Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме?


Recommended Posts

Тъй като човек сам най-добре може да си разтълкува сънищата пускам един линк към книга за тълкуване на сънищата, накрая на книгата има речник на символите в сънищата.Като разбереш какво символизира дадено нещо, в зависимост от конкретната ситуация , разбираш какво означава.

Например: "Обувки симв. Мерки, които трябва да вземете или които вече сте предприели."- Значи , ако са скъсани например, мерките са неефективни; ако пък ги няма , както в случая , може би не са взети необходимите мерки навреме и т.н.

Тълкуването трябва да е свободно, интуитивно, за да се стигне до същината.

Ето и линка:"Тайния език на сънищата" - http://www.spiralata.net/kn_bul/neris_de.zip

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз тази нощ сънувах странен сън, имам някои идеи как да го разтълкуван, но все пак бих чула и чуждо мнение.

Сънувах, че с една приятелка сме в някакъв стол или ресторант, но заведение на самообслужване, аз минах преди нея и си поръчах картофена крем супа, дадоха ми я в чаша.Платих си, но точно мина моя ред и видях, че моята приятелка си поръчва и паниран салам, който не бях видяла до момента. Като го видях много ми се дояде и я помолих да ми вземе едно парче, тя каза:"да, добре, няма проблем". После отидохме да хапнем седнахме на някакви пейки. Точно седнахме и се оказа, че аз покрай панирания салам съм забравила да си взема, освен вилицата и ножа и лъжица за супата. Тръгнах обратно към мястото откъдето си купихме обяда, в един момент осъзнах, че е много далече и няма смисъл за една лъжица да бия толкова път, и че може тъй като супата е в чаша просто да я изпия и се върнах..съня свърши..

Линк към коментар
Share on other sites

Пеперудке,

схемата на съня ти е класическа, образите са конкретни и само твои, но принципната му същност ми е добре позната. Но ще трябва да помисля. Най-общо сънят ти казва: не е нужно да се връщаш обратно, за да стигнеш мястото, на което си била /положението, в което си била/, има по-кратък път и ти ще го намериш.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, paionka :), обичам да си играя с думите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина някои сънища се эбъдват ама не всички

Аэ мисля че не е въэможно да ги тълкуваме на 100%

Те эасега си остават эагатка

Още повече че понякога сънуваш преживяното преэ деня.-кво да тълкуваш братче

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата не бива да се тълкуват.

Не знам дали съзнавате колко отговорност и несигурност носи разтълкуването на един сън.

А и много сънищата не се нуждаят от тълкуване,защото са просто продукт на твоето подсъзнание рефлектирал от всекидневният ти живот.

Другите сънища,които имат някакво дълбоко значение,но ти сякаш се чувстваш безсилен да го разбереш - просто не се напъвай.

Ако е важно да разбереш посланието от този сън,то само ще дойде.

Защото с напъване нищо не става.

Сънищата са нещо лично и сакрално.

Никога никой не може да ти ги разтълкува адектватно,защото те са пратени за теб,за твоето разбиране,за твоята интерпретация.

Интерпретацията на другия само може да те обърка.

Затова и е абсолютно безсмислена.

Сънищата са много деликатна материя,не позволявайте на всички да се докоснат до нея.

За сънища и медитация не се говори.

Линк към коментар
Share on other sites

Папионка, мисля че сънят ти е точно "Не пускай питомното, за да гониш дивото", може би трябва да приемеш това, което ти се предлага от живота в момента без да имаш претенции.

А това, че за медитация и сънища не се говори го чувам за първи път, самия факт , че някой е споделил нещо във форума, е достатъчен накой друг да си направи труда да му отвърне. А и ако не споделяме как ще се учим едни от други?Не ме кефят хора, егоисти, които се научили да медитират например, ама на никой не казват как, защото било тайна. Дошло е времето, всичко да излезе на показ, да не остават скрити работи, да се обеди човечеството в една обща цел, затова казвам споделяйте, споделяйте .....каквото и да е . :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Има сънища, за които трябва да се говори и такива, за които не трябва. Има такива, които да се споменават само в тесен кръг и такива, които въобще не трябва да се казват на никой. Сам човек трябва да реши, кой сън на кого да разкаже.

А иначе относно тълкуването, група психолози са изработили етика на сънищата.

Основното правило гласи: Когато казваш мнението си за значението на даден сън винаги почвай с думите: Ако това беше моят сън.....

По такъв начин опасността от внушаване на значението на съня изчезва, а остава едно ниво на споделяне....

Може също да се започва с думите: "ако бях на твое място бих си помислил че..." Също е добре да не използваме думи от сорта: "това със сигурност означава че" и подобни, а по-скоро думи като: "ако бях на твое място за мен това би означавало" или "това може би означава че" и т.н.

Ако забележите всички мои предишни постинги, където съм давал някакво мнение за нечий сън, са в този дух.

В крайна сметка човек сам трябва да реши какво е значението на съня, тъй като това е неговия сън.

Аз също вярвам, че сънищата са нещо сакрално и че работата със сънят "може да отвори вратата на Божественото вътре в нас”".

В България има например важни исторически открития правени на сън. Изследователят сънува точното място, където да отиде и директно намира това, което търси. После идват професори да черпят опит от такива "невежи" хора.

Въобще сънят е голяма сила. Не случайно психолозите казват, че една от най-дълбинните работи в психоанализата е работата със съня.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

За първи път от много време насам успях да си запомня съня.

Сънувах Молитвения връх на Рила. Беше много красив, целият осветен от Слънцето. Показах го на внучката си. Казах й:"Погледни миличко и запомни тази красота".

Преди това се бях срещнала с една приятелка, на която десният крак се беше подул. Зная, че беше ходила на курс по Рейки и я попитах защо не си излекува крака с Рейки. Тогава тя ми показа какво е Рейки.

След това бяхме заставали до един храст, от тези, които растат на Рила.

Тогава тя запя много хубаво една песен на Учителя.

Когато се заслушах по- добре, разбах, че не тя пее, а звукът идва от касетофон.

След това влязох в една зала, където имаше много хора, седнали върху столове, покрити с бели шалове и една жена отпред, която каза , че ще ни изнесе концерт. Потърсих къде да седна.Имаше място на задните редове.

Започна концерта. Жената пееше много хубаво песните на Учителя и си акомпанираше с акордеон. Помислих си дали няма да мога да се науча да свиря на акордеон, за да мога и аз да пея като нея.След това се събудих.

Бихте ли ми помогнали да си разтълкувам съня?

Благодаря ви предварително.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, Таня, съня ти общо взето означава да бъдеш вярна на себе си и да действаш в съответствие с вътрешната си убеденост, независимо от това какво ти се казва отстрани. Означава също, че и ти можеш да предаваш знанията си, стига да повярваш в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Благодаря ти Зара.

И аз почти по същия начин си го почувствах и изтълкувах.

Работя усърдно в тази насока.

И Форума ми помага изключително много.

Благодарна съм на всички приятели от Форума, които със своите знания и опит са изключително полезни на търсещите пътя към Бога.

Понякога приемаме нещата, които ни се казват твърде болезнено, но ако трябва да бъдем честни, са именно нещата, които сами не можем да видим и осъзнаем .

Още веднъж благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

това е тема която определено живо ме интересува.Сънищата са нещо като продължение на деня,който е минал.Аз от безкрайно много време БЛЕНУВАМ като легна,да заспя веднага и да се сабудя спокйна и отпочинала.А вместо това аз сънувам всевъзможни идеотщини.Като се започне от страхотни сънища и да се стигне до страхотни ужаси.Общо взето "палитрата" е многоцветна и препълнена от всякакви нюанси на сънищата.

Например много дълго време сънувах един и същи човек във всевъзможни ситуации.Благодарение на Иво обаче,за което много съм му благодарна,нещата като че ли отшумяха.Или поне не са толкова интензивни.По този повод се сещам,че ставаше въпрос за това да простя.Е,Бога ми,не съм толкова мъдра,добра и толерантна.Не съм постигнала това вътрешно смирение,за да махна с ръка,така все едно нокога нищо не е ставало.

Другото странно е,че все по-често ми се случва да преживявам неща,които май съм сънувала.Сранно,нали???

Ето,например преди около една седмица преживях нещо,което в последствие се сетих,че всъщност съм го сънувала.И наистина си беше точно така.Същата ситуация,същото място,същият човек.Даже май и нещата,които говорих си бяха същите.Абе,направо страхотия.

И в следващия момент си казвам така,като се има в предвид че това е вече не знам кой такъв случай.Може би,по този начин ми се казва нещо,или ми се дава знак за нещо,или аз трябва да приема нечие послание....

И изобщо има ли някой който може да ми каже за какво става въпрос :yinyang::ph34r::unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина някои сънища се эбъдват ама не всички

Аэ мисля че не е въэможно да ги тълкуваме на 100%

Те эасега си остават эагатка

Още повече че понякога сънуваш преживяното преэ деня.-кво да тълкуваш братче

Само искам да отбележа, че все пак знам какво съм преживяла през деня, на такива сънища, свързани с преживяното през деня, не им обръщам внимание, а и рядко ги сънувам.

Мозата, а това, което ти се случва и на мен ми се случва често, не му обръщам голямо внимание, само се опитвам поне да променя донякъде събитията от вече сънувания сън, тоест ако съм сънувала, че се карам с някой и това започне да се случва наистина гледам да не правя същите нещта от съня. Интересното е, че понякога дори да променяш събитията, краиният резултат е същия като в съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Струва ми се, 4е някой сънища са 4аст от реалност на паралелни наши животи.

Това в никакъв случаи не са преживяни ве4е събития или останала емоция от филм или книга. Тези сънища -цели филми -ми се запечатват в паметта и имам по специално усещане след като се събудя. Обикновенно деиствието започва невинно без отрицателни емоции и накрая завършва кошмарно. Събуждам се преди да съм разрешила ситуацията в която се намирам.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънуваме непрекъснато, защото истинската реалност диктува на ума какво да мисли, а не ума да знае кое е реално.

Когато деня ни е спокоен, здравословен, вдъхновен, радостен, пълен с интелигентност, тогава и сънищата ще са такива - леки, приятни, небесни, свежи.

Тълкуването на сънищата за направляване на живота ни е старозаветна наука.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

всички отговори за ясновидските сънища можете да намерите в книгите на Хосе Силва!!! Аз лично съм сънувал отговорите на въпроси които не мога да разреша в будно състояние. Когато това се случи ,аз видях във съня си написани с червени букви отговорите на въпросите, които ме вълнуваха...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И аз имам сън, който ме "хвърля в оркестъра". :hmmmmm:

От около 1 година сънувам един мъж, мой познат, който не съм виждала от поне 5-6 години. Много е странно, защото в реалността не съм безнадеждно влюбена в този мъж, макар че определено е привлекателен, но въпреки това го сънувам поне веднъж на седмица. Много е объркващо, защото сънувам много реални сънища, цели истории и когато ми се случва да го сънувам толкова често, сутрин като се събудя, едва ли не се чудя защо заварвам приятеля си до себе си, а не мъжа от съня ми. :o

Някак си е предателско да сънуваш постоянно някой, който не ти е никакъв, поне аз така го чувствам, а и някакви сънища да те карат да се събудиш с усещане например за страхотно прекарано време с някой друг..... Абе толкова е реално, че предизвиква у мен истинско желание към този мъж. А същевременно не съм на 15, за да смятам, че това е реално. Човекът хабер си няма от мене, а и аз не искам да мисля за него, обаче сънищата ми ме подвеждат. Като изневяра на сън. Все едно подсъзнанието ти ти казва: "ти го искаш тия мъж, не искаш твоя си". УЖАСНО Е!!!

Иииии какво по дяволите трябва да означава?

HELP :(

Линк към коментар
Share on other sites

а и аз не искам да мисля за него,

Хей, слънчоцвете :D , сигурно ли си, че не искаш да мислиш за това?

Опитвам се да насоча, да помогна. Не се съмнявам иначе в думите ти!

Линк към коментар
Share on other sites

100 % сигурна.

Ако имах някакви съмнения и ако го исках наистина, нямаше да пиша из разни форуми и да се чудя какво се опитва да ми каже подсъзнанието ми, а щях да се обадя на въпросния човек и да получа в реалността, това което сънувам. Повярвай ми, Изгрев, не съм от неуверените хора, а и със сигурност нямаше да получа отрицателен отговор. B) (не се надувам, обяснявам ти). А, че въпросния човек е готски - готски е. Но хич не съм на такава вълна от живота си в момента. Не се чувствам в криза на връзката или нещо подобно, ако това имаш предвид. Много съм мислила и съм минавала през тези хипотези. Не знам, ако пък се окаже както ти казваш, че подсъзнанието ми "не е сигурно" толкова колкото съзнанието ми е сигурно, тогава трябва да съм доста "изпращяла кукувица". :1eye:

Понякога даже съм се събуждала, за да спра съня си, макар че ме оставя с приятно усещане в момента на събуждането.

А и още нещо, ако ще се разсейвам, което се случва на всички по някое време в дългите връзки, защо пък точно с този, дето не съм го виждала и чувала от 100 години, след като си имам обект на разсеване, който ми е поти всекидневно пред очите :whistling: . В смисъл че има един младеж, който ни е много близък приятел и се харесваме, което не е тайна за приятеля ми. И хипотетично, ако подсъзнателно имам нужда от изневяра (звучи абсурдно :D ), бих сънувала някой когото чувствам като предизвикателство в реалността, а не някъде в миналото.

Уффф не знам, това май е въпрос без отговор. Луда работа...

Линк към коментар
Share on other sites

Сега вече мисля за това, независимо дали искам или не. Просто сънищата ми са цели филми, супер реални и като истории и като усещане. В смисъл че не са от типа сънища с летене и явяване на духове, а по-скоро истории, които са напълно възможни в реалността.

А казвам, че сега вече мисля за него, защото, както се бяха изказали други участници във форума има 2 основни деления на сънищата:

такива които ти се случват в следствие на преживяни неща

и

такива които те връхлитат и тепърва те карат да се замисляш за неща, които по настоящем не са в реалния ти живот, т.е. не ти се случват или не би се сетил за тях, ако съня ти не ти ги припомни, не те наведе на тази мисъл.

Еее, та моят сън е от втората категория. Просто вече стана една година от както сънувах този мъж за първи път и с времето го сънувам все по-често.

Обикновенно в миналото сънищата свързани с някакви подобни емоции са били след преживяно събитие, среща с конкретен човек, който поражда у мен някакви усещания и в следствие на това сънувам сънувам човека. Сега просто е точно обратното.

Линк към коментар
Share on other sites

От 2 години сънувам момиче, което познавам от 12 и съм сигурен, че това е момичето на живота ми! Казва се Елица от Пловдив. Не мога да я намеря защото знам само, че е зодия Стрелец и очите и са с различен цвят!

Линк към коментар
Share on other sites

Sunflower,

щом реалното ти настояще няма връзка с този сънуван от теб човек, остават две възможности - или да е бил много важен в някое твое минал /..../, или предстои да е важен в бъдеще време. По-вероятни ми се струва първото. Твърде възможно е да сте били много близки в минал живот и сънищата ти да ти припомнят тези усещанияр вероятно тогава си била на същите години. Не знам, не го приемай като чиста монета това мое предположение, но иначе остава стандартната логика на тълкувание, с която ти не би се съгласила. А тази логика казва, че ти не си удовлетворена напълно от връзката си със своя приятел, търсиш нещо друго, някой друг /дори си имаш реален обект на внимание - момчето, което виждаш всеки ден/. Не обръщай много внимание на тези сънища, сънувай си ги и не се настройвай умишлено негативно срещу приятеля си. С времето ще разбереш дали логическото тълкувание е имало основание. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...