Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия. Астрология на партньорството


Recommended Posts

Любовта е най-търсеното съкровище на света. Безценно и рядко, като миг, неповторимо като спомен, нежност на две души, прегръдка на две сърца биещи, като едно. Но пътя към нея е толкова неясен, изпълнен с илюзии, бледи мечтания за нещо там в тъмнината на бъдния ден, но все пак тъй жадувано. Всяка любов трябва да се изживее, да се изпие горчивината и сладостта й до край. Но как да я намерим, как да не губим малкото дадено ни време на този свят в заблуди, и да намерим красотата на любовта в пълния й блясък?

Любовта е олицетворена от красивата Венера, нейния танц по мандалата на зодиака ни дава подаръци, с искрено и чисто сърце. Така както Слънцето при своята революция ни дава картината по която ще върви Аз-а в предстоящата слънчева година, така и възвърналата се Венера би ни показала пътищата на любовта, би ни дала ключ към щастие и радост, ще ни позволи да пием направо от извора на подмладяващата Любов.

Нека позволим на Венера да ни направи по-добри и по-истински!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чудесна тема, Вендор, поздравления!Във връзка с нея бих искала да разгледаме един Венерин възврът от личната ми картотека, при който моя позната встъпи в брак.

Ето линк към картата http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5911200.

Налице е не само съвпад на наталната с транзитната Венера, но и тригон към наталната Луна и Юпитер в 6 дом, което показва един много хармоничен период в емоционално отношение.Прави впечатление и местоположението на транзитния Уран в 7 дом, както и съвпадът му с транзитната Луна и тригонът към Сатурн в 11 радикален дом.Този аспект подчертава внезапния брак.За същото говори и тригонът на транзитния Меркурий към радикалния Уран.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

много интересно...тази карта много прилича на моята...е,но не е. :rolleyes:

Аз съм много близко родена като въпросната особа,но имам венера,марс и луна в 10ти,а сатурн в 11 ти.

Интересно е, че току що ми приключи венериния възврат,но нищо особено не се случи....от любовна гледна точка. B)

Съвсем скоро ми предстои съвпад със сатурн и тр.венера,какво може да се очаква....като цяло(11 дом).

Редактирано от mamma_mia
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

много интересно...тази карта много прилича на моята...е,но не е. :rolleyes:

Аз съм много близко родена като въпросната особа,но имам венера,марс и луна в 10ти,а сатурн в 11 ти.

Интересно е, че току що ми приключи венериния възврат,но нищо особено не се случи....от любовна гледна точка. B)

Съвсем скоро ми предстои съвпад със сатурн и тр.венера,какво може да се очаква....като цяло(11 дом).

Много силно впечатление прави точната квадратура на транзитните към радикалните възли. Другото утре,че вече не съм в час от умора. :3d_012: Сладки сънища на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

много интересно...тази карта много прилича на моята...е,но не е. :rolleyes:

Аз съм много близко родена като въпросната особа,но имам венера,марс и луна в 10ти,а сатурн в 11 ти.

Интересно е, че току що ми приключи венериния възврат,но нищо особено не се случи....от любовна гледна точка. B)

Съвсем скоро ми предстои съвпад със сатурн и тр.венера,какво може да се очаква....като цяло(11 дом).

Темата е за направата на прогноза за предстоящата "любовна" година, съдейки по възврата на Венера в радикалната й позиция.

По повод предстоящия съвпад на Венера със Сатурн има отделна тема за транзитите!

.........

И по темата.

Странно ми беше когато разбрах че тази Венерина революция е довела до брак. Но знаците за това са повече от видни, което още веднъж поставя Венера до признаците, посочващи брачни отношения. Впечатление ми прави близкото разположение (почти съвпад) на транзитното Слънце с радикалния Сатурн. Същото се повтаря само, че с транзитен Сатурн и радикално Слънце. А и бракът още веднъж е отбелязан, както е посочила Оля, с тригона транзитна Луна с радикален Сатурн, като се има предвид че сатурн управлява Dsc, а Луната Asc.

Това си е истинска карта като по учебник :) .

Благодаря за нагледния пример!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Ако желаеж може да предоставиш данни и да се разгледа революцията на твоята Венера, има хора, добри специалисти, които биха помогнали с радост. :)

В моята карта, при възвръщане на Венера, прекратих връзка, а разглеждайки още няколко карти и обсъждайки ги с собствениците им, стигнахме до извода че за някои от тях е било началото на период на качване на килограми и спадане на самочувствието, което до голяма степен е навредило на любовния им живот.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

До известна степен е така. Когато разглеждаме слънчевата революция, ние имаме една карта, по която ще се движи личността през настоящата собствена година. В солара, различните области засягащи индивида са само щрихирани, а пълният им потенциал е само загатнат. От тази гледна точна, наистина на базата на позицията на Венера в соларния хороскоп може да се добие представа за любовната картина през настоящата година, но както казах тя ще е само схематична. За да се извлече максимална информация, за интересуващите ни области от живота, както в случая любовта, в тази тема се разглеждат венерини революции или момента, в който транзитната Венера се връща на радикалната си позиция. Когато това стане, имаме като основа тема,идеята за любовните взаимоотношения, а останалите планети започват да играят ролята на фактори, които дават яснота, напътствия, и според спецификата си, ни показват къде сме най - ярко представени( Слънцето), къде е скалдирана енергията ни( Марс ), как да се изразяваме, за да впечатлим ( Меркудий ) и тн.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Могат ли звездите да ни помогнат да открием себе си и другите? Как да изградим по-хармонични взаимоотношения с тях и да озарим живота си със светлината на обичта, на голямата любов?

Споделете вашите мисли, наблюдения и въпроси за астрологическите аспекти на отношенията между мъжа и жената и между хората въобще.

:3d_056:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Моля, възможно ли е да се каже нещо относно тези двама души свързано със синастрията?

Боян - 21.09.1983, 16:30 - Плевен

Евдокия - 03.09.1984 - 22:20 - Пловдив

Благодаря предварително

acidufo, писала си ми на л.с. и няма как просто да не ти отговоря - и двете сме родени на 03.09 :feel happy: .

Веднага мога да кажа, че взаимно ще подпомогнете реализирането си, постигането на целите си и ще си носите взаимно много късмет в това отношение. Това защото имате огледални много добри аспекти между Парс фортуна-Слънце и Слънце-Парс фортуна.

Но трябва да отбележа, че за взаимоотношенията у дома положението на Луните играе голяма роля и от там при вас са заложени някои противоречия и емоционални несъответствия.През следващите дни ще пиша повече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Моля, възможно ли е да се каже нещо относно тези двама души свързано със синастрията?

Боян - 21.09.1983, 16:30 - Плевен

Евдокия - 03.09.1984 - 22:20 - Пловдив

Благодаря предварително

acidufo, писала си ми на л.с. и няма как просто да не ти отговоря - и двете сме родени на 03.09 :feel happy: .

Веднага мога да кажа, че взаимно ще подпомогнете реализирането си, постигането на целите си и ще си носите взаимно много късмет в това отношение. Това защото имате огледални много добри аспекти между Парс фортуна-Слънце и Слънце-Парс фортуна.

Но трябва да отбележа, че за взаимоотношенията у дома положението на Луните играе голяма роля и от там при вас са заложени някои противоречия и емоционални несъответствия.През следващите дни ще пиша повече.

Здравейте,

Много ме интересува дали някой може да ми каже нещо за синастрията между мен и приятеля ми..

Мария- 30.07.1985г.,10:05-гр.Плевен

Людмил- 31.08.1972г.,21:55-гр.Перник

Много ви благодаря предварително:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мария- 30.07.1985г.,10:05-гр.Плевен

Людмил- 31.08.1972г.,21:55-гр.Перник

marry, това е чудесна връзка, сигурно знаеш. Много любов и романтика, подхождате си и се подкрепяте. Голям роман.Счита се, че трябва да има някой много точен аспект, за да се получи връзка, при вас е много хубав и точен до няколко минути, Юпитер и Луна. Мисля че ще бъдете добри съпрузи и родители. Ще бъдете доста добре приети в обществото, ще ви възприемат като едно цяло. Действате заедно, практична и надеждна двойка, може малко консервативна. Лесно се приспособявате и обичате промените. Успех от мен!

п.п. Пуснала си няколко пъти в различни теми това питане, надявам се нямаш против да изтрия другите копия.

Линк към коментар
Share on other sites

Мария- 30.07.1985г.,10:05-гр.Плевен

Людмил- 31.08.1972г.,21:55-гр.Перник

marry, това е чудесна връзка, сигурно знаеш. Много любов и романтика, подхождате си и се подкрепяте. Голям роман.Счита се, че трябва да има някой много точен аспект, за да се получи връзка, при вас е много хубав и точен до няколко минути, Юпитер и Луна. Мисля че ще бъдете добри съпрузи и родители. Ще бъдете доста добре приети в обществото, ще ви възприемат като едно цяло. Действате заедно, практична и надеждна двойка, може малко консервативна. Лесно се приспособявате и обичате промените. Успех от мен!

п.п. Пуснала си няколко пъти в различни теми това питане, надявам се нямаш против да изтрия другите копия.

Здравей,Атлантида:)

Много благодаря за отделеното време и отношение:)Сигурна съм че си права и се надявам това да ни помогне в отношенията ни:)Искам само да се извиня ако съм досадила на някого със темата,просто докато се ориентирам във форумите,така се получи....

Пращам много усмивки:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте форумчани,

Здравейте всички любители на астрологията. Аз от известно време чета разни статии за синастрията и си мислех дали бихте могли да ми помогнете с някои насоки, тъй като сама ми е доста трудно да се справя с тази сложна наука.Много моля , ако имате малко време да ми кажете как виждате връзката ми и съвместимостта между мен и партньора ми.

аз - 15 април 1983 г. - софия

той - 26 октомври 1979 г. Санкт Петербург - РУсия

Благодаря сърдечно предварително!

Редактирано от sania
Линк към коментар
Share on other sites

В бързината разбира се съм пропуснала най важното - часовете

аз - 17,15 часа - 15 април 1983г. - софия

той - 14,30 часа - 26 октомври 1979 г. - Санкт Петербург , Русия

Благодаря Ви.

Редактирано от sania
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак,

Май вече не влизате в тази , иначе тъй интересна тема от форума :)))

Моля все пак , ако някой има време и възможност да ми каже просто как вижда моята връзка и дали принципно поне сме съвместими.

Извинете ме за нетърпението ми, но наистина за мен е важно да чуя това от хора, които разбират.

Благодаря и слънчева седмица от мен:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Какво става,когато има съвпад на слънце с венера и при двамата партньори?Някой може ли да ми каже нещо повече?Има съвпад и на Марс с Венера.

Елена-12.08.1972г.Варна

Михаел-05.07.1970г.Олденбург/Германия

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте!Какво става,когато има съвпад на слънце с венера и при двамата партньори?Някой може ли да ми каже нещо повече?Има съвпад и на Марс с Венера.

Елена-12.08.1972г.Варна

Михаел-05.07.1970г.Олденбург/Германия

Ако разбрах правилно

Твоето слънце съвпада с неговата Венера -

Този аспект се появява във връзка, при която мъжът може да е бил "феминизиран” в минал живот. Сега той трябва да извлече своята мъжка сила и мощ от една силна жена. Връзката ще се концентрира около нея. Поради нейното излъчване и подкрепа, неговата съзидателност е подчертана. Жената ще продължава да генерира повече сила, защото нейният подсъзнателен образ на анимус ще бъде изваден на бял свят посредством мъжа. / Мартин Шулман, източник: http://astro-pimss.mylivepage.com /

Неговото слънце съвпада с твоята Венера-

Този аспект показва естествена топлина и разбирателство във връзката. На подсъзнателно ниво, подобно на взаимоотношения между баща и дъщеря, ще се прояви една синовна (бащинска) загриженост. Може да се появи голямо материално и духовно благоденствие. Блясъкът на Слънцето и любовта, символизирала от Венера, създават чувство на хармония /Мартин Шулман /

И марс с венера, може да го видиш и сама в сайта :))

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, някой знае ли как се тълкуват антисиите, паралелите, огледалните точки в синастрията между двама души. Като анализирах детайлно синастрията на двама души се натъкнах на нещо, което много ме изненада - антисията на мъжкото Слънце беше в точен съвпад до минути с рожденото Слънце на жената, неговият Меркурий, който е в съвпад със Слънцето му , също съвпадаше и най - интересното антисата на неговия СЛВ също правеше точен съвпад със Слънцето на жената, неговата контра-антиса на Сатурн също прави съвпад със Слънцето на жената, контра-антисата на неговия Юпитер е в съвпад с нейната рождена Венера,а при жената ситуацията е следната - антисата на нейната Венера е в съвпад с неговата Венера, антисата на нейната Луна е в съвпад с неговото Слънце и Меркурий, антисата на нейния АС е в съвпад с неговото Слънце и Меркурий,контра - антисата на нейната Венера е в съвпад с неговия Юпитер. Всички тези съвпадения ми се струват важни за тяхната връзка, но аз не зная как да ги изтълкувам ... ще ми помогнете ли?

Поздрави!

spiegel 77

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, някой знае ли как се тълкуват антисиите, паралелите, огледалните точки в синастрията между двама души. Като анализирах детайлно синастрията на двама души се натъкнах на нещо, което много ме изненада - антисията на мъжкото Слънце беше в точен съвпад до минути с рожденото Слънце на жената, неговият Меркурий, който е в съвпад със Слънцето му , също съвпадаше и най - интересното антисата на неговия СЛВ също правеше точен съвпад със Слънцето на жената, неговата контра-антиса на Сатурн също прави съвпад със Слънцето на жената, контра-антисата на неговия Юпитер е в съвпад с нейната рождена Венера,а при жената ситуацията е следната - антисата на нейната Венера е в съвпад с неговата Венера, антисата на нейната Луна е в съвпад с неговото Слънце и Меркурий, антисата на нейния АС е в съвпад с неговото Слънце и Меркурий,контра - антисата на нейната Венера е в съвпад с неговия Юпитер. Всички тези съвпадения ми се струват важни за тяхната връзка, но аз не зная как да ги изтълкувам ... ще ми помогнете ли?

Поздрави!

spiegel 77

Привет spiegel 777, за синастрията има вече тема, ще прехвърлим питането ти и отговора ми към нея.

Позволявам си и малко да уточня на терминологията. Паралели и контрапаралели са аспектите, които се формират в зависимост от деклинацията на планетите-положението им в северната или южната полусфера спрямо еклиптиката. За общото им тълкуване бях писала преди, имаме такава астрологическа тема. Мидпойнт е средна точка (т.е. намираща се на еднакво разстояние) по дъгата между две планети. Мидпойнтите наистина са съществени в синастрията , и за това съм писала, ще потърся и ще дам линк. Просто поразгледай астрологическите теми и използвай търсачката. Радвам се, че споменаваш и антисите, днес не всички астролози ги имат предвид. Те са огледалните точки спрямо оста 0 градуса Рак - 0 градуса Козирог. Примерно 25 градуса от Везни е антиса на 5 градуса от Риби, древните астролози приемали, че планетата действа и във своята антиса, все едно, че се намира и там.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много ви моля, ходя от форум на форум като някоя.....и търся помощ и съвет. Става дума за една синастрия, която се оказа, макар в началото всичко да бе на шега, че оказва огромно влияние върху живота ми. Дори няма да си направя труда да ви описвам, а просто ще копи/пейстна от друг форум, защото нямам сили вече....:

Много ви моля да видите една синастрична карта и да ми кажете това,което смятате, че се набива на очи и трябва да се каже. Питам не за друго, а защото с този човек имам някаква ужасна връзка. Дори ми е трудно да я обясня с думи. Връзката ни е интернет, но е от 2 години. Все едно някакъв кошмар на живо. Всичко е изпълнено с толкова емоции /положителни и отрицателни/, толкова е обсебващо, страстно /пак положително и отрицателно/ и динамично, че....плаши ме. "Скъсвахме" отношенията си /никога не см правили устата за нещо в реалността, но във въздуха витае едно такова недоизяснено/ и ги подновявахме отново. Имам чувство, че се задушавам понякога, толкова осебващо ми се струва всичко, което става между нас....То не са тежки думи, то не са тежки и крайни заключения, то не е ревност и нужда да сме заедно....Пълна лудница! Нека да ви отбележа нещо. Той е роден в саудитска арабия! Така....верно, не живее там от години, но е роден там. Аз съм си 100% бг. Много ви моля ще съм ви благодарна за всеки един коментар или мнение, на база картата ни.

П.П. По-голяма съм от него с 4 години, то си личи по картата. Аз съм Рибата, той е Скорпиона. http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=...rVG-u1235063870

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Мона34! Опредеено не е лека тази връзка. Вие бихте могли да бъдете чудесни бизнес партньори, работодател и подчинен, колеги, ако щеш и усилията ви ще имат резултат. Той има Венера на асц. и вероятно е с приятна външност. Би могъл да работи в сферата на тайните служби. Знам, че не това питаш, но ми направи силно впечатление, затова ти го пиша. Относно вас двамата - не си го срещнала случайно. Това е кармична връзка с много уроци. Ти си по-меката от двама ви, по-съчувствената, по-грижовната, той е по-експанзивен, нетърпелив, пламенен, но и ревнив, потаен. Много емоционална връзка, права си - Луната му се намира в твоя 1 дом; и много трудна по отношение на любовта - неговият Сатурн попада в твоя 5 дом при това в опозиция с рожденото ти Слънце. Възможно е това да са отношения, възникнали на основата на физическото привличане. Но неговия Марс в твоя 7 дом предполага, че те няма да са никак гладки. Твоята Венера във водолей изисква повече свобода, лично пространство и независимост. Докто при него нещата са точно на обратния полюс - дълбоки, страстни, обсебващи емоции, изпълнени с ревност. Асцендентите ви са два противоположни знака - телец и скорпион. Затова всеки от вас може да даде на другия онова, което липсва в неговия хороскоп. И на двама ви Слънцата са във водни знаци, което обуславя повишената емоционалност на връзката. Луните ви са свързани с дома, семейството, традициите, майката. Не те съветвам да узаконяваш тези отношения, защото мисля, че не са подходящи за съвместно съжителство. Но задължително трябва да научиш уроците, които тя ти дава. Защото пак ти повтарям - това не е случайна среща.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Мона34! Опредеено не е лека тази връзка. Вие бихте могли да бъдете чудесни бизнес партньори, работодател и подчинен, колеги, ако щеш и усилията ви ще имат резултат. Той има Венера на асц. и вероятно е с приятна външност. Би могъл да работи в сферата на тайните служби. Знам, че не това питаш, но ми направи силно впечатление, затова ти го пиша. Относно вас двамата - не си го срещнала случайно. Това е кармична връзка с много уроци. Ти си по-меката от двама ви, по-съчувствената, по-грижовната, той е по-експанзивен, нетърпелив, пламенен, но и ревнив, потаен. Много емоционална връзка, права си - Луната му се намира в твоя 1 дом; и много трудна по отношение на любовта - неговият Сатурн попада в твоя 5 дом при това в опозиция с рожденото ти Слънце. Възможно е това да са отношения, възникнали на основата на физическото привличане. Но неговия Марс в твоя 7 дом предполага, че те няма да са никак гладки. Твоята Венера във водолей изисква повече свобода, лично пространство и независимост. Докто при него нещата са точно на обратния полюс - дълбоки, страстни, обсебващи емоции, изпълнени с ревност. Асцендентите ви са два противоположни знака - телец и скорпион. Затова всеки от вас може да даде на другия онова, което липсва в неговия хороскоп. И на двама ви Слънцата са във водни знаци, което обуславя повишената емоционалност на връзката. Луните ви са свързани с дома, семейството, традициите, майката. Не те съветвам да узаконяваш тези отношения, защото мисля, че не са подходящи за съвместно съжителство. Но задължително трябва да научиш уроците, които тя ти дава. Защото пак ти повтарям - това не е случайна среща.

Да, това ми беше всъщност мисълта. Далеч съм от узаконяване на каквото и да било. Само дето имам чувството, че тоя човек ще е по петите ми до края на живота. Вече 2 години така - критикува, хвали, отбелязва, забелязва, стимулира, отчайва....не го разбирам. Какво иска този човек от мен? Аз ли нещо му дължа, той ли на мен, а и с тия опозиционни Марсове направо сме си във война...пък Венерите и Луните ни в тригон и двете, нептуна ми кацнал върху марса и меркурия му.... Просто не знам.....

Редактирано от monna34
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...