Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия. Астрология на партньорството


Recommended Posts

Willow22 ,благодаря Ви за отделеното време !

Все още нямаме брак ,но никога не е късно за това ,надявам се   :) !

Как точно се избира най-удачния момент за брак?

Иначе отношенията ни са точно такива -многолики и винаги вълнуващи .Е понякога понаболява няма спор ,но поне така държим огъня буен :) .

 

За да ти кажа как точно се избира подходящ момент за брак, трябва да ти изложа информация, достатъчна да се напише книга.

Все пак, ето основните критерии:

1. Универсални Транзити:

- никакви или незначителни Сатурнови Сблъсъци

- Пепеляшкови Транзити: Венера-Хирон, Юпитер-Хирон, Нептун-Хирон

- Супер Аспекти: хармонични аспекти Слънце-Нептун, Слънце-Хирон, Слънце-Юпитер, Венера-Юпитер, Венера-Нептун, Венера-Хирон, Венера-Плутон, Юпитер-Нептун, Юпитер-Хирон, Плутон-Хирон, Уран-Плутон, Юпитер-Уран. Всеки един от тях има различно значение за развитието на брака и професионалните поприща на двамата съпрузи, както и за живота на децата им.

- Най-благотворния аспект за брачната карта, Аспект № 1, е хармоничен аспект Слънце-Юпитер, но задължително трябва да има и Пепеляшкови Аспекти

Никакви или незначителни Юнонови аспекти.

Без аспекти Уран-Слънце, Уран-Венера

Без Сблъсъци на Романтични планети: Венера, Нептун, Хирон

Благоприятна симетрична планетарна геометрия, която да има силата да споява и компенсира евентуални Сблъсъци в картата на сватбата и синастрията на партньорите.

 

2. Лични транзити, на всеки един от партньорите, както и на децата:

Същите правила както при универсалните транзити.

 

Картата на брака трябва да е много силна и благоприятна, но е очевидно, че да се избере подходящ ден, съобразен и с личните транзити на повече от един човек никак не е шега работа.

Затова колкото по-голям е времевият отрязък, толкова по-голям е шансът да се избере ден, в който универсалните планетни аспекти да формират благоприятни транзити със двамата партньори и децата им. Тези транзити ще се превърнат в синастрични аспекти на всеки един от семейството с картата на брака и ще влияят на начина, по който бракът ще се отразява на живота им.

Аспектите на Разбито Сърце и Ядрените Сблъсъци в картата на което и да е начинание, както и между начинанието и замесената личност, са изключително злотворни и фатални.

Същото важи и за Сблъсъците на Слънцето в деня на начинанието, тъй като Слънцето символизира същината на начинанието.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте,нова съм тук но ви чета от доста време :) с голям интерес.Много бих искала, ако е възможно разбира се и някой има време и желание да ми направи синастрия.

Аз Х-23.09.1975г. в гр.Пловдив 5 и 45ч

Той Н-11.06.1979г. в Бургас часа не ми е известен

Срещаме се от около 3 месеца и всичко е много хубаво,но аз се чувствам доста объркано.Срещите ни не са много чести защото той живее в София а аз в Пловдив.Знам,че една синастрия би показала бъдещо развитие на дадена връзка и ли нейния разпад и дали изобщо има съвместимост между партньорите.

Благодаря предварително за отделеното време .

Датата на запознанство е много важна за развитието на евентуална връзка. Също изключително важна е датата на първият интимен контакт. Има универсални добри и лоши дни, определени на базата на планетарните аспекти за всеки ден. Запознанство в лош универсален ден създава лоша карта на това запознанство. Личните транзити за този ден пък определят как ще се отрази това запознанство на всеки един от двамата партньори. Същото важи за Любовната карта. Неблагоприятните лични транзити привличат към нас неподходящи личности, същевременно създаващи илюзорната убеденост, че именно това е Човекът. Последствията и за двете страни може да се превъзмогват с години и да съсипят живота им, лишавайки ги от възможността да срещнат истинската Половинка на ябълката.

Всеки от нас има своя/свои Сродни души, които има шанс да срещне по време на Пепеляшкови лични транзити и когато няма Сатурнови негативни транзити към рождени Хирон, Юпитер, Слънце, Луна , Земя/Луна комплекс, Венера или Нептун. 

Пепеляшковите периоди се случват няколко пъти в живота на всеки индивид.

Трябва само да знаем кога са нашите лични такива и да умеем да чакаме.

Линк към коментар
Share on other sites

може ли някой да ми отговори и на мен? :-x

малко по нагоре е въпроса ми от  27 декември 2012

Привличането помежду ви е породено предимно от сексуални аспекти и ви липсват сериозни индикации за дълбоки и истински чувства, освен ако поне един от двама ви е известна личност, тогава интерпретацията на синастричните аспекти доста се изменя. Дори и така обаче,  три Ядрени Сблъсъка са прекалено много за синастричната ви карта.

Ако сте обикновени хора, те съветвам да се опиташ да забравиш това момиче или поне да не си поставяш идея фикс, не си загубил нищо, не е твоята сродна душа.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, 
имах 'питанка' за синастрията между мен и сегашния ми партньор, но имам усещането, че не искам да разбирам повече отколкото сама виждам, с крехките си познания в астрологията. Дори съм наясно, че връзката ще се разпадне в някакъв етап, както и причините и тн. Нищо от това не ме притеснява естествено, хората които влизат в живота ни са там с цел и мисля, че и двамата ще изпълним целта в живота на другия, до края на 'процеса'.
Дали ще е възможно обаче, някой да погледне наталната карта и да каже като цяло в личен план какво трябва да търся, върху какво да се фокусирам и кога евентуално да го очаквам и дали въобще да го очаквам. Защото колкото и да е ползотворно общуването на такова ниво за определени периоди, имам нужда от някаква сигурност, защото съм прекалено емоционална и лесно ми се насъбира повечко, което не е задължително много за другите хора, просто аз така го усещам. (Риби с асцендент Рак като за начало..)
Ще прикача карта, ако някой има време и желание, ще съм наистина благодарна и ще мога да погледна напред с малко повече оптимизъм, независимо какъв е резултатът.  :3d_135: 
s3kqja.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей  Ванеса,

Първо, неастрологично-за къде си се разбързала? На 21 години си само........което само по себе си е прекрасно и заслужава да му обърнеш внимание и то с приоритет. :rolleyes:  Най-малко, заради факта,че опознаваш различни хора и на базата на личен опит ще прецениш, с какви личности се срещаш и дали те отговарят на това, което търсиш.

Аз не съм астролог, нито имам претенции за знания в тази наука.

Ще ти е трудно да намериш партньор, който да удовлетворява нуждите ти изцяло или да те допълва хармонично, но не е невъзможно. Ще се наложи да правиш компромиси. По въпроса „кога” не мога да отговоря. B) 

Линк към коментар
Share on other sites

Rossin, мерси за бързия отговор, но наистина ме интересува според картата и данните какво може да се каже на тази тема, защото трудно се концентрирам без ясна представа за събитията, било то настоящи или бъдещи. Това не означава, че трябва да знам точно какво ще се случи, просто ми трябва някаква насоченост, защото залитам по крайности нерядко, а енергията ми е бързо изчерпваща се, тоест нямам време и желание да я пилея на грешните места. Разбирам също така, че трябва да мина през конкретни фази до достигането на плановете и евентуално 'мечтите' ми, но ако знам че ще успея, мога по-уверено да работя по въпроса. Относно връзките знам, че не мога да 'работя' много там, ако не е правилният момент да се появи 'правилния човек', но все пак е хубаво да знам какви са реално шансовете да имам балансирана връзка, тъй като за тези 21 години и в частност последните 10 да кажем, съм разбрала за себе си, че това е приоритет за мен и с правилните хора самата аз имам растеж, както и те. Сигурна съм, че варианта никога да не успея да намеря това, което наистина търся, е възможен, затова искам да знам дали нещо в картата показва именно това, за да мога да заживея с мисълта по-рано и да фокусирам енергията си в друга посока.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Ванеса,

шансове за връзка имаш, но за "балансирана" такава е важно какви компромиси си готова да направиш. :)  

Сатурн управлява 7 дом и е на трон във Водолей. Тази му позиция предполага разлика във възраста или забавяне по темите, които управлява. Може човека да е по-сдържан или да ти изглежда неемоционален.

Самата ти се определяш като импулсивна. Асцедента ти се управлява от Луната, диспозитар на Луната е Марс, който е в съвпад със Сатурн / патрньора/. 

Та сдържаност и разсъдливост срещу импулсивност и разпиляване. Верния отговор е по средата.

Успех. :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Ванеса, искам да те попитам, как се развиват отношенията си с другите, нямам предвид само интимните отношения? Стабилни ли са? Или имат други нюанси?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,моля за помощ относно синастрия.Навлизам в астрологията лека полека,но синастрията е още много далече и колкото и да се мъча сама не мога да си помогна.Аз съм родена на 27.07.1984г в Плевен 07.34ч а приятелят ми 27.10.1988 Търговище 09.15ч.В момента отново сме в критичен период,по скоро вече разделени,заедно сме от година.Какво се случва в нашата връзка има ли предпоставки да сме заедно в бъдеще.Има ли в неговата карта аспекти за повече от един брак.Четох какво ли не и вече съм тотално объркана.Благодаря предварително за отговорите ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...