Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме?


Recommended Posts

на мен ми се е случвало да сънувам дадено място или човек и на следващия ден да ми се случи да преживея същото :feel happy:

Случвало ми се е на няколко пъти да сънувам място, на което след време се озовавам, ако не е съвсем същото, то поне характеристиките му са същите като от съня.

Михаела и Милкана,

Както споменах в темата за прераждането тези сънища се наричат прекогнитивни. Мисля че през Епохата на Водолея все повече хора ще стават отворени към невидимите послания на сънищата.

Поздрави и нека Най-Красивите Ви Сънища се Сбъднат!

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Сънувах много странен сън. Някои може ли да ми го разтълкува? Сънят е следния:

На село в двора на баба и дядо съм. От главата ми, малко над дясното око шурва силна кръв. Падам в образувалата се вече локва от моята кръв и докато падам се чувствам просто неописуемо добре-не мисля за нищо, не ме боли нищо, изпитвам душевно спокойствие, чувствам се по-лека от вятъра. Всичко е черно и тъмно. Падам и знам,че умирам, но не ме е страх, а напротив-изпитвам сигурност, чувствам се прекрасно и се усмихвам. След незнам колко време ставам от локвата кръв и трагвам да си ходя и оставям кървави стъпки след себе си. Стигам до вратата и се вращам да кажа на нашите, че сам оживяла. Показвам се плахо на вратата и виждам в прозореца на вратата лицето си бледо (бяло) и сини устни и зъби.Влизам и виждам, че никои не плаче за мен. Всички мълчат и не променят реакцията си когато ме виждат. Аз им казвам "Жива съм, да не се уплашите".И после не помня друго.

Знам, че е много странен този сън. Имам силно развита интуиция и знам, че този сън означава нещо много важно, но не знам какво. Моля ако някой може да ми го разтълкува ще му бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Незнам за вас ,но на мен ми се случва да немога да заспя с часове, а когато успея сънувам небивалици, но най-често ги разбирам без да ги тълкувам.Просто знам какво значат.

Случвасе и да намирам отговори на купища въпроси именно в съня си. Например когато трябва да участвам в някой литературен конкурс насън ми се явявят въпроси,отговори,идеи ,а и се случва да мисля ,че сънят ми е страшно познат ,но първият път когато ми се е явил не ми е вършил работа. Понякога ,когато приятелки ми разказват сънищата си аз имам чувството ,че това са моите сънища ,все едно ,че аз съм ги сънувала.

:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз се сещам за много мои сънища, които може би значат нещо и такива който са ми показвали какво ще се случи, но има някои, които дори не мога да разбера защо ги сънувам. Ще посоча по един от двете разновидности, а ако някой може да ми помогне да разбера какво е значел сънят ми дето и до ден днешен се чудя защо съм го санувала, ще се радвам.

Та първият ми сън беше, когато вуйна ми със брат си и сестра си доидоха да преспят у нас, баща им беше в болница. Легнах си вечерта след тежък ден, леглото ми беще до прозореца, живеехме на третия етаж и спях на отворен прозорец, при което сънувах, че една жена е застанала на прозореца и държи някакав мъж за ръката, не знам защо разпознах брата на вуйна ми той тогава беше около 30. Жената ми каза:"Ще го отведа с мен", а аз и казах плачейки: "Моля те, не го взимай той е млад, не трябва толкова млад да го взимаш", тогава жената заяви:"Тогава ще взема друг мъж". Събудих се уплашена, на другия ден почина бащата на вуйна ми.

Вторият ми сън се повтаря през определени периоди, макар че късно го осъзнах това. Започна още от 6-годишната ми възраст, но тогава не съм осъзнавала какво става. За мен този сън винаги е кошмар, защото винаги плача след това не знам защо, хем не е нещо особено. Като малка го сънувах почти всяка нощ, после съня спря, след години пак го сънувах, така се повтаря през известно време, но никога не мога да го свържа с определено събитие. Сънят е съвсем обикновен, сънувам, че съм дете и си играя с друго дете с топка, близо до улицата, топката изскача на улицата, другото дете започва да я гони, а аз седя и го гледам, тогава минава кола и го блъска и после започва един уйасен звук наподобяващ погребален марш, точно този звук ме изтръгва от спокойствието ми и започвам да плача нейстово. До ден днешен не знам защо съм го сънувала и дали пак ще се повтори, напоследък, може би от 2-3 години не съм го сънувала.

Бих ви разказала още един сън, който също никой не можа да разтълкува, но сигурно ще прозвуча като някоя психарка...

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, пеперудке,

не си мисли , че някой Тук ще те мисли за психарка. Да споделя човек сънищата си, значи да разкрива нещо много съкровено, за което дори няма представа, но ние го правим доброволно и го споделяме в това Пространство, за да ни бъде помогнато да /се/ разберем или да помогнем другиму.

Нищо чудно твоят повтарящ се кошмар да има връзка с минал живот, като не е задължително да е бил твой, а на много близък човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :D

Съгласна съм с вси4ки, които твърдят 4е трябва да се обръ6та пове4е внимание на съни6тата, тъй като понякога те ни казват много (например какво 6те ни се слу4и). Имала съм такива съни6та и с всяка една изминала ве4ер се обеждавам,4е в съни6тата се крие и малко истина, колкото и да е малка. Например преди две години сънувах, 4е по време на 4ас по ф.в.с. едно мом4е (което си харесвах тогава) ме нацелва с топка за баскетбол и то така и стана. След това той по4на да се вла4и след мен, но аз бях изгубила вси4ко към него, но да продължавам нататък и да не се отклонявам от темата. Искам да ми помогнете да разтълкувам един сън. Сънувах как ба6та ми ме хва6та 4е пу6а цигари. Постоянно го сънувам и по4вам да се "пла6а" ;). Ми ако наистина ме хване? Моля ви помогнете ми да разбера зна4ението на съня!!!

Поздрави габси :thumbsup:

(Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от Модераторския екип)

Линк към коментар
Share on other sites

Габси,

няма нищо особено в тълкуването на съня ти. Защото знаеш отговора - той е във въпроса, който си задаваш "Ми ако наистина ме хване?". Страхът те е хванал и затова се е превърнал в натраплив сън. Не е лесно да живееш, криейки...А сънят се повтаря, за да ти напомня, че си в ситуация, от която трябва да излезеш - баща ти рано или късно ще разбере, ще те "хване". Събуждаш се и си отдъхваш, че е било просто сън, но това може да се случи наистина и ще е безкрайно неприятно, представям си...

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя един скорошен мой сън.

Бяха изминали няколко дни от смъртта на бащата на една позната, която живее в близост до нас. С нейното семейство не сме в много добри отношения. Това го пиша, защото има отношение със съня ми.

А ето го и него.

Сънувам, че двете й деца и моята позната са дошли да спят у нас. Децата и спяха в детската стая и едно от тях говореше и се смееше. По малкото ми дете се надигна от леглото и им направи забележка, че му пречат да спи. Аз го смъмрих и му казах, че са ни на гости и не бива да се отнася така с тях.

Сутринта станахме. Моята позната, ни благодари и си тръгна.

До тук най-невъзможното е идването им вкъщи, защото не се обичаме, но от продължението ме избиват студени капки пот , защото видях от тяхното жилище да излизат много хора, които са преспали в тях. Те също много ми благодариха, че сме дали подслон на нашите познати.

Тези хора бяха духовете приятели и роднини на бащата на познатата. Броят им беше доста голям и е невъзможно физически да преспят в това жилище. Бяха дошли да посрещнат починалия към когото храня добри чувства. Беше добър човек.

Защо, видях тези духове?

Защо, дадохме подслон на живите, за да преспят в тях умрелите?

Очевидно до отговора ще трябва да се добера сам.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина сънят е малко странен, макар 4е аз не виждам ни6то ло6о в това да си видял духове насън, не съм много сигурна за6то си ги сънувал, но може би са искали да ти подскажат не6то. По отно6ение на съни6тата с духове, имах един сън, бе6е доста по-странен от този. Никой не можа да ми помогне да го разтълкувам и до ден дне6ен като се сетя се разтрепервам. Та сънувах как баба ми, която е жива ми води разни хора и ми казва прости му/и и го/я богослови, в последствие осъзнах, 4е това са мъртви хора, но аз им казвах про6тавам ти и ги прекрyствах, по едно време баба ми ми води 4овек, който много ме изпла6и (тоест дух на 4овек), аз запо4нах да треперя и да пла4а, отвърнах поглед от него, но 4ух баба ми да казва, прости му и го богослови, аз не можах, единственото, което направих е да прекръстя себе си и запо4нах да се моля на сън. Събудих се прекраствайки се и пла4е6та, бях много упла6ена, даже сега като го разказвам това и цялата треперя. А мобе би е трqбвало да простя на някого, но аз не съм го направила, не знам, 4есто не мога да разтълкувам съни6тата си.

Моля пишете на кирилица! Мнението беше "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Папионка! Добре е да иде6 на добра гледа4ка, която знае6 4е 6те може да ти каже зна4ението на този сън. Например онази ве4ер сънувах, 4е съм на купон в някакава голяма къ6та и никой не познавам. Но изведнъж от някаде идва някакво мом4е, което по физиономия не ми бе6е познато, но му имах доверие. Тогава вси4ки хора се превърнаха в жаби и се опитаха да ни убият, но аз се превърнах в птица и полетях към много 4исто и ясно небе. Но ме събудиха и ме е малко яд, 4е незнам дали е 6тяло да стане не6то друго. В един съновник про4етох, 4е 6те реализирам ме4тите си и 6те имам някакви успехи, но трябва да се пазя от болест и от хулите на хора. Незнам и аз каква да правя и наистина се изла6их малко.

Моля пишете на кирилица! Мнението беше "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

От опит съм установила едно от предназначенията на сънищата - отразяват събитията, които вече сме преживяли (макар и понякога със странни изкривявания, но връзката е еднозначна). Силно вярвам, обаче, и в другия им аспект - да дават указания за бъдещето, но за съжаление засега не ми се е случвало да успея да разтълкувам някой странен сън и да открия значението на символите в него, за да разбера какво е искал да ми каже и да ме предупреди. Дори и да са се случвали наяве странни неща, при опит да си ги обясня със сънуван преди време сън, не успвявам да ги навържа. Въпреки това, както казах, вярвам в пророческите сънища, но съжалявам за неспособността си да ги чета. Ето защо се обръщам към вас, участниците в този форум, с молба за помощ за тълкуването на един сън, който много силно ме впечатли и по стил и сила на въздействие върху няма подобен досега. Ако не тълкуване, моля поне за идея за разгадаване на нйакой от елементите.

Ето го и съня: Започват да ми падат пломбите на зъбите - по няколко наведнъж, след това започват и самите зъби да ми падат. Както си говоря, отвереме-навреме изплювам по някой зъб. В следващ момент, вместо със зъби, устата ми започва да се пълни със жито и ме дави. Спомням си дори, че житото беше варено - беше разпукано и набъбнало.

Това жито ме навежда на мисли за смърт, за помен (вярно, че имам много прясна болка от загуба на близък човек, но в случая какво ли значи за мене?), но пък мисля, че съм чувала, че вадене на зъби (но не и самоволно падане!) значи нещо добро. Усещането за житото в устата беше толкова реално, че още го усещам.

Изобщо целия сън предизвиква у мен чувство на тревожност, което още повече се засилва от убеждението ми, че иска нещо да ми каже, но аз не разбирам какво.

Моля ви за идеи за тълкуване!

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Папа и аз знам 4е като ти падат зъбите май е хубаво, но не съм много сигурна, а житото може да зна4и и придобивка някаква, макар 4е като се замисля, може би съня ти казва, 4е може да ти се слу4ат хубави не6та, ако не прекалява6 с говоренето, примерно житото, което те дави, зна4и 4е сама си вреди6 с говоренето..не знам

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

За съня на Papa

Аз пък знам, че никак не е хубаво, ако на сън ти падат зъбите... Свързва се, най-общо с физическа раздяла...смърт на близък човек. Скоро пак бях сънувала нещо подобно, но споко, никой не си замина, нищо лошо не ми се случи, нито добро.

Възможно е този сънен образ да се появи, ако несъзнателно си стиснала зъби.

Неслучайно обаче си се събудила с чувство на тревожност - не е естествено нормално и хубаво да ти паднат зъбите. Имаш отговора,подсъзнателно го знаеш, но не можеш да го прочетеш. Аз лично мисля, че падането на зъб/зъби е свързано психологически с безсилието. Зъбите архетипно се свързват с жизнеността и потентността, затова в символиката на сънищата има и сексуален смисъл. От друга страна обаче в съня на Papa има много важен елемент - житото, което се намества в устата й вместо падналите зъби. А то е символ на точно обратните процеси - на жизненост, оплождане /нямам предвид забременяване :)/, богатство. Житото те дави, защото нямаш зъби, за да го сдъвчеш, но е меко, за да можеш да го поемеш лесно в себе си /то в действителност няма да те задави/. С други думи - не можеш да реагираш на някакво предизвикателство, но то е в твоя полза.

От всичко дотук следва, че най-вероятно си в или следва период на спад на жизнените ти сили, който много лесно и почти веднага ще бъде овладян с чужда помощ отвън, някой образно ще те захрани, ще ти върне чувството за пълноценност и способност. Няма от какво да се плашиш, сънят ти го е казал ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здавейте ;)

За пръв път пиша в такъв форум, но от няколко дни насам се сещам за ..нещо необикновенно...

Кажете ми, какво според вас значи, ако всеки път когато легна, и заспя до 1 момиче, я сънувам? Искарвам целия ден с нея, вечерта си лягаме, сънувам я, и на сутринта се събуждам пак с нея. Не че не мога да се наспя, ама всеки път когато съм с нея, я сънувам след това. За пръв път ми се случва такова нещо?! :huh:;)

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря на Papionka и Милкана за реакцията, особено на Милкана за толкова обстойния анализ. Наистина, оказва се че символите са съвсем на повърхността, но не всеки има способността да ги разчете.

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

До Рара

Анализът ми е много повърхвостен и общ, липсва му задълбоченост, защото не те познавам - не знам какво те вълнува, как реагираш, какво е обкръжението ти, състоянието ти. Така че ако насложиш писаното от мен върху всички субективни твои обстоятелства, ще получиш задоволително обяснение. В такъв случай до самата същност на съня можеш да достигнеш най-добре ти, стига да си откровена със себе си. Аз само те насочих. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Гост_Роза_*

Мого харесвам един мъж. Боли ме като мисля за него, но не мога да го преодолея

Виждаме се много рядко и връзката ни е повече от странна

Тази нощ сестра ми е сънувала, че стоим на нашата тераса - тя, наша приятелка и аз и гледаме къщата насреща, която е обявена за продан и мебелите са извадени от вън и изобщо всичко се продава. В съня къщата е негова / на човека, когото харесвам/ въпреки че той живее на 2000 км от тук. Ние 3-те си говорим и знаем, че той ще се жени.

Опитвам се да тълкувам съня и си мисля, че нещо в мисленето му се променя, или по-скоро се надявам да е така.

Освен това, преди седмица - това е в реалността - се срещнахме най-случайно с него, което беше много шокиращо и за двама ни. Нали разбирате - когато двама души се опитват да се срещнат почти 2 години и постоянно нещо се проваля, то случайната им среща е повече от парадокс. Говорихме около 90 секунди - такава беше ситуацията. Изглеждах чудесно и това го докосна някакси. Почти съм сигурна.

Винаги съм чувствала някаква връзка между нас. Мисля, че той не, поне до деня на случайната среща. Дори вечерта преди тази случайна среща аз сънувах, че се срещаме, което ми се струваше плод на редовните ми мисли за него. Но то се случи на другия ден. Не ми е за 1 или 2 път да се случват неща от сънищата ми.

Не знам дали не пиша всичко това, защото просто имам нужда да го кажа, но наистина очаквам поне мъничко да ми помогнете. То в случая прелива между две безкрайни теми: любов и сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Гостенко Роза,

съветът ми е да си записваш всички малки знаци, които са във връзка с вас двамата, било наяве или насън. Но не се вживявай прекалено в тях, защото рискуваш да се те обсебят и да си измислиш нереален свят.

Връзката ви е от нефизическо естество и затова я няма бариера, която да пречи на интуицията и мисловните отношения.

Сънят ти е бил след срещата. Твърде кратка, за да си кажете нещо по-конкретно или недвусмислено, но достатъчно дълга за да бъдат уловени някои сигнали. За тях думи не са нужни. Струва ми се, че ти не се заблуждаваш в предположенията си. Сънят ти е метафора. Мъжът, за когото говориш, се намира в период на промяна, но дали тази промяна е насочена към теб, не може да се каже. 2000 км. са улицата, която ви дели, а една улица не е никак широка всъщност.... Къщата е неговият свят, продажбата й и изнесените навън мебели означават раздяла със стария начин на съществувание, женитбата - също. Той е в сериозен и важен преход. От отсамната страна сте 3 близки жени, защо ли ви асоциирам с Вяра, Надежда и Любов...хм... :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Роза_*

Милкана,

благодаря ти!

Това за Вяра, Надежа и Любов много ми хареса. Аз също се замислих за това, че сме точно 3.

Не ми е ясно защо да си записвам всички детайли в отношенията си с този човек. Мислех си, че трябва да бягам точно от това за да не изграждам пясъчни кули, въпреки че нашите са много, много интересни.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Роза, от сърце ти желая споделена любов и много щастие! Да бъде Божията воля!

Разбирам колко е трудно и мъчително това, което преживяваш. Очакването, знаците, интуитивното усещане... Ти ми припомни нещо, което захвърлих зад гърба си, понеже така бях принудена. Дано да имаш повече късмет, за да бъдете и двамата много щастливи! Не винаги става така, както искаме, но знай, че и отвъд има любов, която може да те направи щастлива. Това, което очаквах от един го получих от друг, дори повече. Не беше нужно да правя усилие, да страдам, да чакам, да се моля. Всичко това е било приготвено за мене и ме е чакало, докато аз сама се бях превърнала в затворник на безплодните си чувства. Разбира се, при тебе нещата може да се развият по искания от тебе начин и аз ти го пожелавам! :)

Латина

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Роза_*

Благодаря ти много Латина!

За всеки от нас има приготвени какви ли не неща по пътя ни. Хубаво е, че при теб е било нещо прекрасно.

Но не е ли най-прекрасното нещо живота?! Защото ТУК сме земни! Според мен сънищата са едно от най-невероятните неща дадено на земния човек. Дори най-големите скептици могат да надзърнат от другата страна.

В съня може да се усети безбрежието на Вселената!

Линк към коментар
Share on other sites

Наиситна има различни видове сънищата. Повечето са просто начина да се разтвари мозъка от натрупаните впечатления. В този случай те са пряко свързани с реални неща, които ни се случват. Друг път в тях се отразяват страхове, желания, копнежи.. Във всеки случай да дадеш 10 лева за съновник примерно и да търсиш отговори тях е доста "глупаво". Това, което виждаме е свързано с нас - и едни и същи съновидения трябва да се тълкуват по различен начин спрямо отдения човек.

Напоследък имах интересно преживяване. Сънувах мишки (плъхове) вкъщи, от които се стреснах. В същото време един от близките ми в съня беше починал. Събудих се от уплаха, когато пипнах един от плъховете. Само няколко дни по-късно се прибирах, разказвах съня на съквартиранта ми и ... плъхът беше пред вратата. Но не се уплаших от него, а по скоро от аналогията с починалия близък в съня ми. След известно време сънувах отново сходна ситуация - около мен имаше плъхове, този път по-страшни. Бяха ме заобиколили, а аз бях с боси крака. Един ме ухапа, но въпреки това се овладях и минах през тях.

И какво може да значи? Имам някакви страхове, с които трябва да се преборя!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...