Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хрумвания


Guest Fut

Recommended Posts

:hmmmmm: Напоследък ме занимава една мисъл. Занимава ме представата на хората, за истински вярващ и отдаден на Бога човек. Виждала съм реакции :blink: , все едно светът е свършил :) )). В известен смисъл е така наистина, но какво е свършило!?! Идва краят на фалша, на лъжата, на вътрешните и външни окови. На тяхно място идва ( постепенно) пречистването, дълбокият вътрешен мир и една безкрайна радост- вдъхновение което извира от самата ти същност. Да си вярващ в никакъв случай не означава да си блед и жълт като църковна свещ + затворен в себе си отказал се от света аскет, но напротив, във всяко нещо и в целия свят да влагаш своето вдъхновение и да изпълваш нещата с живот. Това няма край. Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Ян

Здрасти Фют!

Пише ти писъмце твоето стар другарче Ян Бибиян. Понеже от дълго време не сме си приказвали, ще си позволя да ти подаря едно букетче виртуални цветя. Ти какви обичаш - Камелия, Бяла Роза, Незабравка или нещо друго?

Не, ние с теб никога не сме си приказвали. Това е първият ни разговор. Благодаря за цветята, но нямаше нужда да го правиш.

Та по писъмцето е по повод авторската ти творба в темата "Хрумвания" Цитат :hmmmmm: Напоследък ме занимава една мисъл. Занимава ме представата на хората, за истински вярващ и отдаден на Бога човек. Виждала съм реакции :blink: , все едно светът е свършил :) )). В известен смисъл е така наистина, но какво е свършило!?! Идва краят на фалша, на лъжата, на вътрешните и външни окови. На тяхно място идва ( постепенно) пречистването, дълбокият вътрешен мир и една безкрайна радост- вдъхновение което извира от самата ти същност. Да си вярващ в никакъв случай не означава да си блед и жълт като църковна свещ + затворен в себе си отказал се от света аскет, но напротив, във всяко нещо и в целия свят да влагаш своето вдъхновение и да изпълваш нещата с живот. Това няма край. Поздрави! Туй като незнайно защо съм лишен от правото да поствам мнения във форумите, не мога да ти отговоря там, го правя тук на ЛС.

Това не е проблем, този въпрос с твое позволение може да се реши и след като толкова искаш ще извадя нещата на бял свят защото аз нямам какво да крия.

Емоционалността не е оправдание за модериране, по-скоро е сконфузно и нескопосано извинение. Може би, най-вероятно, предполагам поради известна уплаха или притиснение от невъзможност контрол над мисли, чувства, думи, идеи и прочие.....????? Само вътрешни въпроси са това.

Незнам, аз не съм модератор тук и на тези "вътрешни" или " външни" въпроси могат да ти отговорят модераторите, така, че се обърни лично към тях на лс.

Та по повод поста ти: ... Хубави мисли те занимават, но малко нещо манипулиращи са мислите ти. То опита да се манипулира чуждото мислене е нормално от личното психологическо здраве, но не е нормално Фют да се опитва сам да манипулира себе си. Драги ми Фют, един човек знаещ, докоснал се до Бога не е вярващ. Той е знаещ. Нали правиш разликата между Знание и Вяра!? Та вярващият човек за който пишеш допускаш ли, че е възможно поведението му да е породено от някакъв вид защитна реакция? Не нали? Или по-скоро, хич не ти се иска да е така дряги ми Фют. За това се опитваш да убедиш другите и себе си в собственната си НЕправота иначе собственният ти мироглед тръпне при мисълта от евентуалното му сгромолясване. Защо не допуснеш априори, че може би има хора които другите наричат вярващи, а те са "де факто" знаещи. Но "де юри" им е трудно да легализират знанието. А това си е баш коз в ръцете на Мирилайлай - известен итературен герой от "Ян Бибиян" .

Но ти Фют няма от какво да се притесняваш от Ян Бибиян. Той Ян Бибиян си е добро момче. Единственният който трябва да се притеснява от Ян Бибиян е само един и той е Мирилайлай. Ян ще ти върне скъсаното опашленце само ако му помогнеш да излезе на Белия свят драги ми Фют, но само ако не се самозаблуждаваш, че щастието ти минава през това да правиш ти и цялото дяволско царство пакости на другарчето си Ян. Заблуда е, че Ян е коварно, зломислещо същество. Но също толкова голяма заблуда е и факта, че цялото дяволско царство заедно с Фют безнаказано ще пакостят на Ян, път Ян ще се остави беззащитен.

Ето и отговора си на лс няма да скрия:

"Извини ме обаче на всичките ти писаници ще отговоря с въпрос. Какъв ти е проблема!? Нито те познавам нито имам нещо общо с теб нито те засичам често по форумите. Когато си писал съм харесвала това което постваш и съм намирала сходсвото в някои мисли и идеи. Не съм искала никого да манипулирам само съм изказала на глас това което ме вълнува напоследък по начинът който съм намерила за добре. Имам това право и тази необходимост и го правя.За вътрешните мотиви има само Един Който може да ме съди и той е Сърцевед, Той знае всичко. Така, че ако нещо не ти харесва просто ме пропусни и не ме отразявай. Манипулиран е само този който иска да бъде такъв и го допусне/ позволи, но това си е проблем на всеки един от нас, аааа също и въпросът с въображението ни и още купища други неща са си наш проблем. Хайде чао."

В едно си абсолютно прав:

Драги ми Фют, един човек знаещ, докоснал се до Бога не е вярващ. Той е знаещ. Нали правиш разликата между Знание и Вяра!?
Правя я. Ти го каза.

ПП:

Само съм направил опит да се закача и да се поразговоря с някой от дяволското царство .... нищо повече, драги ми Фют.

Благодаря, а аз като един истински Фют нищо няма да скрия от хората защото:

space.gifМатей 10:26

И тъй, не бойте се от тях; защото няма нищо покрито, което не ще се открие, и тайно, което не ще се узнае.

Лука 12:2

Няма нищо покрито, което не ще се открие, и тайно, което не ще се узнае.

Нали знаеш, тези от дяволското царство също познават Библията, а Истината е Универсален Закон дори и там. Пък кой както иска да си мисли, че я чета и манипулирам. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес попаднах на парчето “Радка звеноводка” издадено на грамофонна плоча около 1950 г. и се замислих, как ако по това време Радка е била "звеноводка", пък наши дни е "пиратка", вече не е ли време да се прероди като "европейка"?

:3d_065::3d_150::3d_073:

извинявам се ама много ме досмеша за мутациите на Радка :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес попаднах на парчето “Радка звеноводка” издадено на грамофонна плоча около 1950 г. и се замислих, как ако по това време Радка е била "звеноводка", пък наши дни е "пиратка", вече не е ли време да се прероди като "европейка"?

:3d_065::3d_150::3d_073:

извинявам се ама много ме досмеша за мутациите на Радка :3d_139:

...мутрациите на юначната Радка..

Линк към коментар
Share on other sites

aorhama какво искаш да кажеш сега, че "дъ нехт Радка" няма да е европейка ами СИГАНКА ...пардон - РОМКА???

и понеже съм на вълна "шегички от соца" ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"Днес и богати, и бедни са неврастеници. Богатите казват, че са станали неврастеници от много мисъл. Бедните казват, че са станали неврастеници от лошите условия, от голямата сиромашия на живота. Богатият е неврастеник от лошите мисли, които неговите слуги постоянно му изпращат. Бедният е неврастеник от лошите условия, които разнебитват ума му."

Дънов, Петър Мисли за всеки ден

Линк към коментар
Share on other sites

"Днес старите възпитават младата мома и младия момък, като им забраняват да гледат тук или там, да не се съблазнят. И в края на краищата толкова ги наплашват, че те не смятат да погледнат свободно. С това възпитание хората приличат на Настрадин Ходжа, който днес забранявал на магарето си да яде, на другия ден пак му забранявал, докато съвсем го отвикнал да яде. Един ден Настрадин Ходжа казал: Чудно нещо, тъкмо отвикнах магарето си да яде и то умря."

беседа "Двете добродетели", книга "Ценната дума"

Мъдри и много тънки са уроците на Настрадин Ходжа, те са универсални, за тези които имат очи и уши, за тези които имат силата, смелостта и волята да се пуснат от сухия клон... Поздрави! :thumbsup::D

п.п.В случая е бий самара да се сеща ц/та )))))))))

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

"Днес и богати, и бедни са неврастеници. Богатите казват, че са станали неврастеници от много мисъл. Бедните казват, че са станали неврастеници от лошите условия, от голямата сиромашия на живота. Богатият е неврастеник от лошите мисли, които неговите слуги постоянно му изпращат. Бедният е неврастеник от лошите условия, които разнебитват ума му."

Дънов, Петър Мисли за всеки ден

:thumbsup: Условията са наистина много важни, и Учителят е един от не толкова многото духовни авторитети, които признават това. Ню Ейджистите понякога наистина прекаляват с това, че едва ли не светкавично като решиш да привлечеш някакви условия, ги получаваш - и всичко е наред... В действителност нещата са въпрос и на лична и сумарна (социална) карма, а постепенната работа за подобряване на условията не е по-малко значима отколкото вътрешните позитивни настройки. Ето, Беинса ни казва, че вярата в Бога е нещо основно, но после веднага става въпрос и за хранене, дишане, контактуване с природата и служене на ближния... А напоследък не мога да дочета до края няколко нови книжки, излезли на запад в милионни тиражи и вероятно също чакащ ги успех, след като са преведени... Ами че то си е пълна скука, тях ги е страх да дадат какъвто и да е конкретен съвет в тези насоки, защото се плашат, че ще загубят много от читателите си. Предполага се, че всички желаят да чуят, че могат да постигнат желаното, докато не всеки ще реагира позитивно на вегетарианството, на паневритмията, на доброволния десятък за бедните... :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Трудностите не би трябвало да се заобикалят, а решително да се преодоляват. Знае се, че тесният и труден път е винаги най- славния и лек/ освобождаващ и възвисяващ душата докато заобикалянето води до задълбочаване на проблемите. Задачите са за това да се разрешават и уроците, за да се научават. Друго всичко е бошлаф работа :) )). Така че право в целта! Аз така знам (от опит) :) . Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Казвам: Понякой път вие давате голяма тежест на малките погрешки и харчите една енергия безпредметно. Седиш и мислиш, ще успееш ли в живота си или не. Едно неразбиране. Ами че хубаво, ако учиш в училището, ще успееш, ако не учиш, няма да успееш. Често сега религиозните хора имат едно различие, едно различие съществува в религиозните хора. Всеки един религиозен човек иска да те вкара в пътя, в който той върви. Иска да те убеди, че той е правия път. Ако отидете при един баптист, той ще ви доказва, че баптизмът е първото нещо. Трябва да се кръстиш, без кръщение в Царството Божие не може да влезеш. Ако идеш при един съботянин, той ще каже, че без да празнуваш съботата, в Царството Божие не може да влезеш. Ако идеш при един петдесятник, той ще ти каже, че без да ти говори Духа, в Царството Божие не може да влезеш. Ако идеш при един православен, той казва, че ако не се кръстиш и не целуваш икони, в Царството Божие не може да влезеш. Ако идеш при един католик, ако ти не признаеш, че папата е непогрешим, в Царството Божие не може да влезеш. Неща, които нямат никаква важност. Те са второстепенни работи. Това са облекла, това са мода, това са шапки, връзки, това са обуща, каквито и да е украшения. Потребни са те, но те са последна работа.

Същественото в живота, това е Любовта. Защото в Любовта се крият условията на живота. Ти трябва да се интересуваш от Любовта, понеже всичките условия, богатства на живота произтичат от Любовта. Потребно е знанието или Мъдростта, понеже то е един свят отдето произтичат богатствата на твоята мисъл. Ако нямаш мисъл, нямаш условия, ти не може да прогресираш. Или богатството на Истината, то е в света на свободата. Ти не може да бъдеш свободен, ако не си запознат със света на Истината. Някой ще пита: „Какво нещо е абсолютната Истина?“ Тя Истината не може да бъде абсолютна. Абсолютни могат да бъдат фактите. Истината е Истина, не може да правиш сравнение. Че това е Истина и това е по-истина – така не се говори. Аз съм вече свободен. То са вече човешки работи. Бог, когато дава, дава преизобилно. Той ще ти даде пълна паница, пък ти ще вземеш колкото искаш. Може да вземеш една лъжица, две, три. Може да вземеш една хапка, две, три хапки, но всякога в Истината се дава преизобилие на човека.

Изт.

Седя и си мисля :hmmmmm: ето Слово в което човек може да се спъне ако го чете така както дяволът чете Библията :) . Значи същественото т.е. в основата отново стоят принципите на Любовта+ Мъдростта и на Истината. Без тази основа т.е. ако в човека няма условия нито Духът ще му проговори нито ритуалите му ще са на място. Учителя не омаловажава тези неща: "Потребни са те, но те са последна работа.", но показва кое е наистина същественото. Само чрез тези принципи се създават условия и за Духът и ритуалите придобиват смисъл т.е. всичко си идва на място. :hmmmmm: Мммм да щото ако сега е тук Учителя какво ще каже!? Например един Дъновист ще ти каже, че без Паневритмия няма да влезеш в Царството Божие(примерно). Защото Учителя не е Дъновист на Него етикети не могат да му се лепят така си мисля. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Ценна мисъл за деня:

Опитайте се да си изясните, че вие сте един божи пътник, че сте тук само за кратко време и след това пътувате по-нататък, в един съвсем друг очарователен свят . Не ограничавайте своя кръгозор в един кратък живот и една малка земя. По-скоро си спомнете за необятността на Духа, който живее във вас. (Парамаханса Йогананда)

Да уловим мига :feel happy:

Колко хубаво, че ги има тези теми...

Дочетох си книгата на Донер и все пак се натъжих, но нямаше пред кой и как да обясня тази тъга, но ето че това ми дойде на помощ в точният момент :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...