Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме?


Recommended Posts

Здравейте! Искам да разкажа и аз един сън, който помня много ясно и винаги ще имам чувството, че беше предупреждение. Сънувах го преди година. Започвах нова работа. Запознах се нови и интересни хора.

Сънят беше следният: Аз вървях по един дълъг път, който е всъщност пътя, който изминавам всеки ден, за да стигна до работа. Право шосе, а отстрани имаше много електрически стълбове. През цялото време докато вървях (и в съня си отивах на работа по този път) си мислех, че трябва да внимавам, защото може да ме удари ток. Мислех си да не минавам точно под тези стълбове, но в крайна сметка не успях да избегна токовия удар и последното, което си спомням от съня е как ме удря ток, направо видях как искрата минава през мен. Събудих се с чувството, че това наистина се е случило. Усещах електричеството....

Много съм мислила нада този сън, мисля че е един от най-странните коити съм сунувала. Имам някакво обяснение за себе си, свързвам го с неща, които ми се случиха след това и мисля че наистина е бил предупреждение. Но какво ще кажете вие, по-вещите в тълкуванията на сънищата?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте...!

Мога ли да споделя един мой сън,който не знам как да тълкувам...ако има някой който може да ми каже ще му бъда много благодарна :feel happy:

Преди това бих искала да кажа,че преди време бях бременна,но направих спонтанен аборт :( От 4 години не мога да забременея...(след аборта)и за това ме учудва съня който сънувах... :hmmmmm:

А той беше толкова реален!

Сънувам,че съм родила детенце и съм толкова щастлива че вече съм майка...но докато гледам бебенцето разсъждавам,че толкова лесно съм го родила,без болка,без проблеми дори си мислих колко е лесно да забременееш.... :rolleyes:

Готова бях да забременея отново с второ детенце....КОПНЕЕХ ЗА ТОВА :angel:

Толкова истинско беше всичко....но накрая се събудих...

Бих Ви помолила,ако може някой да ми разтълкува съня,да ми каже това за добро ли е или означава проблеми....

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

ПОЗДРАВИ... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят е изпълнение на желания! Каквото си мислиш наяве, но не можеш да го осъществиш се случва насън. Ако се страхуваш от нещо, ще го сънуваш и така подсъзнанието ти ще може да го приеме, да допусне присъствието му, дори и под формата на кошмар, за да те приготви за реалната опасност в живота. Ако силно искаш да забременееш, но не става, желанието се пренася в подсъзнанието и се изпълнява по време на съня.

Каква ли е причината за да не забременяваш - роднините около вас имат ли нещо против? Правила ли си аборти преди това? За всичко си има причина - търси я, намери я и я отстрани - в 90% от случаите причината е психична!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, открих този форум и много ми хареса. :D

Имам един въпрос: майка ми сънувала някакво ястие, което било много мътно, а после извадила от ястието една много голяма риба. Какво може да значи съня й.

Много ще съм благодарен на всички, които ми отговорят. Можете да ми пишете на емейл: compeco@abv.bg

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Orlin...

Всички около мен искат бебе,ама не става...

Мисля че вече съм се успокоила,сънувах подобни сънища веднага след аборта,но от 3 години насам не се е случвало с изключение на тази вечер...

Надявам се сънят ми да е за добро :feel happy:

Благодаря за отговора... :thumbsup2:

ПОЗДРАВИ :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят беше следният: Аз вървях по един дълъг път, който е всъщност пътя, който изминавам всеки ден, за да стигна до работа. Право шосе, а отстрани имаше много електрически стълбове. През цялото време докато вървях (и в съня си отивах на работа по този път) си мислех, че трябва да внимавам, защото може да ме удари ток. Мислех си да не минавам точно под тези стълбове, но в крайна сметка не успях да избегна токовия удар и последното, което си спомням от съня е как ме удря ток, направо видях как искрата минава през мен. Събудих се с чувството, че това наистина се е случило. Усещах електричеството....

:) Не съм "специалист" в тълкуването на сънищата, но мисля, че посланието и предупреждението на този сън е:

- стълбовете с електричество по ежедневния ти път сами по себе си не са заплаха за теб. Ти сама започваш да "се пазиш от тях". Т.е. имаш склонност да "търсиш опасностите" около себе си с цел навреме да се предпазиш от удар. По този начин ти сама предизвикваш този удар - визуализираш го. Искрата минава през теб, защото ти си я очаквала - привлякла си я.

Според мен сънят е бил предупреждение да намалиш негативните си очаквания, страховете си - те са тези, които те нараняват, не "стълбовете по пътя ти". Не забравяй, че образното ни мислене не може да "чува отрицания". Ако, например, си представиш "дано НЕ падна" - ти всъщност генерираш картина на падането. :harhar::D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! като чуя думата сън се сещам само за едно нещо... един сън, който усещам, като мн важен, но не мога да разтълкувам. попринцип сънищата ми са доста странни, но този се е запечатал в съзнанието ми мн по- ясно от други... сънувах, че цяла вечер си говоря с две недобре осветени фигури, седнали на отсрещния край на леглото ми... не си спомням какво сме говорили, но когато ги попитах как се казват отговора беше "хм, малките братя" тогава се събудих със същата картина, но без тях. беше се съмнало, а будилника ми звънна 2сек след това... не знам защо споделям това точно по този начин, но наистина ИМАМ НУЖДА да разбера... ако някой ме упъти поне ще му бъда вечно благодарна :D

Линк към коментар
Share on other sites

Само да Ви кажа какъв абсолютно странен сън сънувах, сънувам че съм на брега на море, стоя си на плиткото и се плацикам доволно, времето е чудесно пече си слънце, подухва лек вятър. Аз съм се обърнала към брега, изведнъж чувам страхотен шум от вълни успявам да видя с периферното си зрение че пристигат няколко огромни черни кита, най-неочаквано един от тях изплува на няколко сантиметра от мен, отваря уста и изплезва огромен червен език, аз съм някъде под езика ми усещам колко е лепкав, дори и във водата ,за много кратко време успявам да преплувам, да изляза на повърхността, след като изплувах видях отново големите китове, обърнали груб да се отдалечават спокойно. Излязох на брега. Най-интересното е че не чувствах никаква опасност за живота си, а напротив чувстваше поласкана от тяхното внимание. Разказах на няколко човека този сън, един мой приятел каза че ще преодолея голяма опасност за живота ми . /аз бих добавила че ако наистина е опасност то ще е преодолея и то без да осъзнавам че всъщност има такава./ Но все си мисля че може би е нещо хубаво, че не е точно опасност. Надявам се някои да се опита да помисли с мен какво ли означава. Благодаря Ви много. Страхотно интересен форум.

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Инатари - прочети оная част от Вехтия Завет, в която иде реч за Йона в утробата на кита, чувала си я вероятно. Пък после ще коментираме.

Виж след това и:

http://www.beinsaduno.info/books/1941-09-2...2-04-05-10.html

Линк към коментар
Share on other sites

Пиша от зала и няма бг фонетична...

Интересен сън е този с китовете! И аз мисля че не става дума за опасност, а за покровителство! Намираш се под силата на някого - в негови води си, и това те задоволява, дори го искаш. Дори и в утробата му да влезеш, тоест да свържеш твоя живот с неговия, това е позиция която те радва. Той е силен и стабилен - някой май, които може да се грижи за теб и те покровителства! :1eye:

Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип. Моля ползвайте кирилизатор като например този!

Линк към коментар
Share on other sites

При всички случаи сънят с няколкото черни кита е сложен. Прави впечатление как си застанала с гръб към брега и само с периферното си зрение поглеждаш към тях. А сетне те са с гръб, отиват си, и ти виждаш това. Мисля си, че не само те раждат теб, преобразуват те, но и ти тях. Ако си спестим сексуалното тълкуване, може да се каже, че да си под нечий език, си е най-пълноценно общуване, което пък е винаги невербално. Ако бях на твое място все щях да си играя на брега, явно го правиш добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, Инатари - прочети оная част от Вехтия Завет, в която иде реч за Йона в утробата на кита, чувала си я вероятно. Пък после ще коментираме.

Виж след това и:

http://www.beinsaduno.info/books/1941-09-2...2-04-05-10.html

Незнам как си сетила Милкана ,но наистина не съм чела стария завет /целия / . за съжаление имам страшно много работа в последно време и не ми предстои да се освободя скоро,за да си позволя лукса да чета книги.Но съм си обещала че първата книга ,която ще прочета ще е Библията в класическият и вариант. Не обичам да говоря с "ще ",но засега нямам друг избор. :huh:

Пиша от зала и няма бг фонетична...

Интересен сън е този с китовете! И аз мисля че не става дума за опасност, а за покровителство! Намираш се под силата на някого - в негови води си, и това те задоволява, дори го искаш. Дори и в утробата му да влезеш, тоест да свържеш твоя живот с неговия, това е позиция която те радва. Той е силен и стабилен - някой май, които може да се грижи за теб и те покровителства!  :1eye:

Мисля че все още не познавам този силен някой :D, който да се грижи за мен и да ме покровителства. Правя асоциация с майка ми, защото тя е този силен някой в моя живот, за съжаление в момента не сме в най-добрите си отношения. Освен това направих и асоциация с покровител в работата, дори ято покровители, които би трябвало да срещна. Много то благодаря насочи ме в правилната посока, Орлине!

Просто получих известно просветление :sorcerer: !

При всички случаи сънят с няколкото черни кита е сложен. Прави впечатление как си застанала с гръб към брега и само с периферното си зрение поглеждаш към тях. А сетне те са с гръб, отиват си, и ти виждаш това. Мисля си, че не само те раждат теб, преобразуват те, но и ти тях. Ако си спестим сексуалното тълкуване, може да се каже, че да си под нечий език, си е най-пълноценно общуване, което пък е винаги невербално. Ако бях на твое място все щях да си играя на брега, явно го правиш добре.

Струва ми се не става дума за начинът на общуване. [quote=chezal,дори почувствах като съзнание китовете ,толкова силни,невъзмутими и сериозни.Прав си имаше общуване в самото им идване и отиване .,нещо като преобразуване. :rolleyes: А иначе толкова често си сънувам че съм или вътре във водата или на брега ,но не в България или не дори на планетата земя, имам си нещо като резервирано място на планета, където природата е само една плажна ивица и всичко друго е вода, т.е. много плажни ивици и много вода, няма континенти, просто ивици земи, заобиколени от вода. Странни животни, риби и птици има там. Но това е определено друга тема :) Благодаря на всички за отговорите, почувствах се подкрепена, разбрана и обогатена.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да ви питам :feel happy: за един сън, а той е следният: сънувах едно много мътно езеро, повървях малко и видях една шахта, тя нямаше капак и видях колко буйно тече водата в нея. Отидох пак до езерото и видях, че водата от шахтата се влива в езерото. След това видях още много шахти. :hmmmmm:

Какво ли значи този сън? :hypocrite::huh:

:sleeping::king:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Дим,

Според мен сънят ти може да означава, че съзнанието ти /езерото/ е замърсено с твърде много лоши мисли и чувства/водата от шахтите/.

Само лично мнение. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, форумци, искам да ви питам за един сън. Този път съня е на майка ми.

Каза ми, че сънувала могила, зад която излезли баба ми и дядо ми / нейните свекър и свекърва, дядо ми е починал отдавна, а баба ми е жива /. След това чула звън на телефон, а двамата й казали, че чакат чичо / брата на баща ми / ми. Какво значи това?

Много й е интересно да разбере.

Предварително благодаря, на всички, които отговорят.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, форумци, искам да ви питам за един сън. Този път съня е на майка ми.

Каза ми, че сънувала могила, зад която излезли баба ми и дядо ми / нейните свекър и свекърва, дядо ми е починал отдавна, а баба ми е жива /. След това чула звън на телефон, а двамата й казали, че чакат чичо / брата на баща ми / ми. Какво значи това?

Много й е интересно да разбере.

Предварително благодаря, на всички, които отговорят.

... Само искам да кажа на Дим ,че е много трудно да се разтулкува преразказан сън ,поне според мен ,защото голяма част от усещането за нещата се губят ,като да прочетеш превода на книга ,а не самия оригинал . И все пак от това ,което разказваш <_< усещам че става въпрос за нещо много лично ,което само вие които се познавате /ти,майка ти ,и другите ти роднини/бихте могли да разтълкувате ,става въпрос за родствена връзка и отношения ,освен това някой ,някъде има нужда да бъде установена връзка, да бъде предадена информация. Но това са много тесни ,много лични неща за ,които стереотипната символика не важи. Съзнанието на майка ти е устроено да мисли асоциативно ,и всяко нещо в съня е казано на езика на нейното съзнание. Землянката е символ ,определено,тя е и подслон и убежище ,същевременно толкова първобитен дом , има някаква несигурност може би във отношенията между всички вас ,и второ нещо забравено и изконно ,нещо ,което трябва всички вие да си спомните. Важно събитие или определени отношения ,които трябва да бъдат възстановени в името на доброто и благото на вашето семейство,род. Според мен хубаво е че на този домашен съвет е била и бабата,която е мъртва,което е подкрепа и напомняне от нейна страна. Моя съвет като цяло е да си направите една семейна сбирка и да отделите време за всеки един поотделно ,като се опитате да се почувствате близки и да възстановите отношения и чувста ако има такива нарушени,загубени или забравени :v:

Успех и много щастие на цялото Ви семейство :) ,надявам се да сум била полезна с нещо !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да споделя един свой скорошен сън.

Намирам се на особено място - старинна обстановка, сгради, дрехи, дори хора. Разбира се, всичко ми е непознато. Ала се появяват жена и дете, които твърдят, че ще ме закрилят. Аз не разбирам от какво. Обяснява ми се, че има Някой, който със сигурност ще ме открие. Този Някой можел да вижда през моите очи, защото моите очи били същите като неговите. Всичко това ми се поясняваше, тъй сякаш ще бъда удостоена с невероятна чест.

Но аз се опитах да избягам. Озовах се на влажно и мръсно място. Изведнъж ме залавят и разбирам, че ще бъда жертва в ритуал. Появи се въпросния Някой. Нямаше възраст, променяше се непрекъснато. Не се страхувах, но усещах, че трябва и се опитвах да изглежда така. Един човек се опита да оспори решенията на страшния Някой; той го разкъса.

Някак усетих, че първата част от ритуала изисква тялото ми да бъде издрано, след което предстоеше същинската част. Пищях и се дърпах, но всъщност не усещах нито болка, нито страх. И изведнъж, когато жрецът Някой трябваше да ме превърне в нещо страшно, подобно на себе си, аз някак го убих. И наместо аз на него, той се подчини на мен.

Ще бъда благодарна на всеки, който отдели време да ми помогне със своето тълкуване. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, мили хора! От време на време четях темите във форума, но вече се регистрирах и реших да понапиша няколко реда, защото сънувах сън, на който не знам тълкуванието, въпреки, че се опитах и отчасти имам някакъв отговор. Ако имате някакви идеи и тълкувания, моля да ги споделите. А ето и съня: Звъни телефона и вдигам слушалката, чувам глас, но той не ми говори от слушалката, а в главата ми. Гласът звучеше плътен, мъдър, мъжки, благ и ми каза следното: "Виж между Вси светии и ап.Павел, защото словото носи радост!"

След това се събудих, беше рано сутринта - около 6.30.

Как ще коментирате?

Линк към коментар
Share on other sites

хихи :)

И аз ще ви споделя някои свои сънища..

единият от тях: виждам себе си преливащ в цветовете на дъгата и някакъв глас ми шепне: Любов..

другият: с едни приятели съм на една поляна и изведнъж всичко става цветно, после се размазва и аз политам над полето..

Тълкуване не желая.. е все пак, който му се пише - да пише.

Линк към коментар
Share on other sites

Mouse, съновидението ти направо внушава сила и значимост.

Ритуалът, който преживяваш е процесът на раждане. Жената в съня си ти в един бъдещ момент, детето с нея е твоето дете. Твоето желано бъдеще те защитава. Честта, с която те удостояват е оплождането и самото раждане. Въпросният Някой е едновременно бащата и детето. Само плодът би могъл да вижда/изчувства/ света през очите на майката.

Крайно любопитен съм да разбера можеш ли да асоциираш с някой познат човека, който е оспорил решението на Някой? И какво значи - "И наместо аз на него, той се подчини на мен."

Линк към коментар
Share on other sites

хихи 

И аз ще ви споделя някои свои сънища..

единият от тях: виждам себе си преливащ в цветовете на дъгата и някакъв глас ми шепне: Любов..

другият: с едни приятели съм на една поляна и изведнъж всичко става цветно, после се размазва и аз политам над полето..

Тълкуване не желая.. е все пак, който му се пише - да пише.

Наистина, тьлкуване не ти трябва! Толкова е прекрасно! :dancing yes: Ехххх, аз от отдавна не сьм летяла! Още не сьм установила какви сьстояния през деня ( дали само положителни емоций и оптимизьм) предизвикват после такива сьнища?! :hmmmmm:
Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes: Здравейте, сънят, за който, ще ви питам, го сънувах преди седем години, но си го спомням, все едно е било вчера.

Сънят: Хуквам от къщи, за да търся баба си. Вървя дълго, отивам в някакво кафене и виждам една жена, която много прилича на баба ми, но не по външен вид, а по маниери и говор. Разказвам, че търся баба си на тази жена и тя ме съветва, да побързам. Отново хуквам в търсене на баба си. Уморен от дългото ходене, решавам да се прибера вкъщи. Малко преди да стигна, до блока, в който живеем, виждам баба ми. Облечена е с зелено палто и черна шапка. Извиквам й, да ме почака, тя се обръща, но не ми казва нищо, все едно сме непознати. :hmmmmm:

Винаги ми е било да разбера, какво значи този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора, chezal!

Относно въпросите ти: Този, който не се подчини, а и останалите присъстващи определено не асоциирам с никого. Те бяха сякаш без лица, без самоличност.

"И наместо аз на него, той се подчини на мен." - усещането беше, че след ритуала, аз трябваше "да се претопя в него и да изчезна", но се случи обратното.

Надявам се това поне отчасти да е достатъчно за по-нататъшно тълкуване на съня ми. Още веднъж ти благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам chezal какво мисли за инфлацията. И дали раздаването на безплатни съвети няма да му се отрази по-зле на него, отколкото на онези на които ги дава? Колега chezal, далеч по-образовани и психично стабилни хора от Вас не се наемат да дават съвети без личен контакт и без да са анализирали пациентите си обстойно, а Вие си позволявате това в нета по един най-безотговорен и безразсъден начин, така сякаш имате директна връзка с космоса.

Очаквам отговор на въпроса си за инфлацията!

П.С. Между другото - какво мислите за сънищен образ на сериен убиец?

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено на кирилица" от модераторския екип.

Модераторска бележка: Моля имайте предвид, че настоящата тема, както и целия форум за сънища, е за приятелско споделяне на мнения, виждания, знания и опит. Форумът и темите в него нямат профисионална насоченост и никое мнение в този форум не може и не трябва да бъде разглеждано като професионален съвет към "пациент".

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...