Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изразете себе си и настроението си с образи и картини


Recommended Posts

Красива и тъжна, стайла мъка, болка и мъдрост в очите си.

Хареса ми, но е някак малко затворена в себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми хареса, много живо, много истинско! :thumbsup1:

Нина, наистина ли никога не си учила рисуване? Ако да, то явно в миналия живот си била някой мноооого добър художник :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми хареса, много живо, много истинско! :thumbsup1:

Нина, наистина ли никога не си учила рисуване? Ако да, то явно в миналия живот си била някой мноооого добър художник :thumbsup:

Благодаря Ви момичета за милите коментари.

Истината е ,че дори на кръжоци не съм ходила като дете.Конкретно портретната работа винати ме е респектирала и първите ми опити са от два-три месеца насам .Много се радвам,че това лято започнах отново да рисувам след почти осем годишно прекъсване.Общо взето майчинството и отглеждането на децата ми заеха основната част от живота ми и мислех ,че това усещане ме е напуснало завинаги.Липсваше ми оная свобода ,която преди притежавах и бях загубила безвъзврато с раждането на децата ми.Оная свобода ,която ти дава сили да летиш и която може само една майка да загуби когато е отдадена само на децата си. Не зная дали точно тая свобода се е върнала при мен,но се случи чудо.Факта ,че аз отново изживявам тези чувства и емоции чрез рисуването ,сам по себе си говори за това.Не знам също дали в минал живот съм рисувала,но определено думите на Аделаида все едно описват самата мен.Когато видях за пръв път този портрет -работа на един израелски фотограф,аз замръзнах,защото разпознах себе си в нейните очи. По някакъв начин времето и пространството изчезнаха,разтвориха се и частица от мен се припозна в нея.Не мога да го обясня звучи нелогично,но чувството на увереност ми е толкова познато.

Радвам се ,че успях са пренеса невидимите неща върху листа,това за мен е голям успех наистина.

Сърдечно Ви благодаря за искрените коментари.

Нина

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

induz4.th.jpgthpix.gif

Спонтанно реших да споделя с вас едно от последните си неща.Ще се радвам на коментарите ви.

Поздрави!

Нина

Изчетох и следващите постове.

За мен тази жена гледа и вижда някъде далеч - където нашият поглед не стига.

А относно поизгубената свобода през майчинството - тя се връща. Когато децата пораснат и станат наши равностойни приятели. Усещането е велико и не може да се сравнява със свободата, когато си била млада и сама. Сега съм пак млада, с още две до мен, като мен. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Браво Нина, ти имаш безспорен талант! Не спирай да рисуваш, картините ти са много силни послания.

Клод Моне/Импресия.Изгрев слънце отражение на моето настроение днес.

Claude_Monet,_Impression,_soleil_levant,_1872.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

marie-antoinette.jpg

Сцена от филма на София Копола "Мария Антоанета",напълно ме изразява днес.като настроение .

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

С пожелания за прекрасна Нова Година,

лично щастие, любов и

красиви очи, които ви гледат нежно и страстно като в този клип от филм:

http://www.vbox7.com/play:df838e58&al=1&vid=

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

20050806-woman_kid_drawing-570.jpg

Новата Година!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
0072.gif
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...