Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изкуството на Фотографията


Guest Ивета

Recommended Posts

"Какво е фотографията - магия, изкуство, усещане за мига? Може би от всичко по малко. Част от мига, който е застинал в потока на времето, потапяйки неговия зрител в очарователното безмълвие на избледнелите черно-бели сенки. Или по-скоро е отблясък на бурята от емоции скрита зад овехтелите страници на старите албуми. Или пък може би е цветния фонтан на нашето ″днес″ пръскащ потоци от светлина върху нашите сетива. Фотографията е странно нещо - кара те да видиш света през призмата на другия, да усетиш неговата емоция събрана върху фокуса на няколкото сантиметра стъкло, концентрирало върху себе си потенциала на вече отминалото ″сега″. Основната цел на този сайт е да ни помогне да видим каква е рефлексията на нашия откраднат миг върху душите и сетивата на другите сродни нам."

източник

Какво е вашето отношение към фотографията, имате ли опит, изобщо обичате ли да вземете фотоапарата си и да тръгнете в търсене на изчезващи изгреви и преминаващи залези, да заснемете насекомо, облак или .... капка роса?

С каква техника работите и смятате ли, че е тя е сновна предпоставка за една добра фотография?

За мен фотографът е истински художник - вместо четка, палитра и платно използва фотообектив, а модели и образи - това е целият свят, но заснет в един кратък миг от съществуването си, затова фотографията е и философия на живеенето също.

Какво обичате да снимате, кои са вашите любими обекти - хора, животни или природни картини, нека да бъдат обсъдени художествените и фотографски търсения.

Целта е ясна - обмяна на опит, свежи идеи и най-вече удовлетворение от постигнатото.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Харесвам много снимките и мога да "потъна" в тях.

Наскоро ми подариха една снимка на селище с колиби някъде в пустинята, когато слънцето клони към залез ... с дълги сенки.

мога да усетя пясъкът под краката си и м-ду зъбите си.

Но не обичам да снимам, защото повече харесвам да "запечатам" мястото-времето-емоцията-обстановката в себе си.

а не да мисля за това от къде да застана за да направя добра снимка.

Добрата снимка е мнооОоого техничност и "хващане" на емоция, аз не мога да ги съчетавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също много харесвам снимките. Често търся да гледам снимки в интернет, понеже май никога никъде няма да пътувам. Така разглеждах различни пустини, пустинни бури, Аризона и град Феникс, Мачу Пикчу, снимки от Канада, въобще от различни места по света...да не ги изброявам всичките. Фотографията в съчетание с интернет си е голяма ценност...за мене поне. Мога да "отида" навсякъде и да разглеждам..като един турист.

Иначе съм обикновен фотолюбител, най-много ми харесва да снимам облаци

Линк към коментар
Share on other sites

"Какво е фотографията - магия, изкуство, усещане за мига? Може би от всичко по малко. Част от мига, който е застинал в потока на времето, потапяйки неговия зрител в очарователното безмълвие на избледнелите черно-бели сенки. Или по-скоро е отблясък на бурята от емоции скрита зад овехтелите страници на старите албуми. Или пък може би е цветния фонтан на нашето ″днес″ пръскащ потоци от светлина върху нашите сетива. Фотографията е странно нещо - кара те да видиш света през призмата на другия, да усетиш неговата емоция събрана върху фокуса на няколкото сантиметра стъкло, концентрирало върху себе си потенциала на вече отминалото ″сега″. Основната цел на този сайт е да ни помогне да видим каква е рефлексията на нашия откраднат миг върху душите и сетивата на другите сродни нам."

източник

Какво е вашето отношение към фотографията, имате ли опит, изобщо обичате ли да вземете фотоапарата си и да тръгнете в търсене на изчезващи изгреви и преминаващи залези, да заснемете насекомо, облак или .... капка роса?

С каква техника работите и смятате ли, че е тя е сновна предпоставка за една добра фотография?

За мен фотографът е истински художник - вместо четка, палитра и платно използва фотообектив, а модели и образи - това е целият свят, но заснет в един кратък миг от съществуването си, затова фотографията е и философия на живеенето също.

Какво обичате да снимате, кои са вашите любими обекти - хора, животни или природни картини, нека да бъдат обсъдени художествените и фотографски търсения.

Целта е ясна - обмяна на опит, свежи идеи и най-вече удовлетворение от постигнатото.

:rolleyes:

Здравей,Мона

Аз съм новобранка тука,и общо взето чета някои неща тука из форума,и видях че моята тема е тука - за фотографията , хехехе другата е история ,ама тука сте слабички малко !!!

Затуй можем да си говорим и обменяме идеи по темата за фотографията или така наречените "снимки" хехехехеее

Но фотографията си е магия,и то истинска!!!Както каза и то си е тъй!

Аз бях запленен от малък и първите ми опити бяха много смешни,хеххехеее и не искам да си спомням много ,много!!!

Не знам как се качват тука и възможно ли е? Мога да ти,пращам снимки от хиспания ти от България и те така!!!

Темите са общи ,няма ограничения ,хехехехе

айди бъди здрава

Линк към коментар
Share on other sites

Никъде не ходя без фотоапарат. Много обичам да снимам, най-вече природа. То си и личи де, от що събори съм пускал албуми тук... Запалих се като дете, покрай дядо ми, който беше полу-фотограф. Благодарение на него имам толкова много запечатани мигове от детството, макар и черно-бели. Преди 3 години си купих цифров фотоапарат Самсунг, за какъвто отдавна мечтаех.

Ето една гора, в която ти се иска да потънеш, направих я на 6 май тук на платото:

http://images25.snimka.bg/005778218-big.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм голям фен на ФОТОГРАФИЯТА. Обичам да снимам, да се снимам, да разглеждам всякакви фотографии. Фотографията е магия. Един добър фотограф може да пресъздаде с фотото си не само това което се вижда през обектива, но и много, много повече емоции и чувства.

Ето едно местенце, където има фото, фото, фото....:

http://photo-forum.net/

Линк към коментар
Share on other sites

Ето едно местенце, където има фото, фото, фото....:

http://photo-forum.net/

:) Ще ви разкрия една тайна, моят аватар е снимка от точно този сайт, хареса ми и си я сложих. Там има прекрасни потретни снимки.

Линк към коментар
Share on other sites

Фотографията не е просто улавяне на мига, а начин на живот. Фотографията не е "щракване" на един обект, а представяне на своето усещане за този обект - фотографията е език на душата, както и всяко изкуство.

Като бях малка, исках да снимам звездите и слънцето - не се получи тогава със Смяна :) След това за дълги години оставих и звездите, и фотографията в преследване на "по-важни" цели. Започнах да снимам отново преди 3 години и светът, който беше леко посивял, започна да възвръща цветовете си. През обектива всичко изглежда различно - човек започва да забелязва детайлите, отношенията, кадърът се формира в представата, изобщо човек започва да възприема света по съвсем различен начин. Не е случайно, че най-ефектните фотографии са онези, които пресъздават обектите, с които сме до болка свикнали, по нов, необичаен начин (тук мога да препоръчам галериите на фотографи, които имат тази дарба - spyspy, zoRRo, borisova_d). Както и не е случайно, че хора, които не са фотографи по професия, успяват да докоснат душата ни, а другите, с диплома и техника за хиляди евро, създaват технически перфектни, но стерилни фотографии.

Моята слабост е портретната фотография (включително на животни и цветя) и особено черно-бялата фотография.

j.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Фотографията не е просто улавяне на мига, а начин на живот. Фотографията не е "щракване" на един обект, а представяне на своето усещане за този обект - фотографията е език на душата, както и всяко изкуство.

...... Както и не е случайно, че хора, които не са фотографи по професия, успяват да докоснат душата ни, а другите, с диплома и техника за хиляди евро, създaват технически перфектни, но стерилни фотографии.

Моята слабост е портретната фотография (включително на животни и цветя) и особено черно-бялата фотография.

j.jpg

Да точно така,и аз съм така,искам да те питам как ги качваш снимките тука?

Черно бялото е класика и който го владее е напред!!хехехе

Линк към коментар
Share on other sites

Никъде не ходя без фотоапарат. Много обичам да снимам, най-вече природа. То си и личи де, от що събори съм пускал албуми тук... Запалих се като дете, покрай дядо ми, който беше полу-фотограф. Благодарение на него имам толкова много запечатани мигове от детството, макар и черно-бели. Преди 3 години си купих цифров фотоапарат Самсунг, за какъвто отдавна мечтаех.

Ето една гора, в която ти се иска да потънеш, направих я на 6 май тук на платото:

http://images25.snimka.bg/005778218-big.jpg

Точнотуй имах и аз в предвид ,когато реших да се включа в темата,да си споделяме идеи и фотоси които са ни направили,счепатление!!!точно за тва става въпрос Максиме,сухото прехвърляне в други сайтове където вече сме членове отдавна не е решението за този сайт ,извинявам се за оценката ама аз така си го усещам!!А пък прехвърлянето към някакви руски идеи ,за добрите и лошите на двайсти век е тъпо!нареждането на всички сатрапи на отминалото столетие в една серия ,ми звучи доста пропагадно и остаряло!!!Аз бих направил една серия за двадесети век примерно и само с Джон Атанасов срещу тази която е постнала Монито!

Ето това е моето предложение!Зимата която не съм виждал вече доста време,хехехехехе

бялата и чистата!!!

005823184.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Невероятни снимки!

На първата виждам едни концентрични кръгове около слънцето, това създава оптична илюзия за тунел към него, сякаш ей сега ще полетя натам в тунел от прана.

А втората е самата чистота. Тишина. Изящество!

И на Максим зелената горичка е също много красива.

Браво на вас!

Линк към коментар
Share on other sites

точно за тва става въпрос Максиме,сухото прехвърляне в други сайтове където вече сме членове отдавна не е решението за този сайт ,извинявам се за оценката ама аз така си го усещам!!

На мен не ми се нрави идеята да пълним страниците на форума с директни изображения. Стават тежки и бавно се зареждат, а освен това се набиват в очите. По-ми се нрави да се пускат линкове, пък било то от други сайтове. Нека само този който жоелае да щракне, който не - да не му се натрапват изображенията директно, и място се пести, и страниците остават леки. Що се отнася до снимки, директно качени в този сайт, имам такива и можеш да погледнеш в галерията. Доколкото има тематики за моите снимки, те са вече качени отдавна.

Линк към коментар
Share on other sites

точно за тва става въпрос Максиме,сухото прехвърляне в други сайтове където вече сме членове отдавна не е решението за този сайт ,извинявам се за оценката ама аз така си го усещам!!

На мен не ми се нрави идеята да пълним страниците на форума с директни изображения. Стават тежки и бавно се зареждат, а освен това се набиват в очите. По-ми се нрави да се пускат линкове, пък било то от други сайтове. Нека само този който жоелае да щракне, който не - да не му се натрапват изображенията директно, и място се пести, и страниците остават леки. Що се отнася до снимки, директно качени в този сайт, имам такива и можеш да погледнеш в галерията. Доколкото има тематики за моите снимки, те са вече качени отдавна.

Разбрах,браточка,

няма повече да товаря сайта с изображение и да се набиват на очи!!

С твое позволение ще сложа една последна

g71th6.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

gallery_377_28_29648.jpg

С пролет в сърцето

Линк към коментар
Share on other sites

Филмче за зимата, оператор, режисьор и монтаж аз :)

http://www.youtube.com/watch?v=HrzRNr6jgUw

Много подходящо за поздрав към шуменци!

:3d_032::3d_033:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...