Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия. Астрология на партньорството


Recommended Posts

здравейте може ли някой да ми каже къде мога да намеря програма за изчисляване на синастрия интересуваме съвместимостта между мен 23.02.1978 и 14.05.1975 ако някой знае такава програма в някой сайт да ми прати линк

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Съвместимостта ще оставиш да ти я изчислява програма?

И аз не бих се доверила на компютърни програми, ако има такива. Дори и да са добре направени, във всички случаи могат да покажат само някои по-общовалидни истини. Както примерно типизирани данни за някой- възраст, пол, образование, ръст, тегло, работа, сем. положение и т.н..Същественото няма как да се улови и включи, всеки човек и съответно всяка звездна карта са уникални.

Все пак сега се сещам, че и ЗЕТ прави нещо като синастрия, аз не я чета, защото не я харесвам особено, евентуално като една ориентация за начинаещ, но пак съм много предубедена, че може да бъде и подвеждаща.

:3d_031:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Венера и Марс, тяхната връзка, са символи за любовни взаимоотношения, дори някак идеалнизирани. Това значение, както е известно на всички, е породено от митовете. Ако се разгледаме връзката на тези две божеста или по - точно техните деца, се забелязват някои притеснителни персонажи. От брака на Афродита и Арес се раждат Ерос и Антерос, Деймос ( Страх ) и Фобос ( Ужас), както и Хармония. Последните три члена на това "семейство" не се вписват в представите ни, но ми е интересно дали сте ги забелязали в аспектите Венера - Марс?

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Преди няколко месеца се запознах с една жена по интернет с която в последствие се оказа,че много си пасвам и имаме много общи неща.

След около половин година я попитах за асцендента и ............и щях да се гръмна...........оказа се ,че тя е зодия скорпион с асцендент риби,а аз съм зодия риби с асцендент скорпион.Родени сме в една и съща година/на огнения кон/ в различни градове.

Има ли нещо случайно в това и каква е вероятността това да се случи между хората /като съотношение/?

Какво вещае такава връзка?

Благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

оказа се ,че тя е зодия скорпион с асцендент риби,а аз съм зодия риби с асцендент скорпион.Родени сме в една и съща година/на огнения кон/ в различни градове.

Има ли нещо случайно в това и каква е вероятността това да се случи между хората /като съотношение/?

Какво вещае такава връзка?

Благодаря!!!

И при мен се случи такава кръстосана комбинация :) ,само че сме други зодии,определено не е случайно и

връзката ни е много силна.Дай Боже така да продължи и за напред :feel happy: ,е разбира се това си зависи преди всичко от нас!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Може ли да задам друг вьпрос?

В момента контактувам с човек, чието сльнце, венера и меркурий са точен сьвпад с моя 'южен вьзел и опозиция с моя Сатурн.При най-добри отношения, с всяка своя постьпка човекьт ме наранява.Знам, че от южния вьзел се учат уроци, но единствено прекратяването на отношения с вьпросния човек ли спира наказанието-засега се оказва така.Има ли някой с опитност в преодоляването на уроците в южен вьзел?

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да задам друг вьпрос?

В момента контактувам с човек, чието сльнце, венера и меркурий са точен сьвпад с моя 'южен вьзел и опозиция с моя Сатурн.При най-добри отношения, с всяка своя постьпка човекьт ме наранява.Знам, че от южния вьзел се учат уроци, но единствено прекратяването на отношения с вьпросния човек ли спира наказанието-засега се оказва така.Има ли някой с опитност в преодоляването на уроците в южен вьзел?

Не е много коректно да отговоря така, при подадена минимална информация, но все пак ще опитам - по принцип за партньорски взаимоотношения (без значение интимни или не), при които има опозиция на Сатурн на единия с някоя от личните планети на другия (в случая дори няколко)може да се каже две неща - 1. че тези две души са се срещали и преди и 2. че взаимоотношенията им няма да са леки.

За това дали е по-добре да се прекратят взаимоотношенията - не зная, нямам никаква друга информация за вас двамата. По принцип и най-негативните предпоставки в синастрията могат да се елеминират, ако има силно желание за това и от двете страни. При такава кармична връзка, бих казала, че дори не е по-добре, защото най-вероятно има нещо за отработване между вас. Но никой не може да твърди, че точно сега е наложително да стане това - нужно е вътрешно спокойствие и сила, които може да не са в достатъчно количество в момента.

За това, че се чувствате наранена - тъй като в този аспект Вашата планета е Сатурн, много е вероятно пратньорът Ви да Ви се струва много вироглав, нехаен, неотзивчив, да се оплаквате, че Ви действа подтискащо ... Аз, гледайки отстрани, бих казала, че и на него не му е лесно, дали пък и той от своя страна не се чувства прекалено ограничаван, напътстван, контролиран, подтиснат?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Моля ви, Някои може ли да ми помогне за синстрия или нещо такова на една връзка.

Жена 01.11.1985 11:30

Мъж 04.07.1980 03:20

Чувала съм че ако се съпоставят два хороскопа и имат съвпади в 7 дом да се разбере има ли бъдеще.С въпросния човек сме имали вече връзка 1 г. след което бяхме разделени почти година.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля ви, Някои може ли да ми помогне за синстрия или нещо такова на една връзка.

Жена 01.11.1985 11:30

Мъж 04.07.1980 03:20

Чувала съм че ако се съпоставят два хороскопа и имат съвпади в 7 дом да се разбере има ли бъдеще.С въпросния човек сме имали вече връзка 1 г. след което бяхме разделени почти година.

Рождени карти и синастрия не могат да се направят без да се даде населеното място на раждане. А и не мисля,че това се прави по форумите,но ако някой има време,може да ви анализира синастрията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте! Опитвам се да разтълкувам една синастрия. Използвам Astrolog 5.40 и избирам Comparison chart като първата карта е на мъжа и върху неговата се налага тази на жената. Мъжът има стелиум на Слънце, Меркурий, Уран и Венера в 5 дом в Стрелец. Този стелиум съвпада с южния възел на жената и естествено прави опозиция с нейния северен възел. Отделно Юпитер и Марс на жената са в съвпад с неговия южен възел в 6 дом в Козирог и в опозиция съответно със северния му възел. Възможно ли е това да е кармична свързаност и как го тълкувате? Нейният Плутон е в съвпад с неговия Сатурн в 4 дом в Скорпион.

Още съм съвсем начинаеща и някак не мога да навържа всичко това. Ще съм благодарна всеки, на когото му е интересно, да даде мнението си и да обсъдим.

Редактирано от shiny
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни констелации в тази синастрия Shiny, аспектите с лунните възли са едни от най-кармичните, ако мога да степенувам. Интересно кои са най-точните съвпади между картите. В синастриите на двойките обикновено има някой много точен аспект, почти винаги. Аз им обръщам най-голямо внимание на тях- тези с орбис от няколко минути, под един градус. Има ли карета/тригони към възлите също и кои домове на жената са?

п.п. Shiny, за синастрията имаме отделна тема. Казва се "Когато Венера срещне Марс", романтично заглавие,на мен много ми харесва. Може би защото аз собственоръчно си го измислих хи-хи хи. Надявам се няма да имаш против да преместя, да речем утре, събраните тук постинги там.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И на мене ми е интересно да знам как се тълкуват аспектите на лунните възли с планетите на партньора. Имам книга за синастрия на Авесалом Подводни, там много хубаво и вярно е разгедано всяка една планета как действа в даден дом в партньорския хороскоп, но за лунните възли няма информация...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз съм нова във форума и още изучавам техническата страна, по която работи. Прочетох много интересни неща за Лунните възли и у мен се породи следният въпрос. С моя партньор имаме следните конфигурации на лунни възли: Неговият Северен възел е в съвпад с моята Луна в Рак в 4 дом, като Южният му възел е в съвпад с моето Слънце в Козирог в 10 дом. Същевременно моят Северен възел е в съвпад с неговата Луна в Стрелец в 12 дом и с асцендента му, също в Стрелец, а Южният ми възел е в квадрат с неговото Слънце във Везни в 9 дом. Едновременно с това имаме точен съвпад между моя Плутон във Везни и неговите Венера и Слънце, също във Везни. Марсовете ни са в точна опозиция - моят в Телец, неговият в Скорпион. Нямаме хармонични аспекти между Луните, Слънцата, Венера и Марс. Моята Венера обаче е в точен съвпад с неговия Сатурн. Срещнахме се абсолютно случайно преди 15 години без да се запознаем официално, след което се се срещахме също случайно още 3 пъти на около 5 години. Преди по-малко от година се срещнахме пак случайно и този път се запознахме. Обаче нещо не се получава комуникацията. Аз "напъвам", той не "поддава". Много е потаен и бих казала студен. Може би защото Марс му е в Скорпион. Обаче в момента, в който започна да се отдалечевам от него, той ме принуждава чрез манипулация отново да търся сближение, като той се затваря и така вече три пъти си се сближаваме и отдалечаваме. Тъй като се запознахме официално при разглеждането на снимки на едни каньони, последния път, когато му казах, че ми е трудно да общувам с него и желая да го напусна, той ми каза, че ние може да се срещаме и разделяме непрекъснато, но каньоните винаги ще си останат. Това е начинът, по който ме манипулира, за да ме задържи. Това карма някаква ли е, или нещо се заблуждавам и поддавам на астрални внушения.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, ако само по този начин те манипулира то ... такава манипулация с мед да я намажеш smile.gif

Това, че има Марс в Скорпион не е причина да бъде студен, напротив. Може да ти изглежда студен, по-скоро поради въздушния слънчев знак; също да е твърде свободолюбив и да се притеснява от обвързване поради Луната в Стрелец (това й положение именно го кара хем да търси близост, хем като стане твърде голяма (според него) близостта, да дава назад tongue.gif ; и това го прави общо взето несъзнателно, така му идва отвътре).

Така, доколкото успях да се ориентирам по описанието, вие сте доста различни като хора, като начин на реагиране (действия, изразяване...), оттам и трудностите помежду ви.

И ... за всеки, който иска да изкаже мнение за вашата синастрия ще е много по-лесно и удобно да разполага с данните на двама ви, отколкото с такъв списък с аспекти само. За една сериозна синастрия първо се правят картите поотделно за всеки, след това обща.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ги данните:

Аз - 08. 01.1974г. в 11.20 сутринта в гр. Карлово, България.

Той - 24. 09. 1963г. в 13.30 в София, България.

Наистина сме много различни като начин на действие и реагиране. Аз това го осъзнавам. Искам да прекъсна отношенията ни, но той така извърта нещата, че все едно ще нося вина цял живот за това. Удря ме емоционално и на съвест. Типично по мъжки.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте одавна не съм писала във форума.Ще ви помоля отново за вашето експертно мнение.Мойте данни-26.05.1988 и 29.11.1986.АСЦ ми е Дева неговия Близнаци.Откакто срещнах този човек се чувствам много объркана,той е краино неподходящ за мен,дразнеше ме всичко в него,а сега не ми излиза от главата все едно ми направи магия.Кажете ми какво виждате.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Тя: 25. 09. 1973, 23ч,, Пловдив. Той, 24.12.1971, 09.30, Варна. Какво може да се очаква от подобна синастрия?

Линк към коментар
Share on other sites

Тя: 25. 09. 1973, 23ч,, Пловдив. Той, 24.12.1971, 09.30, Варна. Какво може да се очаква от подобна синастрия?

Според свободната воля!

То става банално да повтарям как хора с уникално добра синастрия (според чичо Николай Дойнов!!!)

и еднакви разбирания, търсения и духовен път се разделиха,

макар да имаха перфектни комбинации за брак помежду си.

А други - с "тежки" конфигурации и ситуации ги надживяха и преодоляха.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте одавна не съм писала във форума.Ще ви помоля отново за вашето експертно мнение.Мойте данни-26.05.1988 и 29.11.1986.АСЦ ми е Дева неговия Близнаци.Откакто срещнах този човек се чувствам много объркана,той е краино неподходящ за мен,дразнеше ме всичко в него,а сега не ми излиза от главата все едно ми направи магия.Кажете ми какво виждате.Благодаря предварително!

Здравей, Megi4ka!

Много интересна синастрия - няма магия, нормално е това.

Като цяло - да, права си, не си подхождате особено в повечето аспекти на живота; все пак има индикации за добър секс между вас, предполагам от там е тръгнало, защото дори и в романтичната част на любовната сфера не се получава особено добре между вас.

Сега - защо не ти излиза от главата - ами имате един мнооооого точен съвпад твой Марс с негов Марс, които пък на всичко отгоре имат и сходни аспекти с другите ви планети в наталните ви карти; това означава, че говорите, действате, въобще изявявате се абсолютно (или хайде, почти) еднакво, всеки припознава (съзнателно и/или подсъзнателно) себе си в другия (и това привлича). Тук обаче има и уловки:

- първо - все пак сте различни като хора;

- второ - при това положение особено "се навират" в очите собствените недостъци, видени и проявени в другия, което наистина дразни; съвпадът на Марс с Марс има особеността да усилва това;

- трето - няма абсолютно никакъв шанс някой да бъде водещ в двойката; или ще успеете да вървите рамо до рамо, да бъдете равни във всяко едно отношение, или ще се простите с хармонията между вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Тя: 25. 09. 1973, 23ч,, Пловдив. Той, 24.12.1971, 09.30, Варна. Какво може да се очаква от подобна синастрия?

A, eто още една интересна синастрия.

Тук виждаме много и хармонични аспекти, както и силна кармична обусловеност.

НО ... както винаги има едно но :)

Не стига, че неговото Слънце е в съвпад с нейния Плутон, ами и Слънцата са в точен квадрат = воля срещу воля!

И двете планети са много мощни и при тези аспекти, ако действате в унисон и хармония сте способни на уникални постижения.

Друг е въпросът, че Плутон най-вероятно ще опита да промени Слънцето:P . Слънцето може и да се поопъне, но сигурно ще се постарае да постигне компромис. От време на време тези два аспекта ще ви навличат трудности, но сигурно и двамата усещате, че не случайно и не за първи път сте заедно. Имате възможност както за впечатляващо градене, така и за рушене - от вас зависи какво ще изберете. Надявам се да е първото; нужно е смирение и осъзнатост, и помнете, че и другите планети ви помагат сериозно в това превъплъщение. Успех!

П.П. А, забелязах още нещо. Не зная часовете дали са съвсем точни, но има голяма вероятност тя да носи късмет, успех и др.п. на него, защото нейния Юпитер може и да се окаже кацнал на неговия Асц., както и обратно - той да носи затруднения, консерватизъм или ограничаване на свободата за нея, тъй като може би неговия Сатурн пък е кацнал на нейния Асц.

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето неща са наред при тези двамата, освен наистина квадратните разминавания при някои социални взаимодействия. Но дълбинно всичкото напрежение им носи нужния заряд за растеж. Поне засега. А от тях си зависи да е така. Понякога квадратите на слънцат аи опозициите на луните натежават, но и двамата имат способността да носят на баир и да сувместяват несъвместимото чрез поглед отгоре. ПОнякога обаче наистина има плутонови събития... Той обаче обича Шива/Плутон и владеенето на хаоса, вместо суетата на реда... Тази синастрия, погледната през класически поглед би била направо катастрофа. Интересното е, че засега и двамата повдигат квадратите и опозициите до пирамидите и сферите на вътрешно преживяване от позицията на свободния дух. Това понякога е титанична работа обаче ...

Линк към коментар
Share on other sites

Бих казал, че данните дадени по горе от Орлин, съставят една доста "интересна" синастрия, или поне тя е такава за жената в тази връзка.

Първо ще направя една вметка относно точността на часа на раждане на мъжа. Асц е на ръба между Водолей и Козирог, така посочен часа отговаря на първия градус на Водолей, но според мен, без да правя изчисления, личността отговаря много повече на изгряващ Козирог.

Понеже Орлин е псих- ( наставката оставям да си я избере той ), предполагам, че няма да е излишно да вметна малко характерна терминология.

В синастрията ясно се вижда доминирането на Ж. в тази връзка.

Първо при М. имаме изгряваща Венера, която е включена в голям въздушен тригон с Плутон и Сатурн. Тук имаме преплитане на митологични персонажи - Венета Урания, както и отвличането на Кора от Хадес. Това е една истерична Анима, която моли за помощ Зевс, който трябва да я пусне от затвора на Хадес. И ето че тук се появява Юпитер на Ж. Той е в точен съвпад с Венера. Получаваме защитник в образа на Ж, който предпазва от пропадане в собствената безна. Страха от поглъщане, пропадане, несигурността са стопирани от Слънцето на Ж в съвпад с Плутон на Мъжа. Вече да се разхождаш в тъмното не е толкова страшно, защото знаеш къде е ключа на лампата. Но, както винаги има едно " Но ", самата Жена е Плутонов тип, така че нека Мъжа не забравя, че всъщност се разхожда в терариум, а анакондите могат да погълнат доста неща. Стига с метафорите, въпреки опастностите в тъмното, М, вижда всички възможности да се опре на стабилен гръб и да се развие, чрез съвпада на Слънцето му със Северния възел на Ж. Разбира се това трябва да стане бърза, и да се извоюва самостоятелна ценностна система, поради опастността от евентуално лично слънчево затъмнение, което няма да доведе до реални дълготря=айни последици, но ще продължи да виси като "демоклев меч". Странното в тази синастрия е че сякаш партньорите са си разменили половете, астрологически разбира се. Жената има Сатурн на асц, който попада в 5-ти дом, на Мъжа, това определя донякъде водещата й роля в любовните им взаимоотношения, тя дава рамката и определя нормите на допустимото, за да се развива всичко както трябва. Жалкото за Жената е че нейната Венера, не е аспектирана от личните планети на Мъжа, което ще рече че нейната женственост, макар и да блести с двойна сила, не е докосната от сетивата на мъжа. За него тя си остава недостижима и желана, а жената си остава неоткрита.

Нека кажем и какво е намерила Жената, все пак в такова странно взаимотношение. Тя все пак получава възможността да надникне по дълбоко в себе си, да надмогне пресмятането на чувствата си, и да открие, как да разгърне една майчинска чувствителност.

Нещата изглеждат много по обещаващи в композит. Венера е в съвпад с Луната, имаме хармонично и стабилно, по Сатурн, напасване на души. Марс на Асц, обещава напрежение и избухливост, но нека го приемем като подправка, а не като трън.

Има и още неща, които си заслужават да се споменат, но с оглед на късния час и предстоящия работен ден, мисля да се оттегля за сега :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...