Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия. Астрология на партньорството


Recommended Posts

Интересен е погледа който имаме за синастрията, въобще за човешките отношения представени чрез езика на астрологията. Какво правим в случай на синастрия? На всеки е известно, че налагаме картите на партньорите една върху друга. Но какво означава това?

Свикнали сме да приемаме за тъждествена връзката между човек и неговата натална карта, това разбира се е така, но нека погледнем нещата под един друг ъгъл. Ако правим синастрия между родител и дете, какво наблюдаваме, ясно е, наблюдаваме транзит, който представлява радикса на детето, върху радикса на родителя. Именно тази тъждественост радикс - транзит, е притесняваща, естествено не проблемна, но все пак трябва да се има едно наум. Проблема идва от това, че транзита, както знаем, е общочовешки валиден, той, като действително отражение на действителното движение на планетите няма персонална насоченост. Този проблем може да се реши с прогресиите.

Както се видя от аналогията радикс - транзит, ние имаме един външен фактор, който определя отношението ни с човека до нас, имаме "налагане на мнение". Този проблем може да се реши с прогресиите, а ако астролога има повече време и талант, може да се възползва и от символичната дирекция. Преимуществото на прогресията, е че тя е чисто субективно явление, и ако прогресираме радикса до датата на раждане на партньора, ние получаваме едно лично отношение, кокто е и в действителността.

Разбира се, практиката, която предлагам не изключва стандартния подход, но нека опитаме ...

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Четох, че аспектите с лилита и асцендента са от голямо значение при синастрията, но не открих какви точно са и какво означават. Бихте ли помогнали с информация? :))) с моя приятел имаме противоположни знаци за асценденти и от там и знаците на всеки един дом са ни противоположни, това как мислите, че се проявява в живота? като разглеждах синастричните аспекти имаше доста квадратури на слънцата към другите планети, включително и юнона, но пък имаме тригон на юпитер, това дали смекчава някой квадратури или изобщо няма нищо общо с тях? Много ще се радвам, ако ми помогнете при тълкуването, понеже не разбирам много, но прояввявам интерес и се старая :)))) Ако някой прояви интерес ще съм мъ много благодарна :)

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

с моя приятел имаме противоположни знаци за асценденти - това е често срещан и необходим аспект в синастрията, въобще като цяло съвпадите на оси в синастрията е доста силен аспект....

като разглеждах синастричните аспекти имаше доста квадратури на слънцата към другите планети, включително и юнона, но пък имаме тригон на юпитер, това дали смекчава някой квадратури или изобщо няма нищо общо с тях - квадратурите в синастрията са предизвикателство, също могат да се усещат като страст, напрежение, раздразнение, трудно е да се комбинират да работят хармонично енергиите на планетите в квадрат...

Редактирано от pass_to
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Току-що се натъкнах на интересен факт. Моят и на баща ми асценденти почти съвпадат - моят е 6гр.36' Лъв, а на баща ми 7 гр. Лъв

Може ли това да се тълкува по някакъв начин? Отразява ли се това съвпадение върху личните качества и път в живота, ако реалната връзка между хората е толкова близка като в нашия случай?

Фактите като че ли подкрепят силното влияние - ние наистина много си приличаме в много отношения и се разбираме отлично. В определени периоди от живота ни, обаче, съм усещала твърде силно това влияние и съм се опитвала да го преодолея. С времето стигнахме до хармонията всеки да си има "своето царство", признавайки правата на другия в неговото и уважавайки ценните му качества.

Вие имали ли сте подобни случаи и наблюдения?

След кратък размисъл ми се струва, че може би е по-добре да разглеждаме влиянието на позицията на асцендента като цяло и, разбира се, на по-особените случаи като посочения по-горе.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Донче, привет :)

Асцендентът по принцип е начина, по който изразяваме себе си и по който околните ни възприемат; някои го наричат "маската", който слагаме за пред света.

По-разумно и задълбочено ми се вижда тълкуването на Асцендента като "начина, по който влизаме" в света, защото това е знакът, който изгрява на хоризонта в момента на нашето раждане. Влияе също върху физическото тяло и външния ни вид. В зависимост от планетата управител на знака на асцендента и нейното място в хороскопа /при теб и баща ти това е Слънцето, защото асц. ви е Лъв/ може да се правят съждения в посока как точно ще общува човека, кое би било акцентирано.

Известно е, че определени модели или аспекти от хорскопа се предават в семейството и рода - може да специфични аспекти - напр. Луна съвпад Нептун или Слънце квадрат Уран; които се повтарят във фамилните карти на едно семейство... това не е случайно и е добре да се обърне внимание, защото сякаш всеки следващ от рода е предизвикан да се справи по нов и по-добър начин с дадения акцент. Също е забелязано, че детето "взема" някои от знаковите положения на светилата и/или асцендента от картата на майката или бащата - както при твоят пример; или пък знака на асцендента на майката става слънчев знак на детето и т.н. Това мисля също е във връзка с казаното по-горе за възможността детето да претвори по начин в жизнения си път енергиите и проявата на даден знак...

Конкретно за твоя пример - синастричен съвпад на асцендентите: това наистина е предпоставка да си приличате, като обаче всеки от вас ще намери уникалния израз на асцендент Лъв, който е един от най-експресивните асценденти, зареден с много слънчевост, щедрост и артистизъм! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Известно е, че определени модели или аспекти от хорскопа се предават в семейството и рода - може да специфични аспекти - напр. Луна съвпад Нептун или Слънце квадрат Уран; които се повтарят във фамилните карти на едно семейство... това не е случайно и е добре да се обърне внимание, защото сякаш всеки следващ от рода е предизвикан да се справи по нов и по-добър начин с дадения акцент. Също е забелязано, че детето "взема" някои от знаковите положения на светилата и/или асцендента от картата на майката или бащата - както при твоят пример; или пък знака на асцендента на майката става слънчев знак на детето и т.н. Това мисля също е във връзка с казаното по-горе за възможността детето да претвори по начин в жизнения си път енергиите и проявата на даден знак...

Това е много интересно! И аз наскоро открих, че аз и брат ми имаме еднакъв асцендент - моят е в 1-ви градус в Скорпион, а неговият в 12-ия градус. Което за мен беше голяма изненада, защото той се изявява предимно като слънчевия си знак - Лъв. Но после си обясних и други неща от характера му и живота му със скорпионското :)

Линк към коментар
Share on other sites

Повторяемостта на определени модели в радикса, както и знаци- например, майка с луна в теле-дете с асц. теле или нещо такова, са съвсем нормални зависимости в семейството, а понякога и в цели родове. Аз имам връзка с майка си, например- тя е със Слънце в Дева, а моята Луна е девешка.Синът ми, съответно е със Слънце в рак, а моят асц. е там

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и аз съм забелязал много случаи на определени модели, те са свързани и със задачите на рода, освен с индивидуалните.

Всеки род има някакви нужди, които се отразяват в хороскопите на потомците - например знака на Слънцето е свързан с рода на бащата, знакът на Луната - с рода на майката.

Асцендентите показват, в този аспект, по-лични характеристики.

Линк към коментар
Share on other sites

Известно е, че определени модели или аспекти от хорскопа се предават в семейството и рода - може да специфични аспекти - напр. Луна съвпад Нептун или Слънце квадрат Уран; които се повтарят във фамилните карти на едно семейство... това не е случайно и е добре да се обърне внимание, защото сякаш всеки следващ от рода е предизвикан да се справи по нов и по-добър начин с дадения акцент. Също е забелязано, че детето "взема" някои от знаковите положения на светилата и/или асцендента от картата на майката или бащата - както при твоят пример; или пък знака на асцендента на майката става слънчев знак на детето и т.н. Това мисля също е във връзка с казаното по-горе за възможността детето да претвори по начин в жизнения си път енергиите и проявата на даден знак...

Конкретно за твоя пример - синастричен съвпад на асцендентите: това наистина е предпоставка да си приличате, като обаче всеки от вас ще намери уникалния израз на асцендент Лъв, който е един от най-експресивните асценденти, зареден с много слънчевост, щедрост и артистизъм! :)

Благодаря ти Миленче! Много точно казано - сега се връщам назад в живота ни и осъзнавам защо доста негови прояви предизвикваха в мен вътрешна съпротива и тотално нежелание да се проявявам по подобен начин, но пък други ми бяха за пример.

Интерсното е, че слънцата ни много силно са си влияли едно на друго през целия живот. Неговото слънце е в неговия (и в моя) десети дом - ние имаме една и съща специалност и професия, но работим в тотално различни възрасти и учебен материал. Аз избрах професията си с негова помощ и под негово много силно влияние, но никога не съм съжалявала за това.

От друга страна моето слънце е във втори дом (и на двамата) с много точни последствия от това - просто аз съм човекът, който взема финалните решения и оправя проблемите със собствеността на фамилията. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Продължих сравненията в семейството ни.

Открих нещо много интересно и значимо за мен.

Асцендентът на дъщеря ми - 13гр. Скорпион попада в моя 4ти дом (!) Плутон, съответно, също е в Скорпион в нейния хороскоп и то в 12ти дом - 7гр.Скорпион. А сега - "изненадата" - на 5 гр. Скорпион се намира моят Нептун, при това в секстил с моя собствен Плутон, с моята Венера и с моя Сатурн едновременно.

За момент ми се прииска това да съм го знаела и разбирала, когато тя се роди.

Сега, след почти 25 години, мога да призная с благодарност, че тя провокира най-големите и най-важните промени в живота ми - тя поставяше най-тежките задачи предмен, тя рушеше равновесието, което си мислех, че постигам. Тя направи на пух и прах старите ми, както се оказа закостенели и повърхностни схващания за живота и света и за мен самата в него. И сега продължава да играе тази роля, но когато осъзнава човек дълбокия замисъл на случващото се и когато слага в основата на своя живот безусловната любов, мъдрост и истина, Пътят не му се струва покрит с тръни и наказания, а с богатства и възможности...

От друга страна моят асцендент ( 7гр Лъв) се намира в нейния 9ти дом, който е празен и е под знака на рак. Обаче Слънцето ми - в 6 гр. Дева попада почти до нейното Слънце, което се намира в 5 гр. Дева - в нейния 10ти дом. Интересното е, че аз все още трудно приемам, макар и да разбирам добре, нейните мечти и стремежи за професионална реализация. Какво влияние би могло да окаже едно подобно съседство в 10ти дом и в нашите житейски роли?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да споделя една синастрия, която е изключително поучителна в посланието си.

Данните съответно са:

13.08.1977 12:30 часа - Жена

26.11.1976 9:40 часа - Мъжа

Веднага се забелязват две мъжки слънца. Нейното в съвпад със Сатурн, Неговото в съвпад с Марс, те сами по себе си нямат отношение - единият се брани, другият напада, търси пролуки. Нещата са още по тежки от взаимната квадратура на Меркурий на единия и другия. Тук прозира борба за надмощие, това кой ще наложи мнение, вижда се че засега преднина има Жената. Подобен аспект, но този път двете Венери са в опозиция, говори за една свързваща представа, едно очакване, което постоянно предстои да се осъществи. За да не звучи ситуацията съвсем безнадеждно, имаме тригон на Слънцето, на мъжа със Луната на жената. Това може да се приеме като класическа конюнкция, но в основата си тя отново е борбена и налагаща се.

Характерни аспекти, които описват връзката има още, но те единствено говорят за общият тон. Ако трябва да характеризирам връзката с една дума, то тя би била - компромис. Странно е че такава връзка може да съществува, особено, когато става дума за два "мъжки" характера, борещи се за надмощие. Оказва се, че тук аспекта, който е свързващ, е Нейният Марс в секстил с Неговият Сатурн. Това говори за простия факт, че тук търсим някой който да върши мъжката работа в домакинството.

За съжаление, това е ситуация, която съм наблюдавал в повечето карти, с които съм се сблъсквал. Компромисни решения, задоволяващи, лична непълноценност. В крайна сметка се оказва, че повечето хора не са в състояние да обичат пълноценно, както и пълнокръвно да се отдават на отношение с другия. Подразбира се че това което търсим във връзките е допълнение на собствената ни недостатъчност, патерица, която убива възможността партньора да бъде пълноценен, както и самите ние.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Веднага се забелязват две мъжки слънца. Нейното в съвпад със Сатурн, Неговото в съвпад с Марс, те сами по себе си нямат отношение - единият се брани, другият напада, търси пролуки.

А какво ще кажеш за следната ситуация: нейното слънце в съвпад с Плутон и неговото слънце в съвпад с Плутон и то така, че при синастрия слънцата на двамата са в съвпад! :rolleyes: Съвпадът при мъжа се пада във втори дом, а при жената в 12, но на границата с първи, респективно с Асц. :yinyang: За допълване на картинката: Венерите са в съвпад, обаче нейната Луна е в квадратура с неговия Марс, а неговата Луна е в опозиция с нейните Марс и Венера, които са в съвпад.

Линк към коментар
Share on other sites

:) на пръв поглед итересни конфигурации посочваш, но за целите на нагледната обосновка на ситуацията бих те помолил да посочиш рожденните данни на лицата, за които става дума.

Все пак общата картина е важна :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Неаспектираните планети в една синастрична карта говорят за това което чувстваш, а не си споделил, това от което се страхуваш, а не си преодолял. Плашещото в другия, страха в самите нас, или надеждите, които не могат да бъдат оправдани. Всичко това и още много е заключено в планетите, които нямат отношение с картата на другия, странното е че тези не-аспекти, могат да се окажат много по свързващи, от всеки друг, не поради друга причина, а поради надежда и страх.

Неаспектираното Слънце те прави пасивен участник в театър, буквално театър, в който си и участник и наблюдател. Превръщаш се в публика, която ръкопляска сама на себе си, наблюдавайки с интерес, недоумението на другия участник в пиесата, когато прегръща една парцалена кукла. Усещането да си сводник сам на себе си, интереса с който наблюдаваш как жертвата на твоето безучастие, търси душата ти, раздира дори сърцето си, за да може да те дари с жив и прегърне пълнокръвен и приемащ. Студ е думата за неаспектираното Слънце, студ, който накрая попарва и най-жарките сърца.

Колкото Слънцето може да е студено, толкова неаспектираната Луна може да гори. Нейният течен огън може да се възпламени само от поглед, а неудържимостта й да бъде възпряна само с жест. Желанието да обгърнеш, да потопиш другия в себе си, да го направиш част от себе си, това изначално желание да се слееш е възпряно от смътното усещане, че можеш да излееш душата си в пустиня. Една такава Луна е безкрайно търпелива, тя чака, стаила в себе си плода и момента, в който ще го роди, но момента отдавна е отминал, този за който е бил, вече го няма, а другите не се интересуват от това което си отгледал. В този момент се превръщаш или в кутия за спомени, или в лунна сянка, настъпвана от влюбени в парка.

...

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Познанията ми в астрологията са много повърхостни, но с удоволствие изчитам публикациите ви. Забелязах, че коментирате синастрии на няколко пъти на Везни с Козирог. До колкото съм чела общи характеристики не са подходящи партньори един за друг, но явно съдбата си има собствено мнение. Пиша ви защото аз съм Везни (вечно колебаеща се и търсеща отговори :) ) и имам отношения с един проклет Козирог. В момента сме в някаква голяма "пауза", ако мога така да се изразя. Молбата ми е дали някой би могъл да ни погледне данните и да си каже мнението. Досега не бях имала взимане даване с такъв тип мъж, а има силно привличане. Аз съм жена родена 25.09.1983г., гр. Пловдив в 12.30ч.; Той 02.01.1977г., гр. Пловдив. Знам, че часът на раждане е важен, но за съжаление не го знам.

Надявам се, че и за вас ще е интересно да упражните знанията си.

Благодаря ви предварително! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Синастрията вие е доста интересна, от гледна точка на това, че тя не може да се приеме като карта на любовни отношения. Между двете карти има само четири по-ярки аспекта, които описват отношенията, но тяхната характеристика не е достатъчна за да свърже, така както свързва любовта - сложно и динамично, от астрологическа гледна точка. Тази синастрия, описва ситуация на добри познати.

Между вашите карти има един "класически" аспект говорещ за връзка - твоето Слънце в тригон с Неговата Луна. Сама виждаш, че ролите са обърнати. Ти си "преследващата" и активна част от двойката, дори чакайки. В самото начало Той е бил този, който е направил впечатление, по един хлапашки начин - мечтателен и изпълнен с ентусиазъм. Но като цяло меланхоличното в него е взело превес с времето. Докато ти си умислена в чувствата си, той е станал по сдържан, нерешителен и затворен. Той усеща че не може да се пребори в подобна ситуация, не желае да изгради зрели отношения, и затова бяга. Притесняват ме неаспектирания Сатурн и при двамата, който е показател за стабилността и бъдещето на отношенията. Проблемът не се изчерпва само с липсата на аспекти към Сатурн. Той има общо седем планети, които не правят връзка с твоята карта, липсата на перспектива - Сатурн, Юпитер, липсата на лична ангажираност - Слънце, планиране на бъдещи планове, общ език - Меркурий, както и дълбочина, общо казано, - Уран, Нептун, Плутон. Всичко това говори че "голямата пауза", може да е наистина голяма.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Вендор!

Опасявах се, че към приключване отива всичко. Не отдавана имаше активност и за това възобнових надежди и помолих за вашето мнение. Но явно няма достатъчно желание в него, за да продължат нещата към връзка.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Луната е основен преносител на желание, търсене и стремеж за свързване. Тя е и основен източник на проекции, за разлика от Юпитер, който е основна „кука” за тях.В този контекст, искам да разгледам Луната, като „преносител” в една синастрия. Идеята е проста – налагаме две карти, след което придвижваме, съответно едната и другата Луна, като наблюдаваме какви аспекти сключват те, до напускане на знака, в който се намират. Това е основна практика, при средновековните астролози и се нарича „Пренос на светлина”. В основата на тази практика, е че Луната пренася характеристиките на една планета, с която е сключила аспект, към друга, с която й предстои да сключи аспект. Макар че е прилагана предимно към наталната карта, реших да изпробваме влиянието й при синастрията.

Разгледах няколко карти, ще спомена само тези които ми направиха впечатление.

Случая на отношенията между Юнг и Фройд, е доста показателен. Луната на Фройд сключва тригон с Юпитер и Сатурн на Юнг, след разпадането на аспекта, се формира съвпад със собствения ( на Фройд ) Сатурн. Макар такова движение само по себе си да предрича разрива в отношенията им, сблъсъка на характери е много по-интересен. Срещането на Сатурн със Сатурн, посредством Луната, е като срещата на два материка, които няма какво да направят освен да издигнат планина между себе си. Още повече – Сатурн на Юнг е подсилен от Юпитер, който обещава собствено царство, от другата страна на планината. Интересното тук, е че Фройд е бил катализатора за тази промяна, без Юнг сам да се стреми към нея. Още повече че ситуацията от страна на Юнг е различна. Неговата Луна сключва квадратура с Луната на Фройд, след което пренася аспекта към собствения Марс, който е в съвпад със Слънцето на Фройд. Юнг далеч не е искал да се противопоставя на Фройд, а напротив, искал е да се учи и да намери израз на идеите и желанията, да разбере това което го вълнува, да овладее силата си, и явно го е направил.

Извън това, в доста карти ми направи впечатление, че Луната на единия участник в отношенията, прави „преноси” само „от” и „за” планети в картата на другия. Това не могат да се нарекат отношения в истинския смисъл на думата, защото дори да има свързващи аспекти като цяло, то при подобна ситуация, отношенията бързо са били изчерпани – точно защото другият е бил просто средство за личен вътрешен обмен. Например, Луната на Единия пренася светлина от Юпитер към Марс на Другия. В подобна ситуация, този на който е Луната няма значение. Той просто е медиатор, който дава възможността и механизмите на другия да се бори за кауза, да намери образ пред, който да поднася победите си или да открива и завоюва нови земи. Или друг пример. Луната на Единия пренася светлина от Венера, през инконюнкция с Меркурий, към Плутон, и трите планети са на Другия. И тук нещата са видни. Венера е искала да се прероди, да се обнови, да се почувства жива, но по средата на процеса, връзката е била прекъсната, Меркурий е убил фалша в общуването.

При двата примера, Луната показва, как Другия може да бъде просто средство за решаване на лични дилеми, осъществяване на блянове, без да се взима под внимание личността, чувствата и очакванията му. Идеалният случай е когато Луната свързва планети от една карта в друга, но се оказва че това е рядкост, надявам се да ме оборите :)

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

а може ли да питам нещо....

много ми е трудно да забравя миналото с един мъж макар да сме нямали интимни контакти и някакви любовни отношения, отношенията ни бяха доста странни....даже ми е трудно да определя за какво ставаше въпрос на моменти беше доста объркващо ...и все още не мога да си обясня и все още от време не време спомена се връща в главата ми....предполагам ще ми е трудно да го забравя, по едно време си мислех, че е нещо от минала инкарнация...но така и не можах нито да си изясня нещо, нито да намеря спокойствие по тази тема....

ще сложа синастрията astro_61.gifимаме много квадрати, което правеше общуването интересно, но не винаги удовлетворяващо, имаше и едно усещане сякаш се познаваме....имаше едно напрежение, което сякаш ни теглеше един към друг по някакъв странен начин....

та никога не успях да изясня за себе си за какво става въпрос ...пък и не бях улеснена.....:hmmmmm::huh:

ако не е проблем да ми помогнете...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Извинявайте много , сигурно докато четете глупавият ми отговор ще се нарисуват едни смръщени гримаси по лицата Ви . Извинявам се за неудобството предварително. Но исках да попитам как да си направя въпросната карта. Моя любовен живот е толкова зле.... и със всеки ден става все по-зле и по-зле , и аз разбира се се чувствам ужасно. Приятели ми казваш"Усмихвай се , защото усмивката ти ни е зареждаща" Да но как ,след като аз съм сама вече не знам колко време... и нямам 1 серйозна връзка от близо 6-7 месеца.... :( Много Ви моля ,ако може някой да ми помогне за въпросната карта .

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, но карта с кого? Имаш ли някой предвид? Нужни са рожденните данни на двама човека, за да се направи синастрия. Включително място на раждане и час.

Колкото до любовния живот, може да се дадат насоки за теб самата и само по твоите данни.

Ако искаш - пробвай сама; изтегли си някоя безплатна програма, или използвай astro.com. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много , да имам датите ,часовете и местата на раждане .... но би ли ми предложила програма ,защото не съм веща много в тази област??

Редактирано от Sil
Линк към коментар
Share on other sites

В astro.com мисля дават да се направят безплатно до 4 бр. карти, вкл. синастрия между тях, с коментари (на английски), които са полезни за начинаещи.

Иначе може да се изтегли примерно Zet9Lite.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Аз съм нов потребител и дано не греша с молбата си! От есента на миналата година срещнах един човек, по който си загубих ума! От 10г съм разведена и до този момент не съм се влюбвала изобщо, живеех си спокойно. За съжаление той е женен и макар, че и той е влюбен в мен си мисля, че връзката е тотално обречена! Консулирах се и с други хора, купих си книги и изучавам астрологията, но нищо не ми подсказва как ще се развият нещата! Не бих искала да си губя времето, а вече и здравето, ако нещата нямат бъдеще! Понякога и лошата новина е повече за предпочитане отколкото безмисленото лутане! Ако някой може да помогне ще бъда безкрайно благодарна ...

Мария 27 08 1961 в 21ч в Лом, живея в София

Аврам 04 10 1963 в 5.30ч в София, живее в Плевен

Страхувам се, че толкова съм си загубила ума, че правя някои ирационални неща, а това изобщо не е типично за мен! Моля за помощ или за някаква насока, защото, май, като барон Мюнхаузен няма да се справя сама ....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Впечатли ме искреността и зрелостта на сърце ти, умереността, с която пишеш и осъзнаването, което искри от думите ти.

Ситуацията, в която си попаднала е тежка, но за жалост сърцето не избира капана, който ще го хване, то може само да изживее.

От картата ти веднага проличава, че си един всеотдаен човек, отдаващ се и изпълващ всичко, до което се докоснеш. Мечтаеш за нови хоризонти, където да съградиш своя свят, където да победиш в своите битки, но ти трябва импулс, искра, която да запали огъня, да ти даде увереност. Картата на Аврам, е докоснала най-фините нишки на душата ти. Неговото Слънце пали твоя Марс – страстта за живот е възродена. Юпитер на Аврам попада в твоя първи дом, което го превръща в сигурните криле, които ще те отведат отвъд хоризонта. Но защо той е сдържан, защо не иска да наруши образа си пред обществото, да се разчупи и да поеме отговорност за постъпките си? Неговият Сатурн в твоя 11-ти дом, в инконюнкция с твоя Меркурий, обозначава дистанцията в общуването, нежеланието да се пречупиш пред напора на промените, пред желанието да бъдех доближен и почувстван. Твоят Сатурн сключва квадратура с Неговата Луна. Той е в ситуация, в която той не може да се държи адекватно в емоционален план, обзет от меланхолия, от насилствено пиянство, не може да реагира на обстановката, в която участва, меланхолията го е парализирала. Но дори да изглежда така сякаш, този човек тресе съществото ти, ситуацията е точно обратната. В твоята карта, неговото присъствие говори за търсене нова свобода, ново щастие. При него е много по-сложно. Ти си способна да го промениш от самото му дъно, да го преобразиш, да изкараш на повърхността един нов човек. Точно това го плаши, натиска на водите на промяната, в твое лице, са залостени в затвора на 12-ти негов дом. Това го парализира, всяка негова крачка към теб е крачка към него, а той се страхува най-много от това.

Сложно е да се прогнозира бъдеще, което зависи от страх!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...