Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помните ли сънищата си?


Recommended Posts

забелязала съм,че за да помниш сънищата си,също така зависи до каква степен ти е бил осъзнат съня.колкото по-реалистичен е бил,толкова по-лесно се сещаш за него.има и периоди,в които и да искаш да си спомниш,просто не можеш,независимо какъв метод прилагаш.

пробвай в момента,в който се събудиш,въобще да не мърдаш,защото ако го направиш,астралното тяло ще се слее с физическото и сънят ти може да изчезне от съзнанието ти.после затвори очи и се концентрирай и се върни назад.опитай се да си спомниш последното нещо,което си правил,после предпоследното и т.н.

аз понякога ползвам и мантра за това.

когато имате осъзнат сън,може да не го ползвате само например да летите или пък да минавате през предмети или да се телепортирате и т.н.,а примерно да призовете някой учител като Исус и да поискате да ви покаже нещо или да ви научи нещо или да призовете някой друг и да поискате да видите предишните си животи или бъдещето си и т.н. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте!

Тази тема е доста итнтересна и аз бих искала да ви разкажа за моите сънища.

Като начало ще кажа че аз винаги сънувам много рядко не.За това съм се научила да си тълкувам донякъде сънищата и да различавам кои са важни и кои не.

При мен сънищата се делят на няколко типа :

-които не помня на сутринта и според мен те са без значение в резултат на преживяното през деня или в зависимост от душевното състояние тревога,радост....

-тези които не помня когато се събудя но даден фактор през деня ми подсказва или припомня сънувания през ноща сън.В такива случаи аз просто си припомням съня и се опитвам да преценя кое е било от значение и кое не.

- тези които щом се събудя ги помня до най-малката подробност или докато съм го сънувала си казвам ,че трябва да го запомня и в зависимост от самия сън си давам ясна сметка че е важен.Случвало ми се е дори докато спя да започна да тълкувам самия сън и нещата които виждам .Чесно казано не знам как се случва това, но е факт.

Някой от тези сънища ги помня вече 9-10години до най-малката подробност и мога да ги разкажа .Може би защото са много странни и впечатлителни не мога да ги забравя а можеби защото не съм намерила отговор на някой въпроси които тези сънища са породили в мен.

За пръв път разбрах че сънищата ми подсказват нещо което ще се случи едва когато то се случи .

1.сън

"Сънувам че ще си лягам и си оправям леглото .Вземам от шкафа чисти чаршафи и ги замятам за да си застила леглото но те така се развяват като че ли има страхотен вятър в стаята аз не мога да ги укротя те се веят и като че ли изпълват цялата стая и аз виждам само колко са бели,бели и големи."

Събуждам се сутринта и си мисля за съня,но не отдадох голямо значение въпреки че вътрешно ми беше притеснено защото според старите хора бялото не е на хубаво. Аз се опитвам да не мисля за лошите тълкувания и те да ми влияят през деня.В резултат на което до обяд съня ми избледня.

Вечерта телефонът ми звъни и научавам че бащата на бъдещия ми съпруг е починал този ден внезапно.В момента в който отново влязох в стаята си аз си сепнах и си припомних съня при което ми стана много страшно и чудно защото осъзнах че този сън ми е подсказвал бъдещото нещастие.

2.сън /малко е страшен/

Сънувам ,че се намирам пред огромни дървени врати .Обковани с метал много внушителни и тежки .Поглеждам нагоре за да видя до къде са високи и се учудвам че стигат до небето а аз изглеждам като мравка пред тях.

Не знам защо съм там и какво има зад тях но почуквам и някой ми отваря и аз влизам в нещо като огромен двор .Оглеждам се и виждам че от всички страни е построено нещо подобно на стена но не е стена а стаи една до друга всяка без врата но има вход и те са толкова много че не можеш да ги преброиш и са на етажи като за всеки етаж си има стълби .За миг си помислям че на пръв поглед ми прилича на Рилския манастир не знам защо .Няма нищо подтискащо напротив светло и тихо никакви хора.Тръгвам на дясно като че ли нещо ме води а в действително аз не знам къде отивам ,но не съм притеснена.Насочила съм се към стъпалата за да се качвам нагоре но преди да стигна до тях срещам една жена с цветя и облечена в черно.Спирам се и казвам къде си ходила а тя ми казва при баба ти бях да я видя и се прибирам.Докато разговарям с нея аз знам коя е и се питам но как я познах като никога не съм я виждала и не знам как е изглеждала защото е починала преди много години и няма как да е защото това е майката на моя дядо.

Разделихме се и аз започнах да се качвам по стъпалата тръгвам по етажа и влизам в една стая и виждам моятя баба която страшно обичам и ми липсваше защото беше починала преди 1г .Тя се зарадва аз също видях как всичко е наредено в стаята как тя се мие на чешмата и прави същите движения както когато беше жива.Стана ми мъчно разплаках се а тя ми казва:-Не плачи баба аз съм добре само защо сте ме оставили с тази стара нощница ?Аз поглеждам и виждам че тя е облечена с нея и е толкова протрита ,че прилича на паяжина .И напълно в неин стил без да повиши тон или да ми се кара само ми казва:"-Запомни какво ти казах не го забравяй като се събудиш ,а сега се тръгвай баба."

Аз си тръгнах по обратния път и когато вратите хлопнаха зад гърба ми аз се събудих.

Бях толкова шашната от този сън и това което ми поръча моята баба.Разказах на моята свекърва всичко и тя ми каза следното.

След 2 дена е празник църковен/аз не помня точно кой/ и вратите на небесното царство се отваряли и починалине излизали сутрин да получат това което техните близки ще им подадат за бог да прости ,а на тези на които близките не подавали нищо вземали шепа пръс от земята и се прибирали.

Така аз разбрах че ние сме забравили на годината да подадем нощница и това трябва да подам след 2дни.

Това е най-дългият сън който съм сънувала и ако някой може да ми отговори къде съм се намирала как и т.н вообще пишете ми какво мислите за тези сънища особенно за 2я ще ми е интересно да науча нещо повече.

Следващия път ще ви разкажа и друг сън за Ванга .Но стига за сега защото стана много дълго.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен нещата са някак странни. На 17 години съм, а имам само 3 пъти, когато съм сънувала. По-точно естествено, че сънувам, но нищо не помня. Някъде четох, че човек сънува на фази. 2 фази, които се редуват през 2 часа и ако се събудиш в едната помниш съня си, а ако се събудиш в другата - не помниш. Не знам как аз се нацелвам това време, ама от може би 6-7 години не мога да кажа, че съм сънувала нещо. А далечните няколко сънища ми бяха някакви абстрактни, нереални.... Действителни неща не съм сънувала. Поне от хората, които познавам няма друг такъв несънуващ. :) Ако има тука такъв, кажете :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дали помня сънищата си ?

Ооооо... като с огнен нож са пирографирани в съзнанието ми. И най -лошото е че всичко се сбъдва и е Истина . Знам го от ОПИТ. И не мога да ги забравя ... мисълта въртиии...въртиии ...въртиии и покой не дава .

Голяма е разликата между думите БЛАГИ и делата.

Нужна е доста висока доза инат за да изтърпи човек по-някога големите лъжи , заблуждения и самозаблуждения на .... "братчета и сестричета ".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Знае ли някой как мога да си спомня снощният ми сьн. Сьнувах, че си говоря с един важен за мен човек, който почина наскоро, но не мога да си спомня какво точно си казахме. Помня, че нямаше негативни емоции, дори ми беше приятно да си говорим. Аз го питах нещо , той ми отговаряше, но какво беше?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Моля те, ако наистина си сънувала сън с Ванга да го разкаже6 - интересно ми е да го про4ета, а аз 6те ти разкажа после преди 4 години след един сън, в който я сънувах аз какво ми се слу4и на другия ден - бе6е голямо не6тастие и едвам оцелях, но съм жива и здрава - Слава Богу!!

Зна4и, обръ6тението ми е към ...ROSIG!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Помните ли сънищата си? Колко често и в какви детайли?

Правите ли нещо специално, за да ги помните по-добре?

Често ги помня, но невинаги си спомням отделните детайли. Някога дори, като се събудя, помня отлично съня, а друг път, си го спомням едва по-късно. :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

аз още от 5 годишна сънувам много странни сънища.когато предстои нещо лошо сънувам.например преди много време един човек които познавам кара таксии една вечер санувах че тои е обил бебе и ми го дава да го изям.на следващия ден го предопрадих да внимава защото знаех че предстои нащо лошо.и същия де обаче вечерта тои блъсна колата.

:angel:

Здравейте!

Тази тема е доста итнтересна и аз бих искала да ви разкажа за моите сънища.

Като начало ще кажа че аз винаги сънувам много рядко не.За това съм се научила да си тълкувам донякъде сънищата и да различавам кои са важни и кои не.

При мен сънищата се делят на няколко типа :

-които не помня на сутринта и според мен те са без значение в резултат на преживяното през деня или в зависимост от душевното състояние тревога,радост....

-тези които не помня когато се събудя но даден фактор през деня ми подсказва или припомня сънувания през ноща сън.В такива случаи аз просто си припомням съня и се опитвам да преценя кое е било от значение и кое не.

- тези които щом се събудя ги помня до най-малката подробност или докато съм го сънувала си казвам ,че трябва да го запомня и в зависимост от самия сън си давам ясна сметка че е важен.Случвало ми се е дори докато спя да започна да тълкувам самия сън и нещата които виждам .Чесно казано не знам как се случва  това, но е факт.

Някой от тези сънища ги помня вече 9-10години до най-малката подробност и мога да ги разкажа .Може би защото са много странни и впечатлителни не мога да ги забравя а можеби защото не съм намерила отговор на някой въпроси които тези сънища са породили в мен.

За пръв път разбрах че сънищата ми подсказват  нещо което ще се случи едва когато то се случи .

1.сън

"Сънувам че ще си лягам и си оправям леглото .Вземам от шкафа чисти чаршафи и ги замятам за да си застила леглото но те така се развяват като че ли има страхотен вятър в стаята аз не мога да ги укротя те се веят и като че ли изпълват цялата стая и аз виждам само колко са бели,бели и големи."

Събуждам се сутринта и си мисля за съня,но  не отдадох голямо значение въпреки че вътрешно ми беше притеснено защото според старите хора бялото не е на хубаво. Аз се опитвам да не мисля за лошите тълкувания и те да ми влияят през деня.В резултат на което до обяд съня ми избледня.

Вечерта телефонът ми звъни и научавам че бащата на бъдещия ми съпруг е починал този ден внезапно.В момента в който отново влязох в стаята си аз си сепнах и си припомних съня при което ми стана много страшно и чудно защото осъзнах че този сън ми е подсказвал бъдещото нещастие.

2.сън /малко е страшен/

Сънувам ,че се намирам пред огромни дървени врати .Обковани с метал много внушителни и тежки .Поглеждам нагоре за да видя до къде са високи и се учудвам че стигат до небето а аз изглеждам като мравка пред тях.

Не знам защо съм там и какво има зад тях но почуквам и някой ми отваря и аз влизам в нещо като огромен двор .Оглеждам се и виждам че от всички страни е построено нещо подобно на стена но не е стена а стаи една до друга всяка без врата но има вход и те са толкова много че не можеш да ги преброиш и са  на етажи като за всеки етаж си има стълби .За миг си помислям че на пръв поглед ми прилича на Рилския манастир не знам защо .Няма нищо подтискащо напротив светло и тихо никакви хора.Тръгвам на дясно като че ли нещо ме води а в действително аз не знам къде отивам ,но не съм  притеснена.Насочила съм се към стъпалата за да се качвам нагоре но преди да стигна до тях срещам една жена с цветя и облечена в черно.Спирам се и казвам къде си ходила а тя ми казва при баба ти бях да я видя и се прибирам.Докато разговарям с нея аз знам коя е и се питам  но как я познах като никога не съм я виждала и не знам как е изглеждала защото е починала преди много години и няма как да е защото това е майката на моя дядо.

Разделихме се и аз започнах да се качвам по стъпалата тръгвам по етажа и влизам в една стая и виждам моятя баба която страшно обичам и ми липсваше защото беше починала преди 1г .Тя се зарадва аз също видях как всичко е наредено в стаята как тя се мие на чешмата и прави същите движения както когато беше жива.Стана ми мъчно разплаках се а тя ми казва:-Не плачи баба аз съм добре само защо сте ме оставили с тази стара нощница ?Аз поглеждам и виждам че тя е облечена с нея и е толкова  протрита ,че прилича на паяжина .И напълно в неин стил без да повиши тон или да ми се кара само ми казва:"-Запомни какво ти казах не го забравяй като се събудиш ,а сега се тръгвай баба."

Аз си тръгнах по обратния път и когато вратите хлопнаха зад гърба ми аз се събудих.

Бях толкова шашната от този сън и това което ми поръча моята баба.Разказах на моята свекърва всичко и тя ми каза следното.

След 2 дена е празник църковен/аз не помня точно кой/ и вратите на небесното царство се отваряли и починалине  излизали сутрин да получат това което техните близки ще им подадат за бог да прости ,а на тези на които близките не подавали нищо вземали шепа пръс от земята и се прибирали.

Така аз разбрах че ние сме забравили на годината да подадем нощница и това трябва да подам след 2дни.

Това е най-дългият сън който съм сънувала и ако някой може да ми отговори къде съм се намирала как и т.н вообще пишете ми какво мислите за тези сънища особенно за 2я ще ми е интересно да науча нещо повече.

Следващия път ще ви разкажа и друг сън за Ванга .Но стига за сега защото стана много дълго.

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

знаете ли какво?!всеки сънува ,но малко помнят.има няколко варианта що е сън.

един мой даскал казваше някога :хапнал си повечко нощес,натоварил си стомаха и на сутринта-ауу какви сънища сънувах.

или -дупе спало ,сън брало.

никой не може да каже точно какво са сънищата.

из имам няколко хипотези,които взаимно се изключват.ако приемем че всичко идва от подсъзнанието(а кое и какво е то пак никой не може да каже)защо сънуваме умрели ,които ни дават задачи.

второ кои са наистина умрелите?!?!?

живи ли сме или се подготвяме за живот.много мислене иска,но нашите деградирали мозъци не могат да разберат.

някога мсе ползвали 100 % а сега около 7% няма еволюция а деградация.и затова не можем да разберем сънищата.

хората са станали повърхностни и не мислят за това.

не би имало смисъл просто така мозъците ни да ни пускат някакъв сценарий докато спим(докато сме изключени или пък включени)

трябва да си отговорим на въпроса реалност ли е този живот,какво е реалност,колко реалности има. и най-много да полудеем.ако на някого му се разисква такава тема kapitan_nikolov@mail.bg

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Само не си казал на какво капитанстваш Капитане, къде ти е мостика ? На "Титаник " или на Ноевия ковчег ?

Но по данни от Дедо ми, Ноевият ковчег не имал капитански мостик и рул. Защото не се и капитанствал от грешник. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Помните ли сънищата си? Колко често и в какви детайли?

Правите ли нещо специално, за да ги помните по-добре?

да помня съня си много добре

не правя нищо специално

Линк към коментар
Share on other sites

Ноевият ковчег е имал крака и ръце... Е и главен мостик трябва да е имал, но рул едва ли. И машинно отделение - ЦПУ ( Централен Пост за Управление )...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

аз например сънувам всяка вечер и сутрин винаги помня сънищата си въпросът ми е ако можем да разгадаем правилно сънищата си ще можем ли да се предпазим от лошите неща които ни готви утрешния ден?

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: зравей михаела:) и аз ходя на "кино" всеки път,когато си легна и ми е приятно и забавно. не веднъж през годините съм търсила помощ при разгадаването,за да си помогна в настоящето. :) понякога помага!
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз определено често сънувам и помня сънищата си, но от няколко дни не спирам да сънувам сякаш почти непрестанно през цялата нощ и после до обед възстановявам какво съм сънувала, но днес като се замисля съм сънувала толкова много неща, и коренно различни...страшно цветен пъзел... :huh::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятеля ми ми каза един метод за запомняне на сънищата и аз реших да го пробвам ..

Та така вече няколко месеца го прилагам и всяка нощ се събуждам със спомена на поне 4 сънища B)

Записвам си , тези които са по-интересни :)

А метода е , всяка вечер докато си в леглото преди да заспиш си повтаряш "Ще се сетя какво съм сънувал/а" .

Подчертавам "Ще" , тази сричка трябва да се използва , а не например "искам да се сетя" , защото "искам" е за нещо , което нямаш ,а в случая само трябва да си го припомниш .

П.П.Сега , не казвам че действа при всички . Може и само на мен да ми действа ..знам ли :v::unsure:

Поздрави ,

Марина !

Линк към коментар
Share on other sites

"Сънувах" много реалистичен сън. Сякаш "летях" с някого между звездите. Този някой ми каза "Чуваш ли как пеят звездите?" и сякаш имаше някакъв звук, мелодия.

:hmmmmm: Дали не съм повлияна от постовете на Астромидел?

Но пък беше много красиво.... :yinyang::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:):) при мен не се случва да помня сънищата си :) чудя се дали да се радвам или да....обаче съм на полза все пак...една грижа по малко + малко минути/енергия повече за други дела :1eye: или не е така :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,

от доста време сънувам ситуации в които участвам и до няколко дни те стават реални и тогва се сещам , че съм ги виждал някъде, а съм ги сънувал.Това се повтаря от доста време но в напоследък станаха повече.На сутринта като се събудя не помня съня си в които аз участвам.Какво трябва да направя за да си ги спомням на сутринта ?

Четох в други саитове за тетрадка в която да пиша и да си повтарям думи преди лягане както и в форума.

Поздрави Калин.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, помня сънищата си :hypocrite:

Сънувам всяка нощ /дори да съм много уморена/ - шегувам се, че живея На Сън :rolleyes:

Имала съм прекогнитивни сънища, свързани с близки хора...

Не си водя дневник, да записвам съновиденията, защото би ми отнело твърде много време, за да го правя. И ... честно казано... по-интересни са ми "предстоящите", а не "миналите" пътувания в Царството на нетленността...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте приятели!

Много се радвам, че имам възможност отново да се включа с мнение. Това е най - прекрасната тема и същевременно непредсказуема и загадъчна. Случват се странни неща на сън. Като дете попадах на някакви улеи с топки голями и малки които се търкаляха нагоре надола, а аз се пазех от тях. Мястото нямаше небе или по нищо не личеше, че е на открито, не се променяше винаги беше същото с цвят на пясък. Сънят много често се повтаряше. Порастнах и сънят изчезна, но се замени от още по странни места. Непознати. Понякога картина от саня ми се появява през деня, когато нещо съвпада от сънуването с действителността. Имам предвид предмети, хора или нещо друго което ми помага и се сещам за съня. Зная също от опит, че по същата логика не се забравят сънищата поне аз си ги спомням, ако има нещо от действителността което да провокира съня да изплува - асоциациите. Всяка нощ човек опознава някаква част от света на сънищата, където никак не са безобидни и безопасни нещата.

Опознавайте себе си и ще опознавате и сънищата си!

Редактирано от tainstvena_f
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...