Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме?


Recommended Posts

Спомен за нещо сънувано ли преживяно...Прилича на дежаву. Дежавутата са разнообразни и предизвикват различни усещания. Някои са доста...осезателни. Ако има тема за това, може там да коментираме.

Преди дни имах предсказателен сън, рядко се случва да е толкова отчетлив и да се потвърди на другия ден, но беше поразително. Беше срещу четвъртък, на 1-ви срещу 2-ри февруари. Предстоеше ми да ходя на една докторска защита.

Сънувах една моя състудентка, която седеше от дясната ми страна и ми пееше песни на Учитела. /тя се казва Светла и от много години следва принципите на Бялото братство/. На другия ден на докторската защита срещнах една жена, моя преподавателка и колежка, която: пее в хор към Бялото братство /!/ и се казва също Светла /!/. От три години не се бяхме виждали. Имаше и още едно съвпадение, но то няма връзка със съня.

Вглеждайте се в сънищата, вглеждайте се в птиците и животните, които минават край вас и ще откриете много знаци. Ако не можете сами да ги разчетете, достатъчно е да сте ги забелязали...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

здравейте!радва ме темата Ви!на мен ми се слу4и един доста труден за разгадаване сън.4ислото 850 присъства и писанието към него беше много до тази любов.какво може да озна4ава това?

Моля пишете не кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти, Еchnaton! Не знам какво означава сьня ти и не разбирам какво си написал/а след числото, което споменаваш, но много ме учуди числото защото моят телефонен номер сьдьржа това число, а аз винаги сьм си мислила че числата от него не са случайни. Не казвам нищо, просто това ме впечатли, защото снощи сьнувах че ми звьни телефона. Аз бях заета с нещо и не исках да го вдигам, още повече че видях от другата страна непознат номер. В сьня си обаче вьтрешно знаех кой е( човек по когото страдах много преди време)Взех телефона и исках да натисна отказ ,но в бьрзината без да зная защо сьм натиснала за отговор и в сьня си чух неговият глас който ме тьрсеше, питаше кьде сьм и какво правя. И аз му затворих без да му отговарям. Аз вече не се измьчвам по вьпросния човек, но вьпреки че не искам,всеки ден се сещам за него. Бях чела някьде от Учителя, че ако искаме да разберем дали някой мисли за нас( вьв врьзка с любовта) да се опита да си помисли дали ние мислим за него. Ако ти мислиш за него всеки ден, ако мисьлта за другия човек присьства в нас, значи и той мисли за нас. Една моя приятелка ми каза че това което сьнува, в действителността било обратното. В смисьл, че ако сьнува че я кьсат на изпит, това значи,че ще си вземе изпита. Та се замислих вьрху моят неочакван сьн- дали наистина мисли за мене. Иначе усещанията ми, всичко което изпитах в сьня ми беше като в реалността, бяха моите емоции, които бих изпитала и на яве. Вие какво мислите:дали това което сьнуваме, на яве е обратното? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен пророческите сънища са максимално близки до оригиналните събития, само че пречупени през призмата на символичното представяне плюс елементи на сгъстяване на образи в един или изместването им в друг по общи признаци. А обикновените сънища са изпълняване на желания - ако си тревожна че може да те скъсат на изпит, сънуваш че те късат - тоест страхът ти бива изпълнен, преживян, и така наяве можеш да продължиш живота си без него, защото вече си го преживяла, преработила насън - и да си вземеш спокойно изпита :) !

А за момчето за което говориш - сигурно се сеща за теб - щом и ти се сещаш за него. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Случвало ли ви се е :( Да сънувате да речем майка си и да знаете че е тя, но с главата на друг човек или животно.

И какво е това да сънувате много често един и същи сън???

Линк към коментар
Share on other sites

И какво е това да сънувате много често един и същи сън???

Зависи какъв е сънят, какво е съдържанието му, от кога жо сънуваш, през какви интервали се повтаря, случва ли се нещо повтарящо се в будно състояние, което да го предизвиква..

Възможно е да е силен спомен от друг живот. Възможно е да се повтаря, защото носи нослание, което не си успяла да прочетеш, а е важно за теб. Възможно е сънят да ти харесва и да си го "пускаш" все едно гледаш един и същи любим филм.

Линк към коментар
Share on other sites

Случвало ли ви се е :( Да сънувате да речем майка си и да знаете че е тя, но с главата на друг човек или животно.

Една от характиристиките на съня (както го е казал Орлин по-горе) е сгъстяването на образите в един, един образ съдържа в себе си няколко персонажа но винаги интуицята и вътрешното чувство ти подсказват кои са те, така че винаги знаеш кого си сънувала, дори понякога да забравяме като се събудим. Доколкото образите на животни асоциирани с някои познат човек, ти можеш сама да се опиташ да разтълкуваш в зависимост от вида на животното и собствените ти отношеня с този човек.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Geri_*

Здравейте казвам на си4ки аз съ6то за първи път се вклю4вам във този сайт. Относно съни6тата сънувам о6те от детската градина. И пове4ето съни6та поне със мен е така много 4есто ми се сбъдват. Сънувах преди много 4есто и много от съни6тата си помня добре. Някои от тях се сбъднаха, а други така и не разбрах. Имала съм и ко6мари , пове4ето от които са свързани със края на света или по то4но сънувам нападения 4е както съм си вкъ6ти виждам през прозореца (това сънувах на скоро) 4е прелитат ракети а най-4удното е, 4е аз правех си4ко възможно за да няма ло6 край моят сън (сънувала съм и земетресения и аз съм на вън зад старото си у4или6те и помагам на си4ки като им казвам къде е по безопасно да стоят, за6тото падаха много високи сгради и като ни6то можеха да ни смажат), сякаш 6тях да реагирам по съ6тият на4ин ако се бе6е слу4ило наистина. Имала съм и друг много стра6ен, по-късно разбрах. Сънувах 4е аз, майка ми, ба6та ми и брат ми отиваме със колата някъде не знам то4но къде, но си спомням мястото. Бе6е не асфалтиран път минахме през няколко големи пазара има6е хора помня 4е видях банани и някакви жълти и оранжеви плодове помня изядох 1 банан върнахме се във колата стигнахме до някаква постройка. По нататък не си спомням какво стана със тях или накъде заминаха. Знам само 4е продължих сама на горе по пътя стигнах до една църква със двор заограден от 4ерна ограда. Отворих металната 4ерна врати4ка и видях от дясно сгънат на страни проснат на земята върху пръстта със глава нагоре към небето, едно мом4е. Помислих 4е спи, но май изоб6то не е било така. Тръгнах по пътеката сре6то мен завих на дясно и влезнах във църквата през друга 4ерна врата не помня ве4е дали осе6тах страх. Но когато се ка4их на втория етаж много се опла6их когато видях 1 слаб висок 4овек със 4ерна 6апка ---^---. като тази дето се опитах да нарисувам само 4е от горе бе6е обла а не остра, бе6е със тъмен костюм със пот4ертани ръбове на панталона. Стаята бе6е пра6на мръсна, а мъжът ту го виждам ту из4езва, а като се обърна, изведнъ6 зад мен. Смразих се в съ6тия миг от страх се едно видях дявола. Помня 4е потръпнах и по4нах да се моля на Бог. И тогава се събудих. На съ6тия ден отивам на у4или6те тогава бях във 9 клас и 4ух да си приказват съу4ени4ките ми, 4е една сграда която са по4нали да строят (аз съм от плн и това става там намира се на една ули4ка близо до улица 6ипка а секи от плн знае 4е в края на улицата има църква 4ак сега се се6там за този факт) основите които са правили работниците се намират върху един голям трап (които са прокопали за сградата) И понеже 6ефа им бил казал да копаят май под тях (не обяснявам то4но за6тото не разбирам от строителство но) до4ух 4е основата е станала не стабилна или пото4но 4е огромната маса пръст се стоваря върху тях (заради некоректност на 6ефа) не знам дали си4ки работници загинали но споменаха за едно мом4е което е по4инало за6тото май не могли да го извадят на време. Като 4ух това се стъписах попитах кога е станало това а те ми казаха, 4е е било преди6ния ден. А аз те парва го разбирам. Преди6ния ден дори не съм знаела за слу4ката и ве4ерта като съм заспала съм сънувала моя сън. Но тава не е ни6то след у4или6те отивам във кафето (Монако) във което се събирахме с приятели и със братов4етка ми. Тогава я видях разплакана видях 4е си4ки я уте6аваха а някои потсмър4аха със нея. Поинтересувах се за6то. И тогава разбрах 4е мом4ето което е загинало е било много добър приятел на братов4етка ми. Тогава ве4е се сетих за съня си и се 6локирах. Си4ко което споделям със вас е самата истина! Така 4е наистина силно повярвах, 4е някои съни6та предсказват а други като в моя слу4ай известяват (за трагедия в моя слу4ай).Подмислено си казвам, 4е може би аз съм виновна за това от някаква малка 4аст, за6тото ако го сънувах преди да се слу4и може би този ко6мар няма6е да стане факт. За6тото знам 4е съм силна духовна личност и винаги се боря сре6то ко6марите си когато ги сънувам. Знам 4е някои хора може и да не ме разберат но не знам по какъв друг на4ин да го обесня. По между другото внимавайте със думите които говорите (като кълненето напр.) за6тото аз се обедих, 4е те имат наистина голяма сила и ние трябваме да внимаваме как я използваме но за това 6те ви говоря друг път.

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога ми се случва да сънувам едни и същи сънища и да имам чувството, че наистина съм ги преживял. Много често сънувам грамофонни плочи. Какво ли означава всичко това.

Линк към коментар
Share on other sites

Странното е, че миналата нощ сънувах сън, който ме озадачи, а днес намирам този форум съвсем случайно. Имам чувството, че някой ще ми разтълкува съня или пък ще получа някакъв съвет точно тук. Ще пробвам. Сънувах баба ми, която е починала преди 20 години и която по принцип никога не сънувам. Тя ме води в къща и ме кара да купувам агнешко месо от някакви хора, при положение, че аз почти не вкусвам месо :harhar: .По празниците приготвям риба. Тя настоява на Празника да опеча агнешко и аз насън купих една голяма тава с месо. Какво ще кажете? Да печа ли агнешко за Великден или да приготвя каквото аз си знам?Съня нямаше да ми направи впечатление, ако не беше някак реален и запомнящ се.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен - плочите означават че непрекъснато повтаряш едни и същи схеми на поведение в живота си и може би трябва да ги промениш, ако е нужно. За бабата и агнешкото - вероятно подсъзнанието ти, което е свързано с миналото, с традицията, те подтиква да се върнеш към нормите и обичаите, тоест да правиш като всички - в случая да готвиш агнешко. Според мен рибата е по-добрият вариант, а подсъзнанието може да се усмири малко... :)!

По-горният пост за църквата и загиналото момче си е направо пророчески сън - невероятно :sorcerer: !

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Алиса,

в съня баба ти ясно е казала какво иска.

От агнешко месо се вари курбан.

Кубран се прави за отдаване на почит - това е принасяне на жертва в името на нещо или някого. Често пъти за отплата, че на даден ден се е разминало голямо нещастие.Или на деня на някой светец / дните, посветени на светци, са всъщност празници-помени, тъй като се чества деня на смъртта/.

За кой празник баба ти поиска да приготвиш агнешкото? Това също е важно. Ако не знаеш конкретно за кой - избери ти, но знай, че до Великден са пости, а от Великден до Томина неделя помени не се правят.

От написаното-припомненото от мен следва, че баба ти иска да я споменеш на определен ден по определен начин. Поменът си е точно това - спомняне за някого. Още повече, че е починала много отдавна. Това, че не ядеш месо, в никакъв случай не би ти попречило - ти не яж от курбана, не е задължително, защото курбанът се раздава.

Един съвет - винаги, когато сънувате свой починал близък, идете на следващия ден в църква и запалете свещичка в пясъка. За упокой на душата.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Орлине, хареса ми това, че трябва да си укротя подсъзнанието.Ще опитам

Милкана, току що прочетох и твоето тълкуване. Аз няма да правя помен, нито курбан, но желанието на баба ми беше конкретно за Великден да опеча агнешко. И може би ще се съобразя с това. Не съм манячка и отвреме не време и аз си хапвам месце.Благодаря ти за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Един Господ знае дали това е било истинската баба, или само нейната черупка - елементарий, както казват в теософията, който се разлага много дълго време и носи спомените на бившия си господар, но не и висшия му разум... Или пък наистина е било просто подсъзнанието, което иска да се уеднакви с колективното подсъзнателно на местната българска популация, практикуваща дивашки практики - колене и ядене на мили агънца с цел умилостиввяване на астралните елементали ... :1eye: Всъщност защо не малки деца - каква е разликата! Сигурно господ повече би се възрадвал - ето, жертваме по-ценни същества... :ph34r:

Все пак може би Той(тя , то), Бопжественото иска жертва нас самите - собствените ни страсти и негативизми! :thumbsup2::hmmmmm::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Alisa, първо ник-ът ти показва, че обичаш и имаш нагласата да низхождаш в несъзнаваното си. Аз ще ти дам едно юнгианско тълкуване. Образът на баба ти в съновидението е Великата майка. Този образ се появява при жени, когато те имат нужда или са пред прага да постигнат определена степен на осъзнатост. Ако спомените от баба ти са твърде малко и повечето бледи, образът му е много подходящ за употреба от несъзнаваното поради абстрактността му. Несъзнаваното посредством образа на баба ти те посвещава в нещо? Въпросът е в какво? Обикновено посвещението е в нова степен на жественост.

Рибата и агнеца са две форми на архетипни връзки с Христос, който възкръсва на Великден. Рибата е Христос като потенциал, като натрупана сила. Исус казва на рибаря Петър и брат му, че ще направи от тях ловци на хора. Христос като Агнец е неговата жертва на Разпети петък, това е превръщането на потенциала в действие.

Ти споделяш, че за теб рибата се свърза с вегетарианството, а агнешкото с месоядството. Едното хранене е характерно преди всичко за жените, другото за мъжете. Във всяка жена има един мъжки образ, нарича се "анимус". Функцията на анимуса е в това, да подпомага женското мислене и отношението й с мъжете и мъжкото въобще. Примерно жена с неразвит анимус има закостеняло мислене, агресивна е и потиска женствеността си. Жена с развит анимус в по-голяма степен разбира мъжкото и не проектира неадекватни представи за мъжете, оттук си позволя да разгърне женствеността си. Явно в теб се получава идентификация на анимуса с Христос. Ти ще кажеш, възможно ли е вегетарианството ти, да е в резултат на съпротиви и страх от определено мъжко поведение. Запомни, ако има нещо вярно в това предположение, то трябва да се открие в несъзнаваното. Иска се вникване.

Сякаш баба ти казва: Аз, Великата майка, те съветвам, за да бъдеш още повече жена, очисти се от досегашните си мъжки представи и дай воля на нова посока у себе си. Яж месо, приближи се до ония страни от мъжкото, които досега са те плашили. Щом Спасителят е свят, почети мъжкото с месо. Рибата се превръща в Агнец. Потенциалното се активира. Ти сама признаваш, но на второ четене, че понякога ядеш месо...

Линк към коментар
Share on other sites

chezal,благодаря ти, че се опитваш да ме разтълкуваш.Аз лично трудно се справям с това. Цял живот човек се опитва да анализира съзнанието си и в повечето случаи не успява, а какво остава за подсъзнанието :1eye: Наистина човек е това с което храни стомаха и ума си, но аз не съм вегетарианка по убеждение. Моето НЕядене на месо дойде постепенно и лесно, без да се принуждавам, без да го правя нарочно и без да се питам защо ли го правя .Година след година ядях все по-малко месо докато започна до известна степен да ме отвращава.Не се лишавам от нещо,което ми харесва.Колкото до мъжкото начало в мен...Не мога да се самоопределя и самоанализирам.Продължавам да събирам за :thumbsup1: и против :thumb down: агнешкото на Великден.Ако истината е по средата ще напълня агнето с риба и всички ще сме доволни :thumbsup2::sorcerer::v:

Линк към коментар
Share on other sites

Alisa, ако желаеш добави асоциации, за които се сещаш във връзка със съня си. Най-ярък спомен/ситуация свързана с баба ти; отношението ти към Великден и Христос; нова подрбоност от съня, винаги има такава; как мислиш, защо естествения процес по отказ от месната храна се е извършил при теб, тук може би има конкретно събитие, което малко или много е свързано с нагласата ти; освободи ума си и асоциирай свободно, не проявявай критичност към това - има ли чак такава връзка между нещото, което ти хрумва и съновидението.

Аз ще ти предоставя моето тълкуване. А ти ще отграничиш вярното от грешното. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам да навлизам толкова навътре в себе си или в съня си, защото се страхувам да не стигна до нещо, което изобщо не съществува.С две думи не помня събитието, което ме е накарало да не ям месо, не помня подробности от съня си, нито свързвам баба ми с нещо забележително.Ето какво мисли най-близкия ми човек по въпроса: Празника идва с цел да ни накара да станем по-добри, да се радваме на живота и т.н.Яденето е дотолкова от значение, доколкото е малка част от радостите, които изпитваме на празника.Проблем е, когато разчитаме единствено на това, яденето или неяденето да ни направят щастливи. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:Миналата вечер сънувах, че вървя в някакъв квартал с необикновено високи блокове, които приличаха на небостъргачи. Баба ми също вървеше с мен. Достигнахме едно по високо място и след много усилия успяхме да се изкачим и да продължим пътя си. След това се събудих и отново съм заспал, след което сънувах следното: виждам как пред входа на блока някаква жена с къса руса коса събира изхвърлени на пътя най-различни цветя. След това, се оказва, че жената е портиерката на блока. След това идва някакяв човек и я моли да го пусне в блока, защото щял да задържа някакви престъпници, а не приличаше на полицай. Човека нахлу във входа и хукна по стълбите нагоре, а след него и портиерката. Какво ли означава този сън?:angel:
Линк към коментар
Share on other sites

Ти си кварталът с небостъргачите, както и блокът, пред който жената събира изхвърлените цветя. Портиерката е твой пазител и съвест. Не-полицаят е чувство за агресия, което догаждаш. Нахлуването е заплаха срещу теб, външна или вътрешна. Кой ще надмогне?

Може би малко категорична, но все пак моя скромна версия.

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Много ти благодаря chezal, че разтълкува моя сън. Наистина ми беше много интересно какво значи. А сега, ако обичаш ще ми разтълкуваш ли един друг сън. Искам точно ти да разтълкуваш този сън, защото виждам, че много умело тълкуваш отделните символи в съня.

А ето и съня: вървя по една много тъмна улица, а от двете й страни има много високи дървета с преплетени клони, които допълнително я затъмняват. Изведнъж дърветата и тъмотата свършиха и аз се отзовах на едно обширно място, което приличаше на голям площад или стадион, а малко по нататък виждам една много красива и голяма църква с позлатени кубета :angel::).

Изумих се насън от величествената красота на църквата. Как мислиш, какво значи това? :feel happy::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за ласкава ти оценка. Имам разбиране за съновидението ти, но за да бъде наистина вярно едно тълкувание и да се избегнат всички спекулативни заключения, трябва да нахвърлиш някои свои асоциации. Позната ли ти и е тъмната улицата, по която вървиш? Ами площада, стадиона? Ако не, напомнят ли на познати? Или напомнят ли на нещо друго? Вярващ ли си или атеист, мнението ти за църквата, евентуално някой впечатляващ спомен във връзка с някой от елементите на съня... Просто отпусни съзнанието си и кажи нещо повече.

Знай, че липсата на асоциации е съпротива срещу тълкуването.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да улицата ми беше позната, но в съня ми беше по-друга, площада също го бях виждал на живо в живота си. Църквата приличаше на храма "Александър Невски" в София. Вярващ съм и често ходя на църква. Най-интересното може би е, че имах чувството, че наистина преживявам или съм преживял съня. Когато се събудих, първата асоциация, която свързах със този сън беше, че съм се изгубил някъде. Забравих да ти кажа, че вървях с родителите си, а после изчезнаха и ... се събудих. :hmmmmm::rolleyes::v::thumbsup:

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...