Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме?


Recommended Posts

Пампала, вие сте права, без личен контакт и въз основа на един-два абзаца трудно може да се даде обективно тълкувание. Старая се да отчитам това. От друга страна психологическата литература е пълна с тълкувания на препреданени сънища/пример - Фройд тълкува сън на Декарт/. Аз със сигурност не съм Фройд, влагам усилия да отчета и това.

Моите мнения за предоставените във форума сънища не са съвети/може би изключение е едно мое обръщение към Dim/. Също форумът не е клинична ситуация, за да се допуска, че мога да навредя някому. Тук се разменят мнения и виждания, и нищо чудно някои от тях да са погрешни. Поемам риска да попадна в тази група.

Ако под това, че "съветите" ми са "безплатни" се има предвид, че едно мнение, ако не струва пари, то и само по себе си няма стойност, аз не претендирам ценност на казаното от мен. Всъщност не претендирам нито образованост, нито "стабилност". Аз казвам какво мисля, ако някой не е съгласен, добре.

Що се отнася до инфлацията, може би Архетипът-на-Знаещият нахлува понякога в съзнанието ми и азът ми се раздува. Но това се случва при всички. Съзнавам тази опасност, понякога успявам да се предпазя, друг път не. Но в крайна сметка аз не съм лекар, а сънуващите не са пациенти, за да се говори за безотговорност. А и сякаш вие откривате нещо патологично в споделящите своите сънища, щом правите сравнение с клиниката. Аз самият търся позитивното, силата и личността във всеки сън. Макар да ми струва, че обръщението "колега" е шега, зад него не се ли крие твърде сериозно приемане на нещата?

Не знам мотивите ви да питате за "серийния убиец"? Обикновено това е "сянката", която хронично мъчи неосъзнатия аз. Ако вие придавате такива пагубни последици като резултат от моите мнения - за другите и за мен - то "серийният убиец" е добра метафора. За моята или вашата психология...

Линк към коментар
Share on other sites

Mouse, бъдещата майка понякога има усещането/без самият аз да съм бил някога майка/, че се претопява в плода си. Това е форма на обдаряване и в същото време страх от промяната. Обратният процес е разбирането, че детето продължава майката, то прилича на нея, взело е нещо от нея - "детето на мама".

Непознатите, менящите се лица изразяват процеса на промяна. Раждането е автентичният пример за трансформация.

Линк към коментар
Share on other sites

Пампала,

обръщам се към Вас не в ролята на чезалов адвокат, а като един от четящите и пишещи форума.

Това е място за споделяне и своеобразна взаимопомощ, а не е виртуална клиника. Намирам тълкувания на чезал за изключително уместни, точни., адекватни и подплатени с много познания. За да се даде подобно тълкувание не е необходимо да имаш досег със свръхестнественото и никой, още по-малко чезал, демонстрира подобно "превъзходство". Мисля, че присъствието му е от огромна полза за нас. И на никого не пречи.

Ние всички тук сме приятели и когато някой пита, очаква отговор. И като на приятел му отговаряме.

А приятелството не струва дори всичките пари на този свят.

Приятелството е прегръдка и успокоение.

Както майката прегръща плувналото в среднощни кошмари дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Милкана, искрено се надявам на chezal да не му трябва наистина адвокат, заради безотговорните си изказвания. Ако те не са сериозни, както казва chezal : "аз не претендирам ценност на казаното от мен", и не са "твърде сериозно приемане на нещата", защо тогава си давате тези съвети? Проблема е, Милкана, че когато хора, прочели Фройд вземат себе си на сериозно, това обикновено е сериозно. Направих си труда, преди да изкажа меннието си, да се запозная с изказвания на chezal и в други форуми и именно те провокираха въпроса ми за инфлацията. Надявам се че той ме разбра. Както се надявам че е схванал и добрите ми намерения. И преди да напусна този странен форум, нека изкажа последно мение - когато един човек се опитва да контролира КонтролиращоТо, обикновено това води до лоши последствия.

Желая ви здраве!

Моля пишете не кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Пампала,

обръщам се към Вас не в ролята на чезалов адвокат, а като един от четящите и пишещи форума.

Това е място за споделяне и своеобразна взаимопомощ, а не е виртуална клиника. Намирам тълкувания на чезал за изключително уместни, точни., адекватни и подплатени с много познания. За да се даде подобно тълкувание не е необходимо да имаш досег със свръхестнественото и никой, още по-малко чезал, демонстрира подобно "превъзходство". Мисля, че присъствието му е от огромна полза за нас. И на никого не пречи.

Ние всички тук сме приятели и когато някой пита, очаква отговор. И като на приятел му отговаряме.

А приятелството не струва дори всичките пари на този свят.

Приятелството е прегръдка и успокоение.

Както майката прегръща плувналото в среднощни кошмари дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Пампи,

ако му се налага да се защитава, може да го напрви чудесно, защото както вече сигурно си разбрала, има съответното професионално образование :)

Форумът е странен, защото не всеки може да го разбере. На който му е уютно тук - добре е дошъл. За другите - добре са си отишли. Никому не пречим и никой на нас не пречи. И нека не се сърдим или обиждаме :feel happy:

Чакаме още сънища и интересни тълкувания :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Пампала, ето какво мисля аз, а ти го приеми като поредната провокация.

Ти самата си ме надценила в душата си, четейки написаното от мен. Един образ в теб е търсил лице. Попаднала си на думи и скрито лице. Създала си демон и си го прикачила на мен. Нарича се проекция/само не се провиквай в себе си "знам какво е проекция"/. То не става със знаене, а с изтегляне.

Извършила отрицателен пренос. Предпоставеното от теб отношение уж-психоаналитик/пациент във форума, който посещаваме, наместо очевидното разговарящи/разговарящи е признак в тази посока.

Или - нека приемем - аз говоря грешни и особено некомпетентни неща. В резултат, някой се подвежда и някак страда от думите ми. Както когато мернеш по кабела самозван оракул и жертвата му. Човек си казва, ех, някой ще съжалява, затова че се е предоверил. Съчувствам на жертвата. Но ако вдигнеш телефон и позвъниш в телевизията, разобличиш "месията"; ако сезираш разследващите органи и всеки ден звъниш на дознателя, за да разбереш дали прокурора внася делото в съда; ако денят ти е зает в разправа със Злото, то ти малко прекаляваш в идентификацията си със жертвата. Защо?

Къде тук е инфлацията? Та ти съчувстваш на непознати, които не са показали, че страдат. Ще кажеш ли, че просто са невежи и затова не са ме изхвърлили още от форума? Сигурно има несъгласни с думите ми, но в теб няма ли твърде много хъс срещу мен. Сякаш ме познаваш, набрала си ми от отдавна и today is the day. Възможно ли е някой дълбоко в теб да шепне, Цензурата може би - "Фройд е мъртъв, а това е добре". "Но ако има някой, който напомня Фройд и разкаже на всички какво става в теб, докъде ще я докараме?"

Аз не съм Фройд! Аз никога няма да бъда Фройд!! Нито съм превъплъщение на Злото!!!

Също не искам да напускаш форума! Ако имаш психоаналитични познания, нека да сравним какво знаем. Така най-добре ще ме спихнеш. Не мислиш ли?

Линк към коментар
Share on other sites

leidi_l,

мислех да пиша веднага, щом прочетох съня ти, но се възпрях умишлено. Сега след като ме молиш лично, ще кажа какво мисля.

Сънят ти изглежда като глас свише, който ти е обадил за нещо важно и хубаво, което ти предстои, буквално погледнато - между 25. юни и 29. юни /тази година вероятно/. Тогава се падат съответно /православните/ Неделя на Всички светии и Св.Св. Петър и Павел.

Получаване на новина. Вземане успешно на изпит/представяне чрез творчество.Или дори създаване/раждане на дете. Словото е многоизмерно и е същността на Живота.Словото е Духът, чрез който се оживява живата и нежива природа.

Далеч съм от идеята да ти втълпявам очакване за нещо извънредно в този отрязък от 6 дни. Според мен в момента се намираш в период, който е свързан с подготовка, известни колебания и несигурност. И подготовката ти ще бъде възнаградена - това казва гласът, който чуваш в главата си насън. Гласът е твой, но съзнанието ти по-лесно възприема знанието от другите, а не от теб самата. Затова се появява телефонът /медиатор/ и благият глас /Господен?.../, който да те успокои или поне зарадва. Така обикновено функционира /говори/ собственото подсъзнание - като проектира наблюденията и информацията върху сътворени от съзнанието образи.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, за да не стават недоразумения ще цитирам един преден мой постинг, който е от началото на темата:

Има сънища, за които трябва да се говори и такива, за които не трябва. Има такива, които да се споменават само в тесен кръг и такива, които въобще не трябва да се казват на никой. Сам човек трябва да реши, кой сън на кого да разкаже.

А иначе относно тълкуването, група психолози са изработили етика на тълкуването на сънища. Основното правило гласи: Когато казваш мнението си за значението на даден сън винаги почвай с думите: Ако това беше моят сън..... По такъв начин опасността от внушаване на значението на съня изчезва, а остава едно ниво на споделяне....

Може също да се започва с думите: "ако бях на твое място бих си помислил че..." Също е добре да не използваме думи от сорта: "това със сигурност означава че" и подобни, а по-скоро думи като: "ако бях на твое място за мен това би означавало" или "това може би означава че" и т.н.

Ако забележите всички мои предишни постинги, където съм давал някакво мнение за нечий сън, са в този дух.

В крайна сметка човек сам трябва да реши какво е значението на съня, тъй като това е неговия сън.

Аз също вярвам, че сънищата са нещо сакрално и че работата със сънят "може да отвори вратата на Божественото вътре в нас”".

В България има например важни исторически открития правени на сън. Изследователят сънува точното място, където да отиде и директно намира това, което търси.  После идват професори да черпят опит от такива "невежи" хора.

Въобще сънят е голяма сила. Не случайно психолозите казват, че една от най-дълбинните работи в психоанализата е работата със съня.

Мисля че ако даващите мнение за нечий сън спазват едно такова просто правило, недоразумения като тези между chezal и между пампала биха били избегнати.

От една страна на всички споделящи своя сън трябва да е пределно ясно, че тази тема, както и този форум за сънища, не е и не може да бъде място за даване на професионални съвети. Това е само място за споделяне на гледни точки, виждания, усещания, разбирания, идеи и т.н. По никакъв начини и по никаква причина мненията дадени за даден сън не могат да бъдат разглеждани като съвети от психоаналитик / лекар, незасивисимо дали пишещия е такъв или не, към пациент т.е. споделилият своя сън. За подобни цели си има съответните кабинети, професионални сайтове и подобни.

От друга страна тези, които дават своето виждане за даден сън мисля, че би било редно ясно да дадат да се разбере, че споделеното от тях е само едно от възможните тълкувания / разбирания / отправни точки за размисъл за даден сън. Всякакво сугестиране и директно "съветване" би следвало да бъде избягавно.

Моля считайте горенаписаното като модераторска бележка!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте! С оглед горенаписаното, бих искала просто да изразя моето мнение, като отправя благодарности кьм Сhezal. Искам да ви кажа, че сьм му много благодарна, че разтьлкува един мой сьн и ми отвори очите за някой неща, както и че ме подкрепи и даде сили и сьвет в нуждаещ се от мен момент и както и да е разтьлкувал сьня ми, с каквито и думи да го е направил, аз много добре разбрах какво иска да каже, какво изразява и нито за миг не сьм си помислила, че това може да е сьвет като от психоаналитик, лекар или медиум. Получих само помощ, просветление, коректност и вьзхищение от това колко вещо и вярно могат да се тьлкуват сьнища, от това прозрение, което той ми показа. Впечатлих се как с умения, с дьлбокото му познаване на човешката душевност( зад което без сьмнение стоят задьлбочени познания) може да изкара на повьрхноста невероятно верни неща, да помогне и да даде приятелски сьвет. Мисля, че много малко хора от този форум биха се поддали на внушение освен това, а той от своя страна на никого не е натрапил мненията си. Огорчих се много като видях какво е написала Пампала, защото мисля, че всеки който поглежда на нещо отрицателно или изразява негативизьм не постьпва правилно и отправя незаслужени нападки. Не отговорих веднага, защото сметнах, че сьщо ще отправя укор, а аз не искам с моето мнение да правя това точно в този форум. Ако влезнете в някой друг форум например ( няма да давам примери) ще се ужасите. Аз тук намерих остров на сьзидание, размишлиние и получаване на знания. А, някой са включват за да пречат, да внасят дисхармония. Искам само да попитам, тези които се включват не за да спорят сьзидателно и градивно, а за да изразяват отрицателни оценки, да отричат и дори да нападат, защо го правят? Какво им пречи на тях, че някой е изразил мнение?! Ще станете ли по- умни като отричате това или онова, което смятате за невярно или неправилно според вашите критерий? Защо спирате знанието?Щом сьветьт му бил без ценност, щом не можел да се оцени в пари, значи бил безполезен!? :huh::blink: Не подозирате дори какво сте казали! Да, за мен сьветьт му беше Безценен. Даден безкористно и добронамерено от приятел. Често си препрочитам тьлкуването му, защото ми напомня положителни неща, кара ме да си спомня коя сьм и какво сьм. Да оценя себе си. Сьвет, което те кара да оцениш себе си, наистина е безценен. Chezal, благодаря ти още ведньж и не се отказвай да даваш сьветите си тук или кьдето и да е било. :thumbsup::thumbsup1::dancing yes:
Линк към коментар
Share on other sites

По броя и силата на враговете може да се съди за силата и ценността на човека...

Нападащите някого всъщност му правят безплатна реклама! Дръжте приятелите си близко до себе си, но враговете си още по-близко!

Разбира се - горните изречения са поговорки ... не визирам реални вражески отношения в този форум! Само искам да кажа че всъщност противопоствянето е много ценно и това е част от живота - такъв, какъвто Господ го е създал ... :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам, че съм пред висока и широка порта на храм, множество богомолци влизат в него. Воден от общото движение, аз също пристъпвам прага му. Пред мен се разкрива огромно стълбище, едва ли не безкрай. В окрая му наместо колони, покривът е подържан от гигантски женски статуи. Струват ми се бронзови. Образът на жената на всяка статуя е един и същ. Макар добре да помня лицето й, не мога да го съотнеса към никое познато женско лице. Статуите са заели различни пози; веднъж жената държи стомна над раменете си, друг път е приведена и е обгърнала коленете си. Не само, че различните й пози не правят архитектурата нестабилна, а напротив, те я подържат. Аз оглеждам внимателно всичко и всички. Около мен има смирени поклонници и тих шепот. Изведнъж настава суматоха и всички побягват нагоре. Обръщам се и виждам огромна вълна да нахлува в храма. Първата ми мисъл е, че тя не може да ни стори нищо, жената-колона ще ни опази при всички случаи. Но отново се подвеждам по общото движение и хуквам нагоре. Пак се обръщам, най-задните редици вече са залети, вече имам сигурното усещане, че такава ще бъде съдбата и на най-предните. Опитвам се да открия решение, на няколко пъти поглеждам колоните. Нищо. Какво да направя, за да не умра? Събуждам се.

Ще бъда благодарен на всеки, който може и иска да формира някакво отношение към това ми съновидение, което е отпреди четири месеца. Съвсем съзнателно подбрах такова, в което би могло да се види инфлационен елемент.

Линк към коментар
Share on other sites

Чисто Фройдистко тълкуване: Само предположение и мисли, идващи от непрофесионалист:

1) Момент на зачатие - ти си един от много то сперматозоиди влизащи в "храма" на жената - всички започват да се стремят нагоре и напред, ти също. Обаче жената - майката - прави интервенция за да отмие нежеланите "гости" и вълната ги залива и отхвърля навън. Може би теб не те е изхвърлила и затова се га си пишем тук ... :)

Не толкова Фройдистко:

2) Обичаш красива жена, но не си сам - тя има много обожатели - всички се стремите да заплените сърцето и, да привлечете вниманието и, да проникнете в желаното от вас съзнание и да го спечелите. Опитвате се , състезавате се един през друг - но тя ви отхвърля решително...

3) Идва ново време - пристъпваме прага на нов живот - епохата на жената - жената майка, която спасява човечеството, символизирана от жената поддържаща едната колона на храма, и от другата, със стомната, тоест детето(или свещеният женски съд-утроба, който трябва да промени човечеството). Всички пристъпват прага на новата епоха - всички са призвани, но не всички са избрани да навлязат в нея - не всички са готови - и вълната на прехода между двата периода залива и помита неготовите.

4)Стремиш се към светла и красива за теб цел, може би духовност, или изкуство, или просто добродетели - пристъпваш прага на храма, който води до проникване в пътя, но не си готов и биваш върнат обратно. Вълната която те връща е собствената ти неувереност и непостоянство в следване на "пътя".

5) Две жени поддържат свода на желаната от теб и други цел - кои са тези жени? :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

3) Идва ново време - пристъпваме прага на нов живот - епохата на жената - жената майка, която спасява човечеството, символизирана от жената поддържаща едната колона на храма, и от другата, със стомната, тоест детето(или свещеният женски съд-утроба, който трябва да промени човечеството). Всички пристъпват прага на новата епоха - всички са призвани, но не всички са избрани да навлязат в нея - не всички са готови - и вълната на прехода между двата периода залива и помита неготовите.

4)Стремиш се към светла и красива за теб цел, може би духовност, или изкуство, или просто добродетели - пристъпваш прага на храма, който води до проникване в пътя, но не си готов и биваш върнат обратно. Вълната която те връща е собствената ти неувереност и непостоянство в следване на "пътя".

5) Две жени поддържат свода на желаната от теб и други цел - кои са тези жени?  :1eye:

Цитат от постинга на Орлин

Абсолютно съм съгласна с тези 3 тълкувания на Орлин/браво ,Орлине!/ :thumbsup1: ,които всъщност са гледните точки на една и съща мисъл-идея-тълкувание.

Чезал,Това е съновидение за Ерата на водолея,всичките ти вътрешни усещания и борба за живот са наистина борбата на духът ти ,"да остане на пътя".

Нека ти разкажа в отплата един друг мой сън.

Сънувам че Бог или някое много висшо същество ми казва точно кога ще свърши света.Като ми разказва за всичко това,аз не го виждам ,Той ми показва небето като разпъната звездна карта и започват да се прожектирват картини една след друга ,на него . Първо ми показва разрушения ,и бягащи хора ,които си спасяват живота.

А след това ми показва различни много красиви картини ,целите направени от звезди и много, много цветове,нещо невероятно красиво,навсякъде се чува музика ,като че ли цялата вселена пее,всички хора са като избягали от рая или някъде в самия рай.Аз съм безкрайно щастлива ,като гледам всички тези красиви картини,които ми се прожектирват по небето.След това ми се обясни чисто физически какво ще се случи със земята или отново на небето като на свръх огромен екран ми се показа като през камера как земята се движи ,как минава през разни енергийни потоци или не знам какво точно,нещо като свръх силни полета,които унищожават.

След това ми каза че всичко това трябва да го разкажа на всички хора ,че трябва да предупредя ,каза ми че през цялото време до самия край на света ще се правят прожекции или ще могат да се видят всички невероятни неща

на небето ,красотата ,която ни очаква ,ако я поискаме.

След като видях и чух всичко това ,хукнах да бягам да разказвам,буквално на всеки срещнат крещях ,някои от хората се спираха и гледаха заедно с мен прожекциите по небето ,или света който ни очаква,ако го поискаме,други просто не се спираха ,все едно не ме виждат и не ме чуват ,все едно са в друго измерение и да искат не могат да ме видят ,чуят или разберат.

По едно време започнах да плача силно с цялата си душа за всички ,които не ме чуваха и как всички хора ще умрат .Докато плачех за всички хора,бях попаднала в нещо като изолационна камера и наблюдавах как умира целия свят ,но аз не знаех всъщност че съм в нещо като изолационна камера ,очаквах във всеки момент да умра,защото всичко ставаше пред погледа ми,продължавах да плача.Мислех че съм мъртва ,но не бях в един момент всичко спря и като че ли нямаше живо нищо останало.И изведнъж отново попаднах насред хора ,свят .Събудих се след това.Клепачите ми бяха залепнали от толкова много плач.

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари ме подсети за един мой сън с подобна тематика.

За луната, която изчезна.

11,03,2004

Аз съм на улицата, обърната на запад - ще има пълно слънчево затъмнение.Небето е синьо, като след залез слънце, а много близо, сякаш като на киноекран, се вижда сивата Луна, която напредва да го затъмни. Тя е огромна и сякаш много близо. И малко преди да го покрие /виждат се около нея златисти отблясъци/, изчезва. Без гръм, без трясък или друго се оказва, че луната се е стопила и е станала на сива глинеста кал, която е заляла улицата. Мисля си - "как ли ще живеем без Луна?". Вървя, а по път научавам, че всичко това е било предречено.

Линк към коментар
Share on other sites

Милкана ,ако искаш да чуеш моето тълкувание ,ето го и него.

Мисля че сънят ти е за самата теб.Символизира победа на личността ти /съзнанието ти/Слънцето,над подсъзнанието ти и всички страхове /Луната/,които си имала до този момент .Съзнанието ,будната ти ,съвкупността от мисъл,емоция и логика ,побеждават неосъзнатото ,скритото ,страха от непознатото,двоумението и въображаемото.

Мисля че си постигнала единност и си разградила опасни,подводни рифове на съмнение.Имало е голямо раздвоение и истинска борба между двете ти аз,съзнателното и подсъзнателното.Освен това сънят може да означава и избистрянето на идея ,на възглед ,на убеждение. :):yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:) - да, за мен е, отразява ставащо вътре и извън мен. Защото улицата беше не коя да е улица, а моята, където живея. А в съня имаше още един образ, който ви спестих. Важното е, че Слънцето не бе допуснато да бъде засенчено и "изядено" от Луната.
Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, пета точка е попадение с най-висока степен на точност.

Интересно е, че след като прочетох фройдисткото тълкувание ми се стори очебийно, но аз въобще не бях размислял над него. Това показва колко е важно мнението, което идва от друг. И сега се питам защо посоката е нагоре, а не надолу, защо влизам в храма, а не излизам от него - пречистен или низвергнат? Акт на зачеване ли е? Или защо съм разделил женския образ на закрилящ и на унищожаващ? А може би не разпознавам намеренията на двата образа в съня? Междувпрочем по време на това съновидение бях осъзнат, като изключим края му, когато бях донейде объркан.

Що се отнася до точка две, то красивата жена, за която има много обожатели е сигурно анимата ми. Поклонниците са безброй мои не-азове/неоплодилите сперматозоиди/, на които сякаш дължа нещо.

Точка три и четири са най-близки до досегашните ми тълкувания, но пък са твърде позитивни, за да им се доверя, без сериозно обглеждане. Благодаря!

--------

Инатари, съновидението ти ми направи много силно впечатление. То напомня, много-много, един мой сън от детството ми, който считам за определящ личността ми.

Интересно е, какво значи подобен архетипен сън при жена. Явно сцените изобразени по небето представляват емоционален и визуален синтез на живота по принцип. Сещам се за сто неща, но е важно как и с какво ти ще асоциираш съня - спомени, литература...

А какво представлява Ерата на Водолея?

--------

Милкана, в алхимията има един процес - conunctio/обединяване/, често той се изобразява като се съединяват Луна и Слънце. Също Хера е подвела една от любимите жени на Зевс със следния съвет: да поиска от него, да го види в целия му блясък. Зевс го сторил и тя изгоряла. Атила пък умеел да гледа слънцето с невъоръжено око и това било признак за върховна сила.

Възможно ли е Луна да е сянката ти? Която се опитва да обсеби анимуса ти? Тук те идентифицирам с Хера.

А в същото време несъзнавано твое желание е, да обединиш сянката с анимуса си? Това е пътят, може би малко нежелан, да постигнеш нова цялост. Този момент е аналогия с алхимията.

Самата ти наблюдаваш сцената, получава се триединство в една линия, поглед-Луна-Слънце.

Ала най-интересно е твоето разбиране с "изяждането" на Слънцето от Луна? Защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Чезал,мисля че сънят ми не е архетипен!!!!

Има архетипни елементи в самото повествование,но не и в основните елементи на съня.Да речем момента с хората ,които срещам и те не ме виждат ,не ме чуват.Това е символен момент,тук може да се помисли за символно тълкувание ,има архетип в реалността. Но всичко останало си беше абсолютно -реално,тоест напълно различна реалност,момента ,когато наблюдавах земята ,си беше направо като все едно съм си в космоса и си я наблюдавам,имаше дори момент на приближаване ,минахме няколко планети преди това.След това продължително я наблюдавахме с това същество,което ми даде разяснения ,че това е земята в един момент от бъдещето,след това ми беше показана друга реалност,много много красива,аз съвсем не се чувствах човек ,а по скоро нещо като съвкупност от огромна сила ,енергия ,музика и цвят,направо ми се зави свят от това,след като спрях да бъда вътре в тази картина реалност,се почувствах все едно съм бягала много бързо,много голямо разстояние.И след това ми показа едни много красиви звездни пейзажи,с много цвят,все=едно няма ден и нощ,а нещо средно между двете точно картини в небето много дъги и цветове преплетени,не мога просто да го опиша и много музика .Дори не мога точно да го класифицирам като музика/няма мелодия или нещо такова/но нещо като вибрации който те карат да пееш,незнам спирам вече да пиша просто защото наистина не намирам подходящите думи за това.Може би дори звучи малко смешно.Единствено на баща ми съм разказвала този сън и вие сте първите хора с ,който го споделям .

Чезал между другото аз и със другите тълкувания на Орлин съм съгласна ,но те са всички едно цяло или ако трябва да те разгърнем теб като същество ти си почувствал всичките тези 5 неща ,те всички са едно цяло тълкувание,но ако трябва да се степенуват по важност аз бих започнала от от тези три. Или сънят ти разкрива един момент на духовна еволюция на Човечеството,момента на пречистването,епохата на любовта/влез във форума "Ерата на Водолея-пророчества...'",влизането във храма,където Богинята е не кой-да е ,а Жената.Всичко останало е свързано с жените в твоя живот ,като усещане,като роля.

На духовно равнище това ,което ще се случи с теб.Но духа има много сфери на развитие,общество,семейсво,личностна философия,затова и тълкуванието е многопластово,,то е на няколко нива.

Линк към коментар
Share on other sites

Луната е женската начало, а Слънцето носи мъжката енергия, които на езика на Юнг се назовават съответно Анима и Анимус и всеки мъж си има непроявена Жена /душа анима, а жената - непроявен мъж /анимус/. С моя приятел тогава често разглеждахме и тълкувахме сънищата ми, съпоставени с реалното житейско случващо се или неслучващо се. Миналата година той ми каза нещо, което нямаше връзка с конкретен сън, а с цялостното му познаване на моята личност. "Когато се помириш с твоя анимус и се обединиш с него, с твоя вътрешен мъж, тогава ще допуснеш и външния мъж до теб". Което, чезал, само потвърждава твоята трактовка на моя сън. Друга важна особеност е, че управител на моя хороскоп е Луната. Луната се свързва с майката, а Слънцето - с бащата. Луната ми е в Дева, а Слънцето във Везни / съответно майка ми и баща ми са Дева и Везна :)/. Баща ми е властен и се смята за център на вселената, наречена негово семейство и всички членове трябва да кръжат в обрита около него, а ако някой се отдалечи прекалено от зоната на влияние, рискува да бъде низвергнат от огненото кълбо :). Виждате, че сънят придобива и други измерения, които също са верни. Съгласна съм с чезал, че ме приравнява с Хера. Най-общо мога да кажа, че тая битка в небесата изразява вътрешния конфликт, опозицията между двете половини на цялото. Ако Луната покрие Слънцето /както са вярвали, че го "поглъща"/, ще бъде надвита едната половина, ако Луната изчезне /затъмнена или разтопена от Слънцето/ - ще победи другата половина. Но помиряването не трябва да става за сметка на едното или другото светило /аним-/.

Линк към коментар
Share on other sites

Милкана,

Благодаря ти за тълкуванието, то потвърждава и моето усещане. Ще наблюдавам какво ще се случи до тогава или в промеждутъка от дати. Въпреки всичко и независимо от това какво ще стане, най-малкото този сън ми донесе радост. :)

Линк към коментар
Share on other sites

които може да ми тълкува съня нека го направи ?!! Сънувах еда моя леля умряла пред павучу ат 10 години ,че сега е умряла и е в ковчег даже видях ковчега но нея не я видях вътре, беше ми много мъчно и тъкмо да се разплача изведнъж сеосетих че сънувам и решиче няма да плача, това ми е за 3 път да сънувам някой умрял за около месец. Немога да си обясня какво става Моля някой ако разбере какво става нека да пише. Предварително БЛАГОДАРЯ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Zoe!

Преди да ти напиша каквото и да е евентуално и...субективно, разбира се тълкувание, искам да уточня, че не съм сигурна доколко би било коректно и правдоподобно то - не за друго, а..защото все пак не те познавам, сънищата преди всичко са много символични и имат пряка връзка с най-фините изживявания у човек - на нивото на подсъзнанието, но понякога са и..твърде буквални и оказват направо бъдещо събитие.

Точно поради тази причина може би на всеки тук от форума не би било лесно да разтълкува съвършено вярно твоя сън..А и нали знаеш, че именно у сънуващия се крие ключа за тълкуванието..Стига да пожелае да го намери :thumbsup: Няма нищо невъзможно...И отговорите са налице, стига да се отвориш съзнателно в тяхното търсене!

Ще ти споделя само едно интуитивно мое предположение за твоя сън..Дали не се касае именно тук за страха и неосъзнатостта от смъртта..Дали не ти се показва, че тя е илюзия, трансформация - преминаване на друго, нематериално равнище, че..ето леля ти е умряла, но реално ти не я виждаш..тя е просто на друго място...можеш ли да видиш душата???! Също: СЪН=ИЛЮЗИЯ. Защо да плачеш, когато това е нещо илюзорно, когато сънуваш..??

Както забелязваш - задавам ти въпроси, евентуално ориентиращи.. не ти предлагам отговори. Отговорите сама ще откриеш!

Няма страшно :thumbsup: това, че сънуваш "мъртви", просто именно това е илюзорното..А това, че ти се случва преповтаряне на сън, може само да ти подскаже, че е необходимо да му обърнеш по-сериозно внимание и да откриеш своя отговор.

Успех :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, благодаря за мнението и отношението към моя сън. Мисля си, че критичният момент в края му е решаващ и може да посочи в кое съм неосъзнат, къде боксувам.

Що се отнася до твоето прекрасно съновидение, което може да се тълкува до безкрай, ще се радвам, ако ти предложиш насока за интерпретация. А и да се опитаме да уеднаквим разбиранията си за архетип и символно разбиране.

* * *

Милкана, ако слънцето изгаря луната, това значи ли, че потвърждаваш бащиния принцип на властност? Сякаш не тук е твоето опасение, а в заплахата от "изяждащата луна". Или обратното, просто знаеш, че луната няма шанс срещу слънцето, колкото и да заявява претенция в това отношение. А може би нещо трето? Има сложни противоречия в съня ти?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, има противоречия в съня, защото от една страна отразява вечния конфликт, в който живеят представителя на Слънцето и предствавителката на Луната - моите родители; от друга страна - това е вътрешната ми рождена опозиция на Венера и Марс; от трета страна външно съм много близка с бащата, по характер, вживяване, темперамент, заложби, като същевременно има между мен и него скрит конфликт. По външност и като тип социални взаимоотношения съм по майката /Луната дава точно външността и изявата/.

Аз самата се идентифицирам с Луна /тя е и управител на хороскопа ми - при асц. рак/.

Имам много развито въображение и образно мислене, така че нищо чудно сънят да е най-обикновен сценарий за филм от рода на "Армагедон" :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...