Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Деяна с тази Жрица отпред няма начин да не си знаела какво да направиш :) Браво! Мерси, че сподели. Винаги е интересно да се разбере края на историята

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Когато имаме конкретни въпроси, за конкретни карти е добре да се съобразяваме с темите във форума!

Тук ще ти отговоря Жур на въпроса за 8 пентакли,а за 10 пентакли сме писали малко по-назад в тази тема.Разрови се и ще видиш :)

8 пентакли за мен значи предложение за работа, добра, приятна и лека комуникация, флирт и приятно прекарване на времето с някой, примерно! Също може да значи и някакво начинание, но в начален етап, обучение, курсове и т.н.

Смятам, че е добър знак ако тази карта се появи във връзка с обучение или търсене на работа, но разбира се зависи от съседните карти!

Тъй като ти питаше за проблем аз взех значението на картата, когато е в обърнато положение. Тогава картата показва проблемна комуникация, обида! Мисля, че не веднъж сме споменавали значението на обърнатата 8 пентакли, но да не смесваме темите, както обичаме да правим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди известно време мой близък човек ме помоли да му гледам за близкото настояще. Въпросът беше дали ще има някакви проблеми или пречки.Картите бяха 7 меча,8 чаши обърната и 6 меча :) От картите се вижда, че той има сериозен план за действие и намерения, които иска да осъществи(7 меча), но не може (8 чаши обърнати), не и сега.Вижда се че иска да тръгне по нови пътища и да остави някой неща зад гърба си. Също има много тъга в него, но 6 меча е много хубава карта тук и точно на място :) Тя показва, че проблемите му ще бъдат преодоляни и оставени зад гърба му, така както той искаше! Вчера ми съобщи, че всичките му тревоги вече не важат :) Проблемите, които е имал са решени!

Много се радвам за него :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да питам за 5 меча - права, обърната, някой ако му е направила впечатление в конкретни комбинации и така. Знам, че доста е писано за нея и аз съм се ровила, обаче не винаги ми се "връзва", когато се пада. А тя напоследък ми се пада често, за различни неща - отношения например, но не само. Или ако някой може да каже някакви впечатления за значението й на първа/втора/трета позиция от 3 карти. Мисълта ми е, който каквото се сеща, често ми убягва като значение, така че всякакви впечатления ще са ми полезни :)

За пример ще напиша няколко комбинации, в които ми се е падала, без да навлизам в подробности - обърната 5 меча, обърната 9 чаши, обърната 4 пентакли; обърната 5 меча, Кулата, Силата; обърната 4 пентакли, 5 меча, обърната Жрица; Висшата жрица, 5 меча, Рицар пентакли. И още много, но тия намирам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, често, когато се е падала на мен, 5 мечове означава безсилие пред обстоятелствата, тя е разкъсване между огромно желание за промяна и невъзможност за такава. Силна е според мен тази карта, показва вътрешна борба, непримиримост.

Например тук - 5 меча, Кулата, Силата - Събитията според мен следват естествен ход на разрушение, натрупаното напрежение ескалира. Човекът не може да се примири, в него е мобилизирана много силна енергия, желание за промяна, но външната среда е твърде неблагоприятна, така че нищо друго не остава освен да стиска зъби.

Тук също -обърната 4 пентакли, 5 меча, обърната Жрица - 5 мечове е заобиколена от много пасивни карти, нещо не позволява промяна, но по-скоро причините са вътре в човека. Хем не му харесва положението, в което се намира, хем нещо не му позволява да промени нещата.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Безсилие много пъти е ключовата дума и за мен, просто често си задавам въпроса, особено когато питам за друг човек в ситуации, засягащи мен, дали пък не го тълкувам по начин, по който по-скоро на мен ми се иска. Ще се опитам да обясня. Комбинациите бяха само за пример, но ето първата, която си разтълкувала. Тя е по-стара, въпросът беше "отказал ли се е от мен". И аз помислих като теб, после си казах дали пък не греша и 5 меча примерно значи озлобление или яд (макар че няма за какво в случая), все пак са различни неща, а разликата в отговора значи много за мен :)

Другата комбинация е от днес и не засяга мен, но точно тя ме провокира да пиша. За тази ситуация теглих и други карти и мисля, че си права :)

Ами, благодаря ти за включването, беше ми много полезно! 3d_041.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпрос за това как някой ще се отзове на определена моя молба:

четворка жезли, тройка жезли, асо жезли

Само жезли и в такава интересна (за мен) поредност. Ще действа?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

6 мечове, 2 мечове, СИЛА -

според мен се отива към по-хубав период на развитие, има голяма надежда, че ситуацията ще се развие към по-добре, но още малко търпение, ще има известно забавяне; помощ от някой.

Вие как я тълкувате тази комбинаця - въпроса е какво да очаквам от седмицата? По принцип наистина надеждите ми са големи, но не знам дали облаците ще се разсеят. Като мине седмицата ще споделя.

Някой да има по-различно тълкуване?

Редактирано от boba75
Линк към коментар
Share on other sites

6 мечове, 2 мечове, СИЛА -

според мен се отива към по-хубав период на развитие, има голяма надежда, че ситуацията ще се развие към по-добре, но още малко търпение, ще има известно забавяне; помощ от някой.

Вие как я тълкувате тази комбинаця - въпроса е какво да очаквам от седмицата? По принцип наистина надеждите ми са големи, но не знам дали облаците ще се разсеят. Като мине седмицата ще споделя.

Някой да има по-различно тълкуване?

Няма никакво положително развитие. Има само надежда за това, но надеждата сама по себе си не носи нищо хубаво, особено ако е придружена с толкова голяма пасивност и вътрешни задръжки и спирачки, както в случая.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

6 мечове, 2 мечове, СИЛА -

според мен се отива към по-хубав период на развитие, има голяма надежда, че ситуацията ще се развие към по-добре, но още малко търпение, ще има известно забавяне; помощ от някой.

Вие как я тълкувате тази комбинаця - въпроса е какво да очаквам от седмицата? По принцип наистина надеждите ми са големи, но не знам дали облаците ще се разсеят. Като мине седмицата ще споделя.

Някой да има по-различно тълкуване?

Няма никакво положително развитие. Има само надежда за това, но надеждата сама по себе си не носи нищо хубаво, особено ако е придружена с толкова голяма пасивност и вътрешни задръжки и спирачки, както в случая.

да, 2 мечове говори за това, което казваш, и все пак СИЛА не е ли нещо повече от надежда.

А комбинацията 2 жезли - ГЛУПАКЪТ - РИЦАР пентакли какво ти говори? На мен лично, че надеждата ще се превърне във факт, малко по-бавно от очакваното, но пък за сметка на това със сигурност.

Благодаря baby777, аз се опитвам да тълкувам, но не съм с много опит, каквото прочета тук по форумите и си го доразвивам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз искам да поискам по-точно обяснение на картата Асо пентакли. Мона беше описала тази карта в самото начало на темата, но някак не разбирам какво точно означава... " Отварям скоба – Асо пентакли е карта, която няма как да се ситуира във времето, вие питате днес, но отговорът й е – „когато аз реша, важното е, че това, което предричам е извън съмнение!” Където и да се появи това Асо, то образува зона на защита, невидими лъчи обграждат ситуацията, човека, нещото и то е под закрилата на висшите сили. " Ако може да ми обясниш какво точно означава тази закрила и "...това, което предричам е без съмнение...", кое се предрича с тази карта или трябва да се обърне внимание на това кои арти влияят и какво означават те е в общото гадаене независимо каква е подретбата и всъщност тяхното значение ли трябва да е приемано без съмнение, това за което се пита всъщност не трябва да се подлага на съмнение и отговора е точно такъв за какъвто си предобеден .... ако е при келтски кръст?

Линк към коментар
Share on other sites

Boba75.....м/у др смятам, че твоето скупчване на жезли в случая говоро за някаква победа след война която си водела за нещо оето за теб е мн ценно и най-накеая намиеаш утеха след като победиш, жезлите са символ на голямата траст на-вероятно си имал аскарване или ожесточен словестен разговор....., нещо от сорта на борба, от която ти излизаш победителят и най-нкрая можеш да си починеш, забелязвам че картите ти за разлика от нормалното пти подретба с 3 катри не се тълкуват последователно,( явно умееш да влияеш и контролираш добре мисълта си и да я насочваш точно към проблема (повечето хора се разсейват :) )

Линк към коментар
Share on other sites

Boba75.....м/у др смятам, че твоето скупчване на жезли в случая говоро за някаква победа след война която си водела за нещо оето за теб е мн ценно и най-накеая намиеаш утеха след като победиш, жезлите са символ на голямата траст на-вероятно си имал аскарване или ожесточен словестен разговор....., нещо от сорта на борба, от която ти излизаш победителят и най-нкрая можеш да си починеш, забелязвам че картите ти за разлика от нормалното пти подретба с 3 катри не се тълкуват последователно,( явно умееш да влияеш и контролираш добре мисълта си и да я насочваш точно към проблема (повечето хора се разсейват :) )

Много добре насочваш тълкуванието си - всъщност трети месец водя борба срещу нещо нередно и нямам никакви поддръжници, всеки гледа безразлично на случващото се с две думи "на моите приятели им е все едно" как ще се развият събитията. Но аз не се отказвам да се боря и все още се надявам освен с действия и с добра мисъл да си помогна. Просто интуицията ми предсказва, че ще има възмездие за мен ...

:thumbsup: И аз така ги тълкувам тези карти!

Редактирано от boba75
Линк към коментар
Share on other sites

Ще помоля още веднъж да съумее някой да ми разтълкува Асо пентакли както описах по-горе и ми е мн интерсно за 3 чаши - винаги когато е финална карта при келтски кръст дава положителен отговор. ъпросът ми е тук - положителен за този на когото се гледа или в гадаенето например...........на въпроса ....."ще загубя ли спора в тази ситуация?" финалната карта 3 чаши да дава положителен отговор .... - "да, ще загубиш" или "не, ти ще спечелиш" ????????

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:Мерси за комплимента boba75 :) опитвам се да влагам най-доброто от себе си, забелязвам м/у др че само и единсвено таро ми отговарят на неща, за който не мога да намеря никаква информация и естествено ВИНАГИ СА ПРАВИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ......
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146:Мерси за комплимента boba75 :) опитвам се да влагам най-доброто от себе си, забелязвам м/у др че само и единсвено таро ми отговарят на неща, за който не мога да намеря никаква информация и естествено ВИНАГИ СА ПРАВИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ......

На мен пък всеки път различно ми се отговаря, забелязах, че точно когато беше пълнолуние май най-точно ми се наредиха картите. Но съм още начинаеща де :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тук ли е мястото да попитам как да тълкувам струпването на много пентакли при келтския кръст - 9 пент, 3 пент, 7 пент, 10 пент, 2 пент, Р пент и накрая 6 пент. Като гледам пентаклите, които ми са се паднали са все с позитивни вибрации, но в живота ми нищо позитивно не "вибрира" напоследък и затова се чудя да вярвам ли на това, което виждам. Разбира се измежду тях има и такива карти, които са свързани най-вероятно с хора - К чаши и Звездата /но тя се падна в миналото/

Тълкувам го като възможен успех в начинанията си, но да съм търпелива, най-малкото да повярвам в красотата на живота и в положителното развитие, въпреки трудния период, в който съм в момента.

Благодаря на тези, които ще обърнат внимание на запитването ми и ще споделят мнението си:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако искаш пиши в темата за Келтския кръст, но напиши в кои позиции какви карти са ти се паднали. Напиши и въпроса. Аз поне така не мога да ти кажа нищо конкретно и да ти отговоря на въпроса!

Линк към коментар
Share on other sites

Някой би ли описал малко по-обстойно Асо чаши.... тази карта я свързвам и то не зная защо само и единствено с любов ..... при това еротична ... любовна връзка или началото на такава ... има ли нещо по-характерно като придобиване на емоционален разтеж или емоционална наситеност , емоционално задоволство, приятелсво. Какво е значението и когато се падне като финален отговор на подредбата Келтски кръст?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой би ли описал малко по-обстойно Асо чаши.... тази карта я свързвам и то не зная защо само и единствено с любов ..... при това еротична ... любовна връзка или началото на такава ... има ли нещо по-характерно като придобиване на емоционален разтеж или емоционална наситеност , емоционално задоволство, приятелсво. Какво е значението и когато се падне като финален отговор на подредбата Келтски кръст?

Ще се наложи да те разочаровам :)

Аз самата не зная какво място има Ас чаши в колодата от карти Таро, това е почти непълноценна карта в Таро, с едно изключения - когато не е ОБЪРНАТА.

Нито за любов говори, камо ли за еротична любов, т.е. да има някакви атрибути самата карта, това е нелепо. Аса-та са ниски карти, тук изключвам Ас пентакли (защото е на ниво и по-голямо от Големите аркани). И ако до тях няма сериозни карти, събитийни карти, няма какво да се случи, освен да се надяваш да се случи нещо. Ако някъде си чела че асото чаши е ВЕЛИКА КАРТА, отмини тази теза с насмешка, няма такъв филм, само ще се вкараш в нов такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям мнението на Мона за Асо чаши. Имам същите наблюдения. Много непостоянна карта. Бях споделила преди време, че в един руски сайт за Таро бяха писали колко велика е картата Асо чаши. Как значела любов, истинска и споделена. Г Л У П О С Т И !

Тогава се отказах да чета всякакви дивотии за Таро, а повечето са точно такива.

Линк към коментар
Share on other sites

хаахах :D наистина обаче много сте прави защото и аз самата го усещам така и ми стана много странно защо не ми е по сърце нито едно от тези неща които изброих сама по себе си е доста объркваща и променяща се, човек никога по нея нищо не може да съди окончателно...

Линк към коментар
Share on other sites

М/у другото ако предположим, че намерих отговорът, който търсех за чаши що се касае до емоции по-скоро както казвате надяваме се на нещо - да - да оздравеем , започваме да имаме малко по малко вяра в самите себе си жсе пак затова е Граал при това символът на гълъбът символът на "Светият дух" именно символ на надеждата, то значи човек наистина се надява и има вяра ..... разбира се това не е Жрецът, който е самото учение, човекът вдъхващ вярата в нас, Асо чаши може би е символ на вярата вече зараждаща се или зародена вече в нас, Началният стадии на доверето в съществуването на онзи живот, достатъчно добър за живеене, чувството, че сами можем да се извисим градейки се на тази наша вяра... и да се изцелим, ако вече не се е зародило еуфоричното чувство в нас от това ... :) Ние се чувстваме жизнени , пълноценни , достойни да извървим пътя си , да го започнем или да го довършим... Вярваме, че можем и благодарение на това ние наистина успяваме...

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...