Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хрумвания


Guest Fut

Recommended Posts

Здравейте :)

Случвало ли ви се е понякога да ви хрумне нещо просто хей така :feel happy: Внезнапна мисъл кой знае от къде дошла докато работите или докато мислите потънали в себе си за нещо или докато просто си седите и си пиете кафето съзерцавайки небето през прозореца или на терасата потънали в мълчание.

Не съм запозната много, но мисля че горе-долу това е идеята "Хайку" :) . Нека уловим и споделим тези мигове на вдъхновение които иначе много бързо изчезват.

"Няма нищо по-опасно от нашествието на бебетата" :P:D

Простичко звучи, дори налудничаво може би, но това е мисълта която изведнъж ми хрумна тази сутрин :D . Е :feel happy: ако не друго поне ще е забавно :rolleyes::D .

п.п. Извинете ме за правописните грешки, но бързам за работа (и това е хайку :) )) )

Весел и приятен ден от мен!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

" Във вечността остават словото, делата и изкуството...

Благословена да е ръката, която съхранява хармония и тази

която я превръща в багри и мелодия! "

Автор - неизвестен

Линк към коментар
Share on other sites

Да вярвате в Бога и да се доверявате на Бога са две различни неща. Вярата е обезценена, ако човек не се опитва да я осъществява във всекидневния си живот. Но провери ли я чрез опита, тогава той придобива увереност. За това разказва пророк Малахия: “...... И опитайте ме сега за това, казва Господ на Силите, дали не ще ви отворя небесните отвори, да излея благословение върху вас.”

(Парамаханса Йогананда)

http://www.beinsadouno.com/daily_prayer.php

Ах как ми въздейства това :o:3d_133: Как ме вдъхнови :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

" Отпуснете се.

Не сте нито стари,

нито твърде големи

професионалисти,

не сте и съвършени,

за да не можете да се смеете

и да се държите глупаво.

Позволете си

да се забавлявате.

Оставете детето у вас

да излезе навън

и се радвайте на живота."

Тавис Смайли - Из*Радвай се на живота - Луиз Хей и приятели

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Много стара традиция при мен е да си записвам мъдрости на хвърчащи листчета и да ги забутвам на различни страни т.е. винаги когато започна почистване на шкафчетата това се превръща в нещо изключително. Има няма току изскочи някоя отдавна забравена мъдрост и ме удари право в 10-та :3d_111: . Започва се размисъл по въпроса :hmmmmm: , хрумват ми разни идеи :dancing yes: и докато се усетя тя работата свършила :feel happy: и аз много доволна от съчетанието на нещата :3d_163: . Така се случи и днес, ето на какво попаднах:

" Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарниците, и сме направили толкова много от толкова малко, за толкова дълго време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо :3d_133: .

За мен най - лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата." - 13 -тий - Декември 1881 - К. Иречек ( Източник* стар разкъсан лист, забутан в най-прашния ъгъл на шкафа който току що почистих, :3d_058: преписвано кой знае кога и т.н... :rolleyes: "

Поздрави! :):3d_064:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

хехе, тази последната мисъл е супер.

Я да ти напиша и аз две мисли от неизвестни автори::)

1. Винаги мисли какво казваш, но не казвай винаги какво мислиш

2. Понякога, за да накарате някой да каже истината, трябва да го излъжете

Линк към коментар
Share on other sites

http://clearskytech.org/images/Gull%20Sky.jpg

http://www.conwayaspies.com/_borders/handinheart.jpg

"Ти ще започнеш да докосваш небето, Джонатан, в мига, в който се докоснеш до съвършената скорост. И това не означава да летиш с хиляди километри в час или с милиони, или със скоростта на светлината. Защо­то всяко число е граница, а съвършенството няма гра­ници. Съвършената скорост, сине мой, означава, че си там."

"Чайките, които пренебрегват съвършенството заради пътуването, не стигат кой знае къде, при това - бавно. А тези, които не обръщат толкова внимание на пътуването, в името на съвър­шенството, стигат навсякъде, и то мигновено. Запом­ни, Джонатан, небето не е нито място, нито време, за­щото мястото и времето са нещо толкова безсмисле­но... Небето е..."

"За да летиш бързо като мисълта докьдето и да било - каза той, - трябва да започнеш със съзнанието, че вече си пристигнал..."

"Аз съм една съвършена, без ог­раничения чайка. - Той просто бе разтърсен от радост."

"Джонатан - каза Чанг и това бяха последните думи, които той произнесе, - продължавай да работиш над любовта."

"Ви­наги се получава, когато знаеш какво правиш. Сега обър­ни внимание на контрола..."

"Можем да започнем работа над времето, ако искаш - каза Чанг, - докато се научиш да летиш в минало­то и бъдещето. Тогава ще бъдеш готов да започнеш най-трудното, най-дръзновеното, най-забавното от всичко. Ще бъдеш готов да започнеш да летиш по-високо и да разбереш значението на добротата и любовта."

"Колкото повече се упражняваше Джонатан в уроиите по доброта, колкото повече се стреме­ше да опознае природата на любовта, толкова повече му се искаше да се върне обратно на Земята. Защото въпреки своето самотно минало, Джонатан Ливингстън бе роден за учител и неговият начин да изрази лю­бовта си бе стремежът да сподели откритата от него истина с някоя чайка, която търси благоприятен слу­чай, за да се отправи сама да търси истината."

"Всъщност всеки от нас въплъщава идеята за Великата чайка, безграничната идея за свободата"

"...полетът на идеи може да бъде също толкова реален, както полетът на вятъра или перата."

"Ние сме свободни да отидем, кьдето искаме, и да бъдем това, което сме"

"Той говореше за съвсем прости неща - за това, че право на чайката е да лети, че свободата е самата при­рода на нейното съществуване, че каквото и да пречи на тази свобода, то трябва да бъде отхвърлено, незави­симо дали е обичай, предразсъдък или каквото и да било друго ограничение."

"Единственият истински закон е този, който води към свободата - каза Джонатан. - Друг няма."

"Джонатан въздъхна. Такава е цената на неразбира­нето, помисли си той. Ще те нарекат или дявол, или бог."

"Ами, този начин на летене винаги си е същест­вувал тук, за да може да го научи всеки, който пожелае да го открие - това няма нищо общо с времето. Може би сме изпреварили просто обичая. Изпреварили сме начина, по който летят повечето чайки."

"Защо ли най-трудното нещо на света е да убе­диш една птица, че е свободна - недоумяваше Джонатан - и че може сама да си го докаже, стига да отдели малко време, за да се поупражнява? Защо трябва да е толкова трудно?"

"Не вярвай на това, което ти казват очите! Те могат да показват само границите. Гледай с истинското си проникновение, откривай това, което всъщност дълбоко в себе си знаеш, и тога­ва ще съзреш начина на летене."

Из*Джонатан Ливингстън Чайката

Ричард Бах (спиралата)

:3d_064:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Точно вчера се сетих, че всеки ден чувам и виждам сребристата жълтокрака чайка (по-известна като гларус) , а нищо не знам за тях. Освен, че много ги харесвам и винаги съм смятала, че могат да оцеляват при всякакви условия. Което се оказа вярно. Чайките гнездели по скалите преди години, но когато хората нахлули масово по плажовете и по крайбрежието, гларусите пък им го върнали, като започнали да правят гнезда по покривите на къщите. Хехе....и да грачат пронизително, особено докато си пазят гнездото и малките. Гларусът и не е прелетна птица естествено. И зимата си мръзне с нас и лятото се пече в жегите.

Не харесвам прелетните птици. Смятам ги за слаби и за един вид предатели. То много лесно, като ти стане студено тук...и айдееее отлитаме на юг. Ми що не си седят там и през лятото? Щото пък им става много топло. Представям си какво щеше да е , ако хората и те така си мигрираха по два пъти в годината , според сезона....напред-назад.

А гларусът си е друго нещо. Оцелява, научил се е да яде всичко, но не мърша. Освен това той е много волна птица, през по-голямата част от времето си, той лети. Дори и когато има силен вятър, той пак лети. Наблюдавала съм ги как се мъчат да летят, малко накриво, носени от вятъра, но летят !

Линк към коментар
Share on other sites

Някой път ще ти разкажа и за имераторските пингвини. :)Те пък са уникални, единствени, по начина, по който си отглеждат малкото при най-суровите зимни условия

Линк към коментар
Share on other sites

Точно вчера се сетих, че всеки ден чувам и виждам сребристата жълтокрака чайка (по-известна като гларус) , а нищо не знам за тях. Освен, че много ги харесвам и винаги съм смятала, че могат да оцеляват при всякакви условия. Което се оказа вярно. Чайките гнездели по скалите преди години, но когато хората нахлули масово по плажовете и по крайбрежието, гларусите пък им го върнали, като започнали да правят гнезда по покривите на къщите. Хехе....и да грачат пронизително, особено докато си пазят гнездото и малките. Гларусът и не е прелетна птица естествено. И зимата си мръзне с нас и лятото се пече в жегите.

Не харесвам прелетните птици. Смятам ги за слаби и за един вид предатели. То много лесно, като ти стане студено тук...и айдееее отлитаме на юг. Ми що не си седят там и през лятото? Щото пък им става много топло. Представям си какво щеше да е , ако хората и те така си мигрираха по два пъти в годината , според сезона....напред-назад.

А гларусът си е друго нещо. Оцелява, научил се е да яде всичко, но не мърша. Освен това той е много волна птица, през по-голямата част от времето си, той лети. Дори и когато има силен вятър, той пак лети. Наблюдавала съм ги как се мъчат да летят, малко накриво, носени от вятъра, но летят !

... И нямат никакъв страх от хората. И го подчертават винаги с достоинство.

Линк към коментар
Share on other sites

Даааа :D много се смяхме с мама един път във Варна как един най - нахално налетя и открадна пицата на един човечец в едно заведение :D:P

Той не е бил местен, затова :D . Нас местните си ни познават и не ни правят бели.

ПП. ей ги на, пак грачат,....... по цял ден .....и не се уморяват...........ама аз си ги обичам

Линк към коментар
Share on other sites

Още една историика от мен за твоите любимци :P:D Пак съм във Варна, но този път с приятелки. Всеки ден се ядосвахме на една женица която насилваше детенцето си да папка и... :hmmmmm: отдавна беше, губят ми се някои моменти :D но все му се караше нещо на това детенце сладко, а то все хленчеше. Така се случваше че постоянно се засичахме на плажа. Един ден тя пак заизважда някаква храна от чантата, но този път едно ято изгладнели гларуси се притече на помощ на горкото дете :P:D Наобиколиха я от всички страни и започнаха да настъпват най-нахално, а тя ужасено започна да размахва ръце и да крещи "чибаааа, чиба беее" :3d_139: Изкопах дупка в пясъка от смях и ритане да знаеш :3d_065: Поздрави ги от мен :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Фют, първото което ми хрумна след последния ти анонс е:

" Не се гаси туй що не гасне!"

/И. Вазов/

И слава Богу, че е така! :3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...