Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Аз самата не зная какво място има Ас чаши в колодата от карти Таро, това е почти непълноценна карта в Таро, с едно изключения - когато не е ОБЪРНАТА.

Тук има грешка, когато и само когато е ОБЪРНАТА има силно послание и значение. Който бърза, бърка -)

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди време бях чела във форума, но не мога да се досетя точно къде, че Кралица жезли без своят Крал става автоматично Кралица чаши...... някой може ли да ми обясни този тайнствен преход ????

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време бях чела във форума, но не мога да се досетя точно къде, че Кралица жезли без своят Крал става автоматично Кралица чаши...... някой може ли да ми обясни този тайнствен преход ????

Интересно, поне аз не си спомням. Но, ако има такова нещо, то 100% е било в някакъв конкретен контекст, иначе ... И въпросът е важен.

Кралиците, като цяло, без кралете са леко "отнесени", ако няма разбира се силни поддържащи карти до тях. Изключение тук прави само Кралица меча.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам блед спомен, че репликата е моя. Имах разсъждения по въпроса, че за да бъде такава, каквато е, в повечето случаи Кралица жезли се нуждае от своя крал до себе си.

Но твърдението, че се превръща в Кралица чаши, е неточно. Може да бъде която и да е от другите кралици, зависи от въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо, което не ми е ясно относно 10 меча! На няколко пъти съм си гледала дали нещо ще се случи и последна карта е 10 меча, казвам си "О,не! Абсурд", но се случва и в добра посока се развиват нещата.

Пример давам веднага. Гледах на една колежка дали ще я направят касиер. Отдаде й се възможност, но имаше и друго момиче, което се бореше за същото. Картите на моята колежка бяха Звезда и 10 меча. Приличаше ми точно на напразни надежди, но стана така, че я повишиха! Мечтата й стана реалност!

Това ли е 10 меча? Изглежда толкова отчайваща карта! Възможно е и нещата да са се променили с времето. Вие какво мислите и имате ли подобни наблюдения за тази карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, аз имам вече доста опит с тази карта и то на 3-та позиция и за мен означава "да", а защо това "да" се случва? е, отговорът е абсолютна мобилизация на целият ти наличен арсенал...това което не те е убило, те е направило много по-силен и устремен. Но 10 меча винаги е свързана с препятствия, там няма подаръци, има изстрадана победа.

Линк към коментар
Share on other sites

10 меча е карта на жертвата и на неупотребеното добро. Необходими са ни усилия над себе си, все едно да се надскочим и в един кратък миг да стигнем пика на възможностите си (в тази карта има предистория - дълго време сме отлагали развитието на някаква ситуация).

Тя ни напомня уроците на Справедливосттта, от които няма как да избягаме. Да, търпим поражения - търпим победи, ала това не е равновесие. Това е хитруване с човешката психика.

И така стигаме до Десетте меча :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Моят опит с 10 меча е предимно в сферата на емоционалните въпроси - на която и позиция да е била, изпълнението й винаги е било неизбежно за някоя от страните. Аз също имах комбинация Звездата с 10 меча - просто болезнен КРАЙ на надеждите.

В друга комбинация, касаеща работа, имах 4 пентакли с 10 меча, където 10 меча е адекватен отговор на сковаността, инертността и това да чакаш нещо да ти падне от небето наготово. На този човек наистина се наложи да "надскочи", както казва Мона, и себе си, и задръжките си, и в крайна сметка там нещата се задвижиха в положителна посока.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Зададох въпрос "Какво е важно за един човек /близък за мен/ сега? И се паднаха интересни карти и неочаквани поне за мен имам впредвид 3-тата карта 2 чаши, Страшния съд и 2 жезли обърната. Имам два варианта на тълкуване. Човекът сега изживява промяна болезнена, която е не само вътрешна, но която ще е и видна и битието придобива нов смисъл. А страшния съд определено се е задействал и след него ще настъпи някаква "чудесна промяна". Или човекът очаква някакво чудо да стане или много му се иска то да настъпи, но за да се случи то промяната трябва да е осъществена и това си зависи от него - да поеме отговорността за всичко, което се е случило досега.

Какво мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос "Какво е важно за един човек /близък за мен/ сега? И се паднаха интересни карти и неочаквани поне за мен имам впредвид 3-тата карта 2 чаши, Страшния съд и 2 жезли обърната. Имам два варианта на тълкуване. Човекът сега изживява промяна болезнена, която е не само вътрешна, но която ще е и видна и битието придобива нов смисъл. А страшния съд определено се е задействал и след него ще настъпи някаква "чудесна промяна". Или човекът очаква някакво чудо да стане или много му се иска то да настъпи, но за да се случи то промяната трябва да е осъществена и това си зависи от него - да поеме отговорността за всичко, което се е случило досега.

Какво мислите вие?

Човекът е свикнал да получава помощ от близки. Ситуацията, в която е в момента е отлагана дълго време, но сега няма възможност повече да бяга от нея. Моментът е назрял за вземане на категорични решения.

2 жезли обърната е индикатор за уникален шанс да се усвои Страшния съд по безболезнен начин, но ако този шанс не се оползотвори, ударът ще бъде жесток! Защото Страшният съд е среща със себе си, която винаги е болезнена, защото води до себенадмогване, а това не всеки може да го преодолее.

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос "Какво е важно за един човек /близък за мен/ сега? И се паднаха интересни карти и неочаквани поне за мен имам впредвид 3-тата карта 2 чаши, Страшния съд и 2 жезли обърната. Имам два варианта на тълкуване. Човекът сега изживява промяна болезнена, която е не само вътрешна, но която ще е и видна и битието придобива нов смисъл. А страшния съд определено се е задействал и след него ще настъпи някаква "чудесна промяна". Или човекът очаква някакво чудо да стане или много му се иска то да настъпи, но за да се случи то промяната трябва да е осъществена и това си зависи от него - да поеме отговорността за всичко, което се е случило досега.

Какво мислите вие?

Човекът е свикнал да получава помощ от близки. Ситуацията, в която е в момента е отлагана дълго време, но сега няма възможност повече да бяга от нея. Моментът е назрял за вземане на категорични решения.

2 жезли обърната е индикатор за уникален шанс да се усвои Страшния съд по безболезнен начин, но ако този шанс не се оползотвори, ударът ще бъде жесток! Защото Страшният съд е среща със себе си, която винаги е болезнена, защото води до себенадмогване, а това не всеки може да го преодолее.

Благодаря ти Lifetime . В тази ситуация всичко си зависи от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Какво ви е мнението за 7 чаши?Имате ли опит с тази карта по-различен от традиционното за прекомерни желания ,нереални очаквания дори алкохол или друг вид опиянение?Изобщо мислите ли ,че има случаи ,когато картата да има по-скоро позитивна интерпретация и в кои случаи с кои други карти.Какво мислите за Глупака и 7 чаши една до друга ?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ви е мнението за 7 чаши?Имате ли опит с тази карта по-различен от традиционното за прекомерни желания ,нереални очаквания дори алкохол или друг вид опиянение?Изобщо мислите ли ,че има случаи ,когато картата да има по-скоро позитивна интерпретация и в кои случаи с кои други карти

7 чаши е прекрасна, когато питаме за любов. Примерно какво изпитва някой към нас, какво е отношението му към нас. И тук май се изчерпват позитивните значения на 7 чаши, според мен. Вариантите за комбинации са най-разнообразни с Кралица чаши или пентакли в гледания на мъже например.

Линк към коментар
Share on other sites

Забелязала съм ,че 7чаши на първа позиция показва самозаблуда ,дори и за чувства да питаме ,освен ако няма и 6 пентакли на последната позиция или Папата например ,а ако питаме дали нещо е вероятно и излезе на 3та позиция си означава,че се заблуждаваме.Ето една комбинация ,която според мен показва сериозно емоционално залитане 7 чаши,Силата (обърната) ,2 чаши. Случвало ми се е и да показва ,че ще се случи нещо ,което не очакваме тогава съм я виждала на 2ра позиция при гледане с 3 карти.Имате ли някакви конкретни комбинации ,които бихте споделили?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ви е мнението за 7 чаши?Имате ли опит с тази карта по-различен от традиционното за прекомерни желания ,нереални очаквания дори алкохол или друг вид опиянение?Изобщо мислите ли ,че има случаи ,когато картата да има по-скоро позитивна интерпретация и в кои случаи с кои други карти.Какво мислите за Глупака и 7 чаши една до друга ?

Да, има и изключения: в този случай една неуморна упоритост, преследване на недостижимото, цел до звездите. На този човек не са му нужни помощници, нито съветници - той ги отхвърля и не ги зачита; той вярва в звездата си и знае, че няма да стане нищо скоро, макар, че го знае - смесица между еуфория и съмнения, между подем и падение, но целеустременост, на която всеки може да завиди.

Друг е въпросът дали има смисъл: в търсене на смисъла, много каузи рухват, но тази може и да успее, защото идва от сърцето.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Да, има и изключения: в този случай една неуморна упоритост, преследване на недостижимото, цел до звездите. На този човек не са му нужни помощници, нито съветници - той ги отхвърля и не ги зачита; той вярва в звездата си и знае, че няма да стане нищо скоро, макар, че го знае - смесица между еуфория и съмнения, между подем и падение, но целеустременост, на която всеки може да завиди.

Друг е въпросът дали има смисъл: в търсене на смисъла, много каузи рухват, но тази може и да успее, защото идва от сърцето.

Добре,как го правиш?? Винаги ме изумяваш в детайлите :) Браво! Много точно описа ситуацията ,за която бях питала.Въпроса беше дали и как ще се състои една среща (първата карта Колелото),е състоя се ,аз дори след нея видях отговорът ти и наистина така премина - смесица от еуфория и съмнения и от двете страни.Ако става въпрос за другият в ситуацият а,то той наистина е човекът ,който е адски упорит и мисля,че може и да е търпелив....а ако можеш сподели откъде прецени ,че си вярва в звезда и ,че нищо няма да е скороо.?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 жезли обърната, Слънцето и 8 жезли - Ще започна ли друга работа до 1 месец?

За мен си е "Да" , но защо 2 жезли обърната е първа карта?

Ако имате различно мнение от моето, споделете!

Линк към коментар
Share on other sites

2 жезли обърната, Слънцето и 8 жезли - Ще започна ли друга работа до 1 месец?

За мен си е "Да" , но защо 2 жезли обърната е първа карта?

Ако имате различно мнение от моето, споделете!

Деяна, моето мнение е твърдо ДА. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

76371_1467430606656_1260295326_31032072_7899512_n.jpg

3 меча

Не съм споменала, че това е и картата на миналото, на тоталното осъзнаване - много повече от страданието и озлоблението на 5 меча и повече от незнанието и сковаността на 8 меча; това е карта на философското примирение и замисляне - какъв е смисълът от битието и изобщо дали дадено начинание има бъдеще.

3 меча е карта на Предела, на Сбогуването, отвъд които, не следва нищо, което е следвало преди.

3 меча е карта на неумолимото време и много повече от Колелото на съдбата е времева карта: сроковете са ясни - миналото е било, бъдещето, каквото се очаква, няма да се състои.

Франсоаз Саган би я нарекла - Bonjour Tristesse

Габриел Гарсия Маркес - 100 години самота

Боеций - Утешението на Философията

Марк Аврелий - Към себе си

Достоевски - Записки от мъртвия дом

Важно е ние да й намерим име :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

В подкрепа на това ,което Мона казва за 3 мечове ще споделя аз какъв опит имах в последната около половин година с нея.Гледах системно на моя приятелка за един мъж ,с който тя имаше флирт и ...да позната история.Интересното беше ,че като търсехме причината за непостоянното му отношение и бавното развитие на отношенията им не излизаха карти на конкретни жени ,а и нямахме информация да има друга ,по-скоро ставаше въпрос за неговото съзряване ,той преживя някакво развитие за това време,може би подготовка :) премина през Отшелника ,през всякакви чаши -пажове ,4 чаши ,4 пентакли ,Смъртта,Обесен ,крал мечове,светът накрая и в един момент 3 меча на първа позизция може би 2-3 седмици...яко чудене падна на тема страдания,нараняване ит.н. аз не разбрах напълно за какво става въпрос ,но ми беше чсно ,че 3 меча не касае нея ,така или иначе тя никога нямаше надежди и очаквания към него ,заради това не е и страдала .Но малко след периода с 3те меча този мъж осъзна нещо ,може би взе някакво решение или преживя нещо от миналото си ,което го освободи и му даде необходимия ентусиазъм да и желание да действа и да започне нещо ново с нея. Та мисълта ми беше ,че 3 меча може да е индикатор за края на едно дълго сбогуване със стари модели на поведение или дори промяна на начина на живот ,но първо предимно на ментално ниво -вземането на едно решение и започването на нов период по различна пътека след отрезвяван е и осъзнаване,дори премане на това пред ,което дълго сме си затваряли очите и донякъде душите :))

Линк към коментар
Share on other sites

3 меча - карта на личното сбогуване с нещо или някой. Падала ми се е тази карта преди, за определена ситуация.

Мъчили сме душата си и в един момент трябва да я освободим от мъчението, но ние не някой друг.

Не е ли карта на мъчещата се душа?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Напоследък 5 пентакли я свързвам с Обесения до някаква степен. За мен 5 пентакли са всички проблеми, които може да има една по-сложна връзка ако гледаме на тази карта като любовна. Проблем с комуникацията, чувството че не сме желани и обичани. Страх, страх и пак страх, че можем да бъдем изоставени от човека до нас. Ревност също. Много тъжна карта, много! До някаква степен я оприличавам и с Слънце с 8 меча. Става опасно ако има комбинация Маг, 5 пентакли и 8 меча, но за тези комбинации ще пиша в подходящата тема. 5 пентакли може да говори също и че някой се срамува от това, че е от по-бедно семейство.

Имах едно гадже което ми каза няколко часа преди да ме запознае с майка си следното "Ще те запозная с майка ми но искам да ми обещаеш, че ще бъдеш с мен поне още няколко месеца" :) За този човек непрекъснато ми се падаше 5 пентакли на въпрос свързан с тази среща с неговото семейство. Други притеснения имаше също относно финансовата част на нещата, а наистина нямаше защо.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...