Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Inatari

Изразете себе си и настроението си с образи и картини

Recommended Posts

Красива и тъжна, стайла мъка, болка и мъдрост в очите си.

Хареса ми, но е някак малко затворена в себе си...

Сподели това мнение

Много ми хареса, много живо, много истинско! :thumbsup1:

Нина, наистина ли никога не си учила рисуване? Ако да, то явно в миналия живот си била някой мноооого добър художник :thumbsup:

Сподели това мнение

Много ми хареса, много живо, много истинско! :thumbsup1:

Нина, наистина ли никога не си учила рисуване? Ако да, то явно в миналия живот си била някой мноооого добър художник :thumbsup:

Благодаря Ви момичета за милите коментари.

Истината е ,че дори на кръжоци не съм ходила като дете.Конкретно портретната работа винати ме е респектирала и първите ми опити са от два-три месеца насам .Много се радвам,че това лято започнах отново да рисувам след почти осем годишно прекъсване.Общо взето майчинството и отглеждането на децата ми заеха основната част от живота ми и мислех ,че това усещане ме е напуснало завинаги.Липсваше ми оная свобода ,която преди притежавах и бях загубила безвъзврато с раждането на децата ми.Оная свобода ,която ти дава сили да летиш и която може само една майка да загуби когато е отдадена само на децата си. Не зная дали точно тая свобода се е върнала при мен,но се случи чудо.Факта ,че аз отново изживявам тези чувства и емоции чрез рисуването ,сам по себе си говори за това.Не знам също дали в минал живот съм рисувала,но определено думите на Аделаида все едно описват самата мен.Когато видях за пръв път този портрет -работа на един израелски фотограф,аз замръзнах,защото разпознах себе си в нейните очи. По някакъв начин времето и пространството изчезнаха,разтвориха се и частица от мен се припозна в нея.Не мога да го обясня звучи нелогично,но чувството на увереност ми е толкова познато.

Радвам се ,че успях са пренеса невидимите неща върху листа,това за мен е голям успех наистина.

Сърдечно Ви благодаря за искрените коментари.

Нина

Редактирано от nina7705

Сподели това мнение

Guest aorhama

induz4.th.jpgthpix.gif

Спонтанно реших да споделя с вас едно от последните си неща.Ще се радвам на коментарите ви.

Поздрави!

Нина

Ашколсун!

Сподели това мнение

Guest Fut

Снощи без да искам по погрешка съм предрекла собственото си настриение за днес преди да го редактирам де:

i173732033_24844_3.jpg

аман/амин казват мъдрите....

Сподели това мнение

sin4eckm5.png

w600.png

Редактирано от Атлантида

Сподели това мнение

induz4.th.jpgthpix.gif

Спонтанно реших да споделя с вас едно от последните си неща.Ще се радвам на коментарите ви.

Поздрави!

Нина

Изчетох и следващите постове.

За мен тази жена гледа и вижда някъде далеч - където нашият поглед не стига.

А относно поизгубената свобода през майчинството - тя се връща. Когато децата пораснат и станат наши равностойни приятели. Усещането е велико и не може да се сравнява със свободата, когато си била млада и сама. Сега съм пак млада, с още две до мен, като мен. ;)

Сподели това мнение

Браво Нина, ти имаш безспорен талант! Не спирай да рисуваш, картините ти са много силни послания.

Клод Моне/Импресия.Изгрев слънце отражение на моето настроение днес.

Claude_Monet,_Impression,_soleil_levant,_1872.jpg

Сподели това мнение

marie-antoinette.jpg

Сцена от филма на София Копола "Мария Антоанета",напълно ме изразява днес.като настроение .

Редактирано от Inatari

Сподели това мнение

С пожелания за прекрасна Нова Година,

лично щастие, любов и

красиви очи, които ви гледат нежно и страстно като в този клип от филм:

http://www.vbox7.com/play:df838e58&al=1&vid=

Редактирано от Viki3

Сподели това мнение

20050806-woman_kid_drawing-570.jpg

Новата Година!

Сподели това мнение

0072.gif