Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помните ли сънищата си?


Recommended Posts

Помните ли сънищата си? Колко често и в какви детайли?

Правите ли нещо специално, за да ги помните по-добре?

Помня всеки мой сън,помня всичко до последен детайл .Моите сънища на пръв поглед винаги са страшни и често ме карат да се страхувам,но започна ли да си ги тълкувам , разбирам че ми носят само информация от която се нуждая за определена ситуация!

Почти няма вечер в която да не сънувам !

Сънувам дати,числа,решение на дадена ситуация , понякога дори и пророчески сънища!

Не правя нищо специално,доверявам се изцяло да вътрешното си усещане и интуиция ! Преди ги записвах в тетрадка и размишлявах над тях , но това не ми помогна особено !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако човек сънува (според него) веднъж на 1 седмица , това значи ли че в останалото време не сънува или просто не си ги спомня ? Какви техники знаете за запомняне на сънищата ?

Редактирано от hakama
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сънувам всяка вечер от както се помня.Помня сънищата си но каква полза, като не мога да ги тълкувам.Опитвала съм се но почти без резултат и в крайна сметка стигам до извода, че те само ме уморяват и затормозяват допълнително.

Случвало се е макар и рядко да съм имала и пророчески сънища.Даже последният беше за земетресението в Китай, беше истински кошмар.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам всяка нощ, абсолютно всяка.Цветни сънища.

И помня всеки сън, но не записвам нищо.Няма смисъл.

Не ги тълкувам, интуитивно усещам информацията, която ми носят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Рядко сънувам и почти винаги си помня сънищата. В повечето случаи са сънища от такова естество, че не искам да свършват /нямам предвид еротика, въпреки, че и това се случва/. Изобщо не си тълкувам сънищата, те са просто приятно изживяване в повечето случаи, въпреки, че има и кошмарчета понякога :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Започвам да се чудя дали искам да си помня сънищата. :(

Възможно ли е това да ми е проблем?Че помня сънищата си.Може би хабя прекалено енергия и затова нямам енергия в моят организъм.Ще се опитам да не помня вече какво сънувам.

Съжалявам,много ми се сънува,но чувствам че ако не си спомням сънищата организма ми ще получи допълнителна енергия. :3d_163:

Какво бихте ме посъветвали?Да не си спомням сънищата?Чувствам че имам нужда да забравя за сънищата.

Сънищата ме дърпат назад и ми припомнят само неуспехите,не се нуждая вече от тях.Искам да започна отначало и да забравя за всякакъв вид сънуване.

Какво бихте ме посъветвали?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Странно, но сънищата се забравят макар, че имам спомени за тях около 1 час след като съм се събудил от някои напрегнат сън.

После колкото и да се мъча да си спомня съня в детайли не се получава.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Привет,

Купих си наскоро една нова книжка : Как да спим по-малко и да се чувстваме по-енергични. Има добри съвети , но е написана доста кратко и простовато на моменти и се дразня ...

Интересува ме по-изчерпателна книга, на по-високо ниво, в която се обясняват подробно различните нива на съня, сънищата, методики за здрав сън и прочие. B)

Линк към коментар
Share on other sites

Помня ги ... винаги!Сънувам всяка нощ и до сега не съм имала сън ,които да не ми подсказва нещо,предсказва !Имала съм периоди от 2-ва месеца ,в които не съм сънувала и това много ме е натъжавало,но е било нужно .. после всичко е различно!

Никога нищо спеациално не съм правила ,то просто си е така както трябва да е !

Всички книги,практики и т.н. за мен са глупави и просто губене на време .

Линк към коментар
Share on other sites

снощи сънувах че боядисвам с четка шоколад в/у някаква скулптора. Не помня каква беше скулптурата, нито защо я боядисвам, но помня че беше шоколад.....Някой да е чувал нещо за шоколад в сънищата :hmmmmm::D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

не винаги помня - но има някои дето ги помня до днес от детството има пък и такива дето са противоположни на това дето се случва в реалност после смисъл сънувам едно нещо от ежедневието а се случва обратното - може би защото съм зодия Рак нещата са наопаки :lol:

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Помня някои детайли, ако преценя някой път си изразявам идеите в картина.Споделят се след 12,00 часа на същия ден.Негативни рядко помня и споделям.Но ако някой трудно намира решение на свой проблем, в съня най лесно се отключва подсъзнанието и се дават готовите отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз сънувам постоянно. Цветни сънища, живи. Такива понякога, че като се събудя не зная кое е реалността и цял ден все едно съм в някакво междинно пространство и време. Но винаги сънищата ми са отговор на вътрешните потребности, притеснения, радости. Там са всички подсказки за бъдещето, които да ме подготвят и успокоят или пък да ме накарат да съм нащрек. Имала съм и такива, които се сбъдват едно към едно. Много често на сън ми говорят вече заминали си приятели и роднини или просто ми показват нещо. Понякога се събуждам със звучаща лекция по астрология, някоя песен или нова формула. Въобще след изморителен ден нямам търпение да си легна, за да видя къде ще пътувам този път :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Някои сънища помня в детайли, други забравям 20 мин след като съм се събудила. Понякога не си спомням точно съня, а някакво чувство, останало след него. В тези случаи си имам проста методика за възпроизвеждане. Сядам и почвам да пиша какво чувствам, какво мисля, даже и да е нещо лошо или срамно. Изведнъж съня изплува обратно в главата ми. Хем ми е странно това, хем ми е забавно.

Приятели, а вие помните ли детските си сънища? Аз много ясно си спомням един кошмар за една трътлеста жена, облечена в нещо бяло и ме гони ли гони през гората. Тъкмо стигам до нашата къща и ще се скрия, но тя ме настига, гледам я как приближава, но съм вцепенена: нито мога да помръдна, нито да повикам някого. А тя една гневна такава, с нож в ръката... Гррррррррррр.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...