на картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм за 10 чаши и 10 пентакли ,но аз не искам отношения с този човек ,нито каквото и да е.По-горе съм писала за 10 чаши и дори за 10 пентакли ,но ме съмнява съвета на Таро да е свързан с това,а просто пасивност от моя страна ....!

Но както и да е ... всеки с мненията и вижданията си.Радвам се че има различни гледни точки.Това обогатява :)

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже става дума за 10 чаши конкретно: понякога тази карта бележи и скандали, период на крайности в постъпките и в действията. Сщото може да се получи от комбинация само от чаши или от жезли и чаши; трябва много внимателно да се тълкува, ако накрая се появи 10, независимо от коя боя ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм за 10 чаши и 10 пентакли ,но аз не искам отношения с този човек ,нито каквото и да е.По-горе съм писала за 10 чаши и дори за 10 пентакли ,но ме съмнява съвета на Таро да е свързан с това,а просто пасивност от моя страна ....!

Но както и да е ... всеки с мненията и вижданията си.Радвам се че има различни гледни точки.Това обогатява :)

Да разбира се това е така,а и поне при мен много често се случва картите да ми отговарят не за това което питам.Например преди време когато задавах въпроси за даден мъж много често в подредбите на втора или трета позиция се явяваше Паж Мечове и аз си мислех,че той ми върти някакви интриги или сплетни......нищо подобно.Оказа се,че съвсем различни хора,който въобще не са свързани с него ме въведоха в такъв блудкав,,сериал,,че тогава на мен свят ми се виеше.Дори интригите не бяха свързани с въпросния човек за когото правех подрежданията.И така картите се опитаха да ми поскажат за събития,които са много по важни и за неща дето ще ми се случат.Тези и ред други събития предсказани от картите ме амбицираха да им обърна по сериозно внимание,защото те сигурно са ми предрекли въпросните ситуации с точност,но аз като още не разбирам техният език не можах да отреагирам по навреме и да предотвратя тези ситуации.!!!

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...