Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отговорът на Таро: изпадащите карти


Guest Мона

Recommended Posts

Многократно е ставало дума за изпадащите карти при задаване на въпроси.

Реших обаче да направя отделна тема затова, понеже смятам, че това е своеобразна реакция на самите карти - техният отговор. Докато ние мислим и задаваме въпросите, изведнъж изхвърча все едно от нищото, някоя карта, която всъщност, е и истинският отговор на нашия въпрос.

Много пъти, преди време, въпреки изпадналата карта или карти (две), аз продължавах с размесването на картите, после цепех; изпадналата карта се появяваше и при изтеглените карти. Доказателство, че нищо не е случайно. После спрях и приех, че няма смисъл да продължавам - приемах изпадналата карта за отговор на въпроса си.

Мисля, че изпадащите карти в Таро са най-истинският отговор на нашите въпроси. Никога те не са случайно паднали. Обикновено това се получава в периоди, когато неистово се мъчим да си отговорим на важни въпроси.

Затова какво мислите за това явление при гадаенето с картите Таро и какъв е вашият опит. Дайте конкретни примери.

Линк към коментар
Share on other sites

Императорът! Най-често се показва, изпада, отмества...

Нямам достатъчно знания, нямам и опит, но интуитивното ми усещане ме накара да спра да питам за каквото и да е. Спрях. Отговори на мои въпроси се появиха в сънищата ми.

Да, нищо не е случайно.

Линк към коментар
Share on other sites

От скоро се занимавам с таро,но специално с изпадащи карти вече имам опит.Какво имам предвид: Обичайно задавам въпрос ,после бъркам ,цепя и редя .Докато разбърквах картите и очаквах отговор на не чак толкова съдбовен въпрос (дори не беше и проблем ,по-скоро упражнение) изпадна слънцето...естествено не обърнах внимание(реших ,че са ми малки дланите или картите твърде големи) и продължих да си меся картите и след малко какво мислите-Слънцето пак изпада и така още един път.Когато станаха 3 поредни пъти да изпада все само една и съща карта просто реших да спра с това.Разтълкувах я като позитивен отговор на въпроса ми и багоприятно развитие за мен и изчаках ,по-късно през деня се случи точно така.Това ,от което се интересувах се случи по най-добрия за мен начин :)

Линк към коментар
Share on other sites

В началото аз също правех така, изпада някоя карта , аз я прибирам и продължавам да меся и цепя картите, наистина почти винаги се е падала в подребата после, точно тази изпаднала карта...

След време , обаче и аз стигнах точно до този извод, че точно изпадналата карта е отговорът...

Сега обаче по повод този въпрос, аз искам да попитам и нещо друго...

Напоследък много често ми се случва да ми изпаднат точно три карти, изпадат заедно от колодота, докато ги меся, според мен това трябва да е отговорът, тези три изпаднали карти..

На вас случвало ли ви се е това не една карта да изпадне, а направо трите карти, които предстоят да се наредят с гадаене с три карти, изпадат още при месенето на картите?

И още нещо, добре е че все пак продължават да се отварят теми за Таро!!!

Специално за мен тези теми са много полезни за занимаващите се с Таро!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък много често ми се случва да ми изпаднат точно три карти, изпадат заедно от колодота, докато ги меся, според мен това трябва да е отговорът, тези три изпаднали карти..

Да, не мен също ми се случва много често - по-често изхвърчат в комплект, отколкото единични, но като цяло - често летят :)

Направило ми е впечатление, че често изпадат сами, когато не успявам да задържа основния въпрос в ума си - разсея ли се с нещо, помисля ли за друго, почти винаги изпада карта, която дава отговор на въпроса-"натрапник". А може би това е знак и този въпрос е по-важен за нас, дори да него осъзнаваме като такъв в момента.

Когато изпаднат няколко карти обаче, се появява друг проблем - поредността им. В тези случаи аз приемам най-горната за първа, независимо дали са паднали с лице или гръб. Но в повечето случаи такива комбинации са объркващи, макар и картите да съответстват на ситуацията - винаги остава едно "Ами ако е обратното?"

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро, докато си гледах, ми изпадна 2 жезли обърната.

Казах си - чудо ще се случи. Наистина чудото се случи. Доколкото е чудо обаче. Все пак, е чудо. За мен.

Бях забравила, че съм родена под щастлива звезда. Добре, че е Таро, та да ми го напомни.

Стигам до сакралния извод, че изпадащите карти са от основно значение при гадаене с картите Таро.

По-натам ще уточня и ще разискваме значението на изпадащият Император при Дина.

Няма значение картите дали са три или една, коя е първа и коя последна - те всички образуват едно изречение, една фраза са, едно послание.

Всичко е с една цел - ние да бъдем щастливи.

Ако проумеем кода им обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене гадаенето може да се използва за самопознание и развитие. И таро в частност. Повече опит имам с руните.

Щом картите носят жива и действена информация в себе си, могат да бъдат използвани като средства. Таро се е използвало също за магия, тоест, за повлияване на съдбата. Със съдбата не е желателно да си играем сляпо, но можем да работим над себе си. Има опасност от свързването с определени сили, които може и да не са чисти. Затова предпочитам да работя с чисти информационни структури, заложени в съответните значения на картите, вместо да се допитвам неясно и да получавам отговори незнайно откъде. Самото боравене с информационните структури развива ума, творчеството, способността за тълкуване и прогнозиране.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Сега например се замислям за правилото да се държат картите подредени, когато не се използват, защото всяка произволна комбинация от карти в колодата, влизайки в резонанс с психичното ни състояние, може също да има магичен ефект - какво е твоето мнение по този въпрос, Мона?

Мога да говоря само за себе си.

Аз отдавна не си пореждам картите (визирам по номера); това го правех през първите две години, откакто се "запознах" с Таро.

Иначе, и преди е ставало дума за специфично подреждане на картите в колодата - например първите три и последните три - за подобряване на някаква ситуация или просто за по-ведър поглед на света. За да подредиш обаче определни комбинации за определени цели, трябва да си изключитлно добре запознат с картите и да имаш съответните опит с тях и разбиране.

В тази връзка, понеже темата е за изпадащите карти - нека картата/картите които изпадат да бъдат слагани отпред, като третата карта да е Голям Аркан, от типа на Слънцето, Умереността или Звездата - всичко в зависимост от конкретната ситуация.

Пак повтарям - всичко това е условно, понеже за всяка една конкретна ситуация, има и конкретни съответстващи карти.

Бих помолила да се придържате към темата.

Линк към коментар
Share on other sites

...нека картата/картите които изпадат да бъдат слагани отпред, като третата карта да е Голям Аркан, от типа на Слънцето, Умереността или Звездата - всичко в зависимост от конкретната ситуация.

Пак повтарям - всичко това е условно, понеже за всяка една конкретна ситуация, има и конкретни съответстващи карти.

На мен обикновено ми изпадат "брутални" карти - най-често Съда, 5, 9, 10 жезли, 5, 8, 9,10 меча, много често рицар Мечове (при критични ситуации, разбира се, но като цяло картите "хвърчат" в такива моменти). Добра идея ли е такава неприятна карта да се слага в началото на колодата, дори следвана от Слънцето, Умереността или Звездата?

Линк към коментар
Share on other sites

На мен обикновено ми изпадат "брутални" карти - най-често Съда, 5, 9, 10 жезли, 5, 8, 9,10 меча, много често рицар Мечове (при критични ситуации, разбира се, но като цяло картите "хвърчат" в такива моменти). Добра идея ли е такава неприятна карта да се слага в началото на колодата, дори следвана от Слънцето, Умереността или Звездата?

След като ти изпадат брутални карти, вероятно и ситуацията ти е брутална.

Бих ги нарекла трансформационни карти, карти на прехода. Специално Страшният съд като изпадаща карта така я тълкувам - осъзнаване на отговорността и ако това ще помогне за твоята конкретна житейска ситуация - сложи я най-отпред, защо не. Или 10 мечове - отново защо не, прибави и едно Асо пентакли за защита. Варианти има много, но пак отиваме в таро-магиите, което аз искам да избегна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

Нова съм в форума , но от известно (не много дълго) време ,се вманиячавам по таро. Чета всичко което ми попадне и се опитвам да се уча. Опитвам се във всяка свободна минута да да си говоря с картите или да се запознавам с тях.Този форум , като че ли най- ми допада ,защото е много добре систематизиран по теми.

Както и да е ,да се придържам към темата за изпадащите карти: разбърквайки картите,говорвйки им и готвейки се да редя "келтски кръст" на въпроса "в следващата 1 год. Х ще ми предложи ли брак?" изпаднаха 5 карти-Кулата, 9 пентакли, Отшелника,Умереност, Рицар Пентакли. ( Говоря си с "хармоничното Таро"- много ми допадна когато го видях- просто го усетих като по-меко и по- близко до сърцето ми).Това което "чувам" (или ми се иска да чуя ;) ) е след , някакво мощно разстърсване ,ктаклизъм ,земетресение може и да се случи, но се иска търпение ,вяра. Ще отнеме и доста време, може би повече от година.

Моля ви бихте ли помогна ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Като изпадат карти как да ги подреждаме, коя се пада първа, коя втора? Онзи ден исках да си гледам, но само като хванах картите, те се 'пръснаха' в ръцете ми. Даже не бях задала въпроса. Те знаеха какво ще питам. Намирам се в трудно емоционално положение със самата мен, и...картите не ме озадачиха, много красноречиви бяха.

Кулата

5 пентакли

4 чаши

7 жезли

Императрицата

Последната ме озадачава, въпреки че не съм сигурна че изпада. Просто ми грабна погледа, което мисля, че не е случайно. Actually, докато вадех картите тя беше залепнала, извадих я и тамън да я оставя в тестето и прааас, то се разпиля по цялото ми легло. Взех картите които хванаха окото ми и бяха насочени с картинката нагоре.

Някой ако има по-обстойни тълкувания от това, че емоционално се сривам, ще променя системата и по егото ми се бие със страшна сила, ще се радвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Като изпадат карти как да ги подреждаме, коя се пада първа, коя втора? Онзи ден исках да си гледам, но само като хванах картите, те се 'пръснаха' в ръцете ми. Даже не бях задала въпроса. Те знаеха какво ще питам. Намирам се в трудно емоционално положение със самата мен, и...картите не ме озадачиха, много красноречиви бяха.

Кулата

5 пентакли

4 чаши

7 жезли

Императрицата

Последната ме озадачава, въпреки че не съм сигурна че изпада. Просто ми грабна погледа, което мисля, че не е случайно. Actually, докато вадех картите тя беше залепнала, извадих я и тамън да я оставя в тестето и прааас, то се разпиля по цялото ми легло. Взех картите които хванаха окото ми и бяха насочени с картинката нагоре.

Някой ако има по-обстойни тълкувания от това, че емоционално се сривам, ще променя системата и по егото ми се бие със страшна сила, ще се радвам.

Усмихни се .Всичко е наред .Не обръщай внимание на изпадналите карти ,когато са повече от 3-ри!

Ако си прекалено емоционално разстроена по -добре остави картите за малко и когато се почувстваш по-стабилна ги полазвай отново.

Линк към коментар
Share on other sites

Ама положението хич не е розово! Всичко е точно така, както казват картите. Днес ги мислех по-обстойно и наистина са познали 1:1, даже Императрицата си е на мястото.

Дразня се много на противоречието между 7 жезли и 4 чаши! Самата аз се лутам "между" тях, ту съм 7 жезли, ту съм 4 чаши. Ту ме е грижа и ту съм апатия, но както и да е, да не прекалявам...

4 чаши – Умора от себе си, умора от света, неудовлетворение, досада, но и обида; карта-преход към 5 чаши; начало на депресивен период.

5 чаши – Една от най-емоционалнонатоварените карти в Таро. Период на депресия; тъжно вглеждане в себе си, огромно разочарование от общуването с други хора, както и липса на мотивация за преодоляването му.

Това никак не искам да се случва, не искам чашите ми да 'преминат' в петица, въпреки че има такава вероятност... Предполагам, ще кажете, че всичко от мен зависи, но както обясних, лутам се...

Бих искала д изразя несъгласие с това, че не трябва да гледам падналите карти, когато са повече от 3. Не съм съгласна, защото картите ме привлякоха. Според мен това не е случайно, а по-скоро интуитивно. Тъкмо поправях "залепналата" Императрица и се пръснаха. Бога ми, 1вата карта която зърнах беше Кулата и 5 пентакли, 7 жезли, 4 чаши...просто се 'откриха' пред погледа ми. Изясниха общата картинка, която и без друго си беше ясна де! А да не говорим, че аз често си гледам с 4 карти, просто слагам една допълнителна, когато почувствам че трябва да го сторя за допълнение.

пп.Благодаря за вдъхнатия позитивизъм все пак. Един от най-приятните юзъри си (чета доста тук. :lol: )

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията 4-ка чаши и 7 -ца жезли някак си ми говори за агресивно отхвърляне на всичко около теб или почти всичко.Помни,че това са просто състояния през ,които трябва да преминеш.

В една книжка за Таро четох ,че единствения начин да разбием оковите на Дявола е да пуснем в действие Кулата.В този ред на мисли Кулата не е толкова страшна .Понякога е витаминче за душата.

Ти си решаваш на кое да обръщаш внимание и на кое не .Както го почувстваш .. така!

П.П. Благодаря.Много мили думи.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, не се оплаквам много. Кулата е наистина, наистина нужна в момента и я приемам доста спокойно. Необходима карта е, много точно го каза за Дяволът! Определено освобождавам маниите и тормозещите ме нещица!

Мисля че 7 жезли ме държи в стегнато положение да не се разпадам. Е, няма непоправими проблеми. : )

Поздрави и лека вечер :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Преди няколко години започна много системно да изпада Дяволът.Малко се уплаших,но все се опитвах да убедя себе си че това е случайно.

Естествено,нищо случайно няма!Последва много тежък период в живота ми.Не искам да си спомням за него!

След като получих предупреждението,трябваше веднага да потърся помощ.Направих го със закъснение и си понесох последствията от това.

Ако на някой от вас се случи да му изпадне същата карта(не го пожелавам на никого!),съветвам го веднага да вземе мерки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Здравейте!Изпаднаха ми Асо пентакли и 6П-въпросът беше има ли смисъл да продължавам да правя нещо.Дали това не е дар от небето за моите съкровенни мечти?Прекрасна комбинация според мен

Линк към коментар
Share on other sites

Златна съжалявам ,но според мен не е дар от небето.Тези карти една до друга показват ,че силно ,ама много силно се надяваш на някакво чудо.Ей така някак си и от някъде да ти падне това чудо и всичко да се оправи и да стане така както ти искаш.Желанието ти е много силно,но тези карти според мен не показват реални действия или резултат някакъв !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Мен от известно време ме преследва Папата. Преди около месец-два се появяваше много често в гледанията. Този период мина, но от снощи започна да изхвърча от колодата докато си бърках картите. Първият път изхвърча и се обърна. След това още два пъти картата изхвърчаше права. И в отговорите беше на някаква позиция - втора или трета.

Изобщо картите ми много хвърчат напоследък.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Много често, когато задаваме въпроси, на които уж знаем отговора изпадат (изхвърчат по-точно) карти, тотално противоположни на нашата представа и ние започваме да се чудим и тръгваме в погрешна посока на разсъждения. Това е ярък сигнал, че някъде сериозно грешим и че сме слепи за очевидности, които касаят и другите в ситуацията, не само нас.

Много е важно да отворим очите си и за другите участващи, в този живот всичко е верига от взаимозависимости и колкото повече материал като фактология обемем в мозъка си, толкова по-ясна картина ще придобием.

Обръщайте внимание на изпадащите карти, не ги възхвалявайте, не ги пренебрегбвайте, съобразявайте се - те са коректив на гледането винаги, особено, когато са в противоречие с другите карти. Те не са тяхно допълнение, а техен контрапункт.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

9 пентакли се обърна сама в цялата колода с лице към мен...днес. Някой знае ли кога и защо се случва така с 9 пентакли? Преди 2, 3 месеца започнаха през определен период от време да се обръщат сами картите в колодата. Първо беше Асо пентакли. За това писахме с Ивета във форума. После Справедливостта, а сега 9 пентакли. Интересно е че се случва днес, макар да не мога да направя връзка. 9 пентакли е моята карта и следователно трябва да бележи нещо. Оставих я и няма да я пипам. Срещу нея е Асо Пентакли, очи в очи :) Какво значи всичко това? Имам чувството, че 9 пентакли в случая е знак също като 2 жезли обърната, когато сама се обърне в колодата.

Ще се радвам да споделите мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Малко да посъживим и тази темичка :)

Тъкмо изтеглих карти на въпроса "Ще извадят ли живи миньорите от мината". Докато бърках ми изпаднаха 2 жезли и Луната. Сложих ги обратно и продължих да си бъркам, след цепене се паднаха Рицар чаши, 2 жезли, Луната

За момента няма ясен и конкретен отговор, всичко е в ръцете на...неизвестното. Лошото е, всъщност това е и другият вариант - че нищо не ще бъде намерено. Рицар чаши описва обстановката под земята, такава, каквато е била (и е), за да доведе до инцидента. Меката земна маса, водите. Рицар чаши и 2 жезли - сътояние с неизвестно продължение, Луната само го потвърждава. Двойка жезли ми приличат на лутането между живота и смъртта, потъването, вероятно може да описва състоянието на изгубените. Може би трябва да задам още един въпрос.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Малко да посъживим и тази темичка :)

Тъкмо изтеглих карти на въпроса "Ще извадят ли живи миньорите от мината". Докато бърках ми изпаднаха 2 жезли и Луната.

 

В тези две карти е причината за всичко.

Таро ти отговаря за причината, не за бъдещето.

И всъщност, най-точният отговор в случая е Луната. 2 жезли е отключването на процеса, нещо като "щрак". Потърсете какъв е символа на Луната, и ще се сетите.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...