Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хрумвания


Guest Fut

Recommended Posts

mvm

Любовта си е навсякъде...

В някои сърца любовта никога не идва.

Можеш ли да видиш какво казваш с това противоречие? Отдръпни се малко от монитора и от себе си, прочети го сякаш някой друг го е писал и ще разбереш за какво става въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

SilviaM.jpg

аз предлагам някой от вас да направи тема :3d_103::3d_033:

където всички да си пишем любовни стихчета :3d_086:

а който не иска да пише... ще пишем най-много на него :3d_087:

Редактирано от maggee
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Мисля че няма никакво противаречие, а става въпрос за следното:"...Любовта е сливане.Това води до друг подход, до друго разбиране.Когато има сливане, нещата се променят;суфи е избрал сливането.

Според суфи има два вида любов:първата се казва мохабба-това е обикновената човешка любов, наречена е още смътната, объркващата живота.Дали по-бързо или по-бавно,човешката любов постепенно обърква нещата;понякога действа и бързо като объркване.Днес я има, казват суфите,утре е в отпуска. В мохабба няма нито дух,нито душа, казват суфите, нито дълбочина.Какво има?Има само някакви уши,кякакъв ум,някакво сърце-това е мохабба, или сянката на Любовта.Но има и друга Любов, тя е наречена Ишк-истинската, дълбоката,преданата,неизменната Любов.При нея също нямаш уши,нямаш ум и нямаш сърце, защото си ги изгубил по Бога,т.е. по една свещена идея, по нещо Божествено, нещо дълбоко..."

пост#12

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ic=2161&hl=

Линк към коментар
Share on other sites

аз предлагам някой от вас да направи тема :3d_103::3d_033:

където всички да си пишем любовни стихчета :3d_086:

а който не иска да пише... ще пишем най-много на него :3d_087:

:hmmmmm: Ами на който не се отдава да пише стихчета, тогава какво!?!? Ахаааа сетих се :3d_111: ще слуша и ще пуска песнички :):feel happy::angel:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да уловим мига:

Ценна мисъл за деня:

Аз правя добро на добрия,

на лошия също правя добро.

Това е то доброта,

произтичаща от Добродетелта.

Аз вярвам на искрения,

на неискрения също вярвам.

Това е то вяра,

произтичаща от Добродетелта.

(Лао Дзъ)

:3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се за една мисъл на великия Айнщайн, напоследък все по-често се сещам за нея:

Две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост - за първото не съм много сигурен...

Линк към коментар
Share on other sites

Хе-хе той има и друга мисъл в тази посока, ползвах си я за подпис по едно време:

" Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече!" ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет отново :) Хрумна ми да споделя с вас текста над който разсъждавам. Всички си говорим за любов и красота, нека да поразсъждаваме малко и над нещо друго. Поздрави!

Матей 23 глава

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.vbox7.com/play:82592b5c

:3d_015::3d_044:

+ Ценна мисъл за деня:

Опитайте се да си изясните, че вие сте един божи пътник, че сте тук само за кратко време и след това пътувате по-нататък, в един съвсем друг очарователен свят . Не ограничавайте своя кръгозор в един кратък живот и една малка земя. По-скоро си спомнете за необятността на Духа, който живее във вас. (Парамаханса Йогананда)

Да уловим мига :feel happy:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

ОК имам идея :thumbsup: взимаме една бутилка червено и една бяло и отиваме на разговорки на един много хипарски покрив в нашия град който мноооого вино е изпил и също толкова много истории е чул :D ОК?

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да уловим мига :feel happy:

Учудващо е колко малка част от живота заемат значимите мигове. Най-често те свършват още преди да са започнали, но хвърлят светлина в бъдещето и правят човека, който ги е породил, незабравим.

така завършва филмът "Ана и Краля"

Линк към коментар
Share on other sites

Седмица преди Цветница посетихме с дъщеря ми монастира край с.Кабиле до Ямбол. След това отидохме да разгледаме града, но валеше силен дъжд, беше много мрачно. От един цветарски магазин ме "повика" едно ярко червено мушкато, което сякаш замести слънцето. Взех си го. Отредих му място сред сандъчета със здравец. Кръстих си ги Здравчо и Мушкатка. От балкона, който е североизточен, се вижда морето. Всяка сутрин съзерцавам там как слънцето изплува от водата и си говоря със Здравчо и мушкатка. Но от няколко дни морето вече почти не се вижда, защото дърветата се разлистиха и затова повече гледам цветята. Установих, че пъпките на мушкатото са много благородни и достойни и ми хрумна, че много можем да се поучим и от тях. Преди да се отворят, вече понатежали, те увисват надолу. И тогава само една от тях се изправя и започва да отваря листчетата си едно по едно, сдържано и без да бърза, докато блесне в цялото си алено великолепие. Като че ли млада дебютантка влиза в балното зала за първия си бал. В това време другите търпеливо изчакват да им дойде редът. След час, след ден, след два...Така че красотата на всяка от тях да бъде оценена по достоинство. Помислих си, че това трудно може да се наблюдава при събрали се на едно място двукраки красавици, освен ако не им го е наложил някакъв много строг етикет.

Удивителен финес в отношенията! И как би могъл човек да се съмнява, че и цветята имат душа...

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера пътувах до Царево и ми хрумна, че ако това шосе не се използва 4-5 години, Природата ще си го вземе обратно. И си представих как прекрасната дъбова гора на "Перла" го завладява изцяло. Както се е случило с много от пътищата на великата Римска империя. Например, кой знае днес, че между селата Фазаново и Българи в странджа е минавал важен римски път? Почти никой.

И се успокоих, че когато се досамоубием, като презастрояваме и унищожаваме природата, това няма да бъде край, а едно ново начало. :3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък вчера се заслушах в песента на щурците, те започват да си пеят към 4-5 следобяд, но като се мръкне и утихнат другите шумове, се чуват по-ясно. И за първи път си дадох сметка, защо харесвам толкова много тяхното ритмично цвърчене...сякаш идва от друга Вселена, от друг свят

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

УСМИВКАТА

УСМИВКАТА

Лъчезар Станчев

Не знае никой преди колко века

разбудила е тя човешкото в човека.

Но струва ми се - в нощ студена

от майчина целувка е родена.

И днес на твойте устни тя цъфти,

усмихнеш ли се - хубава си ти!

Усмивката. Тя води двама млади

към върхове и звездопади.

Усмивката! Със свойта нишка лека

човека тя привързва към човека.

Една-едничка груба дума

разкъсва нишката. Тогава

усмивката - снежинка - се стопява.

Тя с пролетта цъфти, а зиме

прецъфтява

и често се покрива с пепел като жар.

За равни тя е, не - за роб и господар.

Не бива без усмивка дом да има,

без нея по света ще бъде вечна зима.

Щастлив ли си, изпълнен ли си с вяра,

пази усмивката да не умре!

Усмивка нека грее вред България

като спокойно слънчево море.

Усмивката да върнем! Да спасим света

с усмивката на радостта.

Човешката усмивка на доверие, която

не се купува даже и със злато!

http://zoom.bg/dany_sladurany/437637

:3d_164:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Учителят казал: "Днес е хубав ден за занимания с нещо необичайно. Например, ние можем да танцуваме на улицата на път за работа. Да се вгледаме право в очите на непознат и да се обясним в любов на първия срещнат. Да дадем на началника си идея за нещо, което може да изглежда нелепо, идея, за която никога дотогава не сме споменавали. В такива дни воините на светлината могат да си позволят това. Днес можем да заплачем заради някоя древна несправедливост, която все още стърчи като кост и не можем да я преглътнем. Можем да позвъним някому, с който никога повече няма да си поговорим (но от когото с удоволствие ще получим телеграма). Днешният ден може да излезе извън рамките на сценария, който пишем всяка сутрин. Днес всяка грешка ще бъде разрешена и простена. Днес е ден за наслаждение от живота".

http://margaritta.dir.bg/2003/okt/07maktub.htm

http://www.vbox7.com/play:12030332 :whistling:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш един човек, който да те обича, ти струваш повече от най-богатия цар. Ако имаш един човек, на когото във всички случаи да разчиташ, това е повече от всяко богатство.

Из* " Няма Престъпна Любов" * Петър Дънов

Тангра - Любовта Без Която Не Можем

:3d_053:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...