Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изразете себе си и настроението си с образи и картини


Recommended Posts

Здравейте ,много интересни и различни неща са споделили всички наистина . Само искам да напомня да пишете и името на автора и заглавието на картината или фотографията .

Благодаря ви! :3d_025:

Линк към коментар
Share on other sites

Ихааааааааа аз най-много харесах тази:

Glamurnyje-kartinki-kartinka-7-2008.06.03.jpg

Модераторска забележка :Посочете името на картината и нейният автор!

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

dsc00051nx8.th.jpg

Извинявам се за не доброто качество,не знам дали от хартията или от самата снимка,но ми е едно от любимите неща :) .

Модераторска забележка :Посочете името на картината и нейният автор!

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

dsc00051nx8.th.jpg

Извинявам се за не доброто качество,не знам дали от хартията или от самата снимка,но ми е едно от любимите неща :) .

Модераторска забележка :Посочете името на картината и нейният автор!

Извинявам се за небрежността,не съм дала име на рисунката ,автор е моя милост преди десетина години.Всъщност като се замисля мога да я нарека "Зимно настроение".

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не се извинявай, поне аз не бих приела такова извинение. Това което си споделила е част от твоята съкровена същност и аз мога само да благоговея пред това! Правилата са затова, за да се спазват, но не всякога човек успява. Различаване е нужно... и Любов т.е. човек да разбира със сърцето си...Поздрави!

:3d_041::3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

dsc00051nx8.th.jpg

Извинявам се за не доброто качество,не знам дали от хартията или от самата снимка,но ми е едно от любимите неща :) .

Модераторска забележка :Посочете името на картината и нейният автор!

Извинявам се за небрежността,не съм дала име на рисунката ,автор е моя милост преди десетина години.Всъщност като се замисля мога да я нарека "Зимно настроение".

Здравей, Нина !

Чудесна работа !

Благодаря ти ,че я споделяш с нас!

Радвам се ,че каза ,че авторът си самата ти! :3d_139:

Ето ,че имаме възможност да видим и частица от теб !Много изразителна работа , напомня ми малко на японските гравюри .А аз особено обичам японската естетика в изкуството . Абе много е хубава работата . Искам да видя и други твои неща.

Поздрави :Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Нина !

Чудесна работа !

Благодаря ти ,че я споделяш с нас!

Радвам се ,че каза ,че авторът си самата ти! :3d_139:

Ето ,че имаме възможност да видим и частица от теб !Много изразителна работа , напомня ми малко на японските гравюри .А аз особено обичам японската естетика в изкуството . Абе много е хубава работата . Искам да видя и други твои неща.

Поздрави :Ина

Благодаря и на теб,Ина за окуражителните думи.Всъщност моята оценка е далеч по скромна, тъй като никога не съм учила и нямах възможността да се развивам в тая посока,но рисуването си беше просто моя страст.Не съм запозната дори с елементарни техники и правила,така че "грешките",ако мога така да се изразя си личат отдалече.Това разбира се се забелязва с едно по-профисионално око и не чак толкова ;)

Рисувах последно преди 7-8 години и сега се връщам плахо към това.Опитах да хвана перото отново и предполагам се сещаш ,че резултатът беше катастрофален.Може би никога няма да мога да се върна там до където съм спряла?!Все едно това не са моите ръце,но нима аз съм същата?

Затова пък сега нощем рисувам мандали и това наистина ме забавлява. :3d_098:

Ето още едно от любимите ми неща.Спомням си ,че тъкмо я завърших,когато шишенцето с туша се изля върху рисунката.В първия момент изтръпнах,после реших ,че от дефекта мога да направя ефект и така се появи това същество.Нарекох я "Страх".

dsc00063lw3.th.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави за Ина Трифонова + ако и това не отговаря на правилата... най-добре да хвана да се гръмна :3d_104::3d_139:

Салвадор Дали - Картини

:3d_051::3d_010::3d_123:

Е,това вече е по правилата !Макар ,че би било добре да се видят и заглавията на картините . А и презентацията е малко различна форма . Но ,да речем Fut, че още ти е рано да ходиш да се гръмваш ! :3d_035::3d_064:

Нина , и тази е с особено призрачно настроение !Черното петно от туша наистина се е превърнал в ефект .Дори защо не пробваш да рисуваш примерно в техниката монотипия , която се състои буквално в отпечатването на различни петна .Всъщност цялата картина се изгражда /няма значение дали живописно или графично / с отпечатъци от разляти петна ,върху хартия .С наслагване на отпечатъци от разляти предварително петна . :3d_147:

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм чувала за тази техника,но идеята си я бива :thumbsup: .Само,че си мисля ,че човек трябва да има по-мащабно виждане за крайния резултат,ако ползва тази техника.Може и да не съм права,де.

Ето нещо мъничко и цветно,дано ви развесели :) .Техниката е шантава:маслени пастели и туш,на пръв поглед несъвместими,но когато човек експериментира няма невъзможни неща.

dsc00066kf9.th.jpg

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Май се абонирах за тази тема, ;) Преди малко се върнах от гостуване при мои роднини и там открих едно-две неща ,които съм им подарила преди време.

Това е Русенския театър,рисувана е с маслени бои и туш.Беше много шантаво,защото не бях пипала маслени бои до тогава пък и комбинацията с перо и туш прави нещата още по шантави.Истината е ,че се забавлявах докато я рисувах и май се получи.Нахлуха едни спомени в мен... Лошото е ,че не се виждат най-дребните детайли и се губи част от чара и.

dsc00001py1.th.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Нина, поздравления!

Страхотни неща! В тях има един особен чар и това дето казваш, че не си учила техника на рисуване, в твоя случай няма особено значение - напротив, забелязвам един специфичен, самобитен колорит. Жалко, че не си продължила да рисуваш.

Много бих искала да видя в малко по-едър мащаб последните две неща, които си публикувала тук!

Линк към коментар
Share on other sites

Нина, поздравления и от мен!Наистина прекрасни работи ни показваш, независимо от малко странната на пръв поглед комбинацията.Мисля че точно в експериментирането или "шантавото", както го наричаш, е самобитността и на двете ти картини.Рисувай, защото имаш таланта, идеята; ти рисуваш чувства, не просто багри.

Диана, можеш да видиш и двете работи на Нина в по-едър мащаб, ако кликнеш върху тях.

Наистина си е наслада за очите, за което ти благодаря, Нина!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви ,Оля и Диана!Наистина ме радват отзивите ви,за което и аз Ви благодаря от сърце.Все още ми е странно ,че публикувам нещата си,но както казва една моя приятелка "Няма нищо лошо в това да споделиш красотата ,която ражда творческата енергия".Звучи ми добре въпреки ,че съм доста критична към себе си.

Ето и първата ми и последна (за сега )композиция която съм правила,макар че анатомията на места ми куца.Бях бременна когато я рисувах и си спомням усещането ,което ме държеше докато не я завърших.Не знам при другите как е ,но аз съм буря от емоции,когато нещо ме е заредило и не мога да бъда спокойна докато не сложа последните щрихи.

dsc00002sf1.th.jpg

П.П.Тъкмо щях да пиша за размерите на изображенията и Оля ме изпревари. :thumbsup: Мерси!

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей ,Нина !

Незвисимо от анатомичните грешки и малко скъсените неправилни пропорции,/има проблеми тук вече и с ракурсите/ в твоята работа има огромно богатство на графичното петно , ако това богатство беше комбинирано и с една здрава рисунка ,щеше да е една доста сносна графична работа, но и така е хубаво ,самобитно.

Един съвет ,да не прерисуваш или пък да не се стремиш да наподобяваш ,нечия друга картина.

А да създаваш собствената си ,както в другите ,по- предни неща си успяла.

Създала си тъкмо собствената си идея за картина.

Човешката фигура е едно от най- сложните за рисуване неща. Ако имаш желание да рисуваш

човешка фигура ,започни от скици - натура . Рисувай собствените си ръце ,крака ,елементи ,детайли .

Въобще рисувай от натура . Тя е най- великият учител .

Бързи скици,бързи рисунки от натура ,които да дават информация за основните пропорции ,позиция , преден ,среден заден план.

Освен това ,разгледай и темата за скиците . Скицата....

Там ще пускаме още материали ,за този вид рисунка .

Успех !Не губи артистичната си природа и светоусещане !

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Ина!Благодаря ти за ценните съвети ,наистина за мен те са коректив от който мога доста да науча.Даде ми насока и поглед над нещата ,които не бях забелязала пък и нямаше как.Много си права ,че в анатомията трябва да се започне от детайлите и то подплатено с много опит(пък и не само в анатомията ,а въобще) :rolleyes:

Но преди време попаднах на една книжка в която беше тази картина и така ме плени,че исках да я съпреживея,беше един импулс,едно предизвикателство на което не удържах.А иначе си много права за това ,че не е добре да се правят копия на чужди автори,но смятам ,че не е лошо да се мине и през това,стига разбира се да не зацикли човек в тая посока.Просто в това няма развитие.

Благодаря ти отново за професионалното мнение и за пожеланията. :3d_103:

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се ,че сме заедно ,тук в това малко пространство на Портала за съзнателен живот! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това е последното ми вдъхновение,напоследък не ме е пъскало и съм много радостна от факта.

Дано усмивката на моята малка приятелка зароди още много усмивки. :)

vikijw1.th.jpg

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...